59

Ankara Teknik Ressam İş İlanları

1 şehir seçildi arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search
Sıralama Önerilen

Seçili Filtreler (2)Filtreleri Temizle

Teknik Ressam cancel
Ankara cancel
BAHAR AYDINLATMA SAN. ve TİC.A.Ş
Teknik Ressam
BAHAR AYDINLATMA SAN. ve TİC.A.Ş
Ankara İş Yerinde
Tam zamanlı
1 gün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Teknopar Endüstriyel Otomasyon A.Ş
Teknik Ressam
Teknopar Endüstriyel Otomasyon A.Ş
Ankara İş Yerinde
Tam zamanlı
1 gün
Şu an 2 sayfa içerisinden 1. sayfadasınız

Ankara Teknik Ressam İş İlanları

Türkiye’nin başkenti olan Ankara hızla yükselen ekonomisinin ve çeşitli iş imkanlarının yanı sıra sanayi alanında da gelişmeler gösterir ve teknik eleman ihtiyacı duyulur. Bu vesile ile Ankara teknik ressam iş ilanları sayısında da artış görülür. Bu artış kariyer.net üzerinde yayınlanan fırsatlar ile sana da iş kapısı açar. Güncel Ankara teknik ressam iş ilanları incelendiğinde genellikle sosyal yönden gelişmiş, analitik becerileri kuvvetli ve bilgisayar destekli çizimlerde kendini ön plana çıkarabilir nitelikte teknik ressamlar aranır. Ankara’da teknik ressam olmak istiyorsan, iletişim becerilerin kuvvetli ve analitik düşünme becerilerin yüksek ise kariyer.net üzerinden Ankara teknik ressam iş başvurusu yaparak kendini bu alanda değerlendirebilir, çeşitli fırsatlar yakalayabilirsin.

Ankara'da Teknik Ressamlar Ne İş Yapar?

Bir teknik ressam, tasarımcılar tarafından kendisine iletilen tasarım fikirlerini inşaat, mühendislik veya imalat endüstrisinde kullanıma hazır olacak şekilde olabildiğince detaylı ve milimetrik planlara dönüştürmekle görevlidir. Bir teknik ressamın en temel sorumluluklarından birisi bilgisayar ortamından destek alarak, hangi alanda ne için çizim yapacaksa o alana özel olarak üretilmiş olan çizim programlarında profesyonel ve teknik çizimler oluşturmaktır. Bir teknik ressamın diğer görevlerini şu şekilde listeleyebiliriz:

 • Bir teknik ressam, bilgisayar destekli tasarım ve çizim yapacağı alana uygun olarak programlanan çizim yazılımlarından faydalanarak tasarım planları oluşturur.
 • Bir teknik ressam mimar veya mühendisler ile görüşerek, projenin kapsamı ve temel ihtiyaçlarını belirler.
 • Bir teknik ressam ürünü, yapı boyutunu ve malzemelerini belirler.
 • Bir teknik ressam mühendisler veya mimarlar tarafından oluşturulan eskizleri inceler.
 • Bir teknik ressam mimari bir tasarım oluşturmak için binanın tüm özelliklerini analiz eder.
 • Bir teknik ressam bina ölçümlerini eksiksiz elde etmek üzere şantiyelere gider.
 • Bir teknik ressam mevcut ürünlerin çalışma şeklini, özelliklerini ve onarımını açıklayan kılavuzlar oluşturur.
 • Bir teknik ressam nihai çizimin tanıtımını gerçekleştirir ve eğer işveren tarafından istenen revize var ise talep edilen revizeleri yerine getirir.
 • Bir teknik ressam mesleki gelişimini her daim sürdürmelidir.

Bu alanda gerekli eğitimi aldıysan, bu eğitimler sonucu verilen belgeleri edindiysen ve bu görevleri yapabileceğini düşünüyorsan aradığın iş fırsatını Ankara teknik ressam iş  ilanları bayan veya erkek başlıkları  arasından bulabilirsin.

Ankara'da Teknik Ressam Olmak İçin Hangi Özelliklere Sahip Olmak Gerekir?

Ankara teknik ressam iş ilanları yeni dönemde teknolojinin her geçen gün daha fazla gelişmesi ve çeşitli çizim programlarının ortaya çıkması ile birlikte işverenler tarafından gün geçtikçe daha detaylı çizimlerin istendiği bir meslek haline gelir. Bu nedenle teknik ressam olarak çalışmak isteyen kişilerin sahip olması gereken niteliklerden başlıcası gündemi takip etme ve kendini geliştirmeyi her daim sürdürmek olmuştur. Teknik ressamlar mühendislerin veya mimarların gözetimi altında işlerini sürdürürler. Bir teknik ressamdan ilk olarak 3D modelleme programlarını başarılı bir şekilde kullanabiliyor olması beklenir. İşverenlerin teknik ressamlarda aradığı diğer özelliklerden bazıları şu şekilde listelenebilir:

 • Mikrometre, açıölçer gibi hassas ölçüm aletlerini iyi bir şekilde  kullanabilmelidir.
 • Yapılacak işin son teslim tarihine özen göstermelidir.
 • Detay odaklı çalışmalıdır.
 • Matematiksel ve analitik düşünme yönü kuvvetli olmalıdır.
 • Ekip çalışmasına uyum sağlamalıdır.
 • Mükemmel sözlü ve yazılı iletişim becerisi sergilemelidir.

Ankara'da Teknik Ressamların Çalışma Ortamı ve Koşulları Nasıldır?

Teknik ressamlar genelde masa başında, bilgisayar üzerinde çizim yapılması istenen iş bölümüne uygun olan; en uygun programı belirleyerek o program üzerinden çizimler yaparak çalışırlar. Bir teknik ressam bir şirkete bağlı olarak devamlı olarak çalışmıyor sadece tek seferlik işler alıyor ise kendi çalışma saatlerini kendisi belirleyebilir ve esnek saatler içerisinde projenin son teslim tarihini geçirmemek şartıyla dilediği vakitte çizimini tamamlayabilir. Şirkete bağlı olarak çalışan teknik ressamların mesai saatleri ise genelde hafta içi her gün olmakla beraber şirketin belirlemiş olduğu mesai saatleri içerisinde tam zamanlı olarak yürütülür. Teknik ressamlar masa başında çizim yapmanın yanı sıra yeri geldiğinde bilgi toplamak ve saha çalışmalarını yürütmek için şantiye, atölye, fabrika, vb. Yerlere giderler ve çizim için gerekli olan tüm argümanları eksiksiz bir şekilde toplarlar. Sen de bu tarz ortamlarda çalışmak ve mesleğini severek icra etmek istiyorsan Ankara teknik ressam iş ilanları bugün ve daha önce yayınlanan fırsatlarını inceleyebilirsin.

Ankara'da teknik ressam alımı var mı?

Türkiye’nin başkenti olan Ankara hızla yükselen ekonomisinin ve çeşitli iş imkanlarının yanı sıra sanayi alanında da gelişmeler olmakta ve teknik eleman ihtiyacı her geçen gün artar. Bu vesile ile Ankara teknik ressam iş ilanları sayısı da artış göstermiştir. Sen de bu ilanlara başvurmak ve kendine bir çalışma alanı yaratmak istiyorsan kariyer.net üzerinden  uygun ilanı bulup bu alanda çalışmaya başlayabilirsin.

Ankara'da teknik ressam için hangi iş ilanları mevcut?

Ankara’ da bulunan teknik ressam ilanlarında çelik yapılar konusunda deneyimi bulunan teknik ressam adaylarına ve iç mimarlık çalışmaları konusunda tecrübeli olan teknik ressam adaylarına uygun ilanlar bulunur. Ankara iş ilanlarına kariyer.net üzerinden ulaşmak mümkündür. Her firmaya ve her sektöre özel farklı iş tanımları sunan teknik ressamlar için açılan ilanlara bu siteden ulaşarak aradığın mesleğe sahip olabilirsin.

Ankara teknik ressam iş ilanlarına kimler başvurabilir?

Ankara teknik ressam arayanlar her zaman kendi sektörlerine en uygun elemanı ve en deneyimli elemanı aramaktadırlar. Teknik ressam iş ilanlarına başvurmak için en azından 2 yıllık meslek liselerinden teknik ressamlık eğitimi alarak mezun olma şartı yeterli olur.. Bu şartı sağlayan herkes teknik ressam iş ilanlarına başvuru yapabilir. Fakat bazı firmalar farklı eğitimleri ya da belgeleri şart koşabilir. Bu yüzden her firmanın farklı niteliklerde çalışan istediğini unutmamalısın. Kariyer.net üzerinden ilgili ilanların açıklamalarından gerekli kriterleri öğrenebilirsin.

Ankara teknik ressam iş ilanlarına nasıl ulaşılır?

Teknik ressam iş ilanlarına ulaşmak gelişen teknoloji ile beraber günümüzde epey kolay bir hal almıştır. Ankara teknik ressam iş ilanları bugün kariyer.net adresi üzerinden Ankara teknik ressam iş ilanları bay veya kadın kategorileri arasından sana uygun olanı seçerek rahat bir şekilde dilediğin ilana ulaşabilmeni sağlar. Aradığın özelliklere sahip ilanları filtreleyerek sana uygun iş tanımına sahip ilanları tek bir sayfada listeleyebilirsin.

Sıkça Sorulan Sorular

Ankara teknik ressam çalışma ortamları nerelerdir?

Ankara’da yer alan firmalarda teknik ressam olarak çalışmak istiyorsan birçok farklı iş olanağı seni bekler. Teknik ressamlar bilgisayar destekli tasarım yaparak birçok farklı ortamda iş imkanı bulurlar. Teknik ressam olarak imalat ya da inşaat endüstrilerinde çalışabilirsin. Bununla birlikte mühendislik alanında da teknik ressam olarak çalışman mümkündür. Ankara’da yer alan sanayi bölgesinde bu sektörlerde çalışan birçok firmada iş olanağı bulabilirsin. Teknik ressam olmak için gereken eğitimleri tamamladığında bu bölgelerde yer alan iş ilanlarına başvuru yapabilirsin.

Ankara teknik ressam iş ilanlarına nasıl başvurulabilir?

Ankara’da yaşıyorsan ve teknik ressam olarak çalışmayı planlıyorsan birçok farklı iş imkanına ulaşabilirsin. Ankara’da yer alan firmalar yaygın olarak teknik ressam iş ilanlarını yayınlar. Yaygın olarak ticaret sanayi şirketlerinde teknik ressama ihtiyaç duyulur. Kariyer.net üzerinden birçok farklı teknik ressam iş ilanına göz atabilirsin. Profilini oluştururken verdiğin detaylar sayesinde teknik ressam arayan firmalara başvuru yapabilirsin.

Ankara teknik ressam iş ilanlarının en yoğun olduğu bölgeler nerelerdir?

Teknik ressam unvanına sahipsen ve bu alanda eğitim aldıysan Ankara’da birçok farklı firmada çalışma imkanı bulabilirsin. Ankara teknik ressam iş ilanlarının yaygın olarak yayınlandığı çeşitli bölgeler bulunur. Sanayi bölgesi bu alanlardan biridir. Ankara sanayi bölgesinde birçok farklı iç ve dış ticaret firması, çeşitli ürünlerin üretimini yapan fabrikalar teknik ressam olarak çalışabilecek kişilere ihtiyaç duyar. Bu bölgelerde yayınlanan iş ilanlarına göz atarak uygun olduğunu düşündüğün teknik ressam iş ilanlarına başvuru yapabilirsin.

Ankara teknik ressam iş ilanlarında hangi özellikler aranır?

Ankara teknik ressam iş ilanlarına göz atarken firmaların aradığı özellikleri de incelemelisin. Teknik ressam olarak çalışacak kişilerin bu alanda gereken eğitimi alması beklenir. Teknik ressamlar iki yıllık meslek yüksekokulu bölümlerinden mezun olabilir. Makine Resim ve Konstrüksiyon ön lisans programlarından başarıyla mezun olan kişiler teknik ressam olarak çeşitli firmalarda çalışma imkanı bulabilir. Bununla birlikte teknik resim sertifika eğitimlerini tamamlayan kişiler de bu alanda çalışmaya başlayabilir. Firmalar teknik ressamlarda bilgisayar destekli çizim ve çeşitli bilgisayar programlarını kullanmak gibi özellikler de arayabilir.

notifications İş Alarmı kur