155

Ankara Depo Elemanı İş İlanları

1 şehir seçildi arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search
Sıralama Önerilen

Seçili Filtreler (2)Filtreleri Temizle

Depo Elemanı cancel
Ankara cancel
Mesay Otomotiv San.ve Tic. A.Ş.
Depo Elemanı
Mesay Otomotiv San.ve Tic. A.Ş.
Ankara İş Yerinde
Tam zamanlı
Bugün
DAVET OTOMOTİV SANAYİ VE TİCARET ANONİM ŞİRKETİ
Depo Elemanı
DAVET OTOMOTİV SANAYİ VE TİCARET ANONİM ŞİRKETİ
İstanbul(Asya) +5 il daha İş Yerinde
Tam zamanlı
4 gün

İlanları konuma göre filtrele!

Simtes Elektrik Malzemeleri Tic. ve San. A.Ş.
Depo Elemanı
Simtes Elektrik Malzemeleri Tic. ve San. A.Ş.
Ankara İş Yerinde
Tam zamanlı
6 gün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Adil Işık Group
Depo Sorumlusu - Ankamall
Adil Işık Group
Ankara İş Yerinde
Tam zamanlı
2 gün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Şu an 4 sayfa içerisinden 1. sayfadasınız

Ankara Depo Elemanı İş İlanları

Ankara şehri, Türkiye’nin başkenti olmasının yanı sıra, kalabalık nüfusu ile önemli şehirler arasında yer alır. İç Anadolu Bölgesi’nde yer alan Ankara şehri, başta tarım ve sanayi olmak üzere, hizmet, lojistik ve turizm sektöründen elde ettiği gelirler ile ekonomisini oluşturur. Konya, Eskişehir ve Kayseri gibi önemli illere komşu konumunda bulunan Ankara’da pek çok firma çeşitli sektörlerde faaliyet gösterir. Ankara bölgesinde enerji, hayvancılık, madencilik ve lojistik sektöründe pek çok personele istihdam sağlandır. Ankara Etimesgut, Keçiören, Polatlı, Çankaya ve Yenimahalle gibi önemli ilçelerde faaliyet gösteren çeşitli firmalar yer alır. Ankara’nın gerek çevre illerinde gerekse şehir merkezinde pek çok firma faaliyet gösterir. Şirketlerin depolarında görev almak üzere Ankara depo elemanı iş ilanları başlığı altına yıl içerisinde pek çok ilan yayınlanır ve personel istihdam edilir. 

Ankara’da Depo Elemanı Hangi Yeteneklere Sahip Olması Gerekir?

Depoya gelen malları kabul edilmesi, yerleştirilmesi, sevkiyatı, iadesi ve paketlemesi gibi süreçlerde görev alan kişilere depo elemanı denir. Ayrıca depoya gelen ürünlerin iadelerinin de şirketin prosedürlerine göre yapması gerekir. Güncel Ankara depo elemanı iş ilanları kapsamında görev alacak olan personelin düzenli olarak depoya gelen malların sayısını ve kontrolünü yapması gerekir. Depo elemanının; günlük yapılan operasyonlarda lojistik ekibini ve lojistik müdürünü desteklemesi, gelen hasarlı ürünleri muhafaza ederek ilgili birime bildirmesi ve deponun düzenlenmesi gibi görevleri de bulunur. Depo elemanı pozisyonunda görev alacak olan personelin bilgisayar kullanımı ve çeşitli stok programlarını iyi seviyede bilinmesi gerekir. Ankara depo iş ilanları kapsamında başvuru yapacak olan adayın, daha önce benzer sektörlerde görev almış olması tercih edilir. Depo elemanı olarak görev alacak olan kişinin, çalışma arkadaşları ile uyum içerisinde olması iş akışı açısından oldukça önemli bir yere sahiptir. Depo elemanı, operasyon anında ya da sonrasında oluşacak olan problemlere karşı hızlı çözümler üretme yeteneğine de sahip olmalıdır. Ayrıca, görevli olduğu alanı temiz ve toplu tutmak pek çok firma tarafından aranılan özellikler arasında yer alır. Depo elemanlarının bu gibi yeteneklere sahip olması işe alım sürecinin olumlu ilerlemesi açısından önem arz eder.

Ankara Depo Elemanı İş İlanlarında Hangi Detaylara Dikkat Edilmeli?

Ankara depo elemanı arayanlar adı altında yayınlanan iş ilanları çoğunlukla fabrikalar, otomotiv, elektronik satışı yapılan mağazalar ve market gibi firmalar tarafından yayınlanır. Firmanın faaliyet gösterdiği iş koluna göre iş tanımlarında farklılık olsa da, genel olarak aynı iş yapılır. Fakat büyük fabrikaların depo bölümlerinde görevlendirilen personelin güç içerisinde oldukça fazla fiziksel güç gerektiren görevleri yerine getirmesi gerekebilir. Bilgisayar parçaları satışı gerçekleştiren bir firmanın depo bölümünde görev alan personel gün içerisinde daha hafif bir iş temposu ile yaşayabilir. Depo sevkiyat elemanı iş ilanları Ankara şehrinde ikamet eden adaylara özel olarak yayınlanır. Çeşitli bilgisayar programları ve stok programları hakkında bilgi sahibi olan adaylar, bölgede firmalar tarafından yayınlanan iş ilanlarına başvuru yapabilir. Sahip olunan yetkinliklerin içerdiği doğru iş ilanına başvuru yapılması durumunda tercih edilme şansınız büyük oranda artar. 

Depo Elemanı Ne İş Yapar?

Depo elemanlarının görev aldığı şirketler, faaliyet gösterdiği iş tanımlarına bağlı olarak farklı iş tanımlarına sahip olabilir. Bu iş tanımları arasında genel olarak tüm depo elemanlarının yaptığı işler benzerlik gösterir.  Neredeyse tüm depo elemanlarının sorumlulukları arasında yer alan depo ürünlerinin korunması, bu alanda çalışan personellerin temel görevidir. Ayrıca, depolarda bulunan envanterin kontrolü de depo elemanlarının yapması gereken işler arasında yer alır. Depo elemanlarının dikkatli bir şekilde işlerini yapması son kullanma tarihi olan ürünler için oldukça önemlidir. Depo elemanları, depo alanlarına gelen yeni ürünlerin yerleştirilmesinden ve var olan ürünlerin güncel sayısından sorumlu kişilerdir. Depo elemanlarının yapması gereken en önemli işlerden biri de, son kullanma tarihi yaklaşan ürünlerin satış yapılacak alana sevk edilmesidir. Bu sayede ürünlerin zayi olması engellenir. Ankara depo elemanı, çalışanlarının bir diğer görevi de çalıştıkları alanı temiz tutarak, ürünlerin düzgün bir şekilde istiflenmesini sağlamak olur. Son olarak sevkiyat raporlarının hazırlanması da depo elemanlarının iş tanımları arasında yerini alır. 

Depo Elemanının Sorumlulukları Nelerdir?

Depo elemanlarının firmalar arası değişkenlik gösteren birçok sorumluluğu bulunur. Fakat genel olarak sorumlu oldukları deponun temizliği ve düzenini sağlamak iş tanımlarında yer alır. Sürekli olarak ürün giriş çıkışı yapılan depolarda oluşacak hijyen sorunlarının önüne geçmek amacıyla mevcut temiz çalışma ortamını korumak da depo elemanlarının sorumlulukları arasında yer alır. 

Depo Elemanı Ne Kadar Maaş Alır?

Ankara depo elemanı arayan firmalar, diğer şehirlere kıyasla, adaylara daha yüksek maaşlar sunabilir. Ayrıca büyükşehirlerde faaliyet gösteren firmalarda görev alan adaylar, çalışma saatlerine bağlı olarak da aylık kazançlara sahip olabilir. Örneğin, yarı zamanlı çalışan adayların maaşları, tam zamanlı ve freelance olarak çalışan adaylara göre farklı olabilir. Depo elemanlarının çalışma saatleri ve iş yükleri baz alınarak aylık maaşları belirlenir. Özel firmaların sunduğu aylık maaşlar, devlet firmalarının sunduğu aylık maaş rakamlarına kıyasla daha yüksek olabilir. 

Depo Elemanı Olmak İçin Ne Yapmak Gerekir?

Depo elemanı olmak için gerekli olan tek şart en az ilkokul mezunu olmaktır. İlkokul mezuniyetinin ardından depo elemanı olarak çalışmak isteyen tüm adaylar bu alanda deneyim kazanarak bazı yetenekleri edinmelidir. Bu yetkinlikler arasında hesaplama becerisi, iş takibi ve eşya taşımak için fiziksel güç yeterli olabilir. Depo elemanı mesleği için gerekli olan detaylardan biri de tecrübedir. Bu sebeple belirli bir süre depo elemanı olarak farklı şirketlerde görev almak, meslekte ilerlemek için önem arz eder.

Depo Elemanı Nasıl Çalışır?

Depo elemanları hem fiziksel olarak hem de masa başında birçok iş yüküne sahip olur. Birçok firma tarafından sunulan depo elemanı iş ilanlarında depo elemanlarına tanımlanan iş seçenekleri değişkenlik gösterir. Örneğin, bir envanter uzmanı rapor ve girdi çıktıları hesaplarken, depo elemanları ürünlerin depoya yerleştirmesinde görev alır.

Sıkça Sorulan Sorular

Ankara Depo Elemanı iş ilanlarına Kariyer.net'te nasıl başvurabilirim?

Ankara Depo Elemanı iş ilanlarını Kariyer.net'te farklı tarih, pozisyon seviyesi ve konuma göre filtreleyebilir, sana en uygun ilanlara hızlıca başvurabilirsin.

Ankara Depo Elemanı pozisyonu için en güncel iş ilanlarını görüntüleyebilir miyim?

Güncel Ankara Depo Elemanı güncel iş ilanlarını ''Filtreler'' bölümünde yer alan ''Tarih'' kategorisinin altında bulunan ''Bugünün ilanları'' seçeneğini işaretleyerek en güncel Ankara Depo Elemanı iş ilanlarına erişebilirsin.

Bana en yakın Ankara Depo Elemanı iş ilanlarını nasıl bulabilirim?

Sana en yakın Ankara iş ilanlarını ''Şehir/İlçe'' bölümünde yer alan ''İlçe'' kısmından sana en yakın konumu seçerek keşfedebilirsin. Bulunduğun ilçeyi seç ve sana en yakın iş ilanlarını hızlıca gör!

Ankara Depo Elemanı iş ilanlarına başvuru yaparken nelere dikkat etmeliyim?

Ankara Depo Elemanı iş ilanlarına başvuru yapmadan yapmadan önce, iş ilanı açıklamalarını detaylı bir şekilde inceleyebilir; pozisyonun iş tanımını, adayda aranan özellikleri ve istenilen deneyim süresini göz önüne alarak sana en uygun iş ilanlarına başvuru yapabilirsin.

notifications İş Alarmı kur