Daha iyi bir deneyim için uygulamada aç

keyboard_arrow_down
7

Ankara Mali Müşavir İş İlanları

1 şehir seçildi arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_downsearch


search
Ankara Mali Müşavir İş İlanları

Ankara, çeşitli sektörlere ev sahipliği yapan gelişmiş bir şehirdir. Mali müşavirler için de istihdam sağlayan bu şehir oldukça öne çıkar. Mali müşavir iş iş ilanları için; üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun, şirketin mali ve idari işlerini üretebilmek, mevzuat hakkında bilgi sahibi olmak, muhasebe kayıtlarını mevzuata uygun bir şekilde sisteme işlemek, cari hesap hakkında mutabakat oluşturmak ve banka işlemleri hakkında muhasebe kaydı oluşturmak gerekir. Muhtasar gibi yasal beyannamelerinin tam ve doğru olarak hazırlanması, tercihen muhasebe alanında deneyim sahibi ve ERP süreçlerini hakim adayların başvuruları beklenir. E-arşiv, fatura, irsaliye süreçleri hakkında bilgi sahibi, alış ve satış faturalarının hesap planına uygun şekilde kayıt edilmesini sağlayacak adayların başvurusu aranır. Mali Müşavir elemanı arayan firmalar arasında birçok farklı sektör var bulunur. Deneyiminin olduğu alanda veya başka bir sektörde deneyim kazanmak istiyorsan kariyer.net’ten bu iş ilanlarına başvurabilirsin.

Ankara’da Mali Müşavir Olmak İçin Hangi Özelliklere Sahip Olmak Gerekir?

Mali müşavir Ankara iş ilanları muhasebe sorumlusunun görevleri; resmi kurumlarla ilgili yazışmaların gerçekleştirilmesi, sayım süreçlerinin kaydı, genel muhasebe birimi ile koordine bir şekilde çalışmak ve genel fatura takibi raporlamaktır. Bazı şirketler uzun süreli bir tecrübe ister. Ankara mali müşavir elemanı arayan firmalar, ehliyet kullanabilen ve seyahat engeli bulunmayan adayların başvurularını isteyebilir. Türkiye’nin farklı şehirlerinde Mali Müşavir sorumlusu ilanlarına görüntüleyebilir ve uygun niteliklere sahip olduğunu düşünüyorsan bu ilana başvurabilirsin. Mali müşavir iş ilanları Ankara’daki firmalar senden farklı muhasebe programları hakkında bilgi sahibi olmanı isteyebilir. Vergi mevzuatı ve SGK mevzuatı gibi birçok alanda evrak girişi sağlamak faturalandırma yapacak personel arayışı bulunur. 

Ankara Mali Müşavir İş İlanları Hangi Detaylara Dikkat Edilmeli?

Ankara Mali Müşavir elemanı arayanlar için öncelikli nitelikler iyi düzeyde Excel bilgisi ve muhasebe programı programları yetkinliğidir. İlanlara başvuru yaparken verilen iş tanımını dikkatli bir şekilde okuman gerekir. İşverenin senden istediği genel nitelikler bulunur. Bu niteliklerden bazıları şunlardır: 

  • Titiz ve düzenli bir çalışma disiplinine sahip olman gerekir.
  • Gerekli hesaplamaları ve raporlamaları yapman gerekir.
  • Çalışma şartları ve işverenin sana sunduğu olanaklar hakkında da genel olarak bilgi sahibi olman gerekir. Başvuru sürecinde bu detaylara dikkat edip başvuru yapman geri dönüş sağlandığında işveren ile daha rahat bir şekilde iletişim kurmanı sağlar. 
  • Tahsilat takibi yapabilen idari işlerde yardımcı olabilecek Ankara Mali Müşavir iş ilanları bay ve bayan personel aranır.

Ankara mali müşavir iş ilanları çalışma ortamı ve koşulları nasıldır?

Ankara mali müşavir iş ilanları bayan ve bayan ilanları için genellikle üniversiteden ilgili bölümlerinden lisans mezun olma şartı vardır. Bazı firmalar yetiştirilmek üzere eleman aranır. Mali müşavir görevleri arasında, aylık raporların hazırlanması, cari hesap takibi, fatura gibi işlemlerde bilgi sahibi olmak yer alır. 

Ankara şehrinde iş bulma imkanı fazla olan meslek dalları hangileridir?

Güncel Ankara mali müşavir iş ilanları, analitik düşünen ve tahsilat girişlerini kolaylıkla yapabilecek adaylar aranır. Aynı zamanda stok takibi yapabilmek, sisteme firmaya ait veri giriş yapabilmek, arşivleme gibi görevler verilir. Kolaylıkla kayıtların takibini yapabilecek ve düzenli olarak sisteme kaydını yapabilen adaylar aranır. 

Ankara iş ilanlarına başvururken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

Ankara’da Mali Müşavir iş ilanları dikkat edilmesi gereken nitelikler arasında sizden bilmeniz istenen muhasebe programı sizden bilgi sahibi olma firmaların bilgi sahibi olmanı istediği muhasebe programlarının hakkında ki maddelere dikkatli okumak gerekir. Bazı firmalar ileri düzeyde yabancı dil bilgisi de istenir ve telefon, mail ve faks gibi iletişim kanallarının takibini yapabilecek adaylar da arar.

Ankara’da nasıl mali müşavir olunur?

Mali müşavir olmak için üniversitelerin bankacılık, işletme ve kamu yönetimi ,hukuk, iktisat, maliye, siyasal bilimler, muhasebe, gibi bölümlerinden mezun olmak gerekir. Mesleki yeterlilik sınavının ardından staj eğitimi görme şartı vardır. Eğitim ve staj sürecinin ardından mesleğe başlayabilir. Sen de gerekli eğitimleri aldıysan Ankara mali müşavir iş ilanları bugün yayınlanan ilanlara kariyer.net üzerinden ulaşabilir, başvuru yapabilirsin. 

Sıkça Sorulan Sorular

Ankara mali müşavir iş ilanlarında kaç yıllık deneyim aranır?

Ankara ilindeki mali müşavirlik iş ilanlarında adaylarda aranan deneyim süresi, ilgili kuruma göre değişebilmektedir. Bazı kurumlar, adaylarda en az üç yıl deneyim ararlarken kimileri ise en az beş yıl deneyim bekleyebilir. Dilersen Kariyer.net üzerinden Ankara iline ait mali müşavirlik iş ilanlarına filtrelemeler yardımıyla kolaylıkla ulaşabilir ve ilgini çeken ilana tıklayarak adaylardan beklenen deneyim süresi hakkında bilgi edinebilirsin.

Ankara mali müşavir iş ilanlarında hangi eğitim koşulları aranır?

Ankara’daki mali müşavir iş ilanlarında adaylardan beklenen eğitim koşulu şu şekildedir: Üniversitelerin, İktisat, İşletme, Muhasebe, Hukuk, Kamu Yönetimi ve Siyasal Bilimler, Maliye, Bankacılık bölümlerinden en az lisans derecesi ile mezun olmak ya da bahsi geçen bölümlerde yüksek lisans yapmış olmak. Bunun yanı sıra mali müşavirlik için en az üç yıllık deneyime sahip olunmalıdır. Aynı zamanda kimi kurumlar mali müşavirlik için adayın yabancı dil alanında da eğitim almış olmalarını bekleyebilir.

Ankara mali müşavir iş ilanları en çok hangi bölgelerde yer alır?

Çoğu kurum ve kuruluşta mali müşavirlik pozisyonuna ihtiyaç duyulabilir. Mali müşavirler, şirketlerin ve kurumların finansal işlemlerinin yürütülmesinde oldukça önemli bir rol oynarlar. Mali müşavirlik ilanlarının yoğun olacağı bölgeler, sanayi bölgeleri olabileceği gibi Ankara’nın merkez ilçeleri de olabilir. Çankaya, Yenimahalle, Sincan, Altındağ gibi lokasyonlar mali müşavirlik iş ilanlarının verildiği bölgelerden sadece bazılarıdır. Bu ilanlar hakkında daha detaylı bilgi almak ve iş ilanlarına başvurmak istersen Kariyer.net adresini ziyaret edebilirsin.

Ankara mali müşavir iş ilanlarında hangi nitelikler aranır?

Ankara’daki mali müşavir iş ilanlarında adaylarda aranan nitelikler arasında adayların, üniversitelerin; İktisat, İşletme, Muhasebe, Hukuk, Kamu Yönetimi ve Siyasal Bilimler, Maliye, Bankacılık bölümlerinden en az lisans derecesi ile mezun olmaları ya da ilgili bölümlerde yüksek lisans yapmış olmaları istenir. Adayların en az üç yıllık mali müşavirlik deneyimini edinmiş olmaları, yabancı dil eğitimine sahip olmaları, raporlama, denetleme tekniklerine hakim olmaları ve SMMM belgesine sahip olmaları da aranan diğer kriterlerdendir. Erkek adaylar için ise askerlik görevinin tamamlanmış olması şartı aranır.