30

Antalya İnşaat Mühendisi İş İlanları

1 şehir seçildi arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search
Seçili Filtreler (2)Filtreleri Temizle

İnşaat Mühendisi cancel
Antalya cancel
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.

Antalya İnşaat Mühendisi İş İlanları

Antalya, Türkiye’nin doğal güzelliklerine sahip “turizm cenneti” olarak adlandırdığımız Akdeniz bölgesinde bir sahil şehridir. Bu sahil şehrinin ekonomisi, ticaret, tarım ve turizme bağlıdır. Antalya inşaat mühendisi iş ilanları bugün şehrin sağladığı birçok iş imkânı ile yeni iş kapıları sunar. Bu iş istihdamlarından birisi de inşaat mühendisliği mesleğidir. Üniversitelerin Mühendislik Fakültesi İnşaat mühendisi bölümünden 4 yıl lisans eğitimi mezunu bireylere “inşaat mühendisi” denilir. İnşaat mühendisleri çeşitli yapılar tasarlamak için bilgisini ve malzemeyi en iyi şekilde bir araya getirip, yapının planını, projesini ve yapım boyunca kontrol ve denetimini yapan bireylerdir. Antalya inşaat alanında sürekli gelişen bir ilimiz olduğu için Antalya inşaat mühendisi iş ilanları oldukça fazladır. Sen de bu iş ilanlarına kolaylıkla başvuru yapabilir, alanında kendini geliştirebilirsin.

Antalya’da İnşaat Mühendisleri Ne İş Yapar?

İnşaat mühendisleri şehirde: köprü, havalimanları, sahil limanları, kanalizasyon ve yerel konutlar gibi her alandaki yapıların plan, proje ve denetlemesini yapar. Ayrıca Antalya turizm şehri olduğu için yerel halk ve turist olarak yerleşen halk için sürekli konut projeleri planlanmaktadır. Bu projeleri yapan firmaların iş ilanlarından yararlanmak için Antalya inşaat mühendisi iş başvurusu yapmalısın. Ayrıca şehirdeki yeni ilanları kaçırmamak için Antalya inşaat mühendisi iş ilanları yeni olarak ilanları arayabilir, başvurunu gerçekleştirebilirsin. İnşaat mühendislerinin görevleri ise şu şekilde sıralanabilir:

  • Yapılması planlanan projenin basamaklarının bir sorun çıkmadan yürütülerek sahip olunan bütçe doğrultusunda istenen sürede tamamlanması.
  • Üzerinde projenin yürütüldüğü saha ortamında teknik çalışmaların yapılması.
  • Kullanılacak malzemelerin maliyet hesaplarını yaparak parayla ilgilenen departmanlara bilgi verilmesi.
  • Proje yapılacak saha temelinin tasarım ve kullanılacak malzemeler için uygunluğunun araştırılması.

Sen de gerekli eğitimleri aldıysan ve bu görevleri yapabilirim diyorsan kariyer.net’te yayınlanan Antalya inşaat mühendisi eleman ilanları arasından aradığın iş fırsatını yakalayabilirsin.

Antalya’da İnşaat Mühendisi Olmak İçin Hangi Eğitim ve Belgelere Sahip Olmak Gerekir?

Antalya inşaat mühendisi eleman arayanlar öncelikli olarak inşaat mühendisi diplomasına ve firmalarında çalışabilecek yetenek ve tecrübene dikkat ederler. Bazı iş ilanları veren firmalar diplomanın yanında yüksek lisans yapmış olmanı isteyebilirler, yüksek lisans yapman her zaman başvurularında seni bir adım öne çıkartır. Bazı firmalar da öz geçmişinde inşaat projelerinde yer almış olmanı isterler. Eğitim sertifikalarına sahip olman oldukça önemlidir. Örneğin; iş güvenliği ve sağlığı sertifikası, şantiye içerisinde çalışan biri olduğun için oldukça önemli bir eğitimdir. Güncel antalya inşaat mühendisi iş ilanları incelendiğinde istenilen bazı sertifikalar vardır. Bunlara ileri seviye Microsoft Office Excel ve Word programları, M.S project eğitimi, müteahhitlik, iş sağlığı ve güvenliği, gayrimenkul değerlendirme uzmanlığı gibi kurslardan alacağın belgeler örnek verilebilir. Bu sertifikaları profiline ekleyerek işverenlerin senin hakkında daha fazla bilgi sahibi olmasını sağlayabilirsin. Böylece yakalayabileceğin iş fırsatları yelpazesi genişler.

Antalya’da Çalışan İnşaat Mühendislerinin Görev ve Sorumlulukları Nelerdir?

Antalya iş ilanlarında da belirtilen, inşaat mühendisi firmalarında çalışan mühendislerin görev ve sorumlulukları hizmet verdiği sektöre göre değişir. Genel görev ve sorumluluklarına; yapılacak projenin plan ve tasarımı, projenin yapıldığı şantiyede iş güvenliğinin sağlaması, projenin genel masraflarıyla bütçesini çıkartması, projenin bütçeye uygun şekilde zamanında bitirilmesi, projenin sağlamlığını test etmesi, proje için kurulmuş profesyonel ekiple iyi bir takım çalışması yapması, projenin çevresel etkilerini değerlendirmesi, çizilen tasarımları geliştirerek sorunsuz bir yapı inşa etmesi örnek verilebilir. İnşaat mühendisi firmaları teknik elemanının görev ve sorumluluklarını eksiksiz yerine getirmesini ister. Tecrübeli olman, işini sevmen görev ve sorumluluklarını yerine getirmeni desteklerler. Bu görevleri yaparken dakik, sorumluluk sahibi, ekip çalışmasına yatkın, kendini güzel ifade edebilen çalışanlar ararlar. Bu sebeple Antalya inşaat mühendisi arayanların açtıkları ilanlarının iş tanımları çok önemlidir. Başvuru yapmadan önce ilanın senden ne beklediğini okuyarak sorumluluklarını öğrenebilirsin. kariyer.net bunun için sana birçok fırsat sunar.

Antalya’da çalışan inşaat mühendisinde olması gereken nitelikler nelerdir?

İnşaat mühendisinin, yetenekli olması ve işini severek yapması oldukça önemlidir. İnşaat mühendisinin öncelikle zihninde yapıları tasarlayabilmesi ve arge çalışmalarıyla desteklemesi gerekir. Genel olarak inşaat mühendisi nitelikleri şunlardır: inşaat mühendisliği alanında her alanda proje yapabilmek, tasarım yapılacak bilgisayar teknolojisinden anlamak, çeşitli programlara hâkim olmak, teknik elemanlara karşı disiplinli olabilmek, iletişim yeteneği yüksek ve insan ilişkileri gelişmiş bir kişiliğe sahip olmak.

Antalya’da inşaat mühendisi çalışma ortamları nasıldır?

İnşaat mühendisleri çalışma ortamına baktığında genellikle şantiyede çalışacak, iş güvenliği eğitimine sahip eleman ararlar. Antalya inşaat mühendisi iş ilanları erkek ve kadın çalışma adaylarına çeşitli çalışma ortamları sunar. Teknik elemanlara ve şantiyede çalışan her bireye mutlaka iş güvenliği eğitimi verilip, kurallara uygun şekilde baret, dizlik gibi malzemelerle kazaların önüne geçilir. İş güvenliği kapsamında çalışan bu sektör çalışma ortamları açısından benzer özellik gösterse de ofiste görev alan inşaat mühendisleri de vardır.

Antalya inşaat mühendisi iş başvurularına nasıl başvurulur?

Antalya inşaat mühendisi iş ilanları kadın ve erkek tüm nitelikli çalışanlara iş fırsatı sunar. kariyer.net üzerinden ilgili başlığa girdiğin zaman karşına çıkan pek çok iş fırsatı arasından, filtreleme seçenekleriyle sana uygun ilanların bulunduğu listeyi oluşturabilirsin. Liste üzerinden gözüne çarpan çeşitli başlıkları ve bu başlıkların detaylarını inceledikten sonra kişisel bilgilerinle ilanlara başvuru yapabilirsin.

Antalya inşaat mühendisleri maaş aralıkları neye göre belirlenir?

İnşaat mühendisi maaşları, alanında kaç proje bitirdiğine ve tecrübelerinin içeriğinin başvurduğun işe uyuyor olmasına göre değişir. İş alanında sonradan edindiğin sertifikalara, dilinin ne kadar gelişmiş olduğuna ve günümüz teknolojisi ve bilgisayar programlarına olan hâkimiyetine göre maaş miktarın değişecektir. Sahip olduğun nitelikleri ve aldığın eğitimler sonrasında edindiğin belgeleri ekleyerek başvurduğun ilanlardaki firmalar farklı maaş fırsatları sunar.

Sıkça Sorulan Sorular

Antalya inşaat mühendisi çalışma şekli nasıldır?

İnşaat mühendisi, hizmet verdikleri kurumlarda projenin sorunsuz bir şekilde ilerlemesi için çeşitli saha çalışmaları yapar. Çalışma süreleri görev aldıkları kurumlara göre farklılık gösterebilir. Yapılan projede meydana gelen sorunları ve çeşitli incelemeleri yapmak için sık sık inşaat alanını ziyaret eder. Belli sürelerde tamamlanması planlanan inşaat çalışmalarında yaşanan sorunların kısa sürede çözümlenmesi için tam zamanlı olarak çalışması gerekebilir. İnşaat mühendisi olarak çalışmak istiyorsan yoğun çalışma temposuna uyum sağlaman gerekir.

Antalya inşaat mühendisi yeni mezun adaylar için iş ilanları nelerdir?

İlgili alandan yeni mezun olduysan deneyimsiz adaylar için oluşturulan iş ilanlarına başvuruda bulunabilirsin. Antalya ilinde yer alan farklı pek çok inşaat firması görev verebilecekleri inşaat mühendislerine ihtiyaç duyar. Bu alandan yeni mezun olan adaylar; şantiye şefi, inşaat mühendisi ve şantiye mühendisi iş ilanlarına başvuru yaparak çalışmaya başlayabilirler. Kariyer.net'te Antalya ilinde yer alan tecrübesiz adaylar için oluşturulan inşaat mühendisi iş ilanlarını inceleyerek çalışma olanağına sahip olabilirsin.

Antalya inşaat mühendisi nasıl olunur?

İnşaat mühendisi olmak istiyorsan üniversitelerin dört yıllık eğitim veren İnşaat Mühendisliği bölümünden mezun olman gerekir. Bu alandan mezun olan adaylar İnşaat Mühendisi unvanına sahip olur. Bu bölümde eğitim alırken pek çok tasarım programını öğrenirsin. İnşaat mühendisliği bölümü tercih etmek istiyorsan problem çözme yeteneğinin gelişmiş olması gerekir. Yoğun çalışma temposuna uyum sağlamalısın. Sık sık yapacağın saha incelemeleri için inşaatta çalışma yapman da gerekebilir.

Antalya inşaat mühendisi alımlarında aranan tecrübe bilgileri nelerdir?

İnşaat mühendisi işe alımlarında adayların ilgili bölümden mezun olmaları ve çeşitli tasarım programlarını kullanabilmeleri istenir. Adayların, inşaat mühendisliği okurken öğrenilen bu programları kullanmada tecrübeli olmaları beklenir. Ayrıca adayların takım çalışmasına yatkın olmaları ve aktif çözüm üretme becerilerinin gelişmiş olması gerekir. Bu özelliklere sahip olduğunu düşünüyorsan ve İnşaat Mühendisliği bölümünden mezunsan bu alanda yer alan iş ilanlarına başvuru yapabilirsin.

notifications İş Alarmı kur