30

Antalya Sigortacılık İş İlanları

1 şehir seçildi arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
searchsearch
Sıralama Önerilen

Seçili Filtreler (2)Filtreleri Temizle

Sigortacılık cancel
Antalya cancel
PRATİK İSTİHDAM HİZMETLERİ LİMİTED ŞİRKETİ
Saha Satış Temsilcisi (Sigorta)
PRATİK İSTİHDAM HİZMETLERİ LİMİTED ŞİRKETİ
İstanbul (Tümü) +33 il daha Hibrit
Tam zamanlı
Bugün

Antalya Sigortacılık Sektörü İş İlanları

Antalya, özellikle turizm açısından oldukça dikkat çeken bir şehirdir. Tarım, ticaret ve sanayi alanlarında da oldukça gelişmiş olan şehirde pek çok şirket ve kurum bulunur. Sektörel gelişmelere bağlı kalarak şehir içerisindeki şirketlerin sayısının artması, sigortacılık sektörünün de şehir içerisinde gelişmesini sağlamıştır. Bu sebeplere bağlı olarak şehir içerisinde sigortacılık sektörüne ait farklı pek çok pozisyonda çalışma imkanın bulunur. Antalya’da bu sektöre ait iş ilanlarına ulaşabilmek için Antalya sigortacılık sektörü iş ilanları aramasını gerçekleştirmen yeterlidir. Kariyer.net’te arama yaparak en güncel ilanlara erişmen mümkündür. Sigortacılık sektörü bünyesinde sigorta teknik personeli, satış danışmanı, finansal güvence danışmanı gibi pek çok pozisyonda çalışma fırsatına sahip olabilirsin. Yayınlanan Antalya sigortacılık iş ilanları seçeneklerini görüntüledikten sonra koşullarını kendine en uygun bulduğun ilana başvuru yapabilirsin.

Antalya’da Sigortacılık Sektöründe Çalışmak İçin Hangi Özelliklere Sahip Olmak Gerekir?

Antalya’da sigortacılık sektöründe çalışmak için sahip olunması gereken bazı özellikler vardır. Bu özellikleri şu şekilde sıralamak mümkündür:

 • Üniversitelere bağlı meslek yüksekokullarında bulunan 2 yıllık sigortacılık ve bankacılık bölümünden mezun olmalısın.
 • Microsoft Office gibi çeşitli bilgisayar programlarına hakim olmalısın.
 • Sigortacılık sektörünün vazgeçilmezi parçası olan poliçe takip programlarını da çok iyi bir şekilde kullanmalısın.
 • Yüksek iletişim becerilerine sahip olmalısın.
 • Pazarlama stratejisi geliştirebilmeli ve bu stratejiyi en iyi şekilde uygulamalısın. 
 • Firma politikasına uyumlu bir şekilde çalışabiliyor olmalısın.

Bu alanda çalışabilmek için özellikle eğitim koşulunu yerine getirmeyen gereklidir. Kurumların herhangi bir probleme karşı korunmasını ve güvencesini sağlayan sigorta şirketleri, personel alımı yaparken tecrübeli adaylara öncelik tanıyabilir. Bazı firmalar için tecrübe de adaylarda bulunması gerekli olan bir özelliktir. Bu sebeple alanda tecrübe sahibi olman öne çıkmanı sağlayacak bir özelliktir. Belirlenen özelliklere sahip olman durumunda sen de Antalya sigorta acenteleri iş ilanları detaylarını inceleyebilirsin. En yeni ilanları inceleyerek kendine uygun bulduğun pozisyondaki ve konumdaki ilana kolayca başvuruda bulunabilirsin.

Antalya Sigortacılık Sektöründe Hangi Pozisyonlarda Çalışmak Mümkündür?

Sigortacılık, farklı pek çok pozisyonda çalışma imkanının bulunduğu bir sektördür. Alınan eğitimlere, sertifikalara ve mesleki yeterliliğe bağlı olarak bu sektör içerisinde farklı alanlarda çalışmak mümkündür. Sigortacılık sektöründe sahip olabileceğin iş olanakları şu şekilde sıralanabilir: 

 • Saha denetim uzmanı,
 • Kişisel risk yönetim uzmanı,
 • Finansal güvence danışmanı,
 • Bireysel emeklilik uzmanı,
 • Satış müdürü,
 • Sigorta satış temsilcisi,
 • Sigorta teknik personeli.

Almış olduğun eğitim seviyesine, mesleki yeterliliğine ve tecrübelerine bağlı olarak bu meslek gruplarında çalışma imkanı edinebilirsin. Bu alanda çalışmak için güncel Antalya sigortacılık sektörü iş ilanları fırsatlarını inceleyebilirsin. Yapmış olduğun incelemeler sonucu kendine en uygun pozisyonda çalışma hayatına giriş yapabilirsin. kariyer.net’ten istediğin ilana başvuruda bulunman, sigortacılık alanında çalışabilmek için yeterlidir.

Antalya sigortacılık sektöründe nasıl iş bulabilirim?

Antalya’da sigortacılık alanı oldukça gelişmiştir. Bu alanda iş bulmak için öncelikle üniversitelerin ilgili ön lisans bölümlerinden mezun olmak şartı bulunur. Bu şartı yerine getirmen ve mesleğe dair bilgi sahibi olman hâlinde Antalya içerisindeki sigortacılık sektörü ilanlarına kariyer.net’ten ulaşabilirsin. Antalya sigortacılık sektörü iş ilanları bayan ve erkek olmak üzere ayrılabilir. Bu iş ilanlarını incelerken kariyer.net’in filtreleme sisteminden yardım alabilirsin. 

Antalya sigortacılık sektörü iş ilanlarına kimler başvuru yapabilir?

Antalya ilinde sigortacılık sektöründe çalışmak isteyen kişilerin öncelikle meslek yüksekokullarında sigortacılık ve bankacılık bölümünden mezun olması beklenir. Maliye ve işletme gibi sayısal tabanlı ve meslekle ilintili bölümlerden mezun olma durumunda, ek eğitimler ve sertifikalar alarak da bu alanda çalışma imkanına erişilebilir. Böylece Antalya sigortacılık sektörü iş ilanları bay ve kadın kategorilerinde istihdam edilebilir. İletişim becerileri yüksek, pazarlama alanında etkili ve ikna kabiliyeti yüksek olan kişiler, bu alanda yayınlanan iş ilanlarına başvuruda bulunabilir.

Antalya’da sigortacılık sektöründe stajyerler için iş imkanı bulunur mu?

Genel olarak tam zamanlı çalışma imkanının bulunduğu bu alanda stajyerler için de istihdam imkanı bulunur. Pozisyona ve firma inisiyatifine bağlı olarak bu sektörde stajyer olarak çalışma imkanına erişilebilir. Antalya ilinde de tıpkı Türkiye’nin diğer bölgelerinde olduğu gibi sektör içerisinde özellikle tam zamanlı çalışan alımı yapılır. Henüz üniversite eğitimini tamamlamamış ve sektörde deneyim kazanmak isteyen kişiler için Antalya’da staj yapma imkanı bulunur.

Antalya sigortacılık sektörü iş ilanlarına nasıl ulaşılır?

Antalya’da bulunan ve sigortacılık sektörü altında yayınlanan iş ilanlarına Kariyer.net aracılığıyla ulaşılabilir. Farklı pozisyonlardaki pek çok aktif ilana ulaşmak bu sayede mümkün olur. Gerekli filtrelemeleri yaparak kendine en uygun ilana ulaşabilirsin. İlçe, eğitim düzeyi, deneyim gibi farklı kriterler için bulunan filtreleri kendi isteğine göre seçebilirsin. Böylece listelenen iş ilanları arasından senin için en uygun olanı bulabilirsin. Sen de bu sektörde mesleki yeterliliklere sahip olman koşuluyla, istediğin pozisyondaki en güncel ilanlara başvuruda bulunabilirsin.

Sıkça Sorulan Sorular

Antalya Sigortacılık iş ilanları için hangi nitelikler aranmaktadır?

Antalya Sigortacılık için aranan nitelikler firmaların yayınladığı iş ilanlarında detaylı olarak yer almaktadır. Yayınlanan iş ilanlarında bulunan ''Genel Nitelikler ve İş Tanımı'' bölümünden, firmaların adaylarda aradığı nitelikleri detaylıca inceleyebilirsin. Buna ek olarak ''Aday Kriterleri'' bölümünden de tecrübe, eğitim, askerlik ve ehliyet gibi istenilen genel şartları öğrenebilirsin.

En güncel Antalya Sigortacılık iş ilanlarını Kariyer.net'te nasıl görüntüleyebilirim?

Güncel Antalya Sigortacılık iş ilanlarını ''Filtreler'' bölümünde yer alan ''Tarih'' kategorisinin altında bulunan ''Bugünün ilanları'' seçeneğini işaretleyerek en güncel iş ilanlarına erişebilirsin.

Kariyer.net'te Antalya Sigortacılık iş ilanları için başvuru süreci nasıl işliyor?

Antalya Sigortacılık iş ilanlarını inceleyip, sana uygun iş ilanlarına ''Başvur'' butonuna tıklayarak kolayca başvurabilirsin. Başvuru yapmadan önce ilan detaylarını incelemeyi ve özgeçmişini güncellemeyi unutmamalısın. Başvurular incelendikten sonra uygun bulunman halinde işverenler seninle iletişime geçer.

Antalya Sigortacılık iş ilanlarına başvuru yaparken nelere dikkat etmeliyim?

Antalya Sigortacılık iş ilanlarına başvuru yapmadan yapmadan önce, iş ilanı açıklamalarını detaylı bir şekilde inceleyebilir; firmaların belirlediği iş tanımını, adayda aranan özellikleri ve istenilen deneyim süresini göz önüne alarak sana en uygun iş ilanlarına başvuru yapabilirsin.

notifications İş Alarmı kur