Daha iyi bir deneyim için uygulamada aç

keyboard_arrow_down
23

Anaokulu Müdürü İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_downsearch


search
Sıralama Önerilen

Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

Anaokulu Müdürü cancel
İHLAS HOLDİNG A.Ş.

Anaokulu Müdürü

İHLAS HOLDİNG A.Ş.
İstanbul(Avr.)
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Sevgim Eğitim ve Öğretim Hiz. Tic Ltd.Şti

Anaokulu Öğretmeni

Sevgim Eğitim ve Öğretim Hiz. Tic Ltd.Şti
Ankara
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.

Sıkça Sorulan Sorular

Anaokulu müdürü olarak çalışmak için hangi şartlar sağlanmalıdır?

Anaokulu müdürü olarak çalışmak için bazı niteliklere sahip olmak gerekir. Düzeni ve mevzuatı en iyi şekilde sürdürerek işleyişi sağlama kabiliyetine sahip olmak gerekir. İlgili bölümlerden lisans mezunu olunması ve bir süre anaokullarında öğretmenlik yapılmış olunması sağlanması gereken koşullardandır. Anaokulunun tüm kayıt süreçlerine hâkim olmak, MEBBİS, E-OKUL, ADABİS ve MS Office programlarını kullanabilmek ve kurumsal yazışmaları yürütebilmek şartları sağlanmalıdır.

Anaokulu müdürü iş ilanlarına kimler başvurabilir?

Anaokulları, çocukların ilk kez toplu eğitimle karşılaştıkları yerlerdir. İlgili eğitimleri tamamlamış ve belirli bir süre öğretmenlik yapmış kişiler anaokulu müdürü iş ilanlarına başvurabilir. MEB atama kriterleri ve MEB mevzuatı gereği yönetici yeterliliklerine sahip, Okul Öncesi Öğretmenliği, Çocuk Gelişimi ve Eğitimi, Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık bölümleri ile Eğitim Fakültelerinin lisans bölümlerinden mezun olan veya en az üç yıl MEB bünyesinde görev yapmış olan adaylar anaokulu müdürü olabilir.

Anaokulu müdürü iş ilanlarında çalışma ortamları nasıldır?

Anaokulları okul öncesi olarak bilinen eğitim sürecidir. Anaokulu müdürlerinin çalışma ortamı okullar ve okulların içindeki ofislerdir. Okul müdürleri çalışma süresinin çoğunu masa başında geçirirler. Veliler ile birebir muhatap olup gerekli konularla ilgili çözüm üretirler. Çalışma alanında okulun yönetim ve büro işlerini takip eder. Anaokulu müdürleri, çalışma ortamlarını, okul öncesi çağında bulunan öğrenciler, okul müdür yardımcısı, anaokulu öğretmenleri ve diğer personeller ile paylaşırlar.

Anaokulu müdürü özel sektörde çalışabilir mi?

Anaokulu müdürleri, üniversitelerin; Çocuk Gelişimi, Okul Öncesi Öğretmenliği ve Psikolojik Danışmanlık lisans bölümlerinden mezun olan ve belirli bir dönem öğretmenlik yapmış kişilerdir. Özel sektörde çeşitli kurumlarda iş bulma olanakları mevcuttur. Kreş, anaokulu ve çocuk yuvalarında müdürlük yapabilirler. Aynı zamanda kendi özel okullarını kurup burada kurucu ve idareci olarak görev alabilirler.