2

Ambulans Şoförü İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search
Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

Ambulans Şoförü cancel
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.

Ambulans Şoförü İş İlanları

Ambulans Şoförü İş İlanları

 Sağlık kuruluşları bünyesinde farklı görevlere sahip personeller yer alır. Bu sektörde bulunan ve oldukça önemli bir göreve sahip olan meslek gruplarından biri de ambulans şoförleridir. Sağlık sektöründe cankurtaran kahramanlardan ve hasta taşımacılığının en önemli aktörlerinden biri olan ambulans şoförleri, hastaları hızlı ve güvenli bir şekilde sağlık kuruluşlarına ulaştırmaktan sorumludur. Bu sorumlulukla birlikte, iyi bir dikkat,  ileri sürüş teknikleri, ilk yardım bilgisi ve sakin kalma becerisi gibi birçok önemli yetkinliğe de sahip olman gerekir. Ambulans şoförleri, hastaların sağlık kuruluşuna sorunsuz ve hızlı bir şekilde sevk edilmesi ile görevlendirilir. Araç kullanma donanımına sahip olan ambulans şoförleri, belirli eğitimlerden geçer. Bu pozisyonda görev alarak mesleğini icra etmek isteyen kişiler için ambulans şoförü iş ilanları yayınlanır. Sen de ambulans şoförü olarak meslek hayatına devam etmek, adrenalin dolu bir iş arıyor ve insan hayatına dokunmak,istiyorsan kariyer.net’ten ambulans şoförü iş ilanlarına başvuruda bulunabilirsin. İlgili iş fırsatlarını, genel nitelikleri ve iş tanımları açısından ayrıntılı bir şekilde inceleyerek, kendine en uygun iş ilanına başvuru yapma şansını yakalayabilirsin. 

Ambulans Şoförü Ne İş Yapar?

Sağlık kuruluşlarında ambulans şoförü olarak çalışmak isteyen kişilerin çeşitli görev ve sorumlulukları bulunur. Ambulans şoförü iş başvurusu yaparak mesleğini icra etmek isteyen kişilerin iş tanımları arasında şunlar yer alır: 

 • Trafik kurallarına uyarak, siren ve flaşörleri kullanarak en hızlı ve güvenli rota üzerinden hastaneye ulaşmak,
 • Alınan çağrılar ve ihbarlar doğrultusunda ambulansı göreve hazır hâle getirmek,  
 • Acil durum müdahale ekipleri ile koordinasyonu sağlayarak, hastanın durumuna göre en uygun sağlık kuruluşuna sevkini gerçekleştirmek,
 • Ambulans ekibi ile birlikte görev yerine en hızlı şekilde intikal etmek, 
 • Çağrılan adrese zamanında ulaşabilmek için haritalardan ya da şehir planından yardım almak, 
 • Ambulansın ve ambulansta yer alan ekipmanların temizliğini gerçekleştirmek,
 • Aracın periyodik bakım takvimine uymak, gerekli onarımların ve kontrollerin yapılmasını takip etmek,
 • Yakıt ve tıbbi malzeme stoklarını kontrol ederek, eksikliklerin giderilmesini sağlamak,
 • Ambulans parçalarının bakımını rutin bir şekilde sağlamak, 
 • Uygun zaman dilimlerinde sirenleri ve işaret lambalarını kullanmak, 
 • Gelecek görev için daima eksiksiz bir şekilde hazırda bulunmak,
 •  Sakin kalma ve stres yönetimi konusunda becerikli olmak,
 • Ambulansta bulunan tıbbi ekipmanların ve sedyenin kullanımında yetkin olmak,
 • Hastaların ve yaralıların konforlu ve güvenli bir şekilde taşınmasını sağlamak,

Ambulans şoförlerinin genel görev ve sorumlulukları bu şekilde sıralanır. Bu pozisyonda çalışan kişiler sadece birer sürücü değil, aynı zamanda insan hayatını kurtarmak için çalışan kahramanlardır. Bu kahramanlardan biri olmak istiyorsan, yukarıdaki sorumlulukları yerine getirmeye hazır olmalısın. Hizmet içi eğitim ya da dışarıdan sağlık eğitimi gibi farklı seçenekleri de düşünerek çalışmaya başladıktan sonra sağlık alanındaki temel bilgileri edinmen gerekebilir. Sen de hastane ambulans şoförü alımı yapan ve firmaların iş ilanlarına Kariyer.net’ten ulaşarak başvuruda bulunabilir, mesleğini icra etme fırsatı elde edebilirsin. Ambulans şoförü gibi sağlık alanındaki farklı seçeneklerden biri olan acil tıp teknisyeni gibi farklı pozisyonları da düşünebilirsin. Ancak bu tarz işlerde farklı şartlar olabileceğini de unutmamalısın.

Ambulans Şoförü Olmak için Gerekli Şartlar Nelerdir?

Ambulans şoförlüğü hasta ve ambulansta bulunana diğer sağlık çalışanların güvenliği açısından önemli bir meslektir. Bu nedenle araç kullanmayı bilen herkes ambulans şoförü olamaz. Ambulans şoförü olarak mesleğini icra etmek isteyen kişilerin sağlaması gereken birtakım şartlar bulunur. Bu şartlardan ilki, en az ‘’B’’ sınıfı sürücü belgesidir. İlgili sürücü belgesine sahip olmanın yanı sıra, ambulans şoförü olmak isteyen kişilerin, bu alanda verilen eğitimlere katılarak sertifika sahibi olmaları da şarttır. Bununla birlikte bir takım  belgelere de sahip olması gerekir bu belgeler ise şu şekildedir:Ticari araçlarda sürücülük yapabilmek için gerekli olan SRC( Sürücü Yetkinlik Belgesi) belgesi ve sağlık kuruluşlarından alınan sürücülerin psikolojik ve fiziksel açıdan araç kullanmaya uygun olup olmadıklarını gösteren Psikoteknik belgesidir. Aynı zamanda ilk yardım sertifikası da alma gerekliliği bulunan ambulans şoförlerinin sahip olması gereken zorunlu bir ön lisans derecesi de bulunur. Ambulans şoförü ilanlarına başvurmak isteyen kişilerin, ilgili üniversitelerin ‘’acil tıp teknisyenliği’’ bölümünden mezun olması gerekir. Ambulans şoförü adayları, eğitim süresince; acil hasta bakımı, acil sağlık hizmetleri, anatomiye giriş, fizyolojiye giriş, psikoloji bilimi, beden eğitimi ve temel İngilizce alanlarında eğitim görür. Eğer sen de ambulans şoförü olmak için gerekli şartları sağlıyorsan güncel ambulans şoförü iş ilanlarına ve özel ambulans şoförü iş ilanlarına başvuruda bulunabilirsin.

Ambulans şoförü olmak için hangi özelliklere sahip olmak gerekir?

 Ambulans şoförleri, acil tıbbi durumlarında hastaları ve yaralıları hızlı ve güvenli bir şekilde sağlık kuruluşlarına ulaştırmaktan sorumlu, hayati önem taşıyan bir göreve sahiptirler. Unutulmamalıdır ki ambulans şoförlüğü sadece bir ehliyet ve belge sahibi olmakla sınırlı değildir. Bu mesleği icra etmek için gerekli olan sakin kalma becerisi, dikkat , ekip çalışmasına yatkınlık ve hasta haklarına saygı gibi birçok yetkinliğe de sahip olmak gerekir. Bu görev, sadece sürüş becerilerinden öte, birçok önemli yetkinlik ve sorumluluk gerektirir.Ambulans şoförü olmak isteyen kişilerin araç kullanma konusunda donanım sahibi olması da gerekir. Aynı zamanda trafik kurallarına son derece hâkim olmalı, sürüş sırasında stres yönetimi yapabilmelidir. Ambulans şoförlerinin hoşgörülü , güler yüzlü olması da oldukça önemlidir. Bunların yanı sıra ambulans şoförleri, genellikle vardiyalı olarak çalışırlar ve bu vardiyalar gece ve gündüz olabilir. Bu nedenle  ambulans  şoförü olmak isteyenler esnek çalışma saatlerine uyum  sağlayabilmelidir. 

Ambulans şoförü iş ilanlarında hangi detaylara dikkat edilmelidir?

 Ambulans şoförlüğü insan hayatını kurtarma gibi anlamlı bir göreve sahip olma imkanı sunan bir meslektir.  Bu nedenle Ambulans şoförü iş ilanlarında birtakım detaylar bulunur. Adayların başvuru yapmadan önce dikkat etmesi gereken detaylar arasında; yaş, eğitim seviyesi, tecrübe, yabancı dil ve sertifika zorunluluğu gibi hususlar bulunur.  Bu detayların yanı sıra SRC belgesi, Psikoteknik belgesi zorunluluğu bulunur. Ambulans şoförlüğüne başvurmak istiyorsan ayrıca dikkat, stres yönetimi, kriz yönetimi, güvenli sürüş, soğukkanlı olma gibi detayları da göz önünde bulundurmalısın. Sen de firmaların yayınladığı ilanlarda yer alan bu kriterlere dikkat ederek iş başvurularını gerçekleştirebilirsin. 

Nasıl ambulans şoförü olunur?

Bu pozisyon için farklı şartlar bulunur. Bunlardan ilki en az lise mezuniyetidir. Ayrıca senden; B sınıfı ehliyet sahibi olmak, SRC (Sürücü Yetkinlik Belgesi) belgesi almak, Psikoteknik belgesi almak, İlk yardım sertifikası almak , Acil Tıp Teknisyenliğinden mezun olmak gibi sartlar da talep edilebilir.

Ambulans şoförü olarak mesleğini icra etmek istiyorsan Kariyer.net’te yayınlanan ambulans şoförü alımı iş ilanlarına inceleyebilirsin. Genel nitelikler, iş tanımı, pozisyon seviyesi gibi pek çok farklı açıdan araştırmalarını sürdürebilir, ilgilendiği ilanlara başvuruda bulunarak ambulans şoförü olarak çalışma fırsatı yakalayabilirsin. Yine yayınlanma tarihi ve firmanın lokasyonu gibi niteliklere göre de ilgili ilanları sıralayarak senin için en uygun olanlarını görüntüleyebilirsin.

Ambulans şoförü iş ilanlarına nasıl ulaşılır?

Hasta taşımacılığının en önemli aktörlerinden biri olan ambulans şoförleri  için birçok ambulans şoförü alımı bulunur. Bu tarz iş fırsatlarına ulaşmak istersen sağlık sektörü eleman arayan firmalar gibi seçenekleri de değerlendirebilirsin.

Ambulans şoförü iş ilanlarına ulaşabilmek için kariyer.net’ten bu alanda eleman arayışı olan ambulans şoförü ilanıveren  firmalara erişim sağlayabilirsin. Ambulans şoförü iş ilanları sayfasına geldikten sonra, filtreleme bölümünden kendine uygun gerekli işlemleri yaparak senin için ideal iş ilanlarını listeleyebilir, hızlı bir şekilde iş başvurunu gerçekleştirebilirsin. 

Ambulans şoförü olmak için hangi belgelere sahip olunmalıdır?

Ambulans şoförü olmak istiyorsan çeşitli belge ve evraklara sahip olman gerekir. İşveren kurumlar adayların en az lise mezunu olması ister. Üniversitelerin Acil Tıp Teknisyenliği bölümünden mezun olan adaylar iş başvurularında öncelik kazanabilir. Ayrıca ambulans şoförü olarak görev alacak adayların ilk yardım sertifikasına sahip olması gerekir. Ambulans şoförü olmak istiyorsan ambulans kullanımı için uygun ehliyete sahip olmalısın. Ambulansın hastalara kısa sürede gitmesi ileri sürüş teknikleriyle ilgili eğitim alması gerekir. Bunların yanında ticari araçlarda sürücülük yapabilmek için gerekli olan SRC( Sürücü Yetkinlik Belgesi) belgesi ve sağlık kuruluşlarından alınan sürücülerin psikolojik ve fiziksel açıdan araç kullanmaya uygun olup olmadıklarını gösteren Psikoteknik belgesine de sahip olman gerekir.

Ambulans şoförü iş ilanlarında adaylarda hangi kriterler aranır?

Ambulans şoförü olmak istiyorsan 18 yaşını doldurmuş olman gerekir. 18 yaşını doldurmuş olan adaylar ambulans kullanımı için uygun ehliyet belgesine sahip olabilir. Hastalara kısa süre müdahale edebilmek ve hastaneye ulaştırmak için ambulans şoförlerin ileri sürüş teknikleri alanında yeterli bilgi ve beceriye sahip olmalıdır. Bu alanda çalışmak için ayrıca eğitim seviyesinin en az lise mezunu olması gerekir. İşveren sağlık kuruluşlarının istediği niteliklere sahipsen, Kariyer.net'te yer alan iş ilanlarını inceleyerek başvuruda bulunabilirsin.

Ambulans şoförü olarak hangi şehirlerde çalışabilirim?

Türkiye’nin birçok ilinde ambulans şoförüne ihtiyaç vardır. Bu alanda görev alabilmek için işveren kurumların adaylardan istediği niteliklere sahipsen ve bu sektörde görev almak istiyorsan işveren kurumların oluşturdukları iş ilanlarına başvuru yapabilirsin. İkamet ettiğin il ve ilçede yer alan iş ilanlarını Kariyer.net adresinden filtreli arama yaparak kolaylıkla bulabilirsin. Kariyer.net arama motoruna ambulans şoförü yazman ve filtreleme kısmında iş aradığın bölgeyi yazman yeterli olacaktır. Sahip olduğun özelliklere ve yeteneklere göre sağlık kuruluşlarında iş olanağına sahip olabilirsin. Ambulans Şoförlerine Ankara ve  İstanbul gibi büyük şehirlerde ihtiyaç duyulmaktadır. Sen de Ankara ve İstanbul' da görev yapmak istersen ambulans şoförü iş ilanları Ankara ve İstanbul ambulans şoförü iş ilanları gibi listelere bakabilirsin.

Ambulans şoförü olmak için ilk yardım sertifikası nereden alınabilir?

İlk yardım belgesine sahip olmak istiyorsan Sağlık Bakanlığına bağlı olan kurslara başvuru yaparak bu sertifikaya sahip olabilirsin. Kurslarda ilk yardımla ilgili yeterli eğitimi aldıktan sonra Sağlık Bakanlığı onaylı sertifikaya sahip olabilirsin. Bu sertifika ile sağlık kuruluşlarında ambulans şoförü olarak çalışmaya başlayabilirsin. Yeterli eğitime ve belgelere sahip olduktan sonra Kariyer.net adresinde işveren sağlık kuruluşların özel ambulans şoförü olarak görev alabilirsin. Çeşitli sağlık kurumları bünyelerinde görev alabilecek ambulans şoförlerine ihtiyaç duyar. Bu sektörde yer alan iş ilanlarını Kariyer.net adresinden inceleyebilirsin. 

Sıkça Sorulan Sorular

Ambulans şoförü olmak için hangi belgelere sahip olunmalıdır?

Ambulans şoförü olmak istiyorsan çeşitli belge ve evraklara sahip olman gerekir. İşveren kurumlar adayların en az lise mezunu olması ister. Üniversitelerin Acil Tıp Teknisyenliği bölümünden mezun olan adaylar iş başvurularında öncelik kazanabilir. Ayrıca ambulans şoförü olarak görev alacak adayların ilk yardım sertifikasına sahip olması gerekir. Ambulans şoförü olmak istiyorsan ambulans kullanımı için uygun ehliyete sahip olmalısın. Ambulansın hastalara kısa sürede gitmesi ileri sürüş teknikleriyle ilgili eğitim alması gerekir. 

Ambulans şoförü iş ilanlarında adaylarda hangi kriterler aranır?

Ambulans şoförü olmak istiyorsan 18 yaşını doldurmuş olman gerekir. 18 yaşını doldurmuş olan adaylar ambulans kullanımı için uygun ehliyet belgesine sahip olabilir. Hastalara kısa süre müdahale edebilmek ve hastaneye ulaştırmak için ambulans şoförlerin ileri sürüş teknikleri alanında yeterli bilgi ve beceriye sahip olmalıdır. Bu alanda çalışmak için ayrıca eğitim seviyesinin en az lise mezunu olması gerekir. İşveren sağlık kuruluşlarının istediği niteliklere sahipsen, Kariyer.net'te yer alan iş ilanlarını inceleyerek başvuruda bulunabilirsin.

Ambulans şoförü olarak hangi şehirlerde çalışabilirim?

Türkiye’nin birçok ilinde ambulans şoförüne ihtiyaç vardır. Bu alanda görev alabilmek için işveren kurumların adaylardan istediği niteliklere sahipsen ve bu sektörde görev almak istiyorsan işveren kurumların oluşturdukları iş ilanlarına başvuru yapabilirsin. İkamet ettiğin il ve ilçede yer alan iş ilanlarını Kariyer.net adresinden filtreli arama yaparak kolaylıkla bulabilirsin. Kariyer.net arama motoruna ambulans şoförü yazman ve filtreleme kısmında iş aradığın bölgeyi yazman yeterli olacaktır. Sahip olduğun özelliklere ve yeteneklere göre sağlık kuruluşlarında iş olanağına sahip olabilirsin. 

Ambulans şoförü olmak için ilk yardım sertifikası nereden alınabilir?

İlk yardım belgesine sahip olmak istiyorsan Sağlık Bakanlığına bağlı olan kurslara başvuru yaparak bu sertifikaya sahip olabilirsin. Kurslarda ilk yardımla ilgili yeterli eğitimi aldıktan sonra Sağlık Bakanlığı onaylı sertifikaya sahip olabilirsin. Bu sertifika ile sağlık kuruluşlarında ambulans şoförü olarak çalışmaya başlayabilirsin. Yeterli eğitime ve belgelere sahip olduktan sonra Kariyer.net adresinde işveren sağlık kuruluşların özel ambulans şoförü olarak görev alabilirsin. Çeşitli sağlık kurumları bünyelerinde görev alabilecek ambulans şoförlerine ihtiyaç duyar. Bu sektörde yer alan iş ilanlarını Kariyer.net adresinden inceleyebilirsin. 

notifications İş Alarmı kur