Daha iyi bir deneyim için uygulamada aç

keyboard_arrow_down
5

Apartman / Site Müdürü İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_downsearch


search
Sıkça Sorulan Sorular

Apartman/site müdürü iş ilanları hangi illerde bulunur?

Site ve toplu konutların yer aldığı her bölgede site ya da apartman müdürü bulunur. Dolayısıyla hemen hemen her bölgede apartman/site müdürü iş ilanı yer alabilir. Site müdürleri, mülk sahipleri arasından seçilebileceği gibi dışarıdan da çalışan alınabilir. Konu hakkında donanımlı ve tecrübeli olan, gerekli yaptırımların hukuki süreci ile ilgilenebilecek potansiyele sahip olan kişiler bu ilanlara göz atabilirler.

Apartman/site müdürü aday kriterlerinde aranan tecrübe bilgisi nedir?

Apartman/site müdürü olmak istiyorsan senden tecrübeli olman beklenebilir. Öncelikle kat mülkiyeti kanunu hakkında detaylı bilgiye sahip olman ve hukuki süreci iyi bilmen gerekir. Mülk sahiplerinin haklarını koruyacak tüm işleyişe hakim olman oldukça önemlidir. Apartman ya da sitenin ilgili tebligatlarının kabulünü ve ayarlamalarını yapman gerekir. Bu konuda tecrübeli olman hata riskini de en aza indirir. Ödemeler ve hayati öneme sahip olan kurallar noktasında profesyonel davranmak ve olayın hukuki boyutu hakkında detaylı bilgiye sahip olmak senden beklenenler arasında yer alır.

Apartman/site müdürü için iş tanımı nedir?

Apartman/site müdürü Kat Mülkiyeti Kanunu'nun 38. maddesi gereğince hareket ederek mülk sahiplerinin haklarını ve çıkarlarını korumaya çalışan kişi olarak tanımlanabilir. Aynı zamanda işleyiş içerisinde her mülk sahibinin sorumluluklarını yerine getirmesi konusunda yaptırımlar uygulanması gerekebilir. Apartman/site müdürü, bu yaptırımları hukuki boyutu göz önünde bulundurarak gerçekleştirir. Site müdürünün görev ve sorumlulukları apartman müdürünün görev ve sorumluluklarından daha kapsamlı ve yoğundur. İlgilenilmesi gereken mülk sahibi sayısı arttıkça görevler de buna bağlı olarak artış gösterir.

Apartman/site müdürü çalışma şekli nasıldır?

Apartman/site müdürünün görev ve sorumlulukları, mülk sahiplerinin sayısı, site içinde yapılması ve kontrol edilmesi gereken çalışmaların yoğunluğu, güvenliğin takibi gibi unsurlara göre farklılık gösterebilir. Fakat yılda en az bir defa yapılması gereken olağan toplantılar mevcuttur. Bu toplantılar sırasında apartman/site müdürü seçimi yapılır. Eski adayın tekrar seçilmesi mükündür ve daha birçok önemli konuya bu toplantılarda yer verilir. Bunların haricinde sitenin işleyişi ve çalışmaların kontrolü süreklilik gerektirir. Olağan toplantılar dışında yaşanan sorunlara paralel olarak farklı toplantılar yapılabilir.