45

Ameliyathane Teknisyeni İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search
Sıralama Önerilen

Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

Ameliyathane Teknisyeni cancel
MEDİPOLİTAN SAĞLIK VE EĞT. HİZ. A.Ş. - Medipol Mega Hastaneler Kompleksi - İstanbul Medipol Hastaneleri - Nisa Hastanesi
Ameliyathane Personeli
MEDİPOLİTAN SAĞLIK VE EĞT. HİZ. A.Ş. - Medipol Mega Hastaneler Kompleksi - İstanbul Medipol Hastaneleri - Nisa Hastanesi
İstanbul(Avr.) İş Yerinde
Tam zamanlı
1 gün
erc estetik sağlık turizm ltd şti
Ameliyathane Hemşiresi
erc estetik sağlık turizm ltd şti
İstanbul(Avr.) İş Yerinde
Tam zamanlı
17 gün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.

Ameliyathane Teknisyeni İş İlanları

Hastaneler 7 gün 24 saat aktif olarak çalışan kurumların başında gelir. Yoğun çalışma saatleri bulunan hastanelerde bu yoğunluğu hafifletmek amacıyla farklı branşlar ortaya çıkmıştır. Özellikle doktorların stresli ve yoğun çalışma düzenlerini hafifletmek amacıyla birçok farklı branşta sağlık personeli bulunur. Bu sağlık personellerinin kimisi acilde kimisi polikliniklerde kimisi de ameliyathanede çalışarak doktorlara yardımcı olur.  Ameliyathanelerde çalışan ve doktor, cerrah ve hemşirelere yardımcı olan sağlık personellerinden biri de ameliyathane teknisyenidir. Ameliyathane teknisyeni; ameliyathanede kullanılan teknik malzemelerin ameliyata hazır hale getirilmesine ve ameliyathanedeki cerrahi ekibe malzeme sağlanmasını sağlar. Bunun dışında ameliyathane ortamını ameliyatın yapılmasına uygun hale getiren sağlık personelleridir.

Ameliyathane Teknisyeni Ne İş Yapar?

Ameliyathane teknisyeni adından anlaşılacağı üzere ameliyathanede çalışır.Ameliyathanede çalışan ameliyat teknisyenleri genel olarak şunları yapar:

  • Ameliyathanelerin sterilizasyonunu sağlamak tamamen ameliyathane teknisyeninin sorumluluğundadır. 
  • Ameliyat teknisyeni ameliyat öncesi hijyen kurallarını sağlamak ve ameliyat esnasında cerrahi ekibe destek sağlamakla görevlidir. 
  • Ameliyathanede kullanılan araç ve teknik malzemelerin sterilizasyonunu ve korunmasını sağlar.
  • Ameliyathanedeki teknik malzemelerin muhafazasını ve tedarik edilmesini sağlar.
  • Ameliyathanede tutulması gereken ilgili kayıtların tutulmasından sorumludur. 

Bu gibi işleri yapan ameliyathane teknisyeninin çalışılan hastanenin kurum kültürüne göre farklı görevleri de olabilir veya bu işlerin hepsini de yapmayabilir.  Genel olarak ameliyathanesi bulunan her hastanede ameliyathane teknisyenine ihtiyaç bulunur. kariyer.net incelendiğinde ameliyathane teknisyeni iş ilanları neredeyse her ilde vardır. Yeni hastanelerin açılmasıyla birlikte güncel ameliyathane teknisyeni iş ilanları sürekli yenilenir ve ameliyathane teknisyenine ihtiyaç artar. Ameliyathane teknisyenine en çok büyük şehirlerde ihtiyaç duyulur. Büyük şehirlerde hem nüfusun fazla olması hem sağlık, eğitim gibi alanlarda daha fazla gelişim gösterilmesi nedeniyle ameliyathane teknisyenlerine daha çok ihtiyaç duyulur. En güncel ameliyathane teknisyeni iş ilanını kariyer.net üzerinden inceleyerek sana en uygun ameliyathane teknisyeni iş ilanına başvuruda bulunabilirsin.

Ameliyathane Teknisyeninin Çalışma Ortamı ve Koşulları Nelerdir?

Ameliyathane teknisyeninin çalışma ortamı hastane ve hastanelerin ameliyathaneleridir. Hastaneler sürekli temizdir ve hijyen kurallarına uygun olarak dizayn edilmiştir. Ameliyathane teknisyenleri temiz ve hijyenik yerlerde çalışır. Genel olarak çoğu hastane ve ameliyathanesi temiz ve aydınlık olsa da farklı çalışma ortamlarının olduğu görülür. Çalışma koşulları hastaneden hastaneye farklılık gösterdiği gibi her özel hastanenin kendine ait kurum kültürü olması nedeniyle yine farklı çalışma koşulları da bulunur. Ameliyathane teknikerliği iş ilanları incelediğinde çalışma koşullarının farklılık gösterdiği görülür. Özel hastanelerde çalışma saatlerinde esneklik olabildiği için ameliyathane teknisyeninin esnek saatlerde çalışması mümkün olabilir. Bunun dışında vardiyalı çalışma saatlerine sahip,dinlenme sürelerinin farklılık gösterebildiği hastaneler de vardır. Her hastanenin kendine ait çalışma ortamı ve koşulu bulunur.

Ameliyathane Teknisyeni Olmak İçin Hangi Eğitim ve Belgelere Sahip Olmak Gerekir?

Ameliyathane teknisyeni iş ilanları bugün incelediğinde farklı illerde bulunan  birçok ilan görebilirsin. Bu ilanlarda aranan niteliklere baktığında aslında ameliyathane teknisyeni olmak için hangi eğitim ve belgelere sahip olman gerektiği hakkında bilgi edinebilirsin. Ameliyathane teknisyeni olmak için üniversitelerin ameliyathane hizmetleri programını kazanıp, ön lisans seviyesinde eğitim almak gereklidir. Ayrıca bazı hastaneler hasta bakım ve yaşlı bakım önlisans mezunu adayları da kabul eder. Ameliyathane teknisyeni iş ilanları yeni olarak sürekli yayınlanmaktadır. Bu ilanlara başvururken farklı niteliklere sahip olmak gerekebilir. Örneğin yabancı dile sahip adaylar iş yerleri için öncelikli olabilir. Hastanelerin ameliyathanelerinde çalışmış olan ve tecrübe sahibi kişilere öncelik verilir. Ayrıca bilgisayar kullanmasını bilen ve kullanılması gereken programa da  hâkim kişiler tercih edilir.

Ameliyathane teknisyenine hangi illerde daha fazla ihtiyaç duyulur?

Ameliyathane teknisyenine ülkemizde neredeyse her ilde ihtiyaç duyulur. Bu ilanlara kariyer.net'ten ulaşabilirsin. Ancak gerek nüfusunun fazla olması gerek hastanelerin burada daha fazla olmasıyla ameliyathane tenikeri iş ilanları İstanbul ilinde yoğunlaşır. Bunun dışında büyük şehirlerde de ihtiyaç oldukça fazladır.  İstanbul dışında İzmir, Bursa Ankara gibi illerde de ameliyat teknikerliğine ihtiyaç duyulur. 

Ameliyathane teknisyenliği iş ilanında aranan nitelikler nelerdir?

Ameliyathane teknisyenliği iş ilanında her hastane farklı nitelikler arar. Ancak dikkat edilmesi gereken bazı hususlar vardır. Ameliyathane teknisyenliği iş ilanları bay adayların askerliğini yapmış olması veya tecil ettirmiş olması genel olarak her hastanenin dikkat ettiği bir husustur. Bunun dışında bulunduğun ildeki ilanlara ve oturduğun yere yakın bölgelere başvurman önemlidir. Örneğin; Ankara ilinde yaşıyorsan ameliyat teknisyenliği iş ilanları Ankara olarak kariyer.net üzerinden arama gerçekleştirebilirsin.

Ameliyathane teknisyenleri için part-time çalışma olanağı bulunur mu?

Ameliyathane teknisyenleri hastanelerin ameliyathanelerinde tam zamanlı çalışır. Çalışma saatleri hastanelerin belirlediği sürelerde olur. Düzenli bir çalışma süreleri genel olarak bulunmadığı için part time çalışma imkânının da bulunmadığı görülür.  Hastanelerde acil vakalarla karşılaşıldığı için çalışma temposu buna bağlı olarak farklılık gösterir.

Ameliyathane teknisyeni olarak staj yapma imkânım var mı?

Bazı bölümlerin son sınıfta staj zorunluluğu bulunur. Staj zorunluluğu bulunan bölümlerin eğitim ve araştırma hastanelerinde staj yapma imkânı vardır.  Özel hastanelerde de staj yapma imkânı bulunur. Sen de staj yapmak ve bu alanda deneyim kazanmak istersen kariyer.net'teki ameliyat teknisyeni iş ilanları bayan ve bay adaylar için yayınlanan staj ve iş ilanlarına göz atabilirsin.

Sıkça Sorulan Sorular

Ameliyathane teknisyeni çalışma ortamı nasıldır?

Ameliyathane teknisyeni olarak özel, devlet veya üniversite hastanelerinin ameliyathanelerinde çalışabilirsin. Çalışma ortamın hijyenik, kapalı, çeşitli cerrahi aletlerin bulunduğu, iyi aydınlatılmış ameliyathaneler olacaktır. Çalışma sürecinde ameliyathane ekibi ile sürekli iletişim halinde olabilirsin.

Ameliyathane teknisyeni iş ilanlarına nasıl başvurulur?

Kariyer.net ile ameliyathane teknisyeni iş ilanlarına başvuru yapabilirsin. Türkiye’nin neredeyse her bölgesinde ameliyathane teknisyenine ihtiyaç duyulur. İlgili alandan mezun olduktan sonra bu iş ilanlarına başvuruda bulunarak iş olanağına sahip olabilirsin. Kariyer.net filtreleme özelliğinden yararlanarak sahip olduğun deneyim ve eğitim düzeyine göre iş ilanlarını listeleyebilir, sana en uygun iş ilanına başvuru yapabilirsin.

Ameliyathane teknisyeni iş ilanları en çok hangi bölgelerde yer alır?

Sağlık sektörü, Türkiye’nin her bölgesinde hızlı bir gelişim gösterir. Yeni açılan hastaneler ve hastanelere eklenen yeni bölümler nedeniyle sürekli yeni personel alımları gerçekleşir. İlgili bölümde eğitimini başarıyla tamamlayan adaylar, sağlık kurumlarının yayınladıkları iş ilanlarına başvuruda bulunabilirler. Türkiye’nin pek çok ilinde ameliyathane teknisyeni iş ilanları yayınlanır. İstanbul, Ankara ve İzmir gibi büyükşehirlerde işe alımlar daha fazladır. Adaylar, ikamet ettikleri bölgede bulunan sağlık kurumlarının yayınladıkları iş ilanlarını inceleyerek kendilerine uygun olan ilana başvuru yapabilirler.

Ameliyathane teknisyeni olmak için hangi belgeler gereklidir?

Ameliyathane teknisyeni olarak çalışmak istiyorsan Ameliyathane Hizmetleri bölümünden başarıyla mezun olman gerekir. Bu bölümden mezun olduğuna dair verilen diploma, başvuru sürecinde işverenler tarafından talep edilir. Çeşitli kurslara katılarak alacağın sertifikalar da işe alım sürecinde avantaj sağlayabilir.

notifications İş Alarmı kur