keyboard_arrow_down
378

Ameliyathane Hemşiresi İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search
Sıralama Önerilen

Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

Ameliyathane Hemşiresi cancel
Yedikule Surp Pirgiç Hastanesi
Ameliyathane Hemşiresi
Yedikule Surp Pirgiç Hastanesi
İstanbul(Avr.) İş Yerinde
Tam zamanlı
1 gün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Estetik International
Ameliyathane Hemşiresi
Estetik International
İstanbul(Avr.) İş Yerinde
Tam zamanlı
1 gün
İstanbul Cerrahi Hastanesi
Ameliyathane Hemşiresi
İstanbul Cerrahi Hastanesi
İstanbul(Avr.) İş Yerinde
Tam zamanlı
4 gün

İlanları konuma göre filtrele!

Medicana Sağlık Grubu
Ameliyathane Hemşiresi (Zincirlikuyu)
Medicana Sağlık Grubu
İstanbul(Avr.) İş Yerinde
Tam zamanlı
10 gün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Şu an 8 sayfa içerisinden 1. sayfadasınız

Ameliyathane Hemşiresi İş İlanları

Hemşireler, hastanelerde ve çeşitli sağlık kurumlarında görev alır. İlk uygulamaları milattan önce 800 yılında Hindistan’da görülen hemşirelik mesleğinin ana görevi bakımını üstlendikleri hastaların her türlü tıbbı ihtiyacını karşılamaktır. Günümüzde hemşireler, kamuda ve özel sektördeki birçok sağlık kuruluşunda ve ihtiyaç hâlinde ev ortamında istihdam edilir. Ameliyathane hemşiresi, hemşirelerden farklı olarak ameliyathaneyi cerrahi işleme uygun hale getirmek ve doktorun kendisine verdiği görevleri yerine getirmek gibi görevler de üstlenir. Ameliyathane hemşiresi olmak için hemşirelerin ilgili kurumlardan mezun olduktan sonra ameliyathane hemşiresi alanında kariyer.net’te yayınlanan iş ilanlarına başvurmaları gerekir. Eğer sen de ilgili eğitim kurumlarından mezun olduysan ve kariyerini hemşireliğin bu alt dalında ilerletmek istiyorsan ameliyathane hemşiresi iş ilanlarına başvurunu yapabilirsin.

Ameliyathane Hemşiresi Olmak için Hangi Özelliklere Sahip Olmak Gerekir?

Ameliyathane hemşireleri, sağlık sektörünün birçok farklı kuruluşunda iş imkânı bulur. Ameliyathane hemşiresi arayan kurumlar arasında devlet hastaneleri ve özel hastaneler başta gelir. Bu kurumlarda çalışmak isteyen ameliyathane hemşireleri için kuruluşların aradığı bazı kriterler bulunur. Eğer sen de kişisel gelişimine önem veriyorsan, hasta memnuniyeti senin için bir numaralı amaçsa ve iş verenlerin aradığı kriterlere uygun olduğunu düşünüyorsan güncel ameliyathane hemşiresi iş ilanlarını değerlendirebilirsin. Analitik düşünme yeteneğine sahip olduğundan eminsen, stresli durumlarla başa çıkabilme konusundaki kabiliyetlerine güveniyorsan ilgili ilanlara başvurabilirsin. Ayrıca, ekip çalışması için biçilmez kaftan olduğunu düşünüyorsan, hiçbir şey dikkatimi dağıtamaz diyorsan ameliyathane hemşiresi ilanlarına inceleyebilirsin. Cerrahi müdahale ortamında çalışan ameliyathane hemşiresi, ameliyatlar esnasında kritik görevler üstlenir.

Ameliyathane Hemşiresi Ne İş Yapar?

Öncelikle ameliyathane hemşiresi arayanların verdiği iş ilanlarından; işin tanımını, kriterlerini ve firmanın senden beklentilerini öğrenebilirsin. Eğer bu kriterlere sahip olduğunu düşünüyorsan hiç vakit kaybetmeden ameliyathane hemşiresi iş ilanları yeni olanlarına başvurabilirsin. Genel itibariyle ameliyat hemşirelerinin çalıştığı sağlık kuruluşunda belli görevleri ve sorumlulukları bulunur. Bu görev ve sorumlulukların bazıları şunlardır: 

  • Hasta ve hasta yakınlarına prosedürleri açıklar.
  • Hasta anestezi etkisinden çıkana kadar durumunu takip eder.
  • Hastaya doktorun talebi doğrultusunda pansuman ve sargı tedavisi uygular.
  • Ameliyat sonrası malzemeleri temizler, steril hâle getirir ve sayar.
  • Ameliyathane ekipmanlarının bakımını sağlar.
  • Hasta için ameliyat öncesi prosedürleri denetler.
  • Ameliyat sırasında kullanılacak tüm ekipmanların ameliyathanede hazır bulunduğunu teyit eder.

Ameliyathane Hemşiresi Nerede Çalışır?

Hemşireler, hastanenin birçok bölümünde görev alır. Türkiye sağlık sektörü ve turizmi konusunda gelişmiş bir ülkedir. Her yıl binlerce yabancı hasta ülkemize tedavi olmaya gelirken yeni açılan kamu ve özel sağlık kuruluşlarının da sayısı artış gösterir. Türkiye’nin sağlık turizminde en büyük paya sahip dalları arasında cerrahi işlemlerin bulunduğu birimler yer alır. Türkiye’de sağlık sektörünün en büyük olduğu il İstanbul’dur. Eğer işverenlerin kriterlerine ve iş tanımlarına uyuyorsan ameliyathane hemşiresi iş ilanları İstanbul seçeneklerine başvurabilirsin. Ameliyathane hemşireleri, cerrahi işlemlerin yapıldığı her sağlık kuruluşunda çalışır. Sağlık Bakanlığı çatısı altındaki kurum ve kuruluşlarda kamu sağlık personeli olarak istihdam olanağı bulur. Özel sektörde bulunan sağlık kuruluşlarında ise ameliyathane personeli ilanlarına başvurunu gerçekleştirerek iş imkânı bulabilirsin.

Türkiye’nin İstanbul dışında sağlık sektöründe öncü illeri arasında başkent Ankara gelir. Ankara, başkent olmasının yanı sıra 5.6 milyon nüfusuyla İstanbul dışındaki en kalabalık il olma özelliğine sahiptir. İlgili eğitim kurumlarından mezunsan sen de ameliyathane hemşiresi iş ilanları Ankara alternatiflerini değerlendirerek başvurabilirsin. İlanlarda aranan nitelikleri karşılıyorsan sağlık kuruluşlarında çalışma imkânı bulman mümkün olur. Ayrıca, ülkemizde sağlık sektöründe gelişmiş olan bir diğer büyük il ise Türkiye’nin en yüksek nüfuslu üçüncü kenti olan İzmir’dir. Eğer İzmir’de çalışmak istiyorsan ameliyathane hemşiresi iş ilanları İzmir bölümünde yer alanlara başvurunu yapabilir, burada bulunan hastanelerde kendine istihdam olanağı yaratabilirsin.

Ameliyathane hemşiresi olmak için hangi eğitime sahip olmak gerekir?

Hemşire olmak için eğitim veren belirli kurumlardan başarılı bir şekilde mezun olman gerekir. Sağlık meslek liselerinin hemşirelik alanından mezun olduysan ameliyathane hemşiresi olarak çalışabilirsin. Bunun yanında ilgili üniversitelerin sağlık bilimleri fakültesinde bulunan hemşirelik lisans programından başarılı bir şekilde mezun olduysan da sağlık kuruluşlarının cerrahi birimlerinde Ameliyathane hemşiresi olarak iş bulabilirsin.

Ameliyathane hemşiresi iş ilanlarına nasıl ulaşılır?

Ameliyathane hemşiresi iş ilanlarına başvurmak için yayınlanan iş ilanlarını değerlendirebilirsin. Ayrıca iş ilanlarının yayınlandığı kariyer.net’te şehir ya da tecrübe gibi birçok farklı konuda filtreleme yaparak aradığın işe daha kolay erişebilirsin. Sağlık kuruluşlarının verdiği ameliyathane hemşiresi iş ilanlarına ulaştıktan sonra, ilgili pozisyonun kriterlerine ve iş tanımına uygun olduğuna inanıyorsan başvuruda bulunabilir ve bu iş alanında kariyer imkânı yakalayabilirsin.

Ameliyathane hemşiresi iş ilanlarına kimler başvurabilir?

Ameliyathane hemşiresi iş ilanlarına başvurabilmek için öncelikle meslek liselerinin hemşirelik dalından veya üniversitelerin hemşirelik lisans programından mezun olman gerekir. Ayrıca, ilanlarda işverenin aradığı kriterleri karşılaman ve iş tanımını yerine getirebileceğine inanman da şarttır. Eğer ilgili bölümlerden mezunsan ve iş kriterlerini karşılıyorsan kariyet.net’te yer alan ameliyathane hemşiresi ilanlarına başvuruda bulunabilirsin.

Ameliyathane hemşirelerinin çalışma saatleri nasıldır?

Ameliyathane hemşiresi çalışma saatleri, çalıştığın sağlık kurumuna göre farklılık gösterir. Genellikle ameliyathane hemşireleri, cerrahi operasyonlarda veya sağlık işlemlerinde gündüz vardiyasında çalışırlar. Bunun yanında acil ameliyat işlemleri için tatillerde, gece vardiyalarında ve hafta sonlarında nöbetçi olarak ilgili sağlık kuruluşlarında görev alırlar.

Sıkça Sorulan Sorular

Ameliyathane hemşiresi olmak için ne gereklidir?

Ameliyathane hemşiresi olmak için belirli eğitimleri başarı ile tamamlamak gerekir. Üniversitelerin sağlık bölümlerinden mezun olan kişiler, ameliyathane hemşiresi olabilir. Ameliyat hemşiresi olarak çalışan kişiler hemşirelik bölümü mezunlarıdır. Bununla birlikte ameliyathane hemşiresi arayan sağlık kurumları, adayların belirli bir düzeyde deneyime sahip olmasını bekleyebilir. Adaylar, kendisine uygun kriterlere sahip ilanlara başvuru yaparak çalışma imkanı bulabilir.

Ameliyathane hemşiresi iş ilanları en çok hangi şehirlerde yer alır?

Ameliyat hemşiresi olan olan kişiler birçok farklı şehirde çalışma fırsatı bulabilir. Sağlık kurumlarının çoğunda ameliyathane hemşiresine ihtiyaç duyulur. Bu bağlamda sık sık ameliyathane hemşiresi iş ilanları yayınlanır. Ameliyathane hemşireleri, farklı şehirlerde bulunan sağlık kurumlarında çalışabilir. Ameliyathane hemşiresi iş ilanlarının en çok yayınlandığı şehirler arasında İstanbul, İzmir ve Ankara yer alır. Nüfus yoğunluğundan ve şehirlerin büyüklüğünden dolayı ihtiyaç duyulan sağlık çalışanı sayısı artar.

Ameliyathane hemşiresi olmak için hangi eğitimleri tamamlamak gerekir?

Ameliyathane hemşiresi olmak için gerekli bazı eğitimler bulunur. Ameliyathane hemşiresi olmayı hedefleyen kişiler, üniversitelerin hemşirelik bölümlerinden mezun olmalıdır. Bu bölümlerdeki eğitimini başarıyla tamamlayan adaylar, özel ya da devlet kurumlarında ameliyathane hemşiresi olarak çalışmaya başlayabilir. Kariyer.net adresi üzerinden farklı şehirlerdeki kurumların yayınlamış olduğu ameliyathane hemşiresi iş ilanlarına göz atarak başvuru yapabilirsin.

En güncel ameliyathane hemşiresi iş ilanlarına nasıl ulaşılır?

Güncel olarak yayınlanan ameliyathane hemşiresi iş ilanlarına ulaşmak oldukça kolaydır. Kariyer.net üzerinden filtreleme yaparak bulunduğun şehirdeki ameliyathane hemşiresi arayan kurumları listeleyebilirsin. Oluşturduğun özgeçmiş ile kendine uygun iş ilanlarına başvuru gerçekleştirebilirsin. Aynı zamanda ameliyathane hemşiresi pozisyonu için alarm oluşturarak açılan yeni ilanlardan haberdar olabilirsin.

notifications İş Alarmı kur