76

Antalya Barmen/Barmaid İş İlanları

1 şehir seçildi arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search
Seçili Filtreler (2)Filtreleri Temizle

Barmen / Barmaid cancel
Antalya cancel
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.

İlanları konuma göre filtrele!

Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Şu an 2 sayfa içerisinden 1. sayfadasınız

Antalya Barmen / Barmaid İş İlanları

Antalya Turizm açısından gelişmiş bir şehirdir. Bu nedenle barmen ya da barmaid olarak çalışmak isteyenler için geniş bir iş alanı mevcuttur. Hizmet sektörüne hitap eden işletmelerin bu pozisyonda çalışacak personele ihtiyaçları olur. Otel, bar, kafe ve restoranlar da iş ilanlarıyla bu meslekte çalışmak isteyenlere istihdam sağlar. Bu yerler turizm sektörüne dahil temel çalışma alanlarından biri olarak tanımlanabilir. Bu sektörde bulunan iş ilanları sezonda artsa da yaz kış yapılabilecek bir iştir. Antalya barmen iş ilanlarına kariyer.net’ten kısa sürede ulaşabilir, kategorilere ayırarak çalışmak istediğin alana dair inceleme yapabilirsin. Detaylı olarak araştırma yaptıktan sonra niteliklerine uygun ilanlara başvurarak geri dönüş alma olasılığını artırabilirsin.

Antalya Barmen / Barmaid Elemanı Ne İş Yapar?

Bar, kafe, pub gibi işletmelerde görev alan barmen ya da barmaidler, işletmelere gelen müşterilerin içecek taleplerini karşılamakla görevli olan kişiler olarak tanımlanabilirler. Bununla birlikte ikram sunumları, aperatif yiyecek sunumları ve bar sorumluluk alanına giren her türlü yiyecek ya da içeceğin görsel açıdan göze hitap edecek şekilde müşterilere sunulması, barmen ya da barmaid tarafından sağlanır. Barmenler içecekleri müşterinin isteğine uygun olarak en kısa sürede hazırlama sürecini gerçekleştirirler. İçeceklerin tamamına hakim olan barmaidler içecekleri müşterilerin taleplerine uygun olarak hazırlarlar. Kariyer.net’ten niteliklerine en uygun barmen iş ilanları Antalya’da yayınlanan seçenekleri inceleyebilir ve başvurunu gerçekleştirebilirsin.

Antalya’da Barmen / Barmaid de Aranan Beceriler Nelerdir?

İstanbul’da Baristaların bazı görev ve sorumlulukları bulunmaktadır.

  • Bu görev ve sorumluluklar çalışılan işyerinin prensiplerine bağlı olarak farklılık gösterebilir.
  • Baristalar müşterileri ürünler hakkında bilgilendirir ve hazırlama işlemini gerçekleştirir.
  • Çalıştığı iş yerinin menüsünde yer alan içecekleri hazırlar.
  • Müşteri ile iletişiminin iyi olması, müşterinin siparişlerini detaylı bir şekilde alabilmesi, bakımlı, güler yüzlü olması gibi özellikler de mesleki açıdan önemlidir.

Antalya’da yer alan çeşitli işletmelerde barista olarak görev almak istiyorsan kariyer.net’ten Antalya barmen/ barmaid arayanların iş ilanlarını inceleyip karşılaştırarak başvuru yapabilirsin.

Antalya’da barmen / barmaid olarak çalışanlar ne kadar maaş alır?

Antalya barmen ya da barmaid olarak çalışanların maaşları çalıştıkları yere ve süreye göre değişiklik gösterir. Bazı kurumlar ekstra prim, servis ve yemek ödemesi yapar. Özellikle yoğun sezon döneminde kalacak yer sağlayan işletmeler de mevcuttur. Barmen olarak çalışmak istiyorsan kariyer.net’ten inceleme yaparak merak ettiğin detayları öğrenip başvuru adımına geçebilirsin.

Antalya’da barmen / barmaid çalışma saatleri nasıldır?

Antalya’da barista ustaları için farklı çalışma şekilleri yer alır. Tam zamanlı çalışılan mekanlarda baristalar ortalama 8-10 saat çalışır. Yarı zamanlı veya vardiyalı şekilde çalışan baristaların da çalışma saatlerinde değişiklikler görülebilir. Çalışılan işyerinin açılış ve kapanış saatleri ve çalışma prensiplerine bağlı olarak baristaların çalışma saatleri belirlenir. Antalya barmaid iş ilanlarına dilediğin zaman kariyer.net’ten ulaşıp detaylı bilgi edinebilirsin.

Antalya’da barmen / barmaid olmak için gerekli belgeler nelerdir?

Turizm meslek lisesi ve Turizm Meslek Yüksek Okulu mezunları barmenlik yapabilirler. Milli Eğitim Bakanlığı onaylı olan yerlerden barmenlik ile ilgili olarak çeşitli sertifikalar almak da avantaj sağlar. Ayrıca bazı işletmeler bu alanda deneyimli olmayı yeterli görür ve bu kişilerin başvurularını kabul eder. Barmen olarak işletmelerde çalışabilmek için bazı yeterliliklere sahip olman önem taşır. Bu alanda gerekli belgelere ya da deneyime sahipsen kariyer.net’ten başvuru yaparak meslek hayatına yön verebilirsin.

Antalya’da barmen / barmaidler nerelerde çalışır?

Barmen ya da barmaidler genellikle gıda işletmeleri kafe, gece kulübü, bar, restoran ve otel gibi mekanlarda görev alır. Bölgedeki içecek hizmeti veren işletmeler çoğunlukla baristalar için iş ilanları yayınlar. Sende bu alanlarda çalışmak istiyorsan kariyer.net üzerinden Antalya otel barmen iş ilanları ya da diğer işletmelerin yayınladıkları seçenekleri inceleyebilirsin. Yaşadığın bölgeye yakın ve sahip olduğun özelliklere uygun olan yeri bulabilir ve başvuruda bulunabilirsin. 

Sıkça Sorulan Sorular

Antalya'da barmen/barmaidlerin çalışma koşulları nasıldır?

Barmen ya da barmaid olmak istediğinde çalışacağın işletme, kurum ve kuruluşun değişiklik gösteren yoğunluk takvimi ile karşılacağını bilmen gerekir. Tüm bu detaylar seni farklı çalışma koşullarına davet eder. Seçeceğin şehir de çalışma sistemini doğrudan etkiler. Antalya gibi yoğun nüfusa sahip olan ve turizmin ön plana çıktığı bölgelerde hareketlilik daha afzla olabilir. Eğlence merkezkerinin daha aktif olması elbette farklı bölgelere göre senin de daha dinamik ve yoğun olmanı gerekli kılabilir. İş ilanlarında belirtilen kriterlerini ve çalışma koşullarını dikkate alman daha sağlıklı karar vermende ve kendne uygun iş bulabilmende son derece etkilidir.

Antalya'da barmen/barmaid olarak çalışmak için hangi yeterliliklere sahip olmak gerekir?

Daha çok turizmin canlı olduğu bölgelerde yer alan eğlence merkezleri gelen kitlenin oluşturduğu çoğunluğa göre farklı dilleri bilmeni gerekli kılabilir. İngilizce, Arapça, Fransızca, Almanca, Rusça başta olmak üzere ülkemize yoğun olarak bu dillerden, kültürlerden akın olduğu söylenebilir. Daha çok kapalı ortamlarda kalman gerekebilir ve uzun saatler boyunca ayakta kalacak enerjiye sahip olman gerekir. Siparişlerin hazırlanmasında dikkatli olman, müşteriler ile dengeli ve sağlıklı iletişim kurabilmen, olası pürüzlerde soğukkanlı, sabırlı, anlayışlı olman öncelikle taşıman gereken yeterlilikler arasındadır.

Antalya'da nasıl barmen/barmaid olunur?

Turizm Meslek Lisesi ve Turizm Meslek Yüksekokulu alanlarında mezuniyet şartı arayan işletmeler mevcuttur. Bunun yanında sektörel deneyimi gerekli gören, barmenlik ve barmaidlik alanlarında donanımlı, eğitim almış, kurslar ile kendini yetiştirniş kişiler de tercih edilebilir. Milli Eğitim Bakanlığı onaylı kurumlardan aldığın sertifika da çoğu işletmelerde yeterli görülebilir. Elbette her işletme, firma ve kuruluş bu kriterlerden kendine en uygun olanını seçer ve inisiyatif söz konusu olabilir.

Antalya'da barmen/barmaid pozisyonunda lise mezunları için iş ilanları var mı?

Antalya yakınlarında barmen / barmaid pozisyonu için çeşitli seçenekler mevcuttur. Bölgenin turizm noktalarından biri olması eğlence merkezlerinin de daha dinamik olmasını gerekli kılar. Bu tür alanlarda oldukça fazla iş ilanı ve seçenekler ile karşılaşırsın. Eğitim durumun ise iş ilanlarında farklı önem sırasına sahip olabilir. Sektörel deneyimini önemseyen işletmeler lise mezunu olmanı kabul eder ve sana farklı birimlerde iş imkanı sunabilirler. Barmen ya da barmaid olabilmen için sahip olman gereken teknik özellikleri yakından bilmen ve uygulamalar ile bu bilgini pekiştirmen sana iş verimliliğinde kolaylık sağlar.

notifications İş Alarmı kur