35

Antalya Havacılık İş İlanları

1 şehir seçildi arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
searchsearch
Seçili Filtreler (2)Filtreleri Temizle

Havacılık cancel
Antalya cancel
Gözen Air Services
Supervisor
Gözen Air Services
Antalya İş Yerinde
Proje Bazlı
Bugün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
TURİSTİK HAVA TAŞIMACILIK A.Ş. - CORENDON AIRLINES
Sales Specialist
TURİSTİK HAVA TAŞIMACILIK A.Ş. - CORENDON AIRLINES
Antalya Hibrit
Tam zamanlı
Bugün
FREEBIRD AIRLINES
Crew Duty Travel Specialist / Assistant Specialist
FREEBIRD AIRLINES
Antalya İş Yerinde
Tam zamanlı
1 gün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.

Antalya Havacılık İş İlanları

Havacılık sektörü, insanlar tarafından insanların kullanımı için tasarlanan uçakların yönetimi ya da denetimi ve üretim aşamalarında yer alan işçilerin oluşturduğu istihdam alanıdır. En az 5 yüzyıllık bir geçmişe sahip olan bu sektör ülkemizde de oldukça büyük bir iş sahasına sahiptir. Bu doğrultuda ülkemizden Antalya şehri bu sektörün öncü merkezleri arasında gösterilebilir. Ar-ge ve eleman yetiştirme konusunda oldukça köklü bir geçmişe ve geniş iş yelpazesine sahip olan Antalya sunduğu sayısız iş fırsatıyla gözde bir ildir. Antalya havacılık sektörü iş ilanları arasında birçok pozisyon için adaylara fırsatlar sunulduğunu görebilirsin. Geçmişten günümüze Antalya havacılık sektörü iş ilanları bugün her alanda iş olanağı yaratmış durumdadır.

Antalya Havacılık Sektörü İş İmkânları

Antalya havacılık sektörü iş ilanları yeni sunduğu fırsatlar arasında onlarca farklı pozisyonda çalışma imkânı yakalayabilirsin. Bunlara örnek vermek gerekirse;

  • Kabin görevlisi,
  • Motor mühendisi,
  • Yazılım mühendisi, 
  • Birinci ve ikinci pilot,
  • Ofis çalışanı,
  • Muhasebe uzmanı olarak sıralanabilir.

Daha birçok alanda Antalya havacılık şirketleri eleman ihtiyacı duyar. Antalya havacılık firmaları satış işlemlerinin gerçekleştiği internet sitelerinin tasarımı, bakımı ve pazarlanması gibi konularda yazılım mühendisleri ve reklam pazarlama uzmanları gibi birçok donanımlı kişiye istihdam fırsatı sunabilir. Güncel Antalya havacılık sektörü iş ilanları arasında iklimlendirme sistemi uzmanı, bilet satış personeli, hangar ve kule görevlileri, birçok harcama için kayıt tutan muhasebe uzmanı gibi pozisyonlar örnek gösterilebilir. Pozisyonlar ve departmanlar için ayrım olmaksızın Antalya havacılık sektörü iş ilanları bay ya da bayan arasında oldukça eşit bir dağılıma sahiptir.

Antalya Havacılık Sektörü Çalışma Ortamı ve Koşulları

Antalya havacılık sektörü eleman arayanlar sundukları iş fırsatları için her pozisyona ayrı bir çalışma koşulu koyabilir. Bu değişiklikler pozisyondan pozisyona değişiklik gösterebileceği gibi firmadan firmaya da farklılıklar gösterebilir. Yarı zamanlı, tam zamanlı ya da dönemsel iş imkânı sunan ilanlar bu koşullara örnek gösterilebilir. Kabin görevlileri ve pilotlar uçuş rotalarına, tarihlerine ve konaklama sürelerine göre şehir dışı ya da yurtdışı mekânlarda da kalabilir. Bu tür koşulların senin için bir sorun yaratmayacağından emin olmalısın. Ayrıca Antalya havacılık sektörü eleman arayan firmalar şehir dışında ya da yurtdışında bulunan ofis ya da havalimanları için iş ilanları verebilir. Bunlara dikkat etmen senin yararına olacaktır.

Antalya havacılık sektöründe iş nasıl bulurum?

Öncelikle hangi pozisyonlar için donanımlı olduğunu öğrenmen gerekli. Antalya havacılık sektörü iş ilanları bayan ya da bay olarak arattığında ne tür ilanların yayınlandığına göz atabilirsin. İş görüşmelerine gittiğin firmaların hedef ve hizmet politikaları hakkında daha önceden yaptığın araştırmalarla ulaşacağın bilgiler seni bir adım öne çıkaracaktır. Her firma ve şirket her pozisyon için farklı eleme yöntemleri uygular. Bunlar hakkında da edineceğin bilgiler sana yarar sağlayacaktır.

Havacılık sektöründe çalışmak için hangi özelliklere sahip olmak gerekir?

Sivil havacılık alanında bir iş fırsatını değerlendirirken sahip olman gereken en temel özellikler soğukkanlılık ve hizmet odaklı bir iş yürütme biçimi olmalı. Taşıman gereken vasıflar bu sektörde pozisyondan pozisyona ve departmandan departmana değişkenlik gösterebilir. Havacılık sektörü teknolojinin içinde olmanı gerektiren bir sektördür. Dünyadaki gelişmeleri yakından takip etmen gerekir. Ayrıca en az bir yabancı dil bilmen oldukça işine yarayacaktır.

Antalya havacılık sektöründe iş başvurusu yaparken nelere dikkat etmeliyim?

Sahip olduğun beceri ve yeteneklerin her sektörde olduğu gibi havacılıkta da senin işverenlerin gözünde öne çıkmanı sağlayacaktır. Buna ek olarak başvuru yapmayı düşündüğün firma ve pozisyon için,senden karşılaman beklenilen istekleri yerine getirip getiremeyeceğini tartman gerek. Her işveren farklı ve zaman zaman değişebilen koşullarla karşına çıkacaktır. Bunlara hazırlıklı olmak ve ayak uydurmak yine senin hanene yazılacak birer artıdır.

Antalya havacılık sektöründe iş bulabilmek için hangi belgeler gerekli?

Sahip olman gereken belgeler başvurduğun pozisyona göre ve çıkan yeni yönetmeliklere göre değişir. Kabin görevlisi olmak için en az 18 yaşında olmak ve en az lise mezunu olmak gereklidir. Buna ek olarak bazı şirketler en az 2 yabancı dil isteyebilir. Bazı firmalar ise yazılı ya da sözlü sınavlarla senin iş için gerekli görülen yeterliliğe sahip olup olmadığını ölçebilir. Pilot konumundaki iş ilanlarına başvuru yapabilmek için ise pilotluk eğitimini tamamladığını gösteren bir belge ya da havacılık okullarından birinden aldığın mezuniyet belgesi her firmanın istediği belgelerdir. Ayrıca fiziksel ve psikolojik muayenelere girmen de gerekebilir. Bu kriterlere sahip olduğunu düşünüyorsan Antalya havacılık ilanlarına başvuru yapabilirsin.

Sıkça Sorulan Sorular

Antalya havacılık sektöründe hangi meslek mensupları için iş ilanları bulunur?

Havacılık sektörü meslek grupları arasında pilotlar ve kabin görevlileri bulunur. Üniversitelerin Sivil Havacılık ve Uçuş bölümlerinden ve Uçak Teknik bölümlerinden mezun olan kişiler pilot olabilir. Sivil Havacılık ve Uçuş bölümü mezunları özel hava yolu şirketlerinde pilot olabilirler. Antalya turizm açısından gelişmiş bir şehirdir. Bu sebeple Antalya ilinde havacılık sektörü oldukça gelişmiştir. Pilotların yanı sıra kabin memurları mevcuttur. Ek olarak teknik ve hizmet elemanları, müşteri ilişkileri sorumluları ve güvenlik elemanları için iş ilanları yayınlanır.

Antalya havacılık sektöründe adaylarda yabancı dil kriteri aranır mı?

Havacılık sektöründe genellikle en az bir yabancı dil bilen kişiler aranır. Ek olarak Rusça, Almanca, Japonca ve Arapça bilmek, Antalya havacılık sektöründe çalışmak isteyen kişiler için avantaj sağlayacaktır.

Antalya'da havacılık sektörü iş ilanlarına nasıl ulaşabilirim?

Kariyer.net ile havacılık sektörü iş ilanlarına ulaşabilirsin. Sayfada yer alan filtreleme özelliğini kullanarak sana en uygun iş ilanlarını listeleyebilir, hızlı ve kolay bir şekilde başvuru yapabilirsin. Güncel Antalya havacılık sektörü iş ilanlarından anında haberdar olmak istiyorsan alarm oluşturma özelliğini kullanabilirsin.

Antalya ilinde havacılık sektöründe hangi departmanlarda iş ilanları bulunur?

Turizm ve havacılık alanında gelişmiş olan Antalya'da çeşitli iş imkanları mevcuttur. Hava yolu şirketlerinde çalışmak üzere uçak içi ve uçak dışı teknik ve hizmet elemanları için iş ilanları yayınlanır. Bunun yanı sıra güvenlik, bakım, muhasebe, müşteri ilişkileri gibi departmanlarda iş imkanı bulabilirsin.

notifications İş Alarmı kur