28

Araç Muayene Teknisyeni İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search
Sıralama Önerilen

Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

Araç Muayene Teknisyeni cancel
TÜVTÜRK
Araç Muayene Teknisyeni ( İstanbul )
TÜVTÜRK
İstanbul (Tümü) İş Yerinde
Tam zamanlı
3 gün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Aktur Araç Muayene İstasyonları İşletmeciliği A.Ş.
Araç Muayene Teknisyeni
Aktur Araç Muayene İstasyonları İşletmeciliği A.Ş.
İzmir +1 il daha İş Yerinde
Tam zamanlı
4 gün
TÜVTÜRK
Araç Muayene Teknisyeni (Çorlu)
TÜVTÜRK
Tekirdağ İş Yerinde
Tam zamanlı
47 gün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.

Araç Muayene Teknisyeni İş İlanları

Motorlu kara taşıtlarını belli prosedürlere uygun yasal düzenlemeler doğrultusunda, güvenlik standartlarına uyarak, araçları muayene istasyonlarında bulunan kontrol cihazlarıyla kontrol eden ve muayenelerini yapan meslek elemanına araç muayene teknisyeni adı verilir. Aynı zamanda araç muayene teknisyeni, mevzuatlara uygun olarak araç içerisinde bulunması gereken ekipmanları kontrol eder, araçlarda belli bir hasarın olup olmadığını kontrol ederek araçta bulunan arızaları tespit edip aracın çalışmasına yardımcı olurlar. Bu alanda kendini geliştirmek ve istihdam sağlamak istiyorsan firmalar gerekli olan teknik bilgiye ve araç hakimiyetinin olmasına dikkat eder. Araç muayene teknisyeni alanında çalışmak istiyor ve iş ilanlarını merak ediyorsan Kariyer.net’te sürekli güncellenen araç muayene teknisyeni iş ilanları yeni sayfasına giriş yapabilir, firmaların ilanlarını görüntüleyebilir, kriterleri inceleyebilir, kendi bilgi ve deneyimin doğrultusunda ilanları değerlendirerek başvurularını tamamlayabilirsin.

Araç muayene Teknisyeni İş Tanımı

Araç muayene teknisyeninin belli başlı görevleri bulunur. Bu görevler;

 • Mevzuatlar gereğince araç içerisinde yer alması belirtilen yangın tüpü, reflektör ve ilk yardım çantası gibi ekipmanların varlığını kontrol etmek,
 • Muayene edilecek aracı muayene kanalına çekmek,
 • Araçta yer alan aydınlatma tertibatını kontrol etmek,
 • Araçlarda bulunan hasarları kontrol etmek,
 • Aracın fren tertibatının kontrollerini yapmak,
 • Araçta olan yanlış ayarları tespit edip düzeltmek,
 • Araçların şasi, ruhsat numaralarını kontrol etmek,
 • Aracın yağını değiştirmek,
 • Aracın yağ kaçağını ve alt tertibatını kontrol etmek,
 • Aracın güvenli bir şekilde trafiğe çıkıp çıkamayacağını kontrol etmek,
 • Muayeneden geçemeyen araçları sahibine teslim ederek eksiklikleri söylemek,
 • Muayeneden geçebilen araçlara muayene etiketi vermek,
 • Teslim edilen araçların kaydını tutmak,
 • Yasadışı ekipman bulunduran araçları bildirmek. 

Bu görevleri yerine getirebileceğini düşünüyor ve bu alanda çalışmak istiyorsan araç muayene teknisyeni iş ilanları bugün sayfası üzerinden bu ilanlara ulaşarak kendine iş imkanı sağlayabilirsin.

Araç Muayene Teknisyeni Olmak İçin Gereken Özellikler

Araç muayene teknisyeni olmak ve bu meslekte çalışmak istiyorsan bazı özelliklere sahip olman gerekir. Bu özellikler içerisinde öncelikle mesleki olarak temel eğitimin olması firmalar tarafından beklenir. Bu mesleki eğitimi teknik liseler ve bu teknik liselerin devamı niteliğinde olan üniversitelerin ilgili bölümlerinde eğitim alarak sağlayabilirsin. Bu bilgi ve donanımın sonrasında senden beklenen özellikler zaman yönetimini iyi yapmak, titizlikle çalışmak, resmi sürece hakim olmak, müşteri ilişkilerinin iyi olması, müşteriyle diyaloglara dikkat etmek, analitik düşünme becerisine sahip olmak, mesleği dikkatli ve titizlikle yapmak yer alır. Bu doğrultuda kendine istihdam sağlamak istiyor ve bu meslek grubunda ilerleyebileceğini düşünüyorsan araç muayene teknisyeni arayan firmaları takip edebilir, kendi kriterlerine uygun olan iş ilanlarına başvurularını gerçekleştirebilirsin. 

Araç muayene teknisyeni iş ilanlarına nasıl ulaşabilirim?

Araç muayene teknisyeni olarak araç muayene istasyonlarında ve farklı işletmelerde iş bulma imkanına sahip olursun. Araç muayene teknisyeni mesleğinde iş imkanlarına ülkenin her yerinde ulaşım imkanına sahipsin. Bu imkanları kendi isteklerin doğrultusunda değerlendirmek ve iş ilanlarına başvurmak istiyorsan Kariyer.net’in güncel araç muayene teknisyeni iş ilanları üzerinden bu ilanlara ulaşabilir, başvurularını gerçekleştirebilirsin.

Araç muayene teknisyeni iş ilanlarına nasıl başvuru yapabilirim?

Sektörel araştırmanı yaptıktan sonra kendi bilgi ve tecrübelerini araç muayene teknisyeni iş olanakları doğrultusunda değerlendirmek istiyorsan öncelikle Kariyer.net’in araç muayene teknisyeni iş ilanları üzerinden bu ilanlara ulaşabilir, sonrasında bu ilanlarda yer alan genel nitelikler ve iş tanımı, çalışma şekil, departman gibi kısımlardan ilanın ayrıntılarına ulaşabilir, uygun gördüğün bir ilanlara başvurularını gerçekleştirebilirsin.

Araç muayene iş ilanlarında dikkat edilmesi gereken detaylar nelerdir?

Araç muayenesi teknisyeni iş ilanlarına başvurularını gerçekleştirmek istiyor ve dikkat etmen gereken detayları merak ediyorsan öncelikli olarak iş ilanlarına ulaşman gerekmektedir, bu ilanlara Kariyer.net’in araç muayenesi teknisyeni iş ilanları sayfasından ulaşabilir, sonrasında ilan detaylarında yer alan çalışma pozisyonu, genel nitelikler ve iş tanımı, çalışma şekli gibi alt basamaklara dikkat ederek bu ilanlara başvurularını gerçekleştirebilirsin.

Araç muayene teknisyeni iş ilanlarında tam zamanlı çalışma imkanı var mı?

Araç muayenesi teknisyeni mesleği çalışma şekli olarak farklı imkanlar sunabilir. Bunlar; tam zamanlı ve part time çalışma şekilleri. Genel olarak firmalar senden tam zamanlı olarak çalışmanı bekleyebilirler, sen de bu alanda tam zamanlı olarak çalışmak istiyor ve iş ilanları üzerinden tam zamanlı olarak istihdam ettirecek olan şirketleri merak ediyorsan Kariyer.net üzerinden araç muayenesi teknisyeni iş ilanları sayfasına girerek başvurularını gerçekleştirebilir, tam zamanlı olarak mesai harcayacağın firmaları bulabilirsin.

Sıkça Sorulan Sorular

Araç muayene teknisyeni hangi sürücü belgelerine sahip olmalıdır?

Araç muayene teknisyeni olarak çalışacak adayların araç muayene teknisyeni olmak için devlet kurumlarının tanıdığı kuruluşlardan alacağı, sürücü belgesine sahip olmaları bekleniyor. Bu belge genel olarak ulaştırma ve emniyet gibi kurumların tanıdığı ve onayladığı kuruluşlardan alınması halinde geçerli sayılıyor. Araç muayene teknisyeni olarak çalışacak adayların ehliyet, sürücü belgesi ve araç muayene teknisyeni olarak yeterliliklerini gösterdikleri belgelere sahip olması bekleniyor. Araç muayene teknisyeni olabilmek için lise ve yüksekokulların ilgili bölümlerinden mezun olunduğunu gösteren mezuniyet belgesi ve diploma benzeri belgeler de araç muayene teknisyeni olarak görev yapacak kişilerin sahip olmaları gereken belgeler içinde yer alıyor.

Araç muayene teknisyeni hangi bölüm mezunudur?

Araç muayene teknisyeni olmak isteyen kişilerin endüstri meslek liselerinin motor, tesviye ve makine gibi bölümlerinde eğitim almış ve mezun olmuş olması ya da meslek ve teknik liselerinin benzer bölümlerinde eğitim almış olması bekleniyor. Üniversite düzeyinde ise iki yıllık eğitim veren yüksekokullar da araç muayene teknisyeni olmak için yeterli eğitimi sağlıyor. Meslek yüksekokullarının otomotiv teknolojisi ve makine bölümlerinden mezun olan kişiler de araç muayene teknisyeni olarak çalışmaya uygun adaylar oluyor.

Araç muayene teknisyeninin görev ve sorumlulukları nelerdir?

Araç muayene teknisyenlerinin mesleklerini yaparken yerine getirmeleri gereken belirli görev ve sorumlulukları bulunuyor. Özellikle araç muayenesi gelen araçların periyodik olarak araç muayenesi öncesi arabanın trafik sigortası ve ruhsat bilgilerini kontrol etmek araç muayene teknisyenlerinin görev ve sorumlulukları içinde yer alıyor. Araç muayene teknisyenleri muayene esnasında araç içinde bulunması zorunlu olan sağlık çantası ve ilk yardım seti, yangın tüpü, reflektör, bağlama halatı ve yedek lastik gibi ekipmanların kontrolü sağlaması da görev ve sorumlulukları içinde yer alıyor.

Araç muayene teknisyeni pozisyonu için hangi illerde stihdam sağlanır?

Araç muayene teknisyeni pozisyonunda çalışmak isteyen kişiler için özellikle İstanbul, Bursa, Çanakkale, İzmir, Ankara, Kayseri, Tekirdağ ve Edirne gibi illerde farklı iş imkanları bulunuyor. Araç muayene teknisyeni pozisyonu için bu illerde yoğun bir iş ilanı açılmasının nedeni bu illerde araç muayene işlemlerinin çok sık ve yoğun bir şekilde yapılıyor olması yer alıyor. Araç muayene istasyonları bulunan her ilde araç muayene teknisyeni pozisyonunda çalışacak çalışana ihtiyaç duyuluyor. Araç muayene istasyonlarını daha fazla sayıda olduğu illerde bu pozisyonda çalışacak eleman ihtiyacının oluşmasına neden oluyor.

notifications İş Alarmı kur