118

Ankara Elektrik Teknisyeni İş İlanları

1 şehir seçildi arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search
Seçili Filtreler (2)Filtreleri Temizle

Elektrik Teknisyeni cancel
Ankara cancel
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.

İlanları konuma göre filtrele!

Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Şu an 3 sayfa içerisinden 1. sayfadasınız

Ankara Elektrik Teknisyeni İş İlanları

Ankara, Türkiye’nin en kalabalık ikinci şehridir. Ekonomisinin büyük bir kısmını sanayi, tarım, hayvancılık ve ormancılık oluşturur. Sanayicilik geliştiği için sanayicinin elektrik ve elektronik teknisyenine duyulan ihtiyaç da fazlasıyla yüksektir. Bu yüzden Ankara’da elektrik teknisyeni iş imkanı bulman oldukça kolaydır. Elektrik teknisyenleri özetle binalardaki elektrik ve mekanik teknik alanların düzenli işleyişinden sorumludur. Bu bölümde iş bulmak istiyorsan temel kriter vardır. Elektrik bölümünden mezun olduysan karşına birçok kariyer fırsatı çıkaracak ilanlar mevcuttur. Elektrik dağıtım, Hava servisi, zorlu enerji, adel, enerjisa dağıtım, altıntaş ambalaj, inşaat sağlık sistemleri, elektronik sistemler gibi benzer iş pozisyonları Ankara elektrik teknisyeni iş ilanları ile birlikte karşına çıkacaktır. İş ilanlarına göz atarak; çalışma ortamı, sektör, becerilerin ve daha birçok detaya dair yaptığın değerlendirmeler sonucunda başvurunu iletmen mümkündür.

Ankara Elektrik Teknisyeni Ne İş Yapar?

Ankara elektrik teknisyeni iş ilanları her ne kadar elektrik ve mekanik teknik alanlarının düzenli işleyişinden sorumlu olsa da aslında bu mesleğin görevleri vardır. Bir elektrik teknisyeni olarak yapman gerekenler şu şekildedir:

 • Tesisat ve elektrik montaj işlemlerini kalite standartlarına uygun hale getirilmesini sağlamalısın.
 • Elektrikli ekipmanları standartlara uygun şekilde kurup işletmeye hazır hale getirmelisin.
 • Çeşitli test cihazları ile elektrik sorunlarını tanımlamalı ve çözmelisin.
 • Bakım, arızalar ve iyileştirme önerilerini gerekli 
 • yönetici veya birime raporlayarak bildirmelisin.
 • Pano kurulumu ve montaj işlemlerini yürütmelisin.
 • Elektrik sayaçlarını günlük ve aylık olarak okumalarını yapmalı ve ilgili birime raporlamalısın.
 • Güncel Ankara elektrik teknisyeni iş ilanları detaylarında yer aldığı gibi mutlaka elektrik ile ilgili kontrolleri yapmalı ve gerekli birimlere rapor vermelisin.
 • Ankara elektrik teknisyeni arayanlar, işletme şartlarına, çalışma prensiplerine ve daha birçok detay çerçevesinde belirtmiş olduğumuz görev tanımlarından fazlasını isteyebilir. Bu şartlar karşısında işletmeyle anlaşman durumunda istenilen talepleri yerine getirmelisin.

Ankara Elektrik Teknisyeni İş İlanlarında Hangi Detaylara Dikkat Edilmeli?

Ankara elektrik teknisyeni iş ilanlarında bulunan önemli detaylar, iş ilanlarına başvurmadan önce görev tanımın hakkında bilgi edinmeni sağlar. Genel olarak dikkat etmen gereken detaylar şu şekildedir:

 • Ankara elektrik teknisyeni iş ilanları bayan ya da bay adaylar için cinsiyet kriteri içerebilir. Bu kriteri ilanları incelerken göz önünde bulundurman gerekebilir. 
 • Bu ilanlar mezun, deneyimli, belirli bir süre deneyimli gibi farklı deneyim türleri ön planda tutularak yayınlanabileceğinden, ilan başvurusu yaparken deneyim detayını da göz önünde bulundurmalısın.
 • İlan kriterleri içerisinde; elektrik teknisyenliğine dair mesleki beceri ve deneyimler, etkili iletişim becerisi, disiplinli ve sorumluluk sahibi vb. önem taşıyan işletme taleplerini karşılıyor olup olmamana başvuru sırasında dikkat etmelisin.

Ankara elektrik teknisyeni iş ilanlarına nasıl başvuru yapılır?

Ankara elektrik teknisyeni iş ilanlarına kariyer.net üzerinden online olarak başvuru gerçekleştirebilirsin. Önce çalışmak istediğin bölgeyi seçmelisin. Bu seçimi yaptıktan sonra ‘’Aradığın İş’’ bölümüne de mesleğini belirterek, karşına çıkan ilanları değerlendirebilir, ardından başvur kısmından başvuru yapabilirsin. İlan detaylarını inceleyerek görev tanımının sana uygun olup olmadığını anlayabilir, başvurunu buna göre yapabilirsin.

Ankara elektrik teknisyeni çalışma olanakları nelerdir?

Elektrik teknisyeni olarak haberleşme, bilişim ve elektronik, elektronik sistemler, yapı ve inşaat sanayi, enerji yönetimi, cam sanayi, güneş teknolojileri, yapı kimyasalları, jeneratör, traktör ve ziraat makineleri, savunma ve havacılık başta olmak üzere birçok sektörde iş ilanı bulman mümkündür. Kariyer.net’in filtre seçeneklerini kullanarak çalışmak istediğin sektörde yer alan iş ilanlarını görüntüleyebilirsin.

Ankara elektrik teknisyeni iş ilanlarına kimler başvurabilir?

Ankara elektrik teknisyeni iş ilanlarına başvurabilmen için işletmelerin yayınlamış olduğu ilanlardaki kriterlere uygun olman büyük önem taşır. Elektrik teknisyenine dair en önemli kriterlerden biri olan elektrik sistemlerinin bakımı, kurulumu ve onarımı işlemlerini yapabilmen ve bu alanda deneyimli olmandır. İlan detaylarına göz atarak firmaların taleplerini inceleyebilir ve başvurunu buna göre yapabilirsin.

Ankara elektrik teknisyeni iş ilanlarında aranan kriterler nelerdir?

Ankara elektrik teknisyeni iş ilanlarına dair aranan en önemli kriter elektrik bölümünden mezun olmaktır. Elektrik bölümünden mezun olmanın yanı sıra bu işte deneyiminin olması da işletmelerin istekleri arasındadır. Diğer yandan teknik becerilere sahip olman, etkili iletişim becerisi sergilemen, sorumluluk sahibi olman, takım çalışmalarına yatkınlık göstermen, planlama ve organizasyon yeteneği sergilemen, işletmeye kolayca ulaşabileceğin bir bölgede yaşaman gibi birçok kriter de aranır.

Sıkça Sorulan Sorular

Ankara'da elektrik teknisyeni olmak için hangi yeterliliklere sahip olmak gerekir?

Ankara’da yaşıyorsan elektrik teknisyeni olmak için bazı yeterliliklere sahip olman beklenir. Elektrik teknisyenlerinin bu alanda ilgili eğitimi tamamlaması aranan özellikler arasındadır. Aynı zamanda elektrik teknikeri olmak isteyen kişiler sayısal bilimlerde bilgili ve bu alanlara yatkın olmalıdır. Ayrıca elektrik teknisyeni olmak isteyen kişilerin bu alanda belirli bir deneyime sahip olması işverenler tarafından beklenebilir. Firmaların yayınladığı elektrik teknisyeni iş ilanlarına göz atarak sana en uygun olan iş ilanına ulaşabilirsin. Ardından başvuru yaparak firmalardan dönüş alıp çalışmaya başlarsın.

Ankara'da elektrik teknisyeni olmak için hangi eğitimleri tamamlamak gerekir?

Ankara’da elektrik teknisyeni olmak için bazı eğitimleri tamamlaman gerekir. Elektrik teknisyeni olarak çalışıp kariyer yapmak istersen üniversitelerde yer alan ilgili bölümlerden mezun olman gerekir. Üniversitelerde yer alan Elektrik Enerjisi, İletim ve Dağıtım, Elektrik Enerjisi Üretimi ya da Elektrikli Cihaz Teknolojisi ön lisans programlarından mezun olduğun takdirde bu alanda çalışabilirsin. Meslek liselerinin ilgili bölümlerinden mezun olduğun zaman da bu alanda çalışma imkanı bulabilirsin. Aldığın eğitime bağlı olarak birçok firmanın yayınladığı iş ilanlarına göz atabilirsin.

Ankara'da elektrik teknisyeni hangi sektörlerde çalışabilir?

Ankara’da elektrik teknisyeni olarak çalışıp kariyer yapmak istersen bu alandaki sektörlere göz atabilirsin. Birçok farklı sektör elektrik teknisyeni olarak çalışacak elemanlara ihtiyaç duyar. Bu pozisyonda çalışmak istersen ticaret, sanayi, elektronik aletlerin üretimini yapan firmalar başta olmak üzere birçok farklı sektörde faaliyet gösteren firmalarda iş imkanı bulabilirsin. Kariyer.net sitesi üzerinden Ankara’da elektrik teknisyeni arayan firmalara ulaşıp başvuru yapabilirsin. Sana uygun ilanlara başvuru yaptığın takdirde diğer adayların önüne geçip geri dönüş alman da kolaylaşır.

Ankara'da elektrik teknisyeni olarak çalışmak için hangi bilgisayar programlarını bilmek gerekir?

Ankara’da elektrik teknisyeni olmak istersen bu alanda iş ilanı yayınlayan firmalara göz atabilirsin. Elektrik teknisyeni iş ilanı yayınlayan firmalar bu alanda bazı kriterler belirler. Elektrik teknisyeni alımı yaparken firmalar adayların bilgisayar programlarını kullanmayı bilmesini isteyebilir. Elektrik teknisyenlerinin makine kurulumu bilme gerekliliğinin yanı sıra çeşitli programları da bilmesi gerekir. Microsoft Office programlarını kullanmayı bilen elektrik teknisyenleri sık sık firmalar tarafından aranır. Sana uygun iş ilanlarına başvuru yaparak elektrik teknisyeni olarak çalışmaya başlayabilirsin.

notifications İş Alarmı kur