3

Antalya Radyoloji Teknikeri İş İlanları

1 şehir seçildi arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search
Seçili Filtreler (2)Filtreleri Temizle

Radyoloji Teknikeri cancel
Antalya cancel
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.

Antalya Radyoloji Teknikeri İş İlanları

Antalya, Akdeniz Bölgesi'nde yer alan Türkiye'nin en kalabalık beşinci şehridir. Antalya, doğa harikalarıyla gezilecek birçok yeri olan, Türkiye'nin keşfedilmesi gereken şehirlerinin başında gelir. Ülkemizin en önemli turizm şehirleri arasında yer alan Antalya, tarım ve ticaret konusunda da son derece başarılıdır. Sanayi çalışmalarının gelişme gösterdiği şehir, aynı zamanda hayvancılık ve madencilik sektörlerinde de istihdam olanakları sunar. Bunların dışında Antalya'da radyoloji teknikeri olarak çalışan adayların da geniş ölçüde yer aldığı görülür. Radyoloji teknikerleri hastanelerde bulunan röntgen ve tomografi için kullanılan makinelerle çekim yapılabilmesini sağlayabilecek kişilerdir. Radyoloji teknikerliği, hastanelerde hastaların teşhis ve tedavisi için son derece önemli bir yere sahip olan bir meslek grubudur. Antalya nüfus bakımından yoğun bir il olduğu için radyoloji teknikeri iş imkânları oldukça geniştir. Sen de bu sektörde çalışmak istersen kariyer.net'ten Antalya radyoloji teknikeri iş ilanları sayfasından sana uygun iş imkânını bulabilirsin. 

Antalya'da Radyoloji Teknikerlerinin Görevleri Nelerdir?

Antalya'da radyoloji teknikerlerinin bazı görevleri bulunmaktadır:

  • Radyoloji teknikerleri hastaların randevularını programlamak ve ön işlem tavsiyesinde bulunmak ile görevlendirilir. 
  • Aynı zamanda radyoloji teknikerleri radyoaktif sarf malzemelerinin kontrolünü yapmak ve bu malzemelerin gerektiği zamanlarda satın alma taleplerini de birimine iletmek ile görevlidir. 
  • Aynı zamanda Antalya'da radyoloji teknikerleri hastaların sonuç raporlarını talep eden uzman doktora iletmek ile de görevlendirilir. 

Görevlerini mesleğin gerektirdiği gibi yapmak isteyen kişiler güncel Antalya radyoloji teknikeri iş ilanları sayfasından iş ilanlarına ulaşabilirler. 

Antalya'da Radyoloji Teknikeri Ne İş Yapar?

Antalya'da radyoloji teknikerleri hastanelerde hastaların doku, organ, damar ve kemik gibi görüntülerini elde edebilmek için tıbbi görüntüleme cihazlarını kullanabilmek ile görevlendirilen kişilerdir. Radyoloji teknikerleri hastaların teknik sorularını cevaplamak ve tıbbi görüntüleme randevu programlarını gerçekleştirmek ile yükümlüdür. Aynı zamanda uzman hekimlerin taleplerine uygun bir şekilde hastaların filmlerini çekmek ve tıbbi problemleri teşhis etmek için yardımcı olmak da radyoloji teknikerlerinin yapması gereken işleri arasında yer alır. Sen de Antalya'da radyoloji teknikeri olarak çalışmak istersen kariyer.net'ten Antalya radyoloji teknikeri arayan hastaneler sayfasındaki iş ilanlarını inceleyerek kendine en uygun iş imkânını bulabilirsin. 

Antalya'da radyoloji teknikeri mesleği için hangi yeteneklere sahip olunmalıdır?

Antalya'da radyoloji teknikeri mesleğini icra edebilmek için belirlenen yeteneklere sahip olmak gerekir. Radyoloji teknikerlerinin, cihazların sağlamış olduğu görüntülerin doğru bir şekilde alınmasına yardımcı olmaları ve detaylara dikkat etme becerisine sahip olmaları gerekir. Bununla birlikte radyoloji teknikeri mesleğini gerçekleştirebilmek için, teknik ekipmanları kullanabilecek bilgi ve beceriye sahip olunması da istenilir. Radyoloji teknikerlerinin, hastalarla iletişim kurulacağı için, bilgilendirme ve yönlendirme açısından iyi bir iletişim kabiliyetine sahip olmaları gerekir.

Antalya'da radyoloji teknikerliği için hangi eğitim ve belgeler gerekir?

Antalya'da radyoloji teknikerliği görevini icra etmek isteyen adaylar belli başlı eğitim ve belgelere sahip olmalıdır. Bu eğitim ve belgelerin en başında üniversiteler gelir. Herhangi bir üniversitenin radyoloji teknikerliği bölümünden mezun olan adaylar radyoloji teknikeri iş ilanlarına başvuru yapabilir. Bu mesleği icra edebilmek için adayların Türkiye'nin herhangi bir üniversitesinde 2 yıllık eğitim veren radyoloji teknikerliği bölümünü okuması yeterli olur. Bu bölümü okuyarak başarılı bir şekilde tamamlayan adaylar radyoloji teknikeri olarak çalışabilir. 

Antalya'da radyoloji teknikerlerinin çalışma saatleri nasıldır?

Antalya'da radyoloji teknikerlerinin çalışma saatleri bağlı bulundukları kurumlar tarafından belirlenir. Bu sektörde çalışmak isteyen adaylar mesai saatlerini göz önünde bulundururlar. Genel olarak net bir saat diliminden bahsetmek mümkün değildir. Adaylar kariyer.net'teki iş ilanları sayfasından kendilerine uygun saatlerdeki iş ilanlarına başvuru yapabilir. Ayrıca adaylar Antalya radyoloji teknikeri iş ilanları bay ve bayan olarak yayınlanmış iş ilanlarını inceleyebilirler.

Antalya radyoloji teknikeri iş ilanlarına nasıl ulaşabilirim?

Antalya'da radyoloji teknikeri iş ilanlarına ulaşmak oldukça kolaydır. Yapman gereken sadece kariyer.net'i ziyaret etmektir. Sen de Antalya'da radyoloji teknikeri olarak çalışmak istersen kariyer.net'ten sana uygun en güncel iş ilanlarını inceleyebilirsin. Bunun için Antalya radyoloji teknikeri iş ilanları bayan ve bay için yayınlanmış olanlara bakabilirsin.

Sıkça Sorulan Sorular

Antalya'da radyoloji teknikeri olarak çalışmak için hangi yeterliliklere sahip olmak gerekir?

Antalya’da radyoloji teknikeri olarak çalışmak için gerekli yeterlilikler arasında üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun olmak gelir. Benzer şekilde lisede de ilgili bölümlerden mezun olmak bazı iş ilanları için yeterlidir. En an bir yıl anjiyo teknikerliği ya da teknisyenliği alanında tecrübe kazanmış olman gerekir. Branşın ile ilgili gelişmelere açık olmalı onları düzenli takip etmelisin. Ayrıca takım çalışmalarına önem vermen takım arkadaşlarına karşı davranışlarına özen göstermen gerekir. Radyoloji teknikeri olarak yoğun ve esnek çalışma şartlarını göze almalı ve ayak uydurmalısın.

Antalya'da radyoloji teknikerlerinin çalışma ortamı nasıldır?

Radyoloji teknikere olarak Antalya’da hastanede çalışma imkanı bulabilirsin. Antalya’da radyoloji teknikerinin çalışma ortamı hastanedir, hastaneden başka çalışma ortamında yer almazlar. Antalya’da radyoloji teknikeri hastane ortamında çalışacağı için yoğun çalışma temposuna alışık olması gereklidir.

Antalya'da radyoloji teknikerlerinin maaş kriteri nasıldır?

Antalya'da radyoloji teknikerinin maaş aralığı oldukça esnektir. Ortalama 3500 lira olduğu kariyer.net verileri tarafından söylenir. Radyoloji teknikerliği, gerekli tecrübeye göre farklılık gösterir. Konu üzerinden fazla tecrübesi ve çalışma saati olan adaylar farklı fiyatlarda ücret alır. Kişiye göre değişen maaş aralığı bulunur.

Antalya'da radyoloji teknikerlerinin çalışma saatleri nasıldır?

Antalya'da radyoloji teknikerliği ilanlarında ortalama 8 ila 12 saat çalışma aralığı bulunur. Hastanelerin içerisindeki nöbet durumuna göre çalışma saatleri değişiklik gösterir. Vardiyalı olarak çalışma sistemi bulunur. Radyoloji teknikeri, isterse fazla mesaiye de kalabilir.

notifications İş Alarmı kur