Daha iyi bir deneyim için uygulamada aç

keyboard_arrow_down
111

Ankara Elektrik Teknisyeni İş İlanları

1 şehir seçildi arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_downsearch


search
Sıralama Önerilen

Seçili Filtreler (2)Filtreleri Temizle

Elektrik Teknisyeni cancel
Ankara cancel
3ab Enerji ve San. Tes. Tic. A.Ş.

Elektrik Teknisyeni

3ab Enerji ve San. Tes. Tic. A.Ş.
Ankara
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
İSTANBUL BESİN GIDA SANAYİ VE TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ

Elektrik Teknikeri

İSTANBUL BESİN GIDA SANAYİ VE TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ
Ankara
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Şu an 3 sayfa içerisinden 1. sayfadasınız

Ankara Elektrik Teknisyeni İş İlanları

Ankara, Türkiye’nin en kalabalık ikinci şehridir. Ekonomisinin büyük bir kısmını sanayi, tarım, hayvancılık ve ormancılık oluşturur. Sanayicilik geliştiği için sanayicinin elektrik ve elektronik teknisyenine duyulan ihtiyaç da fazlasıyla yüksektir. Bu yüzden Ankara’da elektrik teknisyeni iş imkanı bulman oldukça kolaydır. Elektrik teknisyenleri özetle binalardaki elektrik ve mekanik teknik alanların düzenli işleyişinden sorumludur. Bu bölümde iş bulmak istiyorsan temel kriter vardır. Elektrik bölümünden mezun olduysan karşına birçok kariyer fırsatı çıkaracak ilanlar mevcuttur. Elektrik dağıtım, Hava servisi, zorlu enerji, adel, enerjisa dağıtım, altıntaş ambalaj, inşaat sağlık sistemleri, elektronik sistemler gibi benzer iş pozisyonları Ankara elektrik teknisyeni iş ilanları ile birlikte karşına çıkacaktır. İş ilanlarına göz atarak; çalışma ortamı, sektör, becerilerin ve daha birçok detaya dair yaptığın değerlendirmeler sonucunda başvurunu iletmen mümkündür.

Ankara Elektrik Teknisyeni Ne İş Yapar?

Ankara elektrik teknisyeni iş ilanları her ne kadar elektrik ve mekanik teknik alanlarının düzenli işleyişinden sorumlu olsa da aslında bu mesleğin görevleri vardır. Bir elektrik teknisyeni olarak yapman gerekenler şu şekildedir:

 • Tesisat ve elektrik montaj işlemlerini kalite standartlarına uygun hale getirilmesini sağlamalısın.
 • Elektrikli ekipmanları standartlara uygun şekilde kurup işletmeye hazır hale getirmelisin.
 • Çeşitli test cihazları ile elektrik sorunlarını tanımlamalı ve çözmelisin.
 • Bakım, arızalar ve iyileştirme önerilerini gerekli 
 • yönetici veya birime raporlayarak bildirmelisin.
 • Pano kurulumu ve montaj işlemlerini yürütmelisin.
 • Elektrik sayaçlarını günlük ve aylık olarak okumalarını yapmalı ve ilgili birime raporlamalısın.
 • Güncel Ankara elektrik teknisyeni iş ilanları detaylarında yer aldığı gibi mutlaka elektrik ile ilgili kontrolleri yapmalı ve gerekli birimlere rapor vermelisin.
 • Ankara elektrik teknisyeni arayanlar, işletme şartlarına, çalışma prensiplerine ve daha birçok detay çerçevesinde belirtmiş olduğumuz görev tanımlarından fazlasını isteyebilir. Bu şartlar karşısında işletmeyle anlaşman durumunda istenilen talepleri yerine getirmelisin.

Ankara Elektrik Teknisyeni İş İlanlarında Hangi Detaylara Dikkat Edilmeli?

Ankara elektrik teknisyeni iş ilanlarında bulunan önemli detaylar, iş ilanlarına başvurmadan önce görev tanımın hakkında bilgi edinmeni sağlar. Genel olarak dikkat etmen gereken detaylar şu şekildedir:

 • Ankara elektrik teknisyeni iş ilanları bayan ya da bay adaylar için cinsiyet kriteri içerebilir. Bu kriteri ilanları incelerken göz önünde bulundurman gerekebilir. 
 • Bu ilanlar mezun, deneyimli, belirli bir süre deneyimli gibi farklı deneyim türleri ön planda tutularak yayınlanabileceğinden, ilan başvurusu yaparken deneyim detayını da göz önünde bulundurmalısın.
 • İlan kriterleri içerisinde; elektrik teknisyenliğine dair mesleki beceri ve deneyimler, etkili iletişim becerisi, disiplinli ve sorumluluk sahibi vb. önem taşıyan işletme taleplerini karşılıyor olup olmamana başvuru sırasında dikkat etmelisin.

Ankara elektrik teknisyeni iş ilanlarına nasıl başvuru yapılır?

Ankara elektrik teknisyeni iş ilanlarına kariyer.net üzerinden online olarak başvuru gerçekleştirebilirsin. Önce çalışmak istediğin bölgeyi seçmelisin. Bu seçimi yaptıktan sonra ‘’Aradığın İş’’ bölümüne de mesleğini belirterek, karşına çıkan ilanları değerlendirebilir, ardından başvur kısmından başvuru yapabilirsin. İlan detaylarını inceleyerek görev tanımının sana uygun olup olmadığını anlayabilir, başvurunu buna göre yapabilirsin.

Ankara elektrik teknisyeni çalışma olanakları nelerdir?

Elektrik teknisyeni olarak haberleşme, bilişim ve elektronik, elektronik sistemler, yapı ve inşaat sanayi, enerji yönetimi, cam sanayi, güneş teknolojileri, yapı kimyasalları, jeneratör, traktör ve ziraat makineleri, savunma ve havacılık başta olmak üzere birçok sektörde iş ilanı bulman mümkündür. Kariyer.net’in filtre seçeneklerini kullanarak çalışmak istediğin sektörde yer alan iş ilanlarını görüntüleyebilirsin.

Ankara elektrik teknisyeni iş ilanlarına kimler başvurabilir?

Ankara elektrik teknisyeni iş ilanlarına başvurabilmen için işletmelerin yayınlamış olduğu ilanlardaki kriterlere uygun olman büyük önem taşır. Elektrik teknisyenine dair en önemli kriterlerden biri olan elektrik sistemlerinin bakımı, kurulumu ve onarımı işlemlerini yapabilmen ve bu alanda deneyimli olmandır. İlan detaylarına göz atarak firmaların taleplerini inceleyebilir ve başvurunu buna göre yapabilirsin.

Ankara elektrik teknisyeni iş ilanlarında aranan kriterler nelerdir?

Ankara elektrik teknisyeni iş ilanlarına dair aranan en önemli kriter elektrik bölümünden mezun olmaktır. Elektrik bölümünden mezun olmanın yanı sıra bu işte deneyiminin olması da işletmelerin istekleri arasındadır. Diğer yandan teknik becerilere sahip olman, etkili iletişim becerisi sergilemen, sorumluluk sahibi olman, takım çalışmalarına yatkınlık göstermen, planlama ve organizasyon yeteneği sergilemen, işletmeye kolayca ulaşabileceğin bir bölgede yaşaman gibi birçok kriter de aranır.