1163

Antalya Satış Danışmanı İş İlanları

1 şehir seçildi arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search
Seçili Filtreler (2)Filtreleri Temizle

Satış Danışmanı cancel
Antalya cancel
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.

İlanları konuma göre filtrele!

Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Şu an 24 sayfa içerisinden 1. sayfadasınız

Antalya Satış Danışmanı İş İlanları

Özellikle pazarlama alanında hizmet veren satış danışmanının sağladığı avantajlar sayesinde  satışların arttırılması mümkün olur. Yürüttüğü görevlerle ön plana çıkan satış danışmanı, mesleğini en iyi şekilde icra etmek için bazı yeteneklere sahip olmalıdır. Satış danışmanı olmak için üniversitelerin belirli bölümlerinden mezun olmak ya da bu konuda gereken nitelikleri karşılayacak eğitimlerden geçmek gerekir. Türkiye’de hizmet sektörünün önemli bir elemanı olan bu kişiler, aynı zamanda işletmelerin satış gelirlerinin arttırılması aşamasında da önemli katkılar sağlar. Antalya satış danışmanı iş ilanları ile bu alanda çalışmak isteyen adayların istihdamının sağlanması mümkün olur. Bu meslekte çalışan kişilerin hizmet alanları oldukça geniştir. Bu alanların başında mağazalar gelmekle birlikte, bunun dışında otomotiv gibi daha farklı sektörlerde de aktif görev yürütülebilir. Hazır giyim mağazalarının yanı sıra, beyaz eşya ya da elektronik ürünlerin satışının yapıldığı alanlarda da hizmet verirler. Ürün satış ve pazarlama işlemlerinin istenilen nitelikte olması adına bu tür elemanlara ihtiyaç duyulur. Antalya satış elemanı iş ilanları ile bu tür beklentileri karşılayacak ve işletmelerin satışları üzerinde önemli etkisi olacak elemanların işe alınması mümkün olur.

Antalya’da Satış Danışmanı Olmak İçin Hangi Yeteneklere Sahip Olunmalı?

Satış danışmanlığı alanında çalışacak adayların bazı özelliklere ve niteliklere sahip olması önemlidir. Bu tür niteliklerin başında pazarlama tekniklerine hakim olmak gelir. Aynı zamanda müşteri ile iyi iletişim kurmanının yanı sıra, meslek elemanlarının düzgün bir diksiyona da sahip olması önem arz eder. Bu tür özelliklere sahip olan kişiler, Antalya satış danışmanı ilanları arasından kendi özelliklerine uygun olan işi bulabilir. Satış danışmanının öne çıkan bir diğer özelliği ise ikna kabiliyetinin yüksek olmasıdır. Satış sırasında müşterileri, ürünlerle ilgili olarak detaylı bir şekilde bilgilendirmek ve onları ihtiyacı olan ürünü satın almaya ikna etmek oldukça önemlidir. İşletmeler bu nedenle ikna gücü yüksek, prezantabl kişileri istihdam ederler. Antalya mağaza satış danışmanı iş ilanları arasından kendinize uygun işi bulmak için öncelikle bu yetkinliklere sahip olup olmadığınızı belirlemeniz gerekir. 

Antalya Satış Danışmanı İş İlanlarında Hangi Detaylara Dikkat Edilmeli?

Antalya şehri için yayınlanan satış danışmanı ilanlarının kapsamı oldukça geniştir. Öncelikle bu tür ilanları incelerken iş şartlarına dikkat etmeniz gerekir. Satış danışmanı görevini üstlenecek kişiler birçok alanda istihdam edildiği için, hizmet koşullarının değişiklik gösterdiği söylenebilir. Genel olarak bu meslek elemanlarının hizmet şartlarının esnek mesai şartlarına uygun olduğu söylenebilir.  Antalya otomotiv satış danışmanı iş ilanları, özellikle bu sektörde çalışan kişiler için hazırlanır. Örneğin, bir otomobil galerisinde satış danışmanı görevini üstlenecek kişinin bu sektörle ilgili tüm detaylara hakim olması gerekir. Bunun yanı sıra, mağazalarda giyim ürünlerinin ya da elektronik eşyaların satışı aşamasında da yine satış danışmanlık hizmetlerine ihtiyaç duyulur. Bu sektörlerde çalışacak adayların, hangi alanda yetkinliğe sahip olduğunu belirlemesi gerekir. Antalya satış danışmanı iş ilanlarında dikkat etmeniz gereken bir diğer detay ise, çalışma karşılığında elde edeceğiniz haklardır. Yol, yemek, SSK, prim ve maaş gibi detayların sizin beklentinize uygun olup olmadığını göz önünde bulundurmanız önemlidir. Ayrıca, mesai saatlerinin hangi aralıklarda olduğu ve vardiya ile çalışılıp çalışılmadığı da iş ilanında incelenmesi gerektiği detaylar arasında bulunur. Bazı alanlar da yabancı dil bilinmesi önemli olabilir. Bu nedenle başvurduğunuz ilandaki dil şartını sağlıyor olmanız gerekir. Sahip olmanız gereken yabancı dil yetkinlik seviyesi ilan detayları içerisinde belirtilir. Güncel Antalya satış danışmanı iş ilanlarını ve çalışma detaylarını incelerken bu detayları dikkate almanız oldukça mühimdir. 

Antalya’da Satış Danışmanı Olmak İçin Hangi Eğitim ve Belgeler Gerekir?

Satış danışmanı mesleğinde faaliyet göstermek ve iş bulmak için üniversitelerin lisans bölümleri olan işletme, iktisat ya da ön lisans bölümleri olan pazarlama ve satış bölümlerinden mezun olmak gerekir. Bu bölümlerin dışında ilgili alanda eğitim görerek ve sertifika alarak da başarılı bir kariyer sahibi olmak  mümkün olur. Antalya satış danışmanı arayanlar, adayların yüksek okul mezunu ve çeşitli sertifikalar sahibi olmasını tercih eder. Gereken niteliklerin karşılanması aşamasında bu tür mezuniyet şartlarının yanı sıra, bu alanda çeşitli eğitimlerin alınmış olması, pazarlama tekniklerinin öğrenilmesi ve iletişim becerilerinin gelişmiş olması önem taşır. Pazarlama alanında düzenlenen etkinlik ya da seminerlere katılarak sertifika sahibi olmanız, iş arayışınız sırasında sizi bir adım öne çıkarır. Siz de sahip olduğunuz özellikler ve belgeler kapsamında en uygun ilanlara ulaşarak Antalya’da ön planda olan ilanları inceleyebilirsiniz. 

Antalya’da Satış Danışmanlarının Çalışma Ortamı ve Koşulları Nasıldır?

Birbirinden farklı sektörlerde aktif olarak görev alabileceğiniz satış danışmanlığı mesleğinde, çalışma ortamı koşulları faaliyet gösterilen sektöre göre değişiklik gösterebilir. Örneğin, otomotiv sektöründe çalışan satış danışmanının çalışma ortamı ve koşulları,  teknoloji alanında faaliyet gösteren bir satış danışmanından farklı olur.  Bir teknoloji mağazasında çalışmak istiyorsanız satışını yapacağınız ürünlerin farklı olacağını bilmeniz gerekir. Hem kadın hem de erkek satış danışmanlara özel olarak hazırlanan ilanlarda, çalışma koşul ve ortamına dair detaylar kapsamlı bir şekilde incelenmelidir. Antalya bayan satış danışmanı iş ilanları ve detaylarını incelerken başvuracağınız işin, hangi koşullara sahip olduğunun açıklanıp açıklanmadığını kontrol edebilirsiniz. Satış danışmanlarının performans göstereceği çalışma ortamı, müşteri yoğunluğuna bağlı olarak değişir. Giyim mağazaları, müşterilerin daha yoğun ilgi gösterdiği alanlardır. Bu nedenle günün belirli saatlerinde bu çalışma ortamının kalabalık olabileceği ve daha fazla çalışılması gerektiği göz önünde bulundurulmalıdır. Aynı zamanda bu tür ortam koşulları ilerleyen iş tecrübesine bağlı olarak da değişebilir. Daha önce bu alanda çalışma fırsatınız olduysa, yoğun çalışma sürecini kolaylıkla geçebilirsiniz.  

Antalya’da Satış Danışmanları Hangi Saatler Arasında Çalışır?

Bu meslek elemanlarının çalışma süreleri genellikle işletmenin çalışma koşullarına bağlı olarak değişir. Aynı zamanda satış danışmanı hizmetlerinin temini aşamasında ihtiyaç duyulan çözümlerin sağlanması için farklı mesai saatleri ve mesai günleri sunulabilir. Butiklerin ve çeşitli mağazaların hafta sonu da açık olması nedeniyle bu alanda mesai saatleri değişkenlik gösterir.

Antalya’da Satış Danışmanları Ne Kadar Maaş Alır?

Satış danışmanlarının aylık kazançları, çalıştıkları firmanın çalışma koşullarına ve ortamına bağlı olarak farklılık gösterebilir.  Ayrıca maaş aralığının, adayların iş tecrübesine ve yetkinliklerine bağlı olarak da değiştiği görülür. Örneğin, giyim mağazası ile otomobil galerisinde üstlenilecek görev ve sorumlulukların farklı olması sebebiyle sunulan maaş aralığı ve yan haklar da farklı olabilir.

Antalya’da Satış Danışmanları Nerelerde Çalışır?

Satış danışmanlarının çalışma alanları; giyim mağazalarında otomotiv üretim sektörüne, gıda sektöründen teknoloji mağazalarına pek çok alanı kapsayabilir. Kısacası müşteri ile temas olan pek çok alanda istihdam olanakları bulunur. Çoğunlukla tekstil alanında ve  hazır giyim alanında ihtiyaçların karşılanması aşamasında istihdam olanakları mevcuttur. Bunun yanı sıra alışveriş merkezlerinde de çeşitli alanlarda da iş ilanları yayınlanır. 

Antalya’da Satış Danışmanı Olmak İçin Hangi Özellikler Gerekir?

Bir satış danışmanında aranan özelliklerin başında yüksek iletişim becerileri gelir. Bunun yanında çözüm odaklı olması da önemlidir. Satış danışmanının aranan nitelikleri, hizmet verdiği sektörlerin detaylarına göre değişkenlik gösterir.  Ülkemizde farklı nitelikte satış danışmanı adaylarına ihtiyacı vardır. Antalya satış danışmanı arayan firmalar, adayların hangi niteliklere sahip olması gerektiğini yayınladıkları ilanlarda detaylı bir şekilde belirtir. 

Sıkça Sorulan Sorular

Antalya Satış Danışmanı iş ilanlarına Kariyer.net'te nasıl başvurabilirim?

Antalya Satış Danışmanı iş ilanlarını Kariyer.net'te farklı tarih, pozisyon seviyesi ve konuma göre filtreleyebilir, sana en uygun ilanlara hızlıca başvurabilirsin.

Antalya Satış Danışmanı pozisyonu için en güncel iş ilanlarını görüntüleyebilir miyim?

Güncel Antalya Satış Danışmanı güncel iş ilanlarını ''Filtreler'' bölümünde yer alan ''Tarih'' kategorisinin altında bulunan ''Bugünün ilanları'' seçeneğini işaretleyerek en güncel Antalya Satış Danışmanı iş ilanlarına erişebilirsin.

Bana en yakın Antalya Satış Danışmanı iş ilanlarını nasıl bulabilirim?

Sana en yakın Antalya iş ilanlarını ''Şehir/İlçe'' bölümünde yer alan ''İlçe'' kısmından sana en yakın konumu seçerek keşfedebilirsin. Bulunduğun ilçeyi seç ve sana en yakın iş ilanlarını hızlıca gör!

Antalya Satış Danışmanı iş ilanlarına başvuru yaparken nelere dikkat etmeliyim?

Antalya Satış Danışmanı iş ilanlarına başvuru yapmadan yapmadan önce, iş ilanı açıklamalarını detaylı bir şekilde inceleyebilir; pozisyonun iş tanımını, adayda aranan özellikleri ve istenilen deneyim süresini göz önüne alarak sana en uygun iş ilanlarına başvuru yapabilirsin.

notifications İş Alarmı kur