Daha iyi bir deneyim için uygulamada aç

keyboard_arrow_down
105

Ankara Bakım / Onarım İş İlanları

1 şehir seçildi arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_downsearch


search

Sıralama Önerilen

Seçili Filtreler (2)Filtreleri Temizle

Bakım / Onarım cancel
Ankara cancel
Bes kağıt inşaat dış ticaret A.Ş

Vasıfsız Eleman

Bes kağıt inşaat dış ticaret A.Ş
Ankara +31 il daha
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Hitay Holding A.Ş

Bakım Onarım Teknisyeni

Hitay Holding A.Ş
İstanbul (Tümü) +2 il daha
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Durukan Şekerleme San. ve Tic. A.Ş.

Makine Bakım Mühendisi

Durukan Şekerleme San. ve Tic. A.Ş.
Ankara
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Şu an 3 sayfa içerisinden 1. sayfadasınız

Ankara Bakım Onarım Sektörü İş İlanları

Ankara, başkent olması nedeniyle ticari faaliyetlerin yoğun olarak yapıldığı şehirlerin başında gelir. Kurum ve kuruluşların merkez bürolarının daha çok kentte toplanması nedeniyle Ankara, birçok sektöre ev sahipliği yapar. Bakım onarım sektörü içerisinde yer alan bakım onarım elemanına, genellikle fabrikalarda, üretim merkezlerinde, gemilerde ve büyük makinelerin barındığı her kurumda ihtiyaç duyulur. Bu firmaların ve bu kurumların makinelerinin bakımlarının yapılması ve ihtiyaç durumunda onarımlarının yapılması firmaları büyük maliyetlerden kurtarır. Sektör içerisinde ‘Bakım onarım  teknisyenliği’ ve ‘Bakım onarım mühendisliği’ gibi belli başlı meslekler bulunur. Ankara bakım onarım iş ilanları ile kariyer.net’te hedeflediğin işe bir adım daha yaklaşabilirsin.

Ankara’da Bakım Onarım Sektöründe Çalışan Kişinin Sorumlulukları Nelerdir?

İşverenler, bakım onarım alanında çalışacak kişilerden bazı sorumlulukları yerine getirmesini bekler. Ankara bakım onarım iş ilanları yeni yayınlananlarda bu sorumluluklar ilanlarda yazılıdır. Genel olarak şunlardır:

  • Bakım onarım elemanları ve mühendisleri ortak çalışır ve ekipman arızalarının düzenli bakım ve onarımını gerçekleştirir, arıza varsa bunu teşhis eder. 
  • Çalışanlar, ekipmanın düzgün çalıştığından emin olmak için yeni parçalar takar, bakım raporlarını tutar ve makinenin çalışmasını sağlar.
  • Bakım yöneticisi kurulum, onarım ve bakım çalışmalarını denetler.
  • Çalışan kişiler, iş yükü tahsisi ve bakım personeli denetimiyle onarılacak alanların belirlenmesini sağlar. Bunun yanı sıra,  sorunların giderilmesi için işçilere talimatlar verir. Güncel Ankara bakım onarım iş ilanları ile başvurularını kariyer.net’ten yapabilirsin.

Ankara’da Bakım Onarım Sektöründe Nasıl Çalışılır?

Bakım ve onarım teknisyeni olmak isteyen kişilerin bu işin eğitimini alması gerekir.  Ankara bakım onarım elemanı arayanlar, işe almak istedikleri kişilerden sıhhi tesisat, mekanik ekipman, hidrolik, onarım teknikleri, bakım teknikleri, bilgisayar destekli tasarımlar ve 3D çizim gibi eğitimler almış olmasını bekleyebilir. Bakım ve onarım teknisyenleri fabrikalarda ve atölyelerde çalışır. Bakım ve onarım mühendisi, mekanik sistemlerin kullanılabilirliğini en üst düzeye çıkarmak ve bakım ihtiyaçlarını, süresini azaltmak için gereken tasarım, geliştirme, seçim ve lojistik destek planlarını geliştirir. Bu alanda makine, mekatronik, elektrik ve elektronik gibi bilgilere hakim olmak gerekir. Bu nedenle, bakım onarım mühendisi olabilmek için üniversitelerin lisans programlarından mezun olunmalıdır. Ankara bakım onarım iş ilanları bugün yayınlananlarda sektörde hangi kriterlere önem verildiğini inceleyebilir ve kariyer.net’te başvurunu yapabilirsin.

Ankara’da bakım onarım sektörü maaşları ne kadardır?

Bakım onarım sektörü içerisinde farklı branşlar bulunduğu için ortalama bir maaş söylemek mümkün değildir. Ankara’da her firmanın belirlediği ücretlendirme sistemi birbirinden farklıdır. Sektöre yeni başlayan bir kişinin maaşı ile pozisyonu yüksek bir kişinin maaşı aynı değildir. Ancak, bakım onarım sektöründe mühendis olarak görev alman durumunda, bu meslek dalları arasında en yüksek maaş skalasına ulaşmış olursun.

Ankara’da bakım onarım sektörü çalışma ortamı ve koşulları nasıldır?

Ankara’da bakım ve onarım teknisyenleri, uzmanları veya mühendisleri genellikle fabrikalarda ve atölyelerde çalışır. Her kurum ve kuruluşun çalışma ortamı ve koşulları birbirinden farklıdır. Olası bir arıza durumunda veya acil durumlarda aktif bir şekilde görev alabilmek adına makinelerin bulunduğu bölgelerde çalışırlar. Başvuracağın şirketin iş ortamı ve koşullarını merak ediyorsan, kariyer.net’te yayınlanan ilanlarda bunları inceleyebilirsin.

Ankara’da bakım ve onarım sektöründe yarı zamanlı çalışılır mı?

Ankara geniş iş imkanları ve fabrikaları nedeniyle birçok bakım onarım elemanına ihtiyaç duyar. Küçük ya da büyük şirketler, iş yoğunluğuna göre tam zamanlı çalışma sistemi uygulayacağı gibi elemanlarını yarı zamanlı da çalıştırabilir. Firmaların veya fabrikaların bakım onarım işleri anlık ya da sürekli olmadığı için, belirli durumlarda yarı zamanlı çalışma olanağına da sahiptir.

Ankara’da bakım ve onarım sektörü iş ilanlarına nereden ulaşılır?

Nüfus yoğunluğu ve şirketlerin sayıca fazla oluşu nedeniyle başkent Ankara’da, işverenler bakım ve onarım elemanına sıklıkla ihtiyaç duyar. İş olanağının geniş olduğu sektörde, firmalar tarafından verilen ilanlara kariyer.net’ten ulaşabilirsin. Buradan ilan detaylarında adaylarda aranan kriterleri öğrenebilir ve kendine uygun ilanlara başvurularını yapabilirsin.