Daha iyi bir deneyim için uygulamada aç

keyboard_arrow_down
50

Android Geliştirici İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_downsearch


search
Sıralama Önerilen

Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

Android Geliştirici cancel
Tüm Elektrik Malzemeleri Ticaret ve Pazarlama A.Ş.

Android Geliştirici

Tüm Elektrik Malzemeleri Ticaret ve Pazarlama A.Ş.
İstanbul (Tümü)
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
BTC Bilişim Hizmetleri A.Ş.

Kıdemli Mobil Yazılım Geliştiricisi

BTC Bilişim Hizmetleri A.Ş.
İstanbul(Asya)
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Kafein Yazılım Hizmetleri Tic. A.Ş.

iOS Developer

Kafein Yazılım Hizmetleri Tic. A.Ş.
İstanbul(Avr.)
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.

Sıkça Sorulan Sorular

Android geliştici çalışma alanları nerelerdir?

Android işletim sistemiyle uyumlu uygulamalar, Android geliştirici adaylarının potansiyel çalışma alanlarını oluşturur. Geliştirilmesi amaçlanan yaygın uygulamaları eğitim, iletişim, sağlık, iş, oyun ve günlük akışa pozitif katkı sunan çeşitli uygulamalar oluşturur. Bu bağlamda Kariyer.net ile yapacağın incelemeler sırasında karşına bilgi teknolojileri, telekomünikasyon, bilişim ve yazılım alanında faaliyet gösteren teknoloji şirketleri çıkabilir. Beraberinde reklam veya iş verimliliği sağlamak adına kendi uygulamalarını geliştirmek isteyen firmalar tarafından aranan kişi olabilirsin. Bu noktada otomotiv, tekstil, eğitim, sağlık, finans, seyahat, pazarlama ve daha pek çok alanda yayınlanan iş ilanları ile karşılaşabilirsin.

Android geliştici ne iş yapar?

Son yüzyılın popüler meslek grupları arasında yer alan geliştiriciler; temel anlamda cihazlar için gerekli yazılım ve uygulamaları hazırlayan, geliştiren kişilerdir. Bu bağlamda uygulama geliştirici uzmanları arasında yer alan Android geliştici, Android işletim sistemiyle desteklenen cihazlar için çeşitli uygulamalar tasarlar. Tasarlanan mevcut uygulamaların geliştirilmesi, güncellenmesi ve üst versiyonlarının türetilmesi de yine Android geliştiricinin görevleri arasında gelir. Android işletim sistemini kullanarak uygulama geliştirdiği cihaz; mobil telefon, akıllı telefon, tablet, bilgisayar veya TV cihazı olabilir.

Android geliştici iş ilanlarının en yoğun olduğu bölgeler nerelerdir?

Teknolojik gelişmeler ve iş dallarının tüm kentlerde yaygınlaşmış olması, Türkiye’nin dilediğin kentinde Android geliştirici iş fırsatlarına erişmeni sağlar. Öte yandan uygulama geliştirme kararlarının idari birimlerce alınıyor olması, markaların genel merkezlerini metropol kentlerde bulundurma tercihi, büyük kentlerin sana sunabileceği fırsatların artmasını sağlar. Aynı şekilde çeşitli cihazlar ve markalar için uygulama geliştiren kuruluşlar da şirket açılışlarını büyük oranda metropol kentlerde yaparlar. Bu bağlamda İstanbul, İzmir ve Ankara şehirlerinde daha fazla iş olanağına erişebilirsin.

Android geliştirici iş ilanlarında hangi koşullar istenir?

Android geliştirici iş ilanlarında Bilgisayar Mühendisliği, Bilgisayar Bilimleri gibi ilgili bölümlerden başarıyla mezun olarak lisans diplomasına sahip olman istenir. Bu noktada lisans ve yüksek lisans mezunları ile yüksek lisans öğrencileri, pek çok alanda iş fırsatına erişebilir. Bunun yanı sıra televizyon, tablet, telefon gibi farklı cihazlar ve sektörel uygulamalar açısından yeterli bilgi ve beceriye sahip olman gerekir. İşverenlerin faaliyet alanları; tasarım programı, desen ve programlama türlerinin de farklılaşmasını sağlayabilir. Meslek ayrıca İngilizce, Almanca gibi popüler yabancı diller, etkili iletişim, detaycılık ve araştırmacılık özelliklerine de çok iyi derecelerde sahip olmayı gerektirir.