11

Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) Uzmanı İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search
Sıralama Önerilen

Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) Uzmanı cancel
Beta Oyun Teknoloji A.Ş.
Arama Motoru Optimizasyonu (Seo) Uzmanı
Beta Oyun Teknoloji A.Ş.
İstanbul(Asya) İş Yerinde
Tam zamanlı
1 gün

SEO (Arama Motoru Optimizasyonu) Uzmanı İş İlanları

Arama motoru optimizasyonu uzmanı, bir web sitesine gelen ziyaretçilerin sayısının artması ve arama motorundaki sonuçlarda web sitesinin üst sıralarda yer alması adına işlemleri yapan kişidir. Gelişen teknolojiyle birlikte kullanıcılar, tüm ihtiyaçlarını internet üzerinden gerçekleştirir. İnternet üzerinden satış yapan firmalar tarafından web site oluşturulur ve arama motorlarına kayıt ettirilir. Aynı sektörde faaliyet gösteren birçok firma olması sebebiyle arama motorlarında ilk sırada yer alma yarışı başlar. Seo uzmanı iş ilanları kapsamında firmalar, web sitelerini arama motorlarında ilk sıralara taşıyabilecek adayları arar. Ayrıca arama motoru optimizasyonu uzmanı, içerik pazarlama stratejilerini geliştirir ve web sitesine entegre eder. Bu sayede arama motoru optimizasyonu sağlanan web sitesi,  arama motorlarında ilk sıralarda yer alır. 

SEO (Arama Motoru Optimizasyonu) Uzmanı İş İlanları İçin Hangi Yeteneklere Sahip Olunmalı?

Seo uzmanı iş ilanı detaylarında firmalar, arama motoru optimizasyonu uzmanının Google’ın algoritmasını anlayan bir kişi olmasını bekler. Web sitesinin arama motorlarında üst sıraya taşınabilmesi için gerekli olan optimizasyon araçlarını kullanma konusunda deneyimli olması, arama motoru optimizasyonu uzmanının sahip olması gereken yetenekler arasında bulunur. Ayrıca HTML kodlama bilgisine, CSS yazılım diline ve JavaScript gibi yazılım programlarına hakim olan bir arama motoru optimizasyonu uzmanı, işe alım sürecinde avantaj sahibi olur. Arama motoru optimizasyonu uzmanı eleman arayan firmalar adaydan, rakip firmaları ve reklamlarını araştırmasını ve kolaylıkla analiz etmesini de talep eder. Arama motoru optimizasyonu uzmanlarının, web sitenin içeriğine de müdahale edebilmesi gerekir. İçeriklerin belirli kriterleri göz önünde bulunduracak şekilde oluşturulması ve yayınlanması gerekir. Bu sebeple arama motoru optimizasyonu uzmanlarının iyi derecede yazılı ve sözlü iletişim yeteneğine sahip olması gerekir. Ayrıca belirlenen anahtar kelimeler ışığında, sitenin stratejisinin ve içeriğinin kurgusunu yaparak raporlayabilmesi de oldukça önemli detaylar arasında yer alır. Adayların sosyal medyaları takip edip analiz araçlarına entegre edebilmesi gerekir. 

SEO (Arama Motoru Optimizasyonu) Uzmanı İş İlanlarında Hangi Detaylara Dikkat Edilmeli?

Seo uzmanı arayan firmalar, adayların bazı programlama dillerine ve google arama motorunun SEO programlarına hakim olunmasını zorunlu kılar. Örneğin HTML kodlaması ile oluşturulan bir web sitesine müdahale edebilmek için mutlaka HTML kodlama bilgisine sahip olmak gerekir. Bu sebeple arama motoru optimizasyonu uzmanı iş ilanları detaylarında yer alan HTML kodlama bilgisi detayına dikkat edilmesi gerekir. Yurt dışı bağlantılı firmalar, ingilizce dil bilgisine sahip adaylara öncelik tanır. Ayrıca SEO araçları arasında bulunan Ahrefs ve Semrush gibi programlara da hakim olan adaylar, firmalar tarafından tercih edilme imkanını arttırır. Ayrıca adayların profesyonel olarak gerçekleştirilen SEO çalışmalarında anahtar kelime kullanımı ve site içi linkleme gibi detaylara dikkat etmesi gerekir. Ek olarak metin yazıp rapor hazırlayabilmesi gerekir. 

SEO (Arama Motoru Optimizasyonu) Uzmanı Ne İş Yapar?

Gelişen teknolojiyle birlikte internet üzerinden satış ya da pazarlama yapan firmalar, arama motorlarında ön planda yer almak ister. Arama motoru optimizasyonu uzmanı, web sitesi içerisinde gerekli olan teknikleri ve işlemleri uygular. Web sitesini arama motorunda üst sıralara taşır. Güncel seo uzmanı arayan firmalar, gelişen teknolojiyi takip eden ve uyum sağlayabilen arama motoru optimizasyonu uzmanlarını tercih eder. Ayrıca arama motoru optimizasyonu uzmanı, siteye gelen ziyaretçileri aktif kullanıcılara dönüştürerek web sitenin performansının iyileşmesine yardımcı olan kullanıcı deneyimi raporunu da çıkartır. Bu sayede web sitenin optimizasyonu çok daha hızlı olur ve geri dönüş oranı büyük oranda artar. 

SEO (Arama Motoru Optimizasyonu) Uzmanı Mesleği İçin Hangi Eğitim ve Belgeler Gerekli?

Arama motoru optimizasyonu uzmanı olabilmek için resmi bir eğitim zorunluluğu bulunmaz. Fakat çeşitli kurumlar ve akademiler tarafından arama motoru optimizasyonu uzmanlığı sertifika eğitimi verilir. Uzman olmak isteyen kişilerin profesyonel olarak başarı elde edebilmeleri için ilgi alana yönelik tecrübe sağlamaları beklenir. 

SEO (Arama Motoru Optimizasyonu) Uzmanı Hangi Alanda Çalışır?

Arama motoru optimizasyonu uzmanı, kurumların ya da şirketlerin satış  gerçekleştirdiği web sitelerinin arama motorlarında üst sıraya çıkmasını sağlar. Bu sayede web sitesinin trafik ve geri dönüş oranını artırır. Firmaların iş ilanları içerisinde bildirdiği yazılım dillerine hakim olan uzmanlar ise web sitenin kod anlamında da SEO’ya uyumlu olmasına büyük oranda katkı sağlar. 

SEO (Arama Motoru Optimizasyonu) Uzmanı Ne Kadar Maaş Alır?

Çeşitli firma ya da kurumlar, arama motoru uzmanları ile çalışır. Arama motoru optimizasyonu uzmanlarının maaşları firma ile yapmış olduğu sözleşmeye göre değişiklik gösterir. Örneğin bazı firmalar, web siteden yapılan satışa göre prim sistemi de uygulayabilir. Bu sebeple arama motoru optimizasyonu uzmanı olan kişilerin yetenekleri ve yetkinliklerine göre maaşları yükselip azalabilir. 

SEO (Arama Motoru Optimizasyonu) Uzmanı Olmak İçin Ne Yapmak Gerekir?

Arama motoru optimizasyonu uzmanları genellikle yıllar içerisinde tecrübe kazanarak uzman hale gelebilirler. Bu sebeple, arama motoru optimizasyonu mesleğinde ilerlemek isteyen kişiler daha çok çalışarak kendilerini hızla geliştirebilir ve daha fazla iş olanağından faydalanabilir. Arama motoru optimizasyonu uzmanlarının yetkinlikleri arasında HTML ve CSS gibi programlama dilleri bulunması uzman olunma sürecini kolaylaştırır. Ek olarak bu alanda verilen eğitimlere katılarak sertifika alınması da uzmanlık sürecinde avantaj sağlar.

Sıkça Sorulan Sorular

Tam zamanlı Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) Uzmanı iş ilanlarını nasıl bulabilirim?

Tam zamanlı Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) Uzmanı iş ilanlarını ''Filtreler'' bölümünde yer alan ''Çalışma Şekli'' kategorisinden ''Sürekli / Tam Zamanlı'' seçeneğini tıklayarak keşfedebilirsin. Ayrıca dönemsel, proje bazlı, serbest ve yarı zamanlı iş ilanlarını da yine bu alandaki seçenekleri tıklayarak keşfedebilirsin.

Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) Uzmanı iş ilanlarına Kariyer.net'te nasıl başvurabilirim?

Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) Uzmanı iş ilanlarını Kariyer.net'te farklı tarih, pozisyon seviyesi ve konuma göre filtreleyebilir, sana en uygun ilanlara hızlıca başvurabilirsin.

Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) Uzmanı pozisyonu için en güncel iş ilanlarını görüntüleyebilir miyim?

Güncel Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) Uzmanı iş ilanlarını ''Filtreler'' bölümünde yer alan ''Tarih'' kategorisinin altında bulunan ''Bugünün ilanları'' seçeneğini işaretleyerek en güncel Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) Uzmanı iş ilanlarına erişebilirsin.

Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) Uzmanı iş ilanları için hangi nitelikler aranmaktadır?

Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) Uzmanı için aranan nitelikler iş ilanlarında detaylı olarak yer almaktadır. İş ilanlarında bulunan ''Genel Nitelikler ve İş Tanımı'' bölümünden, adaylarda aranan nitelikleri detaylıca inceleyebilirsin. Ayrıca ''Aday Kriterleri'' bölümünden de tecrübe, eğitim, askerlik ve ehliyet gibi istenilen şartları öğrenebilirsin.

notifications İş Alarmı kur