69

Atık Yönetimi ve Geri Dönüşüm İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
searchsearch
Sıralama Önerilen

Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

Atık Yönetimi ve Geri Dönüşüm cancel
Gizli Firma
İnsan Kaynakları Müdürü
Gizli Firma
İstanbul(Asya) İş Yerinde
Tam zamanlı
10 gün
Gizli Firma
Mekanik Bakım Elemanı
Gizli Firma
Ankara İş Yerinde
Tam zamanlı
Bugün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Şu an 2 sayfa içerisinden 1. sayfadasınız

Atık Yönetimi ve Geri Dönüşüm İş İlanları

Günlük hayatta kullanılan birbirinden farklı materyaller vardır. Eskiyen, işi biten ve kırılan materyaller genellikle çöpe atılır. Atık haline gelen materyalleri ayırıp yeniden işlenmesi ise bu sektörde çalışan personellerin sorumluluğundadır. Bu kişilerin genel olarak görevleri geri dönüştürülebilir malları ayırırken, tehlike yaratabilecek, patlayıcı ve zehirli maddelerin ayrılmasını sağlamalarıdır. Atık yönetimi ve geri dönüşüm alanında sende çalışmak istersen kariyer.net üzerinden bu meslek dalında eleman arayan firmalara başvuruda bulunabilirsin. Ülkemizin pek çok ilinde farklı firmalar tarafından atık yönetimi ve geri dönüşüm iş ilanları kariyer.net’te yayınlanır.

Atık Yönetimi ve Geri Dönüşüm Çalışanı Ne İş Yapar?

Geri dönüşüm çalışanları, geri dönüştürülebilir malzemeleri işleyen kişilerdir. Farklı malzemeleri ayırmaktan ve bulundukları departmana göre malzemeleri gruplandırmaktan sorumlu olabilirler. Bu işlemler, bazı ürünleri parçalara ve bileşenlerine ayırmayı içerebilir. Güncel atık yönetimi ve geri dönüşüm çalışanları iş ilanları için başvuran adayların malzemeleri taşımak için forklift kullanabilmesi de genellikle beklenen bir özelliktir. Görevlerinin bir parçası olarak, geri dönüştürülebilir malları ayırırken, tehlike yaratabilecek, patlayıcı ve zehirli maddelerin ayrılmasını sağlamalıdır. Çalışma alanlarını herhangi bir tehlike oluşturmaması için temiz tutmakla sorumlu olan işçiler geri dönüşüm elemanı arayanlar tarafından iş ilanları aracılığıyla takip edilir. Ayrıca, kullandıkları ekipmanların temizliğinden ve ekipmanın düzgün çalışması için bakımından sorumludurlar. Eğer sen de geri dönüşüm elemanı olmak istiyorsan atık yönetimi ve geri dönüşüm çalışanı iş ilanları bayan veya bay fark etmeksizin iş başvurusunda bulunabilirsin. İstanbul, İzmir, Ankara Geri dönüşüm iş ilanları doğanın ve şehirleşmenin çevreselleşmesi için oldukça büyük önem arz eder. Geri dönüşüm elemanları sanayi, lojistik ve tüketim gibi sektörlerde de görev alabilir, ancak geri dönüşüm merkezleri için açılan ilan çoğunluktadır.

Atık Yönetimi ve Geri Dönüşüm Çalışanı Olmak İçin Hangi Özelliklere Sahip Olmak Gerekir?

Geri dönüşüm işçilerinin fiziksel dayanıklılığa sahip olmaları için uzun süre ayakta kalmaları gerekir. Gün boyunca düzenli bir görev olan ağır malzemeleri kaldırmak için fiziksel güce ihtiyaçları vardır. Forkliftleri ve diğer ekipman türlerini çalıştırmaktan sorumlu olabilirler, bu nedenle mekanik beceriler de önem arz eder. İş yerlerinde tehlikeler olabilir, bu nedenle tehlikeleri ortadan kaldırmak veya kazaları önlemek için iş yeri güvenliğini ön planda tutmaları ve ayrıntılara dikkat etmeleri önemlidir. Bu durumda istenen özellikleri şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Fiziksel Güç
  • Mental Dayanıklılık
  • Çabukluk
  • Esneklik
  • İş makinesi kullanabilme

Atık yönetimi ve geri dönüşüm çalışanları iş ilanları yeni çalışan adayları çeşitli fırsatlar sunar. Firmalar bu noktada çalışan adaylarının çeşitli özelliklere sahip olmasına önem verir. Sen de atık yönetimi ve geri dönüşüm sektöründeki ilanları kariyer.net üzerinden görebilir, bu alandaki işlere kolaylıkla ulaşabilirsin. Başvurun olumlu sonuçlandığı takdirde bu alanda çalışmaya başlayabilirsin.

Atık Yönetimi ve Geri Dönüşüm Çalışanı Olmak İçin Hangi Belge ve Eğitime Sahip Olmak Gerekir?

Geri dönüşüm işçilerinin üst düzey eğitim gereksinimleri yoktur. Bu tür bir işi lise diploması veya GED ile sürdürmek mümkündür. Bazı kişiler, bu alana girmeden önce bir ön lisans derecesini tamamlamayı tercih ederler; bu, geri dönüşüm koordinatörü rolüne yükselmek istiyorlarsa, şanslarını artırmaya yardımcı olabilir. Atık yönetimi ve geri dönüşüm iş ilanları bugün kategorisinde sahip olduğun özelliklere uygun çok sayıda iş seçeneği bulabilirsin. 

Atık yönetimi ve geri dönüşüm eleman alımı var mı?

Kariyer.net üzerinde atık yönetimi ve geri dönüşüm iş ilanları bay ve bayan kategorisinde çok sayıda ilan yer alır. Kariyer.net’e üye olup özgeçmişini düzenleyerek kolaylıkla iş başvurusunda bulunabilirsin. Kendi ilindeki iş ilanlarına bakmak istiyorsan filtreleme bölümünden şehir seçimi yapabilir, aynı bölümden farklı filtrelemeler de kullanabilirsin. Bu alanda veya bu alanın dışında farklı iş ilanları bulunur. Kolaylıkla kariyer.net sitesinden Kayseri, Maraş, İstanbul, İzmir, Çanakkale, Adana geri dönüşüm iş ilanları eleman alımı için başvuru yapabilirsin.

Atık yönetimi ve geri dönüşüm sektörü çalışma ortamı nasıldır?

Uluslararası anlaşmalar ile işçilerin çalışma koşulları ve hakları düzenlenmekle beraber firmaların atık yönetimi ve geri dönüşüm sektörü için açtığı ilanlardan daha fazla bilgi alabilirsin. Kariyer.net üzerinden başvuruda bulunduğunda geri dönüşüm eleman arayanlar ile iletişim kurabilirsin. Geri dönüşüm çalışanları çalışma koşullarını site üzerinden kontrol ederek çalışma şartlarının sana uygunluğundan emin olabilirsin.

Atık yönetimi ve geri dönüşüm ilanlarına kimler başvurabilir?

Lise ve ön lisans mezunlarının sektörde sıklıkla istiham edilse de lisans ve yüksek lisans gibi eğitim düzeylerine sahip insanlar da atık yönetimi ve geri dönüşüm çalışanları iş ilanları için kolaylıkla başvuru yapabilir. Maaş aralığının iyi oluşu ve diğer işçilere göre biraz daha ferah çalışma ortamı nedeniyle sıklıkla tercih edilebilir. Sen de kolaylık iş başvurunu şirketlere gönderebilirsin.

Atık Yönetimi ve Geri Dönüşüm ilanlarında aranan temel iş tanımları nelerdir?

Atık yönetimi ve geri dönüşüm iş ilanları çalışanlardan bazı temel görevleri yerine getirebilecek olması koşulunu arar. Beton, alçıpan, plastik veya ahşap gibi geri dönüştürülebilir inşaat malzemelerini kaplara toplamak ve ayırmak, metal, cam, ahşap, kağıt veya plastik gibi malzemeleri geri dönüşüm için uygun kaplara ayırmak, soğutucu geri kazanım ekipmanı gibi özel makineler kullanarak klimalar veya buzdolapları gibi cihazlardan kimyasalları çıkarmak görevlerinden bazılarıdır.

Sıkça Sorulan Sorular

Atık yönetimi ve geri dönüşüm sektöründe hangi iş imkanları bulunur?

Atık yönetimi ve geri dönüşüm, farklı kategorilerdeki atık türlerinin arındırılmasını ve geri dönüştürülerek kullanılır hale getirilebilmesini sağlar. Bu atıklar; tehlikeli, tehlikesiz, tıbbi ya da evsel olmak üzere farklı kategorilere ayrılır ve çeşitli işlemlerden geçirilir. İşlemlerin yapıldığı fabrikalarda farklı mesleklerden elemanlar çalışır. Sektörde; kimya mühendisi, üretim elemanı, makine teknikeri, bakım ustası gibi pozisyonlarda çalışan kişiler bulunur. Atık yönetimi ve geri dönüşüm sürecinde görev alan meslek grupları bunlarla sınırlı kalmaz. İnsan kaynakları uzmanı, mühendis, saha sorumlusu gibi farklı meslek kollarından kişiler de bu sektörde kendine yer bulabilir.

Atık yönetimi ve geri dönüşüm iş ilanlarına başvururken nelere dikkat edilmeli?

Atık yönetimi ve geri dönüşüm sektöründe çalışmak isteyen adayların, işverenlerin eğitim seviyesi ya da iş bilgisi kriterlerini karşılayabilmesi gerekir. Bu sektörde hangi meslek kolunda çalışmak istiyorsan eğitim seviyenin buna uygun olması gerekir. Örneğin; çevre mühendisi olarak çalışacak kişiler, mutlaka üniversitelerin 4 yıllık Çevre Mühendisliği Bölümünden mezun olmalıdır. Bunun yanı sıra mesleğin gerektirdiği program bilgilerine de sahip olmak gerekir. Ayrıca bazı kurumlar yabancı dil bilgisi olan kişilerle çalışmak ister.

Atık yönetimi ve geri dönüşüm sektöründe hizmet personeli pozisyonunda iş ilanları nelerdir?

Atık yönetimi ve geri dönüşüm sektöründe birçok departman yer alır. Bu departmanlardan biri de hizmettir. Firma içinde çalışanlara ya da atık yönetim sürecine hizmet eden pek çok çalışan bulunur. Örneğin; şirket şoförü bu meslek kolları arasında yer alır. Kurumda çalışanlarının ulaşımını sağlar. Bu mesleği icra etmek için gerekli olan ehliyet koşulunu yerine getirmek ve işverenlerin kriterlerini karşılayabilmek gerekir.

Atık yönetimi ve geri dönüşüm sektörü iş ilanlarına nasıl ulaşılır?

Atık yönetimi ve geri dönüşüm sektöründe çalışmak istiyorsan öncelikle kendi çalışma disiplinine uyan iş ilanlarına ulaşman gerekir. Bunun için Kariyer.net'i ziyaret ederek; eğitim seviyene, çalışma disiplinine ve bilgi birikimine hitap eden ilanlara başvurabilirsin. Filtreleme özelliğini kullanarak kendine uygun iş ilanlarını listeleyebilirsin. Ayrıca iş alarmı oluşturarak belirlediğin alanda yeni ilan yayınlandığında bildirim alabilirsin.

notifications İş Alarmı kur