57

Argon Kaynakçısı İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search
Sıralama Önerilen

Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

Argon Kaynakçısı cancel

E

Argon Kaynakçısı
ERPA END.MAK.SAN.TİC.AŞ
İzmir İş Yerinde
Tam zamanlı
1 gün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Küçükler Holding
Argon Kaynakçısı
Küçükler Holding
Bursa İş Yerinde
Tam zamanlı
1 gün
Koluman Motorlu Araçlar Tic. ve San. A.Ş.
Kaynakçı-Ankara
Koluman Motorlu Araçlar Tic. ve San. A.Ş.
Ankara İş Yerinde
Tam zamanlı
1 gün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
ZARİFOĞLU MAKİNA A.Ş.
Oksijen ve Gazaltı Kaynakçısı
ZARİFOĞLU MAKİNA A.Ş.
İstanbul(Asya), Kocaeli İş Yerinde
Tam zamanlı
3 gün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Şu an 2 sayfa içerisinden 1. sayfadasınız

Argon Kaynakçısı İş İlanları

Tığ kaynakçısı olarak da bilinen bu meslek grubu, çeşitli metalleri keserek birleştirme işlemini ya da onların bakımını yapan kişidir. Bu işlemi yaparken argon gazı ve tığ cihazlarından yararlanan bu kişiler için pek çok iş fırsatı bulunur. Argon kaynakçısı iş ilanları bu alanda yetkin olanlara istihdam sunar. Firmalar, çalışanlarına sağladığı araç gereç ve diğer tüm cihazların iş tanımına uygun bir şekilde kullanılmasını ve mesleğin kalite prensiplerine göre icra edilmesini bekler. Argon kaynakçıları birçok şirketin üretim ya da bakım kısmında çalışabilir. Çeşitli makine sanayi şirketlerinin yayınladıkları güncel argon kaynakçısı iş ilanları bu alandaki açığı nitelikli çalışanlarla doldurmayı amaçlar. İlan açıklamalarındaki nitelikleri taşıdığını düşünüyorsan; bu meslek grubunda yer almak için başvurunu gerçekleştirebilirsin.

Argon Kaynakçısı Olmak için Hangi Eğitim ve Belgelere Sahip Olmak Gerekir?

Bu meslekte kariyer yapmak için; Milli Eğitim Bakanlığı çatısı altında yer alan ve argon kaynakçılığı için açılan mesleki eğitimi kurslarına katılabilir, endüstri meslek liseleri bünyesindeki metal işleri ve kaynakçılık bölümlerinde eğitim görebilirsin. Mesleğin adına eğitim alabileceğin bu kurslar seni öne çıkarır. Argon kaynakçısı arayanlar genellikle mesleki yeterlilik kurumundan alacağın belge dikkat eder. MYK olarak da geçen bu belgeyi, özgeçmişinle beraber sisteme yükleyerek potansiyel işverenlerini kendin hakkında bilgilendirebilirsin. Ayrıca bu meslekte edindiğin tecrübe süresi de önem arz eder. Deneyimlerini ve mesleki yeterlilik sunabileceğin alanları belgeli bir şekilde paylaşman, başvurunu güçlü hâle getirebilir. Sen de bu mesleği icra ederek kariyerine devam etmek istiyorsan gerekli eğitimleri aldıktan ve sertifika programlarına katıldıktan sonra argon kaynakçısı arayan firmalara özgeçmişini gönderebilirsin.

Argon Kaynakçıları Ne İş Yapar?

Kaynak yapmak, birden fazla metal parçasını ısı kullanarak birbirine yapıştırmaktır. Argon kaynakçıları ise bu kaynak işlemini argon gazı ile sağlar. Metal parçalarını argon gazı ile işleyen bu meslek mensupları, metallerin farklı parçalara dönüştürürken birçok aşama uygular:

  • Kullanacağı makine için çeşitli donanımlara sahip aletleri ve malzemelerini belirleyerek gerekli ayarlamaları yapar,
  • İşlem uygulanacak metalleri kaynakla birleştirilecek yerlerinden işaretler,
  • Ateşle kesim uygulayarak oluşan parçaları uygun şartlarda saklar,
  • Kaynak yapılacak metal, argon gazı ile ergitilir,
  • Oluşan üründeki pürüz ve çıkıntıları giderir.

Bu görevlerin gerçekleştirilmesinde argon gazı ve tığ cihazı hariç kullanılan malzemelerden bazıları ise; tungsten elektrot, ısıya dayanıklı argon iğnesi, mengene, maske, kaynak motoru, parametre gibi sektöre özel ekipmanlardır. Argon kaynakçısı iş ilanları yeni çalışanlarını seçerken bu ekipmanları kullanabilecek kişiler arasından değerlendirme yapar. Bu niteliklere sahip olduğunu düşünüyorsan kariyer.net’ten kolayca başvuru yapabilirsin.

Argon Kaynakçılarının Çalışma Ortamı ve Koşulları Nasıldır?

Daha çok atölye ve fabrika tarzı iç mekanlarda görev alan kaynakçıların, açık havada çalışabilecekleri iş alanları da bulunur. Bu çalışma ortamları firmalara göre farklılık gösterebilir. Kaynak yapılırken dikkat edilmesi gereken kurallar ve belli aşamalar vardır. Örneğin; bir gözlük ve önlük takıldıktan sonra yere çömelerek veya ayakta hafif eğilerek iş yaparlar. Kullanılan gazın yanıcılığı ve tehlikeli oluşu da göz ardı edilmemelidir. Devlet kurumlarında veya özel sektöre bağlı kurumlarda çalışabilen kaynakçılar, Bursa argon kaynakçı iş ilanları gibi belli şehirlerin bünyesinde de çalışma fırsat bulabilir. Ayrıca oto, uçak ve gemi sanayilerinde, ev eşyalarının imalathanelerinde, makine sanayi fabrikalarında çalışabilirsin. Yaşadığın şehirde bir iş arıyorsan, kariyer.net’ten Kocaeli argon kaynakçı iş ilanı şeklinde arama yaparak sana uygun seçenekleri görüntüleyebilirsin.

Argon kaynakçısı iş ilanlarına nasıl başvuru yapılır?

Binlerce ilana kolayca ulaşabileceğin kariyer.net’ten argon kaynakçısı şeklinde sadece meslek grubuna yönelik ya da Konya argon kaynakçı iş ilanları şeklinde şehir ve meslek olarak arama yapabilirsin. Daha detaylı filtreleme seçenekleri de tercih ederek aramanı özelleştirmen de mümkün olur. Böylece sana özel bir liste oluşturduktan sonra, ilgilendiğin ilanın detayındaki başvuru adımlarını takip ederek özgeçmişini firmaya gönderebilirsin.

Argon kaynakçısı iş ilanlarına kimler başvurabilir?

Argon kaynakçısı olmak istiyorsan alman gereken eğitimler ve kişisel özelliklerin etkili olabilir. Firmalar senden bazı özellikleri taşımanı bekler. Bunlar arasında; odaklanma, dikkat becerileri, şekil algısının yüksek olması, soyut şeylerin hayalini kurarak somutlaştırabilme, dakik olma, ekip çalışmasına uyum sağlayabilme gibi karakteristiksel özellikler öne çıkar. Sen de bu nitelikleri taşıyorsan ve mesleki yeterliliğe sahipsen birçok argon kaynakçısı iş ilanına kariyer.net’ten ulaşarak ilgilendiklerine başvuru yapabilirsin.

Argon kaynakçısı ihtiyacı bulunur mu?

Birçok sektörde; özellikle sanayi alanında ihtiyaç duyulan argon kaynakçılığı, farklı şehirlerde sıklıkla ihtiyaç duyulan bir meslektir. Argon kaynakçısı iş ilanları bugün yayınlanan en güncel fırsatları ile dinamik bir kariyer alanı oluşturmana yardımcı olabilir. Argon kaynakçısı olmak için gerekli olan eğitimleri tamamladıysan ve firmaların beklediği önemli kişisel özellikleri taşıyorsan aradığın iş fırsatını bu meslekte bulabilirsin.

Argon kaynakçısı iş ilanlarında aranan kriterler nelerdir?

Argon kaynakçısı olabilmek için yerine getirmen gereken kriterler arasında eğitim ön plana çıkar. Milli Eğitim Bakanlığı bünyesindeki mesleki eğitimi kurslarının kaynakçılık bölümlerinden veya endüstri meslek liselerinin metal işleri programlarından mezun olduysan bu alanda çalışabilirsin. Bir mesleki yeterlilik belgesi edindikten ya da çıraklık eğitimi aldıktan sonra argon kaynakçısı olarak profesyonel bir firmanın ekibine girebilirsin. Firmaların beklentileri ile senin kriterlerin uyum sağlıyorsa çalışma hayatına başlayabilirsin.

Sıkça Sorulan Sorular

Argon kaynakçısı ne iş yapar?

Argon kaynakçısı bir diğer adıyla tığ kaynakçısı, işletmenin uygun gördüğü çalışma prensiplerini göz önünde bulundurularak araç ve gereçleri etkin bir şekilde kullanır. Son derece zorlu olan bu işlem için alanında uzman kişilerin çalışması gerekir. Argon kaynakçıları, argon gazı ve cihazları sayesinde metal parçaları çeşitli işlemler uygulayarak kesen ve birleştirilen kişilere denir. Çeşitli alanlarda ihtiyaç duyulan argon kaynakçılarının, kesilecek ya da kaynakla tutturulacak olan metal parçalarını saptamaları da iş sorumlulukları arasında yer alır.

Argon kaynakçısının çalışma koşulları nasıldır?

Argon kaynakçıları genellikle fabrika ya da atölye gibi kapalı ortamlarda çalışır. Yer yer açık havada da çalışabilirler. Çalışma ortamları genellikle yüksek seslidir. Kaynak işlemi yaparken gerekli olan ekipmanlar, işveren tarafından karşılanır. Çalışma koşulları belli standartlarla belirlenen argon kaynakçılığı için kişinin iş sağlığı kurallarına dikkat etmesi de gerekir. Sen de bu alanda yetkinsen ve argon kaynakçı olarak iş arıyorsan kariyer.net üzerinden sana uygun ilanları inceleyebilir ve ilanlara başvurabilirsin.

Argon kaynakçısı iş ilanları yoğun olarak hangi şehirlerde yayınlanır?

Argon kaynakçısı arayışı, Türkiye’nin farklı şehirlerinde mevcuttur. Oldukça dikkat isteyen bir iş olan argon kaynakçılığı, alanında uzman kişiler tarafından özenle yapılmalıdır. Bu sebeple fabrika ve atölyelerin bulunduğu her alanda iş ilanına rastlayabilmen mümkündür. Sanayi sektörünün gelişmiş olduğu ilerde daha çok iş ilanına rastlayabilirsin. Hangi illerdeki argon kaynakçılığı iş ilanlarını merak ediyorsan kariyer.net üzerinden ilgili filtreleri kullanarak aramalarını sonuçlandırabilirsin.

Nasıl argon kaynakçısı olunur?

Argon kaynakçılığı, üretim sektöründe oldukça önemli bir meslektir. Argon kaynakçısı olabilmen için belirli kriterlere sahip olman gerekir. Ellerini ve gözlerini çok iyi kullanabilmen bu iş alanında son derece önemlidir. Odaklanabilme ve konsantrasyon da bu iş alanında aranan önemli kriterlerdendir. Argon kaynakçısı olabilmen için şekil ilişkilerini iyi görebilmen, yapılacak işi zihninde canlandırabilmen, tasarımı kağıt üzerinde çizebilmen ve mekanik ilişkileri tespit edebilme yetkinliklerine sahip olman gerekir. Eğer bu yetkinliklere sahipsen kariyer.net üzerinden ilgili iş ilanlarına başvurarak argon kaynakçısı olarak çalışmaya başlayabilirsin.

notifications İş Alarmı kur