20

Ankara Kasiyer İş İlanları

1 şehir seçildi arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search
Sıralama Önerilen

Seçili Filtreler (2)Filtreleri Temizle

Kasiyer cancel
Ankara cancel
Zeynel&Çilli - Bugün Gıda Ve Turizm İşletmeleri
Kasiyer
Zeynel&Çilli - Bugün Gıda Ve Turizm İşletmeleri
Ankara İş Yerinde
Tam zamanlı
Bugün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Doğuş Perakende Satış Giyim ve Aksesuar Tic. A.Ş.
Under Armour Kentpark - Kasiyer
Doğuş Perakende Satış Giyim ve Aksesuar Tic. A.Ş.
Ankara İş Yerinde
Tam zamanlı
Bugün
Gimat Mağazacılık A.Ş.
Kasiyer
Gimat Mağazacılık A.Ş.
Ankara İş Yerinde
Tam zamanlı
28 gün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.

Ankara Kasiyer İş İlanları

Kasiyer; market, benzinlik, mağaza vb. yerlerde ürünün ödemesini almak, kasa işlemlerini gerçekleştirmek ve kasa açılış kapanış saatlerini ayarlamak ile görevli personeldir. Mağazalardan satın alınan ürünlerin barkodlarını okutarak, müşterilere ürün satışını yapar ve fatura keser. Kasiyerler, müşterilerden ödemeyi nakit olarak veya kredi ile alabilir. Kredi kartı ile ödeme alması gereken kasiyerin, bu işlemi nasıl yapması gerektiğini bilmesi gerekir. Kasiyerler, kasadaki sorumluluklarını gerçekleştirmenin yanı sıra çalıştığı iş yerinin kurallarını göz önünde bulundurarak müşterilerin soru ve önerileri ile ilgilenir. Aynı zamanda günlük, aylık ve yıllık olarak bağlı oldukları yöneticiye bilgi verir. Ankara kasiyer iş ilanı mağaza, market, benzinlik gibi yerlerde çalışacak, mesleğe uygun özelliklere sahip kişilere uygundur. Firmalar tercih yaparken tecrübeli adaylara öncelik tanıyabilir.

Ankara’da Kasiyer Mesleği için Hangi Yeteneklere Sahip Olunmalı?

Kasiyerlik mesleği dikkatli ve analitik zekaya sahip olan kişiler tarafından icra edilmelidir. Bu kişilerin; hesap makinesi kullanımına hakim olması, çok dikkatli ve titiz olması, güler yüzlü, güvenilir ve sorumluluk sahibi kişiler olması gerekir. Aynı işi uzun saatler yapması gerekebilir. Dolayısıyla bu kişilerin kolay sıkılmaması ve sabırlı olması beklenir. Ankara gelişmiş bir şehir olmasına ve nüfusunun fazla olmasına bağlı olarak hizmet sektöründe oldukça ilerleme kaydetmiştir. Mağaza, market, benzinlik ve bilet satış noktaları gibi yerlerin sayısı fazladır. Bu nedenle kasiyerlik için Ankara kasiyer iş ilanları kategorisinde çok sayıda seçenek adayların karşısına çıkar.  Kasiyerlik yapmak isteyen kişilerin dürüst ve güvenilir olması önemlidir. Temel düzeyde elektronik aletlerin kullanılabilmesi, kasiyerlik mesleğini yapmak isteyen adaylar için öne çıkaran becerilerden biri olur. Kasiyerler müşteri memnuniyeti odaklı çalışır. Kasiyerlerin çalıştıkları bölümdeki ürünlere hakim olması gerekir. Bu sayede müşteriler ürün hakkında kasiyerden bilgi istedikleri zaman kasiyerler müşterilere yardımcı olur. Özellikle gıda ürünleri satışını yapan mağazalarda, kasiyerin tüm ürünlere hakim olması önemlidir. Müşterilerle kibar ve görgü kurallarına uygun şekilde konuşulması, samimi ve insanlara karşı pozitif olunması, kasiyerlik mesleğinin gerektirdiği özellikler arasında yer alır.

Ankara Kasiyer İş İlanlarında Hangi Detaylara Dikkat Edilmeli?

İş ilanları genellikle belli süreler için yayınlanır. Dolayısıyla ilanın içeriğine ve süresine dikkat edilmesi gerekir. Aynı zamanda kasiyerlik iş ilanlarında; işin gereklilikleri, adaydan beklenen özellikler, eğitim seviyesi, tecrübe, çalışma koşulları ve iş süresi göz önünde bulundurulması gereken detaylar arasındadır. Kasiyerlik iş ilanları cinsiyet kriteri taşıyabilir. Örneğin; Ankara bayan kasiyer iş ilanları, kozmetik ürünleri satan mağazalar tarafından yayınlanır. Ankara bay kasiyer iş ilanları ise daha çok tekel bayiler ve benzinlikler tarafından açılır. Diğer yandan kozmetik mağazalarında çalışan erkek kasiyerler ve benzinliklerde çalışan kadın kasiyerler bulunur. Bu işletmelerden verilen ilanların kriterleri, işverene bağlı olarak farklılık gösterir. İlanda belirtilen kriterleri inceleyen adaylar, işi kendisine uygun bulması durumunda başvuru yapabilir. Ankara mağaza satış danışmanı ve kasiyer iş ilanları gibi başlıklar altında verilen ilanlara adaylar başvuru gerçekleştirilebilir.

Ankara Kasiyer Mesleği İçin Hangi Eğitim ve Belgeler Gerekir?

Kasiyerlik mesleği için kasiyerlik adı altında yükseköğrenim bölümü bulunmaz. Kasiyerlik mesleği için genellikle lise mezunu olmak yeterli olur. Bazı kurumlar tecrübeli kasiyer arayabilir. Bunun için de daha önce kasiyer olarak çalışmış kişiler tercih edilir. Kasiyer olmak için gerekli bilgiler daha önceki çalışanlar tarafından mesleğe yeni başlamış kişilere aktarılır. Ankara benzinlik kasiyer iş ilanları kategorisi altında personel arayan işverenler genellikle tecrübesi olan kişileri tercih eder. İlana başvurmadan önce iş tanımına ve pozisyonlarına dikkat edilmelidir. Bazı iş ilanlarında full time kasiyerler aranırken bazılarında part time çalışacak kişiler aranır. Ankara part time kasiyer iş ilanları genellikle marketler tarafından yayınlanır. Bazı iş ilanlarında daha ileri düzey eğitim hayatı veya yabancı dil istenebilir. Kasiyerlik iş ilanlarında eğitim bilgilerine dikkat edilmelidir. Bu kriter işveren inisiyatifine bağlı olarak değişir.

Kasiyerlik Mesleğinde Kullanılan Araç ve Ekipmanlar Nelerdir?

Kasiyerlerin genel olarak temel teknoloji bilgisine sahip olması beklenir. Ayrıca işte gerekli olacak bazı araçların ve ekipmanların kullanımını da bilmesi gerekir. Bu araç ve ekipmanlara; pos makinesi, yazar kasa, yazıcı, hesap makinesi, bilgisayarlı kasa, barkod okuyucu, adisyon ve sahte para tanımlama cihazı örnek verilebilir.

Kasiyerlerin Müşteriler İle İletişimi Nasıl Olmalı?

Kasiyerlerin müşteriler ile kuracağı iletişim, işletme açısından çok önemli bir yere sahip olur. Kasiyerlerin bu konuda bazı özelliklere sahip olması gerekir. Bunlardan biri güler yüzlü ve sabırlı olmak olur. Çalışanın müşterilerle göz kontağı kurabilmesi ve ses tonlarına göre müşteriye yaklaşabilmesi gerekir. Mağazadaki ürünlere hakim olması da kasiyer açısından artı bir özellikle olur

Ankara Kasiyer Ne Kadar Maaş Alır?

Kasiyerlerin maaşları; kişinin çalıştığı yere, tecrübesine ve eğitim durumuna göre değişebilir. Bazı firmalar kasiyerlere prim verebilir. Bu nedenler dolayısıyla kasiyer maaşları değişkenlik gösterir. Ayrıca her meslekte olduğu gibi kasiyerlikte de personel tecrübe kazandıkça daha yüksek ücret alır.

Kasiyerlerin Sorumlulukları Nelerdir?

Kasiyerlerin müşterilere ve çalıştıkları iş yerlerine göre bazı sorumlulukları bulunur. Müşterilere karşı sorumlulukları; onları güler yüzlü karşılamak ve gerektiğinde yardımcı olmak olur. İşverenlerine karşı sorumluluğu ise kendisinden beklenen görevleri eksiksiz bir şekilde yerine getirmesidir. Bu görevlerden birisi gün sonu bilançolarını takip etmek ve bunları gerektiği gibi düzenlemektir. Ayrıca eğer varsa aksaklıkları üst yönetime bildirmek kasiyerin görevlerinden birisidir.

Sıkça Sorulan Sorular

Ankara kasiyer iş ilanlarına nasıl başvurabilirim?

Ankara şehrinde bulunan kasiyerlik iş ilanlarına başvuruda bulunabilmek için kariyer.net adresine girerek deneyimlerinden ve yetkinliklerinden bahsettiğin bir öz geçmiş hazırlayabilirsin. Bu öz geçmiş ile site üzerinde yer alan ilanlara kolayca başvuruda bulunman mümkün. Sana uygun iş ilanları ile karşılaşmadıysan, sitedeki ilgili aramaları sıklıkla tekrarlamanda ya da ilan bildirimlerini açmanda fayda var.

Ankara kasiyer iş ilanları en çok hangi ilçelerdedir?

Ankara'daki iş ilanlarının çoğunlukla iş merkezlerinin yoğunlukta olduğu bölgelerde görüldüğünü söylemek mümkün. Bu ilçeler arasından hangisinin yoğun olarak bu mesleğe talep gösterdiği ise dönemler arasından farklılık gösterir. Bu nedenle söz konusu alanda sınırlar için keskin bir tanımlama yapmak zordur. En güncel veriler için ilanları düzenli olarak takip etmende fayda vardır.

En kazançlı Ankara kasiyer iş ilanları nelerdir?

Kasiyerlik, market zincirlerinin artışı ile birlikte her geçen gün daha da talep gören bir meslek olarak görülür. Bu meslek grubu içerisinde hangi pozisyonun daha çok kazanç getireceği ise birçok kriter etrafında şekillenebilir ve dönemler arasında farklılık gösterir. Bu kriterler arasında ilana başvuran kişinin yeterlilikleri ve tecrübeleri de yer alabilir.

Ankara kasiyer iş ilanlarından güncel olarak haberdar olabilir miyim?

Ankara şehrindeki güncel kasiyerlik iş ilanlarından haberdar olman, elbette kariyer.net ile her daim mümkün. Dilersen site üzerinden düzenli aramalar gerçekleştirebilir ya da ilan bildirimlerini açarak gelişmelerden hızlı bir şekilde haberdar olabilirsin.

notifications İş Alarmı kur