keyboard_arrow_down
2

Baskı Nakış Sorumlusu İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search
Sıralama Önerilen

Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

Baskı Nakış Sorumlusu cancel

Baskı Nakış Sorumlusu İş İlanları

Baskı nakış sorumlusu, son dönemlerde sıklıkla adı duyulan iş kollarından bir tanesidir. Baskı nakış sorumluları, baskı, nakış, el işi gibi ürünlerin firma dışında en uygun fiyata yaptırılması, fason siparişlerin takip edilmesi gibi işlerle ilgilenen kişilerdir. Aynı zamanda bu meslek dalında görev alan kişiler fasonculardan işi teslim alma, kalite kontrolünü yapma ve seri üretimi onaylama gibi bilgi ve donanıma sahip kişilerdir. Bu iş kolu için deneyimli olman ve belli bir bilgi donanımına sahip olan son derece önemlidir. Tekstil fabrikaları için önemli olan baskı-nakış işlemi son derece dikkat isteyen işler arasında yer alır. Bu durumda baskı nakış sorumlusu iş ilanlarına başvuruda bulunurken firmanın senden istediği donanımlara ve eğitimlere sahip olup olmadığına dikkat etmen gerekir.

Baskı Nakış Sorumlusu Ne İş Yapar?

Baskı nakış sorumlusu, fabrika ya da ilgili tekstil firmalarında ürünlerin baskı ve nakış aşamalarından, kalite kontrolünden, üretiminden ve diğer süreçlerinden sorumludur. Bu iş kolunun sorumlulukları son derece geniştir ve çalışmaları da toplum için oldukça önemlidir. Bu konuda deneyime ve gerekli donanıma sahipsen baskı nakış sorumlusu arayan firmaların ilgili pozisyonlarına iş başvurusu yapabilirsin. Baskı nakış sorumlularının görev ve sorumlulukları, çalıştıkları alana göre değişiklik gösterebilir. Ancak genel anlamda baskı nakış sorumlularının üstlendikleri görevlerden bazıları şu şekildedir:

 • Tekstil imalat şirketlerinde müşterilerin siparişlerine bilgisayar aracılığıyla göz atarak, ürün üzerine eklemesi istenilmiş olan donanımları ve malzemeleri tespit etmek,
 • Siparişin imal edilebilmesi için gerekli olan kumaş ve malzemeleri belirlemek,
 • Alınan siparişlerin maliyetlerini hesaplamak, pazar araştırması yapmak, malzemelerin satın alınmasını sağlamak,
 • Baskı, nakış, el işi gibi ilave işlerin yaptırılması adına pazar analizi yapmak,
 • Siparişin son şekline karar vermek, renkleri seçmek,
 • İşlemlerin gidişatını sürekli olarak takip etmek,
 • Alanındaki gelişmelerden her daim haberdar olmak, uygulamaktır.

Baskı Nakış Sorumlusu Olmak İçin Hangi Donanımlara Sahip Olmak Gerekir?

Baskı nakış sorumluları, çalıştıkları alanda gerekli eğitimlerden geçmiş ve tecrübe kazanmış kişilerdir. Çalıştıkları fabrikada da yaptıkları işten dolayı önemli bir konuma sahiptir. Bu sebeple baskı nakış sorumlularından istenilen bazı nitelikler vardır. Baskı nakış sorumlusu ilanlarına başvuruda bulunurken bunlara önem verilmelidir. İstenilen bazı donanımlar şu şekildedir;

 • İş sağlığı ve güvenliği eğitimine sahip olmak,
 • İş sürecini prosedürlere göre yürütebilmek,
 • Bu iş kolunda belli tecrübeye sahip olmak,
 • Tekstil ürünlerinin imalatından anlamak,
 • Pratik yeteneğe sahip olmak.

Sen de bu gibi donanımlara sahip olduğunu düşünüyorsan kariyer.net'te yayınlanan baskı nakış sorumlusu mesleğindeki iş ilanlarına başvuruda bulunabilirsin.

Baskı Nakış Sorumlusu Olmak İçin Hangi Eğitim ve Belgelere Sahip Olmak Gerekir?

Baskı nakış sorumlusu olmak adına her şirketin kendisine has eğitim seviyesi vardır. Kimi şirketler ilkokul mezunlarının başvurularını kabul ederken, kimi şirketler de üniversite mezunlarına yönelik alımlar yapmayı tercih eder. Bu konuda daha çok tecrübe edinerek öğrenilmiş, piyasa bazlı, donanımlı mesleki bilgiye gereksinim duyulur. Aynı zamanda bir ehliyet sahibi olmak ve aktif bir şekilde araç kullanmak da bu iş içerisinde gereksinim duyulan donanımlar arasında yer alır. Bu tarz donanımlara sahip ve bu iş kolunda deneyim kazanmış adaylar, baskı nakış sorumlusu iş başvurusu esnasında her zaman avantajlı olur. Baskı nakış sorumlusu olmak için gerekli olan bazı koşullar şunlardır:

 • Baskı nakış sorumlusu olmak için, genellikle lise diplomasına sahip olmak gerekir. Ancak birçok şirket yalnızca meslek yüksekokullarının tekstil bölümünden mezun olan adayları işe alır.
 • Baskı, nakış, yıkama gibi konularda teknik bilgiye sahip olmak gerekir.
 • Çoğunlukla en az 5 yıllık tecrübeye sahip olmak istenir.

Baskı nakış sorumluları nerelerde çalışır?

Baskı nakış sorumlusu iş ilanları yeni yayınlanan ilanlar tekstil firmaları ve fabrikalar tarafından verilir. Erkek, kadın, çocuk giyimi üzerine üretim yapan firmalarda ve fabrikalarda baskı nakış alanında kendini geliştirmiş ve bilgili çalışanlar için de sürekli bir talep vardır. Sen de bu iş dalında bir tecrübeye, donanıma ve bilgiye sahip olduğunu düşünüyor ve iş arıyorsan iş ilanlarına başvurabilirsin.

Baskı nakış sorumlusu olmak neleri gerektirir?

Baskı nakış sorumluları, sadece baskı-nakış gibi ara uygulamaların sipariş ve imalat gereklerine uygun programlanmasından sorumlu değil, aynı zamanda istenilen kalite etkenlerine uygun üretebilmekten de sorumludurlar. Bundan dolayı baskı nakış sorumlusu olmak, teknik bilgiyi ve pratik olmayı gerektirir. Sen de bu donanımlara sahip olduğunu düşünüyorsan güncel baskı nakış sorumlusu iş ilanlarına kariyer.net üzerinden başvuruda bulunabilirsin.

Kimler baskı nakış sorumlusu olabilir?

Bu konuda teknik donanıma sahip olan ve pratik bir biçimde fikir sunabilen herkes baskı nakış sorumlusu olabilir. Uygun koşulları sağlayan kişiler, gerekli olan eğitimleri alabilir. Fakat bu iş kolunda çalışabilmek için gerekli teknik donanıma da sahip olunması gerekir. Fabrikalarda, tekstil firmalarında baskı nakış sorumlusu olarak çalışmak için baskı nakış sorumlusu iş ilanları İstanbul ve diğer şehirlerdeki ilanlara başvuruda bulunabilirsin.

Baskı nakış sorumlusu olarak nasıl iş bulabilirim?

Baskı nakış sorumlusu olmak için bazı koşullara uygun olmak gerekir. Bu koşulları sağladığın durumda yayınlanan iş ilanına başvuru yapabilirsin. Baskı nakış sorumlusu iş ilanları bay ve bayanlar için bulunur. Bu şekilde tam zamanlı ve part-time olarak iş ilanlarına ulaşabilirsin. kariyer.net'te yer alan filtreleri kullanarak baskı nakış sorumlusu iş ilanları bayan, bay, şehir, çalışma biçimi, departman gibi durumları özelleştirebilirsin.

Sıkça Sorulan Sorular

Baskı nakış sorumlusu iş ilanları hangi meslek alanlarını kapsar?

Baskı nakış sorumlusu iş ilanlarının kapsadığı meslek alanları eğitim seviyelerine göre sınıflandırılır. Meslek liselerinin tekstil bölümü mezunları, meslek yüksek okullarının Tekstil programları veya Tekstil Teknolojisi programlarından mezun adaylar bu alanda çalışabilirler. Bu alanda alınan mesleki yeterlilik belgesi ile bu pozisyonda çalışan meslek gruplarına dahil olunabilir. Aynı zamanda bu alanda belli bir tecrübeye ve iş bilgisine sahip bireyler de yine bu alanda görev alabilir. Baskı nakış fasonu, baskı nakış sorumlusu ve baskı nakış takipçisi bu alandaki meslek gruplarıdır.

Baskı nakış sorumlusu iş ilanlarının en yoğun olduğu bölgeler hangileridir?

Baskı nakış sorumlusu, her tekstil işletmesi için gerekli çalışanlardandır. Tekstil alanında önde gelen şehirlerden biri olan İstanbul ilinde hizmet veren firmalar, bu bölgede yoğun olarak baskı nakış sorumlusu iş ilanlarını yayınlar. Ankara, Bursa, Mersin, Adana, Malatya, İzmir, Adıyaman ve Gaziantep Türkiye'nin diğer önemli hazır giyim ve tekstil şehirleri arasında sayılabilir.Bu şehirler, baskı nakış sorumlusu pozisyonunda yoğun olarak iş ilanları yayınlayan diğer bölgeler olarak sıralanabilir.

Baskı nakış sorumlusu iş ilanlarına kimler başvurabilir?

Baskı nakış sorumlusu iş ilanlarına bu konuda belli bir eğitim almış veya belli bir tecrübeye sahip adaylar başvurabilir. Meslek lisesi veya iki yıllık eğitim verilen meslek yüksekokullarının Tekstil bölümünden mezun olan adaylar, baskı nakış sorumlusu iş ilanlarına başvurabilirler. Baskı, nakış, yıkama ve parça boya konusunda teknik bilgilere hâkim olan, bu alanda en az beş yıllık deneyime sahip olan veya yöneticilik yapmış olan adaylar bu pozisyonda açılan iş ilanlarına başvuruda bulunabilirler.

Baskı nakış sorumlusu iş ilanlarında aranan koşullar nelerdir?

Baskı nakış sorumlusu iş ilanlarında adaylarda aranan bazı koşullar bulunur. İlgili alanda belli bir eğitim almış olmak veya belli bir tecrübeye sahip olmak istenen koşulların başında gelir. Bu pozisyonda çalışman için doğru zamanlama ile doğru kalitedeki işi teslim etmen ve ürünlerin nakış, dikim, boyama gibi özelliklerini kontrol etmen gerekir. Yoğun çalışma temposuna uyum sağlayabilmen, kesim programlarını takip ederek planlama yapabilmen, iş akışını işletmenin ve işin prosedürlerine uygun olarak yürütmen istenir.

notifications İş Alarmı kur