9

Android Geliştirici İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search
Android Geliştirici İş İlanları

Teknoloji, modern hayatın vazgeçilmez unsurlarından biri haline gelmiştir. Özellikle iş dünyasındaki faaliyetlerin sürdürebilmesi açısından bilgisayar, telefon ya da tablet gibi teknolojik aletlere ihtiyaç duyulur. Kullanımı oldukça yaygın olan teknolojik aletler, belirli bir işletim sistemine sahiptir. Android işletim sistemi de yaygın olarak kullanılan işletim sistemlerinden birisidir. Android geliştirici olarak görev alabileceğin birçok farklı iş imkânı bulabilirsin. Android geliştirici iş ilanlarını inceleyebilir, Android geliştirici arayan firmaları görebilirsin. Eğer dilersen güncel Android geliştirici iş ilanlarına da göz atabilir, en yeni iş ilanlarına başvurma imkânına sahip olabilirsin.

Android Geliştiricileri Ne İş Yapar?

Android geliştirici iş ilanlarına başvuruda bulunmak istiyorsan Android geliştiricilerinin görev ve sorumlulukları hakkında bilgi sahibi olmalısın. Android geliştirici olarak temel görev ve sorumluluğun; Android işletim sistemini kullanmak ve Android işletim sistemi doğrultusunda akıllı telefonlar ve tabletler için çeşitli uygulamalar geliştirme işlemidir. Android geliştirici iş ilanları Bursa gibi çeşitli şehirlere hitap eden ilanlara başvuru yapmak isteyenlerin görev ve sorumluluklarından biri de ürün yöneticisi, müşteri ve satış ekipleri ile iletişim kurmak, müşteri taleplerini ve uygulamaların kullanılabilirliğini denetlemektir. Arayüz ve performans gereksinimleri hakkında bilgi almalı, optimum yazılım oluşturabilmelisin. Android platformu için çeşitli uygulamalar tasarlamalı ve geliştirmelisin. Geliştirdiğin uygulamanın en iyi performansa ve kaliteye sahip olmasını sağlamalısın. Aynı zamanda bu uygulamaların Android cihaz türleriyle uyumlu olup olmadığını kontrol etmelisin. Android geliştirici iş ilanları Ankara ve birçok farklı şehre hitap eden iş ilanlarına başvuruda bulunabilir, mesleğini icra etme imkânı yakalayabilirsin.

Android Geliştirici Olmak İçin Hangi Özelliklere Sahip Olmak Gerekir?

Android geliştirici ilanlarına başvurmak ve Android geliştirici olmak isteyen kişilerin bazı özelliklere sahip olması gerekir. Bu özellikler şu şekilde özetlenebilir;

  • Android geliştirici arayanların sunduğu iş ilanlarına başvuracak kişilerin Android kullanıcı arayüzünün tasarımı ve ilkeleri, kalıpları ve uygulamaları hakkında bilgi ve yetkinlik sahibi olması gereklidir. 
  • Android geliştirici arayan firmalar, Android geliştirici adaylarının Android SDK, Eclipse, Android Studio ve benzeri yazılımlara hâkimiyet gösterebilmesini gerekli görür. 
  • Problemlere etkili çözümler üretebilmeli, nesne yönelimli programlama metodolojisine hâkim olmalısın.
  • Mesleğini icra ederken bütçe dahilinde çalışmalı ve işlerin teslim sürelerine riayet etmelisin. Detay odaklı bir yapıya sahip olmalı, uygulama geliştirme alanında görülen yenilikleri takip etmelisin. Android geliştirici iş ilanları yeni yayınlananlara iş başvurusunda bulunabilir, Android geliştirici olarak çalışma fırsatına sahip olabilirsin.

Android geliştirici olmak için hangi eğitimi almak gerekir?

Android geliştirici olmak için resmi bir eğitim şartı bulunmaz. Fakat ilgili üniversitelerde bulunan yazılım mühendisliği, bilgisayar mühendisliği gibi bölümlerden olduğun takdirde Android geliştiriciliği mesleğine adım atabilirsin. Bunun yanı sıra üniversitelerde ve eğitim akademilerinde bulunan Android yazılım geliştirme eğitimlerine katılarak bu alanda eğitim alabilir, Android geliştirici olabilirsin.

Android geliştiricilerine ihtiyaç var mı?

Android işletim sistemi, en çok tercih edilen işletim sistemlerinden birisidir. Dolayısıyla Android işletim sistemine dahil olan uygulamaların üzerinde işlem yapacak olan Android geliştiricilerine her daim ihtiyaç bulunur. Teknolojinin modern dünyadaki önemi de Android geliştiricilerine olan ihtiyacı artırır niteliktedir. Eğer sen de Android geliştirici olarak çalışmak istiyorsan kariyer.net’i ziyaret edebilir, Android geliştirici iş ilanları bugün yayınlananlara göz atarak en güncel iş ilanlarına başvurma fırsatı yakalayabilirsin.

Android geliştiricileri nerelerde çalışabilir?

Android geliştirici olarak çalışabileceğin birçok farklı alan bulunur. Android geliştiricileri; yazılım ve bilişim sektörlerine bağlı olarak faaliyet gösteren firmalarda görev alabilir. Bunun yanı sıra küresel ve yerel markaların elektronik ortamda yürüttüğü faaliyetlerde görev alabilirler. Android geliştirici iş ilanlarını inceleyerek Android geliştirici arayan firmalar hakkında ayrıntılı bilgi sahibi olabilirsin.

Android geliştirici iş ilanlarına nasıl ulaşabilirim?

Android geliştirici iş ilanlarına ulaşmak için kariyer.net’te yer alan ‘İş Ara’ kısmına tıklayarak iş ilanları sayfasına gelebilirsin. İş ilanları sayfasının sol kısmında yer alan filtre aracını kullanarak yaşadığın şehri, istediğin çalışma şeklini, görev almak istediğin departmanı seçebilirsin. Son olarak pozisyon kısmında yer alan Android geliştirici kısmını seçerek Android geliştirici iş ilanlarına ulaşabilirsin.

Sıkça Sorulan Sorular

Android geliştici çalışma alanları nerelerdir?

Android işletim sistemiyle uyumlu uygulamalar, Android geliştirici adaylarının potansiyel çalışma alanlarını oluşturur. Geliştirilmesi amaçlanan yaygın uygulamaları eğitim, iletişim, sağlık, iş, oyun ve günlük akışa pozitif katkı sunan çeşitli uygulamalar oluşturur. Bu bağlamda Kariyer.net ile yapacağın incelemeler sırasında karşına bilgi teknolojileri, telekomünikasyon, bilişim ve yazılım alanında faaliyet gösteren teknoloji şirketleri çıkabilir. Beraberinde reklam veya iş verimliliği sağlamak adına kendi uygulamalarını geliştirmek isteyen firmalar tarafından aranan kişi olabilirsin. Bu noktada otomotiv, tekstil, eğitim, sağlık, finans, seyahat, pazarlama ve daha pek çok alanda yayınlanan iş ilanları ile karşılaşabilirsin.

Android geliştici ne iş yapar?

Son yüzyılın popüler meslek grupları arasında yer alan geliştiriciler; temel anlamda cihazlar için gerekli yazılım ve uygulamaları hazırlayan, geliştiren kişilerdir. Bu bağlamda uygulama geliştirici uzmanları arasında yer alan Android geliştici, Android işletim sistemiyle desteklenen cihazlar için çeşitli uygulamalar tasarlar. Tasarlanan mevcut uygulamaların geliştirilmesi, güncellenmesi ve üst versiyonlarının türetilmesi de yine Android geliştiricinin görevleri arasında gelir. Android işletim sistemini kullanarak uygulama geliştirdiği cihaz; mobil telefon, akıllı telefon, tablet, bilgisayar veya TV cihazı olabilir.

Android geliştici iş ilanlarının en yoğun olduğu bölgeler nerelerdir?

Teknolojik gelişmeler ve iş dallarının tüm kentlerde yaygınlaşmış olması, Türkiye’nin dilediğin kentinde Android geliştirici iş fırsatlarına erişmeni sağlar. Öte yandan uygulama geliştirme kararlarının idari birimlerce alınıyor olması, markaların genel merkezlerini metropol kentlerde bulundurma tercihi, büyük kentlerin sana sunabileceği fırsatların artmasını sağlar. Aynı şekilde çeşitli cihazlar ve markalar için uygulama geliştiren kuruluşlar da şirket açılışlarını büyük oranda metropol kentlerde yaparlar. Bu bağlamda İstanbul, İzmir ve Ankara şehirlerinde daha fazla iş olanağına erişebilirsin.

Android geliştirici iş ilanlarında hangi koşullar istenir?

Android geliştirici iş ilanlarında Bilgisayar Mühendisliği, Bilgisayar Bilimleri gibi ilgili bölümlerden başarıyla mezun olarak lisans diplomasına sahip olman istenir. Bu noktada lisans ve yüksek lisans mezunları ile yüksek lisans öğrencileri, pek çok alanda iş fırsatına erişebilir. Bunun yanı sıra televizyon, tablet, telefon gibi farklı cihazlar ve sektörel uygulamalar açısından yeterli bilgi ve beceriye sahip olman gerekir. İşverenlerin faaliyet alanları; tasarım programı, desen ve programlama türlerinin de farklılaşmasını sağlayabilir. Meslek ayrıca İngilizce, Almanca gibi popüler yabancı diller, etkili iletişim, detaycılık ve araştırmacılık özelliklerine de çok iyi derecelerde sahip olmayı gerektirir.

notifications İş Alarmı kur