keyboard_arrow_down
332

Ankara Sincan İş İlanları

1 şehir seçildi arrow_drop_down
1 ilçe seçildi arrow_drop_downsearch


search
Seçili Filtreler (2)Filtreleri Temizle

Ankara cancel
Sincan cancel
Rounded image
Genel Başvuru-Mühendis
EPSİLON KOMPOZİT
Ankara
İlk başvuranlardan ol!
Yeni
Tam zamanlı
Bugün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Şu an 14 sayfa içerisinden 1. sayfadasınız
Ankara Sincan İş İlanları kariyer.net'de! Diğer iş ilanı seçeneklerini ve fırsatlarını incelemek isterseniz bu sayfaları gezebilirsiniz.
Hatay Antakya İş İlanları , Ankara Yarı zamanlı / Part Time İş İlanları , Medya İş İlanları , Tüm ilanlar , Antalya Güvenlik Görevlisi İş İlanları

Sincan İş İlanları

Sincan ilçesinin kuruluş tarihi tam olarak bilinmemektedir. Cumhuriyet’in ilk yıllarında 28 evden oluşan küçük bir yerleşim birimi olan Sincan, günümüzde Ankara’nın en kalabalık merkez ilçelerinden biridir. 2017 verilerine göre Sincan’ın nüfusu yaklaşık 500 bindir. Bu nüfus büyüklüğünün yanında Sincan ekonomik olarak da bir hayli etkin konumdadır. Bunun en büyük sebebi Ankara Sanayi ve Ticaret Odası tarafından kurulmuş olan Organize Sanayi Bölgesi’nin Sincan sınırları içerisinde bulunmasıdır.

Organize Sanayi Bölgesinde mobilya, döküm, gıda, elektrik, elektronik, makine, alüminyum, tekstil, zirai aletler, savunma sanayi, kimya, metal işleri, madeni eşya vb. alanlarda 270 fabrika tarafından üretim yapılmaktadır. Toplam 35.000 kişiye istihdam sağlanan ve günde 40.000 aracın giriş-çıkış yaptığı Organize Sanayi Bölgesi, ülke ekonomisine 2 milyar ABD Doları ihracat olmak üzere yıllık 6 milyar ABD Doları katkı sağlamaktadır. Sincan’da bulunan Organize Sanayi Bölgesi Türkiye’de yer alan tüm Organize Sanayi Bölgeleri içerisinde ekonomik büyüklük olarak ilk beşe girmiş durumdadır. Fabrikaların dışında organize sanayi bölgesinin içinde bankalar, oteller, ibadethaneler, eğitim merkezleri, spor tesisleri ve kafeteryalarda bulunmaktadır. Bu sayılara bakıldığında Sincan ilçesindeki iş imkânlarının bir hayli geniş olduğu değerlendirilmektedir.

Organize Sanayi Bölgesinin bu aktifliği ve büyüklüğü kendisini Sincan ilçesi iş ilanlarında da göstermektedir. Sincan iş ilanlarına bakıldığında, büyük bir kısmının organize sanayi bölgesinde faaliyette bulunana firmalar tarafından verildiği görülmektedir. İlanlarda özellikle “makine mühendisi, kalite mühendisi, proje mühendisi, elektrik-elektronik teknikeri, montaj teknisyeni, bakım onarım teknisyeni, boya teknisyeni, CNC operatörü, lazer operatörü, bakım müdürü, üretim sorumlusu, teknik ressam ve kaynak elemanı” gibi teknik ve mühendislik pozisyonlarının ön planda olduğu görülecektir. Bu teknik işlerin yanında yine organize sanayi bölgesinde bulunan firmalar tarafından “muhasebe elemanı, satın alma personeli, finans sorumlusu, depo görevlisi, bilgi işlem sorumlusu, satış sorumlusu ve insan kaynakları yöneticisi” gibi pozisyonlar için de adaylar aranmaktadır.