75

Analiz ve Raporlama Uzmanı İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search
Sıralama Önerilen

Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

Analiz ve Raporlama Uzmanı cancel
Firma Bilgisi Gizli
Satış Destek Uzmanı
Firma Bilgisi Gizli
İstanbul(Avr.) İş Yerinde
Tam zamanlı
1 gün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Gratis
Gratis Loj. Mrkz./Analiz ve Raporlama Uzmanı
Gratis
İstanbul(Asya), Kocaeli İş Yerinde
Tam zamanlı
1 gün
EchoCCS
Raporlama Uzmanı
EchoCCS
İstanbul(Asya) İş Yerinde
Tam zamanlı
1 gün

İlanları konuma göre filtrele!

OPET PETROLCÜLÜK
Bayi Lojistik Raporlama Uzmanı
OPET PETROLCÜLÜK
İstanbul(Asya) Hibrit
Tam zamanlı
27 gün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Şu an 2 sayfa içerisinden 1. sayfadasınız

Analiz ve Raporlama Uzmanı İş İlanları

Analiz ve raporlama, sektörün pazarlama stratejilerinin, satış yöntemlerinin ve piyasanın mevcut şartlarının incelenmesidir. Analiz ve raporlama uzmanı olarak çalışan kişiler, piyasada ilgi duyulan ürün ve hizmetleri araştırır ve inceler. Bu ürünleri değerlendirmeye alır ve bundan yola çıkarak bir rapor hazırlar. Analiz ve raporlama uzmanlarına genellikle gayrimenkul şirketleri, sağlık kuruluşları, pazarlama firmaları ve finans sektörlerinde ihtiyaç duyulur. Bu alanda uzman olan kişiler, çalıştıkları kurumun istediği tüm analiz ve rapor ihtiyaçlarını karşılamakla görevlidir. Analiz ve raporlama uzmanları kurumun ihtiyaçlarını göz önüne alarak projeler tasarlar ve yaptığı analizler sonucunda kurumun izlemesi gereken yol haritasını çıkarır. Kurumlar analiz ve raporlama uzmanı iş ilanları için farklı deneyimler ve yetkinlikler isteyebilir. Sen de analiz ve raporlama uzmanı olarak çalışmak için kariyer.net’ten iş ilanlarına başvuru yapabilirsin.

Analiz ve Raporlama Uzmanı Olmak İçin Hangi Özelliklere Sahip Olmak Gerekir?

Analiz ve raporlama uzmanlarının, iyi derecede bilgisayar programlarını kullanmayı bilmesi gerekir. Bilgisayar programları sayesinde raporlama ve analiz yapmalıdır ve çalıştığı kurumun karar alma süreçlerinde etkisi olacak bilgiler toplamalıdır. Şirketler, analiz ve raporlama uzmanlarını çalışılan sektöre göre tercih eder. Genellikle üniversitelerin 4 yıl eğitim veren iktisat, işletme, istatistik, yazılım mühendisliği, matematik mühendisliği ya da kimya mühendisliği gibi lisans programlarından mezun olanlardan seçer. Analiz ve raporlama uzmanı olarak çalışabilmek için kişinin aldığı eğitimin yanı sıra bazı niteliklere sahip olması gerekir. Bunlar aşağıdaki gibi sıralanabilir:

  • Bilişim teknolojileri bilgisine sahip olmak,
  • İyi bir dokümantasyon yapabilmek,
  • Analitik ve matematiksel düşünce becerisine sahip olmak,
  • İstatistiksel ve finansal analiz çalışmaları yapabilecek bilgi birikimine sahip olmak,
  • Analiz ve raporları sunabilecek iletişim becerilerine sahip olmak,
  • İyi derecede İngilizce bilmek,
  • Takım çalışmasına uyum göstermek.

Günümüzde her sektörde kurumlar analiz ve raporlama uzmanına ihtiyaç duyar. Analiz ve raporlama uzmanı, işletmelerin geleceği için planlar yapan ve kararlar alan önemli bir meslektir. Sen de bu bilgi birikimi ve deneyimine sahip olduğunu düşünüyorsan analiz ve raporlama uzmanı iş ilanları bay ve kadın kategorilerine göz atabilir, dilediğin ilana anında başvuru fırsatını yakalayabilirsin.

Analiz ve Raporlama Uzmanı Ne İş Yapar?

Analiz ve raporlama uzmanı, kurum yöneticilerin kararlarını etkileyen analiz ve raporlamalar yapar. Raporları, firmanın devamlılığı ve alacağı kararlar için oldukça önemlidir. Analiz ve raporlama uzmanları üretim ve finansal verileri analiz eder. İnsan kaynakları yönetim verileri için etkin analizler yapar. Çalıştığı kurumun performansını gösteren raporlar hazırlar. Analiz ve raporlama uzmanı, potansiyel müşterileri belirler ve piyasa koşulları, rakip firmalar ve tedarikçiler hakkında bilgi toplar. Bu doğrultuda verileri işler ve bir rapor hazırlar. Hazırladığı raporu ise kurum yöneticilerine sunar. Analiz ve raporlama uzmanı hazırladığı verileri kaydeder ve korunması için sistemler geliştirir. Sen de veri analizi ve raporlama iş ilanları için başvuru yapabilir ve bu alanda kariyerine devam edebilirsin.

Analiz ve raporlama uzmanı maaşları nasıldır?

Analiz ve raporlama uzmanı maaşları; kişinin eğitimi, iş deneyimi ve kurumun yerine göre değişkenlik gösterir. Sen de eğitiminin yanı sıra yabancı dil ve kişisel gelişim eğitimleri ile kendine katkıda bulunabilir, analiz ve raporlama alanında sana uygun iş bulabilirsin. kariyer.net üzerindeki iş arama sürecinde bazı firmaların ilan açıklamalarında pozisyon için belirledikleri ortalama maaş bilgisini belirttiğini görebilirsin.

Analiz ve raporlama uzmanı nerelerde çalışabilir?

Analiz ve raporlama uzmanına özellikle finans, sağlık hizmetleri, insan kaynakları ve teknoloji ile ilgili sektörde oldukça fazla ihtiyaç duyulur. Bu sektörlerde ürün ve hizmetlerin analiz edilmesi ve şirketin gelecek hedeflerinin gerçekleştirilmesi için önemli bir meslektir. Filtre seçeneklerini kullanarak çalışmak istediğin sektörlerdeki ilanları listeleyebilir, beklentilerine uygun ilanlara başvuru yapabilirsin.

Analiz ve raporlama uzmanı iş ilanlarında nelere dikkat edilir?

Analiz ve raporlama uzmanı iş ilanlarında dikkat edilen durumlar kişinin bu alanda eğitim ve deneyimleridir. Ayrıca iş ilanında yer alan sektördeki bilgi birikimi de iş başvurularında seni bir adım öne çıkarır. İlgini çeken ilanların açıklama bölümünü daha detaylı incelediğin takdirde; işveren kurumun senden hangi taleplerde bulunduğu konusunda daha fazla bilgi alabilirsin.

Analiz ve raporlama uzmanı iş ilanlarına nasıl başvurulur?

Analiz ve raporlama uzmanı iş ilanlarına ulaşmak için kariyer.net’te filtreleme özelliklerini kullanabilirsin. Bu sayede analiz ve raporlama uzmanı iş ilanı yayınlayan farklı kurum ve sektörleri görebilir, dilediğin alana yönelebilirsin. Analiz ve raporlama uzmanı iş ilanları bayan ve erkek ilanlarını inceleyerek sana uyan iş ilanlarına kariyer.net üzerinden başvuru yapabilirsin.

Sıkça Sorulan Sorular

Tam zamanlı Analiz ve Raporlama Uzmanı iş ilanlarını nasıl bulabilirim?

Tam zamanlı Analiz ve Raporlama Uzmanı iş ilanlarını ''Filtreler'' bölümünde yer alan ''Çalışma Şekli'' kategorisinden ''Sürekli / Tam Zamanlı'' seçeneğini tıklayarak keşfedebilirsin. Ayrıca dönemsel, proje bazlı, serbest ve yarı zamanlı iş ilanlarını da yine bu alandaki seçenekleri tıklayarak keşfedebilirsin.

Analiz ve Raporlama Uzmanı iş ilanlarına Kariyer.net'te nasıl başvurabilirim?

Analiz ve Raporlama Uzmanı iş ilanlarını Kariyer.net'te farklı tarih, pozisyon seviyesi ve konuma göre filtreleyebilir, sana en uygun ilanlara hızlıca başvurabilirsin.

Analiz ve Raporlama Uzmanı pozisyonu için en güncel iş ilanlarını görüntüleyebilir miyim?

Güncel Analiz ve Raporlama Uzmanı iş ilanlarını ''Filtreler'' bölümünde yer alan ''Tarih'' kategorisinin altında bulunan ''Bugünün ilanları'' seçeneğini işaretleyerek en güncel Analiz ve Raporlama Uzmanı iş ilanlarına erişebilirsin.

Analiz ve Raporlama Uzmanı iş ilanları için hangi nitelikler aranmaktadır?

Analiz ve Raporlama Uzmanı için aranan nitelikler iş ilanlarında detaylı olarak yer almaktadır. İş ilanlarında bulunan ''Genel Nitelikler ve İş Tanımı'' bölümünden, adaylarda aranan nitelikleri detaylıca inceleyebilirsin. Ayrıca ''Aday Kriterleri'' bölümünden de tecrübe, eğitim, askerlik ve ehliyet gibi istenilen şartları öğrenebilirsin.

notifications İş Alarmı kur