45

Ankara İş Güvenliği Uzmanı İş İlanları

1 şehir seçildi arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search
Sıralama Önerilen

Seçili Filtreler (2)Filtreleri Temizle

İş Güvenliği Uzmanı cancel
Ankara cancel
UD İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ LTD. ŞTİ.
İş Güvenliği Uzmanı
UD İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ LTD. ŞTİ.
Ankara İş Yerinde
Tam zamanlı
29 gün
Günsayıl İnşaat
İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanı
Günsayıl İnşaat
Ankara İş Yerinde
Tam zamanlı
19 gün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Tayraş Baz Yağ Rafineri A.Ş
Çevre Mühendisi
Tayraş Baz Yağ Rafineri A.Ş
İstanbul (Tümü) +6 il daha İş Yerinde
Tam zamanlı
17 gün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.

Ankara İş Güvenliği Uzmanı İş İlanları

Türkiye’nin başkenti Ankara, artan firma ve işletme sayılarıyla iş hacmini artırır. İş güvenliği birçok sektörde oldukça önemsenen bir konudur. Özellikle Ankara gibi yoğun nüfuslu bir şehirde bu meslek büyük önem arz eder. Ayrıca birçok sektörde farklı rol ve görevlere sahip iş güvenliği uzmanı çalıştırılır. Bu uzmanlar için istenen yeterlilikler farklı olabilmekle beraber sektör içindeki rol değişimlerinde genellikle istenen eğitim ve özellikler aynı olur. Bu konularda denetim sağlayacak, konu hakkında bilgi ve deneyimi yüksek kişilerin tercih edildiği Ankara iş güvenliği uzmanı iş ilanları için kariyer.net’i ziyaret edebilirsin. Sen de bu iş alanına ilgiliysen ve potansiyelin olduğunu düşünüyorsan ilanlara başvurarak iş imkânını kendin yaratabilirsin. Sitede seni bekleyen Ankara iş güvenliği uzman ilanları aracılığıyla iş başvurunu kolaylıkla yapabilirsin. 

Ankara İş Güvenliği Uzmanı Ne İş Yapar?

Sektörden sektöre değişebilmekle beraber kariyer.net üzerindeki güncel Ankara iş güvenliği uzmanı iş ilanları aracılığıyla senin için birçok iş imkânı vardır. Ankara iş güvenliği uzmanı iş ilanları erkek veya kadın olarak eleman alımı yapılır. İş güvenliği uzmanları iş ilanlarının yüklediği bazı sorumluluklar da bulunur. Bu yükümlülükler şu şekilde sıralanabilir:

 • İşlerin, doğru çalışma koşulları, ekipmanlar ve uygulamalı etkinlikler ile kanun çerçevesinde yapılmasını sağlamak,
 • İş yerinde oluşabilecek muhtemel tehlikeleri belirleyerek önlem almak,
 • Zehirli olması muhtemel ürünleri belirlemek ve karıştığında toksik etki yapabilecek malzemelerin güvenli yerlerde tutulmasını sağlamak,
 • Çalışanların tehlikeli ortamlarda çalışmasını engellemek, bu durumun var olması durumunda işverene rapor hazırlamak,
 • Oluşan kazaların sebeplerini ve sonuçlarını belirleyerek rapor yazmak ve bir daha gerçekleşmemesi için gerekli önlemleri almak,
 • Yaralanma, deprem, yangın gibi olağanüstü durumlarla ilgili çalışanlara gerekli eğitimi vermek,
 • Oluşabilecek tehlikeli durumlar için farklı meslek grupları ile beraber çalışabilmek.

Sen de bu görevleri yerine getirebilirim dersen birçok iş ilanına başvurarak aradığın çalışma ortamını bulabilirsin.

Ankara İş Güvenliği Uzmanı Olmak İçin Hangi Özelliklere Sahip Olmak Gerekir?

Ankara iş ilanları birçok iş kapısı aralar. Bir şehirde olması gereken en önemli sektörlerden biri güvenliktir. Bu yüzden iş güvenliği uzmanı iş ilanları için sahip olman gereken özellikler vardır. Ankara iş güvenliği uzmanı arayan kurumlar için önemli olan bazı kişisel özellikler:

 • Sorumluluk Sahibi Olmak: İş güvenliği uzmanlığı birden fazla insanın, belki yüzlerce insanın hayatının sorumluluğunun sende olması demektir bu nedenle bu işi yaparken oldukça dikkatli davranmalısın.
 • Lider Ruhlu Olmak: Mühendis, doktor gibi üst düzey eğitim almış kişileri senin isteklerin doğrultusunda yönetebilmen için hem anlayışlı hem de otorite sahibi bir lider olman gerekir.
 • Takım Çalışmasına Yatkınlık: Liderlik aynı zamanda iyi bir takım oyuncusu olabilmeyi gerektirir.
 • Ciddiyet: Yapacağın iş birçok insanın hayatını ilgilendiriyor. Bu nedenle inanılmaz bir ciddiyetle bunun farkında olarak çalışmalısın.

Ankara İş Güvenliği Uzmanı Olmak İçin Hangi Belge ve Eğitime Sahip Olmak Gerekir?

İş Güvenliği Uzmanı olabilmek için bakanlığın açtığı kurslardan sonra yine bakanlığın yaptığı sınavlara girmen gerekir. Bu sınavlar sonucu A,B ve C seviye iş güvenliği uzmanı sertifikalarına sahip olabilirsin. Yani eğer teknik öğretmen, kimyager, fizikçi, biyolog gibi unvanlara sahipsen iş güvenliği uzmanı olabilmen mümkündür. Çeşitli kurslar aracılığı ile aldığın eğitimin derecesine ve sınavdaki başarı durumuna göre A,B ve C seviye iş güvenliği uzmanı sertifikasına sahip olabilir bunu kullanarak Ankara iş güvenliği uzmanı iş ilanları yeni eleman alımlarına başvurabilirsin. kariyer.net üzerinde bulunan birçok firma farklı iş güvenliği sertifika seviyelerinde iş alımı yapıyor. İlanların açıklama kısmına bakarak hangi firmanın hangi şartları istediğini kolaylıkla öğrenebilirsin. İş güvenliği uzmanı iş ilanları senin daha iyi bir iş sahibi olmana yardımcı olabilir. Bu nedenle şirket seçimini yaparken dikkatli olmalısın.

Ankara iş güvenliği uzmanı alımı var mı?

kariyer.net üzerinde birçok firma senin gibi uzmanları bünyesine katabilmek adına farklı İlanlar açmış durumda. İstediğin zaman kariyer.net'e girerek kolaylıkla başvuruda bulunabilirsin. Birçok sektör için iş alımı yapılıyor durumdadır. Ayrıca son yıllarda yürürlüğe giren yönetmelik ile iş güvenliği uzmanı çalıştırmak zorunlu hale getirilmiştir. Bu nedenle kolaylıkla Ankara iş güvenliği uzmanı eleman ilanlarına başvurarak iş bulabilirsin.

Ankara iş güvenliği uzmanı çalışma ortamı nasıldır?

Ankara’da birden çok firma ve oldukça farklı özellikte Ankara iş güvenliği uzmanı iş başvuruları bulunur. İş güvenliği uzmanı olarak bir plazada veya bir inşaat ortamında çalışabilirsin. Bu tamamen senin iş başvuru tercihine kalır. Ancak tabii ki kanunlara uygun bir çalışma ortamına sahip olman en temel hakkındır. Bu nedenle temel ihtiyaçların konusunda şüphe duymana gerek yoktur. Bu ihtiyaçlar devlet tarafından güvence altına alınmış durumdadır.

Ankara iş güvenliği uzmanı ilanlarına kimler başvurabilir?

İş güvenliği uzmanı olabilmek için mimarlık, fen ve mühendislik fakültelerinden mezun olmuş olmalısın. Bu fakültelerden mezun olmuş olmanın yanında bakanlığın yaptığı  sınavları başarıyla tamamlaman ve iş güvenliği uzmanı sertifikası almış olman gerekiyor. Bütün bu koşulları sağlıyorsan başvuruda bulunabilirsin. Ayrıca düzgün bir işte çalışabilmen için üniversite yıllarında çalışman gerektiğini de ekleyelim.

Ankara iş güvenliği uzmanı ilanlarında aranan kriterler nelerdir ?

Ankara iş güvenliği uzmanı iş ilanları kadın ve erkekler için takım çalışmasına yatkınlık, cesaret, liderlik, çalışkanlık gibi kişisel özelliklerin öne çıktığı ilanlardır. A,B,C sertifikalarının niteliği de önemseniyor durumdadır. Bu yeterlilikleri karşıladığını düşünüyorsan kariyer.net'ten iş başvurusu yapabilirsin.

Sıkça Sorulan Sorular

Ankara iş güvenliği uzmanı çalışma koşulları nelerdir?

İş sağlığı ve güvenliği uzmanları, hizmet verdikleri kurumlarda, yaralanma ve iş kazalarını önlemek için prosedürlere uygun koşulların sağlanmasında görev alır. İş sağlığı güvenliği uzmanları, gerekli saha kontrollerini yaparak çalışma alanlarını güvenli hâle getirirler. Çalışma koşulları, işveren kurumların çalışma prensiplerine göre farklılık gösterebilir. İş sağlığı güvenliği uzmanı, ofis ortamında görev alır. İş gereği çeşitli kontrollerin ve denetimlerim yapılması için saha kontrollerine çıkar.  

Ankara iş güvenliği uzmanı pozisyonu için aranan yabancı diller nelerdir?

İşveren kurumlar, adaylarından bir yabancı dil yetkinliğine sahip olmalarını isteyebilir. İşveren kurumların çalıştıkları firmalara göre İngilizce, Arapça gibi yabancı dilleri bilmeleri iş sağlığı güvenli uzmanından istenebilir. İş sağlığı ve güvenliğiyle ilgili yeterli eğitimi tamamladıktan sonra Kariyer.net'te yer alan iş ilanlarını inceleyerek uygun özelliklere sahip olduğun iş ilanlarına başvuru yapabilirsin. Sahip olduğun yabancı dil bilgisine uygun iş ilanlarını Ankara ili için filtreli arama yaparak bulabilirsin.

Ankara iş güvenliği uzmanı nasıl olunur?

İş sağlığı ve güvenliği uzmanı olmak istiyorsan üniversitelerin iki yıllık eğitim veren İş Sağlığı ve Güvenliği bölümünden veya dört yıllık lisans eğitimi veren Mühendislik Fakültelerinden mezun olman gerekir. İlgili bölümlerden mezun olan adaylar, Kariyer.net'te yer alan iş ilanlarına başvuru yaparak çalışma imkânı yakalayabilir. Ayrıca uzman olarak çalışmak istiyorsan İş Sağlığı Güvenliği Yetki Belgesi'ne sahip olman gerekir. Tehlike oranlarına göre farklı sınıflara ayrılan bu belgeyi ilgili kurslara katılarak alabilirsin.

Ankara iş güvenliği uzmanı yeni mezun adaylar için iş ilanları nelerdir?

Yeni mezun iş güvenliği uzmanları, tecrübe sahibi olmayan deneyimsiz adaylar için oluşturulan iş ilanlarına başvuru yaparak çalışmaya başlayabilir. Böylece adaylar tecrübe ve deneyim kazanmış olur. İş Sağlığı ve Güvenliği bölümünden yeni mezun olmuşsan ve İş Güvenliği Yetki Belgesi'ne sahipsen Kariyer.net'te filtreli arama yaparak tebrübesiz çalışan arayan kurumların iş ilanlarına başvuru yapabilirsin. Ankara ilinde yer alan pek çok kurum, iş sağlığı ve güvenliği alanında görev alacak personele ihtiyaç duyar. 

notifications İş Alarmı kur