40

Anestezi Teknisyeni İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search
Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

Anestezi Teknisyeni cancel
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.

Anestezi Teknisyeni İş İlanları

Sağlık sektörü, güncelliğini korumayı başaran nadide iş sahaları arasında yer alır. Bu kapsamda sağlık sektörüne bağlı olarak faaliyet gösteren pek çok farklı meslek grubu ortaya çıkar. Bu iş alanında öne çıkan iş dallarından biri de anestezi teknisyenliğidir. Anestezi teknisyeni; ameliyathane gibi ortamlarda, doktorlardan aldığı talimatları eksiksiz bir şekilde yerine getiren kişilere verilen addır. Anestezi teknisyenlerinin; hastayı acıya duyarsız hâle getirme, ekipmanları hazırlama ve hemşireye yardım etme gibi görevleri bulunur. Sen de bu alanda gerekli eğitimlerini aldıysan kariyer.net’te anestezi teknisyeni olarak çalışabileceğin iş imkânlarını bulabilirsin. Anestezi teknisyeni iş ilanları farklı açılardan inceleyebilir, sana en uygun olanlarına iş başvurularını gerçekleştirebilirsin. 

Anestezi Teknisyeni Ne İş Yapar?

Farklı firmalar ve sağlık kuruluşları tarafından yayınlanan iş ilanları, anestezi teknikeri olmak isteyen kişilerle işverenleri buluşturur. İlgili firmalar tarafından yayınlanan bu ilanlar vasıtasıyla anestezi teknisyeni olarak mesleğini icra etmek isteyen kişilerin belli başlı görevleri bulunur. Bu görev ve sorumluluklar ise şu şekildedir: 

  • İlgili ekipmanların sterilizasyonunu düzenli aralıklar ile gerçekleştirmelisin. 
  • Hastaların genel sağlık faaliyetlerini inceleyerek uygun dozda narkoz uygulamalısın. 
  • Hastayı ameliyata hazır hâle getirmelisin. 
  • Ameliyat süresince hastanın durumunu ve reaksiyonlarını eksiksiz bir şekilde takip etmelisin. 
  • Ameliyat sona erdiğinde hastanın yoğun bakım ünitesine naklinin usule uygun bir şekilde yapılmasını sağlamalısın. 
  • Anestezi cihazlarında arıza tespit ettiğin takdirde uzman kişilere bildirmelisin. 
  • Hasta mahremiyetine özen göstermelisin. 
  • Anestezi teknikeri iş ilanları bayan ve erkek adaylar için yayınlananlara başvuracak kişilerin; hastayı muayene etme, hasta dosyalarını inceleme ve ilaç eksiklerini tespit etme gibi görevleri de bulunur. 

Anestezi Teknisyeni İş İlanlarında Hangi Detaylara Dikkat Edilmelidir?

Firmalar tarafından yayınlanan anestezi teknisyeni iş ilanlarına başvuruda bulunmadan önce birtakım hususlara dikkat etmelisin. Böylelikle kendine en uygun iş ilanını belirleme şansını artırabilirsin. Anestezi teknisyeni iş ilanlarına başvurmadan önce ilk olarak firmanın, sahip olmanı istediği nitelikleri inceleyebilirsin. İş ilanında yer alan kriterlere uygun olup olmadığına dikkat etmen gerekir. Aynı zamanda aday kriterlerinde yer alan; eğitim seviyesi, deneyim, askerlik durumu ve yabancı dil gibi hususlara da özen göstermelisin. Örneğin, anestezi teknikeri iş ilanları bay adaylar için askerlik muafiyeti şartı bulunabilir. Bu hususları göz önünde bulundurarak iş başvurusunda bulunabilirsin. Aynı zamanda pozisyon bilgileri, çalışacağın departman, çalışma şekli ve pozisyon seviyesi gibi ayrıntıları da göz önünde bulundurarak anestezi teknikeri arayanların kariyer.net’te yayınladığı iş ilanlarına başvurularını tamamlayabilirsin.

Anestezi teknisyeni olmak için hangi eğitim ve belgelere sahip olmak gerekir?

Anestezi teknikeri olarak mesleğini icra etmek isteyen kişilerin, ilgili üniversitelerin iki yıllık eğitim veren “anestezi” bölümünü başarı ile tamamlamaları gerekir. Bu bölümden mezun olduktan sonra anestezi teknikeri olarak görev yapabilirsin. Eğer sen de gerekli eğitim şartını sağladığını düşünüyorsan kariyer.net’ten anestezi teknisyeni iş ilanlarına başvuruda bulunabilirsin. 

Anestezi teknisyeninin çalışma ortamı nasıldır?

Anestezi teknisyenlerinin çalışma ortamı hastanelerdir. Düzenli olarak sterilize edilen hastaneler, bünyesinde çeşitli üniteleri barındırır. Anestezi teknisyenleri ise çoğu zaman görev aldıkları hastanelerin yoğun bakım ünitesinde görev alır. Anestezi teknisyenleri, mesai süreleri boyunca meslek profesyonelleri ile sürekli iletişim hâlindedir. Oldukça hijyenik ve steril bir ortamda; özel kıyafetler, maskeler ve terlikler giyerek mesailerini geçirirler.

Anestezi teknisyeni olmak için hangi özelliklere sahip olmak gerekir?

Anestezi teknisyeni olarak mesleğini icra etmek isteyen kişilerin sabırlı ve hoşgörülü olması gerekir. Aynı zamanda esnek çalışma saatlerine ve takım çalışmasına uyum sağlayabilmelidir. Mesleği hakkındaki teorik ve pratik bilgilere hâkim olmalı, işini son derece hassasiyetle yapmalıdır. Bu özelliklere uygun olduğunu düşünüyorsan kariyer.net’ten başvurularını gerçekleştirebilirsin.

Anestezi teknisyeni iş ilanlarına nasıl başvuru yapılır?

Anestezi teknisyeni iş ilanlarına kariyer.net’ten oldukça pratik bir şekilde başvuru yapabilirsin. Bunun için ilk olarak anestezi teknisyenleri için yayınlanan iş ilanlarının olduğu sayfaya gelmelisin. Dilersen bu noktada yaşadığın ili seçerek iş fırsatlarını filtreleyebilir, yaşadığın yere en yakın konumdaki iş ilanlarına ulaşabilirsin. Ardından sana uygun iş ilanını belirledikten sonra, gerekli başvuru adımlarını atarak kariyerine yeni bir yön verebilirsin. 

Sıkça Sorulan Sorular

Anestezi teknisyeni olmak için hangi eğitimler alınmalıdır?

Anestezi teknikeri olmak istiyorsan üniversitelerin iki yıllık eğitim veren Anestezi bölümünden mezun olman gerekir. Anestezi bölümünden başarıyla mezun olan adaylar anestezi teknikeri olarak görev alabilir. Üniversitenin Anestezi bölümünü bitirdiysen Kariyer.net'te yer alan iş ilanlarını inceleyerek uygun niteliklere sahip olduğun iş ilanlarına başvuru yaparak iş olanağına sahip olabilirsin. Anestezi teknisyeni iş ilanlarında adaylardan çeşitli niteliklere sahip olmaları istenir. Deneyimsiz ve deneyim sahibi olan adaylar için çeşitli iş ilanları yer alır.

Anestezi teknisyeninin görevleri ve yetkileri nelerdir?

Anestezi teknikerleri, cerrahi operasyon öncesi hastaların uyutulmasında görev alır. Operasyonlardan önce gerekli hazırlıkların yapılmasını sağlar. Hastaların operasyon için hazırlanması ve ameliyathane ortamına taşınması sırasında görev alır. Ayrıca ameliyat sırasında anestezi uzmanına yardımcı olur. Anestezi ekipmanlarının genel bakım ve tamirat işlerini yapar. Kariyer.net'te yer alan anestezi iş ilanlarını inceleyerek uygun niteliklere sahip olduğun iş ilanlarına başvuru yaparak, iş sahibi olabilirsin.

Anestezi teknisyenlerinin çalışma koşulları nasıldır?

Anestezi teknisyenlerinin çalışma alanı çeşitli sağlık kuruluşlarıdır. Devlet veya özel hastaneler, poliklinikler, muayenehanelerde anestezi teknisyenleri iş olanaklarına sahiptir. Bu alanlarda hastaların tedavi süreçlerinde görev alırlar. Anestezi bölümünden mezun olduysan ve bu alanda görev almak istiyorsan işveren kurumların oluşturdukları anestezi teknisyeni iş ilanlarına başvuru yaparak çeşitli sağlık kuruluşlarında görev alabilirsin. Kariyer.net'te anestezi teknisyeni iş ilanlarını filtreli arama yaparak ikamet ettiğin konuma yakın olan sağlık kurumlarına iş başvurusu yapabilirsin.

Bir anestezi teknisyeninde aranan nitelikler nelerdir?

Bu alanda görev almak istiyorsan çeşitli niteliklere sahip olman gerekir. İş ilanlarında adaylardan çeşitli niteliklere sahip olmaları istenir. İş ilanlarına başvurabilmek için üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun olman gerekir. Ayrıca esnek çalışma şartlarına uyum sağlayabilmen gerekir. Anestezi teknisyenlerinin çalışma şartları işveren kurumlara göre değişebilir. Yoğun çalışma temposuna uyum sağlayabilmelisin. Kariyer.net'te yer alan sağlık kurumlarının iş ilanlarını inceleyerek, uygun niteliklere sahip olduğun iş ilanlarına başvuruda bulunabilirsin.

notifications İş Alarmı kur