49

Asansör İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
searchsearch
Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

Asansör cancel
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.

Asansör Sektörü İş İlanları

Yüksek yapılar içerisinde ya da yeraltında bulunan katlar arasında insan ve madde taşımada en etkili yöntemi olan asansör, çok uzun zamandır insanlık tarafından kullanılır. Asansörün ilk kullanımı, binlerce yıl öncesine dayansa da çağdaş asansörlerin ilk kullanımları 19. yüzyılda maden ocaklarına kadar uzanır. Yüksek binaların ve gökdelenlerin yaygınlaşmasıyla birlikte günümüz mimarisinin vazgeçilmez bir öğesi konumunda olan asansör sektörü, Türkiye’de 1950 yılının başlarında gelişmeye başlamıştır. İlk zamanlar ithalata dayalı bir üretim ve montaj sektörü olan asansör sektörü, zamanla yerli sanayinin bir parçası olur. Gelişen ve büyüyen inşaat sektörüne oldukça paralel ilerleyen asansör sektörü, çeşitli alanlarda iş imkânları sunar. Sen de kariyer.net’ten güncel asansör sektörü iş ilanlarını inceleyerek bu iş imkânlarından yararlanabilirsin.

Asansör Sektörü İş Olanakları

Asansör sektörü ilanları oldukça çeşitli bir yelpaze içerisinde istihdam sağlar. Bunlara örnek olarak makine, yazılım, inşaat, mimarlık ve lojistik gibi alanlar gösterilebilir. Ancak bunlarla sınırlı kalmayıp oldukça sıra dışı sektörlerin içinde ya da sektörlerle ortak olarak çalışman da gerekebilir. Su altı yapılarında ve uzay araçlarında olağan dışı coğrafi koşullar göz önüne alındığında geniş bir çerçeve içerisinde asansör sektörüne ihtiyaç görülebilir. Çağdaş asansörlerin birçoğu, sahip oldukları yazılımlar sayesinde otonom çalışır. Bu yüzden yazılım sektöründe de donanımlı kişilere asansör sektörünün ihtiyacı vardır. Türkiye’de bölgesel olarak asansör sektörünün; üretim, montaj ve bakım sanayisi büyük ölçüde Marmara Bölgesi’nde bulunur. Bu doğrultuda da asansör sektörünün Marmara Bölgesi ve çevresinde yoğunlaştığı söylenebilir. Karşına çıkacak ilanların büyük bir kısmı o bölgenin illerinden olabilir. Asansör sektörü iş ilanları Bursa ve çevresinde bulunun sanayi dolayısıyla mühendislik ve pazarlama alanlarında oldukça fazla seçenek görmen mümkündür. Asansör sektörü iş ilanları Ankara ve özellikle İç Anadolu Bölgesi’nde de karşına çıkabilir. Bu bölgede iş ilanları genellikle pazarlama ve bakım teknisyenliği alanlarında olsa da diğer departmanlar için yayınlanan ilanları da görebilirsin. Bunlar göz önüne alındığında asansör sektörü ilanları farklı birçok alandan insana ihtiyaç duyar ve büyüyen pazar alanıyla gelecek vadeden bir konumda kendine yer edinir.

Asansör Sektörü İş İlanlarına Başvururken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Her iş başvurusunda dikkat etmen temel kurallar dışında asansör sektörü iş ilanlarına özgü konularda da özenli davranman gerekir. Bu konulardan bazıları;

  • Hangi pozisyonda ve hangi alanda çalışacağını tahlil etmelisin. Sahip olduğun eğitim ve deneyimler doğrultusunda önüne birkaç seçenek koymalısın.
  • İlanlarda istenilen gereklilikleri karşılayıp karşılamadığını çözümlemen gerekir. Hangi konularda iş kadrosuna katılacağını ve firmaya katkı sağlayabileceğini belirlemen önemlidir.
  • Tam zamanlı ya da yarı zamanlı işveren firmaların sunduğu olanakları iyi ölçmen yine senin yararına olur.
  • Firmaların hangi şehirlerde, hangi bölgelere ya da ülkelerde yönelik çalıştığına dikkat etmelisin. Senin seyahat etmeni engelleyecek bir durum varsa başvurularını ona göre gözden geçirmen uygun olur. 

Asansör Sektöründe Hangi Çalışma Şekilleri Bulunur?

Asansör sektörü iş ilanları bugün kapsamında bakım ve onarım konusunda istihdam sağlanır. Ancak bakım ve onarım, her asansör türü için aynı olmadığından dolayı farklı alanlarda donanımlı kişileri içerisinde barındırabilir. Bulunduğun departmana göre de yarı zamanlı, tam zamanlı ya da serbest çalışma biçimlerini görebilirsin. Sahada çalışacak olan elemanlar genellikle tam zamanlı ya da yarı zamanlı çalışma biçiminde görev alır. Yazılım ya da tasarım aşamalarında görev alan elemanlar ise daha esnek çalışabilir ancak tam zamanlı çalışma biçimi bu sektörde sıklıkla görülen biçimdir. Asansör sektöründe hangi mesleğe yönelik görev aldığın, çalışma koşullarını belirler. Sen de yarı zamanlı, tam zamanlı ya da serbest çalışma biçimlerinden kendine en uygun olanı belirleyerek kariyer.net’teki iş ilanlarını inceleyebilirsin.

Asansör sektöründe iş imkânı fazla mıdır?

Asansörler, çok katlı binalara tek başına büyük bir çözüm sunan, periyodik bakım ve denetim gerektirmesi dolayısıyla stratejik sektörler içerisinde yer alır. Bu nedenle sektördeki iş imkânları oldukça fazladır. İnsan ve madde lojistiğinin günümüz yapılarının en etkili çözüm yöntemi olan asansörler; toplu taşımadan evlere, iş yerlerinden gelişmiş enstitülere, sağlık hizmeti veren binalardan askeri tesislere kadar birçok yerde karşına çıkar. Doğası gereği büyük bir sanayi sektörü zinciri gerektiren asansörler üretimde ve masabaşı işlerde de istihdam sağlayan nadir sektörler arasında bulunur.

Asansör sektöründe nasıl iş bulunur?

İnsanlar barınma, çalışma ve diğer birçok alanda binalara ihtiyaç duyar. Büyük binaların vazgeçilmez bir parçası olan asansörler, bu değişim ve yeniliklere ayak uydurur. Sürekli artan iş talebiyle birlikte asansör sektörü iş ilanları yeni ve dinamik kalır. Statik bir sektör olmaması dolayısıyla da istihdam imkânı sürekli vardır. Rutin bakım ve onarım denetimleri dışında arızalar ve aksam değişimleri de sürekli dinç bir işçi kadrosunun var olmasına olanak tanır. Sen de bu alanda istihdam edilmek istersen kariyer.net’i ziyaret edebilirsin. kariyer.net’te yer alan filtreler yardımı ile kendin için en uygun işi bulabilirsin. Şehir, pozisyon, departman, çalışma şekli ya da eğitim gibi filtreleri kendi taleplerine göre seçmen mümkündür. Aradığın iş ilanını bulduğunda başvurunu hemen yapabilirsin.

Asansör sektöründe çalışmak için hangi özelliklere sahip olmak gerekir?

Asansör sektörü iş başvuruları yaparken ilk önce firmaların senden beklentilerini çözümlemen gerekir. Sıklıkla makine mühendislerini ve pazarlama uzmanlarını işe alan asansör sektörü firmaları öncelikle senin bu alanlarda aldığın eğitim ile ilgilenir. Üniversitelerin mühendislik ve reklam pazarlama bölümlerinden birinden mezun olman, sana avantaj kazandırır. Yazılım sektörü de asansör sektörü için artık bir vazgeçilmezdir. Otonom ve son teknoloji ürünü olan modern asansörler yazılımları sayesinde gelişmiş durumdadır. Ayrıca makine tasarım alanında bilgili ve donanımlı olman da gerekebilir.

Asansör sektöründe ne tür iş alanları vardır?

Asansör sektörü eleman arayanlar, genellikle makine mühendisliği ve muhasebe alanlarında ilanlar yayınlar. Ancak diğer departmanlar için de ilanlar görmek mümkündür. Ayrıca istenilen mühendislik alanlarında eğitimin varsa montaj, bakım, onarım ve geliştirme bölümlerinde de iş bulabilirsin. Senden istenilen özellikler, şirketten şirkete değişiklik gösterebileceği gibi alandan alana da farklılıklar gösterebilir.

Sıkça Sorulan Sorular

Asansör alanında iş ilanları nelerdir?

Asansör sektöründe çeşitli alanlarda iş imkanları bulunur. Asansör üretiminden teknik desteğe varan alanlarda çalışacak uygun kişileri bulmak isteyen firmalar iş ilanları yayınlar. Belirli bir teknolojik çerçevede tasarlanan asansörleri kapsayan iş ilanları çoğunlukla mühendislik ve pazarlama gibi farklı alanlarda çalışabilecek kişiler için açılır. Sektörel ve pozisyon alanlarında çeşitlilik sunan asansörlerin üretim ve kullanım süreçleri arasında birçok meslek grubu yer alır.

Asansör sektöründe kimler çalışabilir?

Asansörler kişisel kullanımlara olduğu kadar genel ve ortak kullanımlara da tahsis edilir. Asansör sektöründe çalışmak isteyen kişilerin başvurabileceği bazı öne çıkan alanlar bulunur. Bakım onarım alanında genellikle meslek lisesi veya ön lisans mezunları çalışır. Mühendislik pozisyonlarında ise ilgili lisans programlarını başarıyla tamamlayan kişiler görev alabilir. Erkek adaylar için askerlikten muaf olmak çoğu iş ilanında belirtilen kriterler arasında yer alır. Asansör sektöründe, alanında yeterli tecrübeye ve eğitim düzeyine sahip kişiler istihdam edilir.

Asansör iş ilanları hangi meslek gruplarını kapsar?

Asansörler; teknik detayları, tasarımları ve kullanım amaçları dolayısıyla farklı meslek gruplarından kişiler tarafından üretilir. Bu kapsamda asansör sektöründe başvuruya açılan ilanlarda birbirinden farklı meslek grupları bulunur. Bu sektörde görev almak isteyen adayların çalışabileceği alanlar arasında; teknik destek, üretim, bakım, pazarlama ve satış gibi departmanlar yer alır. Meslek grupları bakımından asansör sektöründe; bakım teknisyeni, bilgisayar mühendisi, üretim planlama sorumlusu ve montaj süpervizörü olarak çalışılabilir. Satış ve pazarlama alanları asansör sektörünün diğer sektörlerle bağlantılı çalışmasını sağlarken alternatif iş fırsatları sunar.

Asansör iş ilanlarına nasıl başvurulabilir?

Asansör sektöründeki iş ilanlarına İnternet üzerinden ulaşılabilir. Kariyer.net’teki asansör iş ilanları seçeneklerini araştıran adaylar, belirli filtrelemelerle kendisine uygun olanları listeleyebilir. Akabinde aday, oluşturduğu özgeçmiş ile firmaya başvuru gerçekleştirebilir. Ayrıca bu alandaki yeni ilanlardan haberdar olmak isteyen kişiler, alarm oluşturma özelliğinden faydalanabilir.

notifications İş Alarmı kur