6

Ankara Radyoloji Teknikeri İş İlanları

1 şehir seçildi arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search
Ankara Radyoloji Teknikeri İş İlanları

Türkiye’nin başkenti olması ile dikkatleri üzerine çeken Ankara, en büyük ikinci şehir olarak bilinir. 5 milyonu aşan nüfusu ve 25 ilçesi ile oldukça kalabalık bir yapıya sahip olan Ankara, 20’den fazla üniversiteye de ev sahipliği yapar. Üst düzey bürokrasinin, uluslararası kuruluşların ve sivil toplum kuruluşlarının sıklıkla faaliyet gösterdiği Ankara, zengin ve canlı bir şehir hayatına sahiptir. Ankara’da sanayi başta olmak üzere tarım, hayvancılık, eğitim ve hizmet sektörleri de oldukça gelişmiş bir yapıya sahiptir. kariyer.net’te güncel Ankara radyoloji teknikeri iş ilanları bulunur.  Ankara’da sağlık sektörüne bağlı olarak faaliyet gösteren kurumlarda radyoloji teknikeri olarak çalışabilirsin. Ankara radyoloji teknikeri iş ilanları inceleyerek iş başvurusunda bulunabilirsin. 

Ankara’da Radyoloji Teknikerleri Ne İş Yapar?

Ankara radyoloji teknikeri iş başvurusunda bulunmak istiyorsan radyoloji teknikerlerinin görev ve sorumlulukları hakkında bilgi sahibi olmalısın. Ankara’da radyoloji teknikeri olarak çalışırken doku, organ ve damarların görüntülerini elde etmek için tıbbi görüntüleme ekipmanlarını kullanmalısın. Ankara radyoloji iş ilanlarına başvuracak olan adayların görev ve sorumlulukları arasında hastalar ile görüşme işlemi bulunur. Hastalar ile bir ön görüşme yaparak hastaların sorularını cevaplamalı, randevularını programlamalı ve ön işlem tavsiyesi sunmalısın. Filmin çekilebilmesi için hastayı uygun bir şekilde konumlandırmalısın. X-ray makinesini uygun bir şekilde ayarlamalı, vücut parçasının uygun yoğunluk, detay ve kontrastının grafiklerini üretmelisin. Ankara radyoloji teknikeri arayanların iş ilanlarına başvuracak adayların görev ve sorumlulukları arasında, hasta kayıtlarını tutma, hasta mahremiyetine sadık kalma, röntgen sonuçlarını uzman doktora iletme ve uygun tedarik seviyelerini koruma işlemleri bulunur. 

Ankara’da Radyoloji Teknikeri Olmak İçin Sahip Olunması Gereken Özellikler Nelerdir?

Ankara radyoloji teknikeri arayan firmaların sunduğu iş ilanlarına başvuruda bulunacak olan adayların sahip olması gereken özellikler şu şekildedir:

  • Ankara’da radyoloji teknikeri olarak çalışmak istiyorsan dikkatli ve detaycı bir yapıya sahip olmalısın. Bu husus, görüntülerin doğru ve uygun bir şekilde alınabilmesi açısından oldukça önemlidir. 
  • Radyoloji teknikeri olarak mesleğini icra ederken teknik ekipmanları kullanabilmeni sağlayacak olan teorik ve pratik bilgilere sahip olmalısın. 
  • Ankara radyoloji teknikeri iş ilanları yeni yayınlananlara başvuracak olan adayların iyi bir iletişim kabiliyeti sergilemesi gerekir. Hastaları bilgilendirmeli ve çekim için yönlendirebilmelisin. 
  • Hoşgörülü ve empatik bir yapıya sahip olmalı, özellikle yaşlı ve çocuk hastalar ile aranda güçlü iletişim bağı kurabilmelisin. 
  • Ankara radyoloji teknikeri iş ilanları bay adaylar için yayınlanan iş ilanlarına başvuracak olan adayların askeri yükümlülüğünün bulunmaması gerektiğini unutmamalısın. 

Ankara’da radyoloji teknikeri olmak için sahip olunması gereken eğitim şartı nedir?

Ankara radyoloji teknikeri iş ilanları bayan ve erkek adaylar için yayınlananlara başvuracak olan adayların sahip olması gereken eğitim şartı bulunur. Ankara’da radyoloji teknikeri olarak görev almak istiyorsan ilgili üniversitelerde bulunan ve iki yıllık eğitim veren radyoloji teknikerliği adlı ön lisans programından mezun olmalısın. Radyoloji teknikerliği diplomasına sahip olduğun takdirde Ankara radyoloji teknikeri iş ilanlarına iş başvurusunda bulunabilirsin. 

Ankara’da radyoloji teknikerine ihtiyaç bulunur mu?

Ankara, farklı sektörlere bağlı olarak faaliyet gösteren kurumların yoğunlukla yer aldığı bir şehirdir. Ankara’da sağlık sektörüne bağlı olarak faaliyet gösteren kurumlar da oldukça fazladır. Dolayısıyla bu kurumlarda görev alacak olan radyoloji teknikerlerine de ihtiyaç bulunur. Ankara iş ilanları sayfasını ziyaret ederek radyoloji teknikeri arayan kurumlar hakkında bilgi sahibi olabilirsin. 

Ankara radyoloji teknikeri iş ilanlarında hangi detaylara dikkat edilmeli?

Ankara radyoloji teknikeri iş ilanlarına başvuruda bulunmadan önce bazı özelliklere dikkat etmelisin. Ankara radyoloji teknikeri iş ilanını sunan kurum hakkında bilgi sahibi olmalısın. Bunun yanı sıra ilgili iş ilanında yer alan genel nitelikler kısmını dikkatli bir şekilde incelemeli, bu kısımda yer alan kriterlere uygun olup olmadığını belirlemelisin. Radyoloji teknikeri maaşları, ulaşım imkânı ve şirketler tarafından sunulan yan haklar hakkında bilgi sahibi olmak için Ankara radyoloji teknikeri iş ilanlarını incelemeye başlayabilirsin. 

Ankara radyoloji teknikeri iş ilanlarına nasıl ulaşabilirim?

Ankara radyoloji teknikeri iş ilanlarına başvuruda bulunabilmek için öncelikle kariyer.net’te yer alan ‘İş Ara’ butonuna tıklamalısın. Karşına çıkan iş ilanları sayfasının sol kısmında bulunan filtre bölümünden şehir olarak Ankara’yı, pozisyon olarak da radyoloji teknikeri seçeneğini seçerek Ankara radyoloji teknikeri iş ilanlarına ulaşabilirsin. 

Sıkça Sorulan Sorular

Ankara'da radyoloji teknikeri olmak için hangi eğitimleri tamamlamak gerekir?

Ankara’da radyoloji teknikeri olmak isteyenlerin karşılaması gereken en önemli kriter eğitim düzeyidir. Adaylar, üniversitelerin Tıbbi Görüntüleme Teknikerliği bölümünü başarıyla tamamlamalıdır. İki yıllık ön lisans programını tamamlayan kişiler, Radyoloji teknikeri unvanı ile çalışabilir. Tıbbi Görüntüleme Teknikerliği bölümü mezunları, hem özel sektörde hem de kamu kurumlarında çalışma imkanı bulabilir.

Ankara'da radyoloji teknikeri iş ilanlarına nasıl başvuru yapabilirim?

Ankara radyoloji teknikeri iş ilanlarına Kariyer.net üzerinden ulaşabilirsin. Radyoloji teknikeri iş ilanları karşına çıktığında sana uygun olanları şehir ve departman filtrelerini kullanarak belirleyebilir ve kariyer.net üzerinden oluşturduğun CV ile ilanlara başvuru yapabilirsin.

Ankara'da radyoloji teknikerlerinin çalışma ortamları nasıldır?

Genel olarak tüm radyoloji teknikerlerinin mesai süreleri laboratuvar ortamında veya cihazların kurulu olduğu çekim odalarında geçer. Bu bağlamda büyük ölçekli hastaneler, lokal hizmet sunan sağlık merkezleri veya araştırma laboratuvarlarında iki farklı çalışma ortamıyla karşılaşabilirsin. Laboratuvar bölümünde verilen işlerden sorumlu olabileceğin gibi ayakta ve yatan hastaların yapılması gereken çekimlerinden sorumlu teknikerler arasında da yer alabilirsin. Bu bağlamda çalışma ortamın laboratuvar, çekim odası veya muayene odası olabilir. Mobil hizmet kapsamında hizmet sunan bazı iş fırsatlarıysa saha koşullarında, seyahat halinde çalışacak radyoloji teknikerleri arasına dahil olmanı sağlayabilir.

Ankara'da radyoloji teknikeri görevleri ve sorumlulukları nelerdir?

Radyoloji teknikerlerinin temel sorumlulukları; manyetik rezonans, bilgisayarlı tomografi, röntgen ve ultrason cihazlarını kullanarak ilgili görüntülemeyi yapmaktır. Bu bağlamda radyoloji teknikeri öncelikli olarak cihazların çekim öncesi hazırlığı, hastanın çekime hazırlığı ve hastayı bilgilendirme işlemlerini üstlenir. Sonrasında çekimlerin bilgisayar ortamına aktarımı, dosyalanması ve arşivlenmesi işlemlerini üstlenir. Yapılan çekimin ilgili servis veya üstlere iletimi de yine radyoloji teknikerlerinin vazifeleri arasındadır.

notifications İş Alarmı kur