253

B Sınıfı İş Güvenliği Uzmanı İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search
Sıralama Önerilen

Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

B Sınıfı İş Güvenliği Uzmanı cancel
Platform Sağlık Hizmetleri ve Danışmanlık Organizasyon A.Ş.
B Sınıfı İş Güvenliği Uzmanı
Platform Sağlık Hizmetleri ve Danışmanlık Organizasyon A.Ş.
Eskişehir İş Yerinde
Tam zamanlı
Bugün
Pekerler İnş. Enerji Taş. Turizm San. Ve Tic. Ltd
A ve B Sınıfı İş Güvenliği Uzmanları
Pekerler İnş. Enerji Taş. Turizm San. Ve Tic. Ltd
Antalya İş Yerinde
Tam zamanlı
11 gün

İlanları konuma göre filtrele!

Porland Porselen San. Tic. A.Ş.
A Sınıfı İş Güvenliği Uzmanı
Porland Porselen San. Tic. A.Ş.
Bilecik İş Yerinde
Tam zamanlı
Bugün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Şu an 6 sayfa içerisinden 1. sayfadasınız

B Sınıfı İş Güvenliği Uzmanı İş İlanları

B sınıfı iş güvenliği uzmanı, çalıştığı iş yerinde iş güvenliği prosedür ve yönetmeliklerinin uygulanmasını sağlamak ve takibini yapmakla yükümlüdür. İş güvenliği uzmanlığında A, B ve C olmak üzere 3 farklı derece vardır. Bu dereceler sorumluluk itibariyle farklıdır. Dereceler arasında geçiş yapmak için ise bazı kriterlerin yerine gelmesi gerekir. B sınıfı iş güvenliği uzmanı iş ilanları sayfasında bazı firmalar talep ettikleri dereceyi net olarak belirtirken nitelikleri ve sorumlulukları da detaylı olarak açıklarlar. B sınıfı iş güvenliği uzmanı iş ilanları üzerinden başvuru yapmak istediğinde derecenin ve niteliklerinin işe uyup uymadığını kontrol etmende yarar var. B sınıfı iş güvenliği uzmanlığı özel uzmanlık gerektiren bir bölümdür. Dolayısıyla eğitimin, tecrüben ve yeterlilik seviyen iş başvurusu sırasında önemlidir. İş güvenliği uzmanları 6331 sayılı kanun çerçevesinde bakanlık tarafından yetkilendirilmiş kişilerdir. Genellikle mühendislik ya da mimarlık bölümü mezunları ve teknik elemanlar girdikleri sınavlarda başarılı olduktan sonra iş güvenliği uzmanı olmaya hak kazanırlar. B sınıfı iş güvenliği uzmanı iş ilanları sayfasında adayın sahip olması gereken sertifikalardan da ayrıca bahsedilir.

B Sınıfı İş Güvenliği Uzmanının Görev ve Sorumlulukları

B sınıfı iş güvenliği uzmanı olmanı ilk şartı mesleğin gerektirdiği üniversitelerden mezun olmaktır. B sınıfı iş güvenliği uzmanı iş ilanları üzerinden iş başvurusu yaparak kariyerine iş güvenliği uzmanı olarak devam etmek istersen kariyerini eğitim ve sertifikalarla desteklemen gerekir. B sınıfı iş güvenliği uzmanı olduğunda asıl sorumluluğun çalıştığın ya da hizmet verdiğin iş yerlerindeki güvenlik prosedürlerini denetlemek ve uygulanmasını sağlamaktır. Bunun yanı sıra sorumluluk alanlarını aşağıdaki şekilde detaylandırabilir:

 • Çalıştığı işyerindeki personele periyodik olarak iş güvenliği eğitimleri vererek farkındalık sağlamak,
 • İlgili mevzuat değişikliklerini takip ederek, değişikliklerle ilgili rapor oluşturarak yönetime sunmak,
 • Çalıştığı iş yerinde iş bazlı risk değerlendirmeleri yaparak önleyici faaliyetler konusunda bölüm sorumlularıyla çalışmalar yürütmek,
 • ISO 9001, 14001 ve 45001 denetimleri sırasında denetmenlere yarımcı olacak doküman ve bilgilerin toplanmasına destek olmak,
 • İç denetimler yaparak işyerinin bakanlık denetimlerine hazır olmalarını sağlamak,
 • Yangın ve deprem tatbikatları organize etmek.

B sınıfı iş güvenliği uzmanı iş ilanları üzerinden başvurunu yaparken iş güvenliği gibi oldukça kritik bir süreçten sorumlu olacağını bilmen gerekir. Bunun yanı sıra B sınıfı iş güvenliği uzmanı arayan firmalar, güvenlik prosedürlerini yasal mevzuatlara göre uygulayan ve risk değerlendirmeleri yaparak olası riskler konusunda hem çalışanları hem de yönetimi bilinçlendirebilecek adayları tercih ederler. B sınıfı iş güvenliği uzmanı iş ilanları sayfalarını incelediğinde firmaların sektör bazlı taleplerini de görebilirsin.

B sınıfı İş Güvenliği Uzmanının Çalışabileceği Alanlar

B sınıfı iş güvenliği uzmanı az tehlikeli ya da tehlikeli olarak sınıflandırılan iş yerlerinde iş güvenliği uzmanı olarak çalışır.  B sınıfı iş güvenliği uzmanı iş ilanları üzerinden iş başvurusu yaptığında çalışma fırsatı bulabileceğin alanlar aşağıdaki gibidir. 

 • Tehlikeli kimyasal üreten fabrikalar,
 • Tarım ilacı üreten fabrikalar,
 • İnşaat sektörü,
 • Üniversite, okul, alışveriş merkezi gibi kalabalık insan grubunun bir arada olduğu yerler,
 • İtfaiyeler,
 • Sivil savunma gibi acil durum kuruluşları.

B sınıfı iş güvenliği uzmanı iş ilanları üzerinden başvurularını yaparak iş güvenliği uzmanı olanlar, düşük ya da yüksek tehlike riskine sahip iş alanlarında görev alırlar. Bu iş alanlarında patlama, yüksekten düşme gibi riskler fazla olduğundan iş güvenliği uzmanı yaptığı çalışma alanı bazlı risk değerlendirmeleriyle önleyici önlemler alma konusunda çalışanlara destek olur. Güncel B sınıfı iş güvenliği uzmanı iş ilanları sayfasında farklı sektörlere ait iş ilanlarını bulabilirsin.

B Sınıfı İş Güvenliği Uzmanının Alması Gereken Eğitim ve Sertifikalar

B sınıfı iş güvenliği uzmanının çalıştığı iş sahası tehlikeli bir sahadır. Dolayısıyla B sınıfı iş güvenliği uzmanı iş ilanları üzerinden başvurunu yaparak B sınıfı iş güvenliği uzmanı olmak için tehlike riskini yönetebilecek uzmanlık eğitimlerini almış olman şarttır. B sınıfı iş güvenliği uzmanı olarak çalışmak için alabileceğin eğitim ve sertifikalar aşağıdaki gibidir.

 • Patlamadan koruma dokümanı hazırlama eğitimi,
 • Yüksekte çalışma eğitici eğitimi,
 • Yangın eğitici eğitimi,
 • Eğiticin eğitimi,
 • ISO 9001 Kalite yönetim sistemleri sertifikası,
 • ISO 45001 İş sağlığı ve güvenliği yönetim sistemleri sertifikası,
 • ISO 14001 Çevre yönetim sistemleri sertifikası.

Bu eğitimler; ISG (İş güvenliği uzmanı) olarak başarılı bir kariyerin olmazsa olmaz sertifika eğitimleridir. B sınıfı iş güvenliği uzmanı iş ilanları sayfasında da görebileceğin gibi B sınıfı iş güvenliği uzmanlığının iş alanları daha çok sahalardır. Bununla birlikte eğitimler hazırlayarak çalışanlara da eğitimler verdiği için vaktinin bir kısmını da ofiste geçirir. 

B Sınıfı İş Güvenliği Uzmanı Olabilmek için Aranan Nitelikler


 

B sınıfı iş güvenliği uzmanı olabilmek için öncelikle yasalarca belirtilmiş üniversitelerden mezun olmak gerekir. Sonraki süreç ise tamamen eğitim, sertifika ve saha deneyimleriyle şekillenir. B sınıfı iş güvenliği uzmanı iş ilanları üzerinden başvuracağın işlerde aranacak genel nitelikler aşağıdaki gibidir.

 • Mühendislik, mimarlık fakültelerinden mezun, ISG konusunda yüksek lisans yapmış ya da teknik eleman olarak çalışan,
 • Bağımsız ve asgari denetimle çalışabilen,
 • ISO 14001 Çevre ve ISO 45001 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemleri eğitim ve denetçi sertifikasına sahip,
 • B sınıfı İş Güvenliği Uzmanlığı sertifikası olan
 • Takım çalışmasına yatkın,
 • Çözüm ve sonuç odaklı,
 • Analiz, raporlama ve sunum yapabilen,
 • Sözlü ve yazılı iletişim becerisi olan, 
 • Microsoft Office programlarını kullanabilen,
 • Güncel mevzuat ve yönetmeliklere hakim.

Bazı B sınıfı iş güvenliği uzmanı iş ilanları adaylardan aktif araç kullanabilme ve yabancı dil bilgisi de ister. Özellikle yabancı dil bilmek uluslararası mevzuatları da takip edebilmek için avantajdır. B sınıfı iş güvenliği uzmanı arayanlar ve beklentileri hakkında daha detaylı bilgi almak için B sınıfı iş güvenliği uzmanı iş ilanları sayfasını ziyaret ederek niteliklerine uygun ilanlara başvurabilirsin.

B Sınıfı İş Güvenliği Uzmanı Maaşları

B sınıfı iş güvenliği uzmanı maaşları sektöre ve deneyime göre değişir. B sınıfı iş güvenliği uzmanlık sınavında başarılı olarak uzun süreli sektör deneyimi olanların maaşları yeni başlayanlara göre daha yüksektir. Bunun yanı sıra sadece takip ve denetimde değil firma içi eğitimler, sunumlar ve raporlamalarda da başarılı olan uzmanların da maaşları farklı olabilir. B sınıfı iş güvenliği uzmanı iş ilanları üzerinden iş başvurusu yaparken aldığın eğitim ve sertifikalardan da bahsetmen şansını arttırır. Eski ilanları inceleyebileceğin gibi B sınıfı iş güvenliği uzmanı iş ilanları yeni ilanları da inceleyerek istediğin ilanlara başvurabilirsin.

B Sınıfı İş Güvenliği Uzmanı İs İlanları Başvurusu

B sınıfı iş güvenliği uzmanı iş ilanları üzerinden iş güvenliği uzmanı olarak iş bulmak için aktif bir Kariyer.net üyeliğinin olması gerekir. Üyelik işlemlerini tamamladıktan sonra sistemdeki tüm B sınıfı iş güvenliği uzmanı iş ilanlarına ulaşarak istediğin ilanı inceleyebilir, istediğin ilana başvurmak için öz geçmişini sistem üzerinden hazırlamaya başlayabilirsin. Kariyer.net sisteminde özgeçmiş oluştururken hiçbir detayın atlanmamış olduğunu fark edeceksin. Sen de hiçbir detayı atlamadan özgeçmişini hazırlarsan başvuru sırasında şansın artar. Özgeçmişini de hazırladıktan sonra tek yapman gereken pozisyon, sektör, ilan tarihi gibi farklı filtreler uygulayarak istediğin ilana daha kolay ulaşmak. B sınıfı iş güvenliği uzmanı iş ilanları üzerinden iş başvurusu yaparken güçlü bir ön yazıyı da özgeçmişine eklemende fayda var. B sınıfı iş güvenliği uzmanı iş ilanları bugün ya da geçmişteki ilanlar üzerinden hayallerindeki işe başvurunu tamamlayabilirsin.

Sıkça Sorulan Sorular

Tam zamanlı B Sınıfı İş Güvenliği Uzmanı iş ilanlarını nasıl bulabilirim?

Tam zamanlı B Sınıfı İş Güvenliği Uzmanı iş ilanlarını ''Filtreler'' bölümünde yer alan ''Çalışma Şekli'' kategorisinden ''Sürekli / Tam Zamanlı'' seçeneğini tıklayarak keşfedebilirsin. Ayrıca dönemsel, proje bazlı, serbest ve yarı zamanlı iş ilanlarını da yine bu alandaki seçenekleri tıklayarak keşfedebilirsin.

B Sınıfı İş Güvenliği Uzmanı iş ilanlarına Kariyer.net'te nasıl başvurabilirim?

B Sınıfı İş Güvenliği Uzmanı iş ilanlarını Kariyer.net'te farklı tarih, pozisyon seviyesi ve konuma göre filtreleyebilir, sana en uygun ilanlara hızlıca başvurabilirsin.

B Sınıfı İş Güvenliği Uzmanı pozisyonu için en güncel iş ilanlarını görüntüleyebilir miyim?

Güncel B Sınıfı İş Güvenliği Uzmanı iş ilanlarını ''Filtreler'' bölümünde yer alan ''Tarih'' kategorisinin altında bulunan ''Bugünün ilanları'' seçeneğini işaretleyerek en güncel B Sınıfı İş Güvenliği Uzmanı iş ilanlarına erişebilirsin.

B Sınıfı İş Güvenliği Uzmanı iş ilanları için hangi nitelikler aranmaktadır?

B Sınıfı İş Güvenliği Uzmanı için aranan nitelikler iş ilanlarında detaylı olarak yer almaktadır. İş ilanlarında bulunan ''Genel Nitelikler ve İş Tanımı'' bölümünden, adaylarda aranan nitelikleri detaylıca inceleyebilirsin. Ayrıca ''Aday Kriterleri'' bölümünden de tecrübe, eğitim, askerlik ve ehliyet gibi istenilen şartları öğrenebilirsin.

notifications İş Alarmı kur