11

Bilişim Teknolojileri Öğretmeni İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search
Sıralama Önerilen

Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

Bilişim Teknolojileri Öğretmeni cancel
Bahçeşehir Okulları
Bilişim Teknolojileri Öğretmeni
Bahçeşehir Okulları
İstanbul (Tümü) +63 il daha İş Yerinde
Tam zamanlı
1 gün

Bilişim Teknolojileri Öğretmeni İş İlanları

Bilişim teknolojileri öğretmenleri, farklı eğitim kurumlarında değişik yaş gruplarındaki öğrencilere bilgisayar eğitimi vermekle görevli olan eğitmenlerdir. Bilişim teknolojileri öğretmeni unvanına sahipsen bu pozisyonda yayınlanan iş ilanlarını gözden geçirebilirsin. Bilişim teknolojileri öğretmeni iş ilanlarına kariyer.net’ten ulaşabilirsin. Bu pozisyonda, özel eğitim kurumlarında ve kurslarda çalışabilecek kişilere sık sık ihtiyaç duyulur. Bilişim teknolojileri öğretmeni iş başvurusu yapacağın zaman çeşitli detayları gözden geçirerek sana uygun ilanlara ulaşabilirsin. Aranan tüm kriterleri karşıladığın takdirde kurumlardan geri dönüş alarak kısa süre içerisinde bilişim teknolojileri öğretmeni olarak görev almaya başlayabilirsin.

Bilişim Teknolojileri Öğretmeni Ne İş Yapar?

Bilişim teknolojileri öğretmeni olarak görev almak istersen öncesinde bu meslek hakkında daha detaylı bilgiler sahip olman gerekir. Bilişim teknolojileri öğretmeni arayanların yayınladığı iş ilanlarını incelerken iş tanımlarına göz atabilirsin. Bu alanda çalışan kişilerin görev ve sorumluluklarının neler olduğu ile ilgili detaylara göz atıp, bilgi edinerek kendini geliştirmen sana avantaj sağlar. Bilişim teknolojileri öğretmenlerinin çeşitli görevleri bulunabilir:

  • Bilişim teknolojileri öğretmenleri, çalıştıkları kurumda yer alan öğrencilere bilgi teknolojisi ilkelerini ve kurallarını öğretir.
  • Bununla birlikte müfredat standartlarına bağlı olarak haftalık ve yıllık ders planı hazırlayan bilgi teknolojileri öğretmenleri bu plana sadık kalmaya çalışır.
  • Aynı zamanda bu alanda öğrencilerin ilgisini çekmek ve dersten yüksek verim almalarını sağlamak için bilişim teknolojileri öğretmenleri interaktif ders materyalleri hazırlar.
  • Ders anlatırken, konuları pratiğe dökmek için bilişim teknolojileri öğretmenleri öğrencilere çeşitli uygulamalar yaptırır. Bu uygulamalar bireysel ya da grup şeklinde olabilir.
  • Ayrıca bilişim teknolojileri öğretmenleri, yapılan bu çalışmaları kontrol eder ve değerlendirme yapar. Yanlış uygulamalar yapıldığı takdirde düzeltmeler yaparak kalıcı öğrenmeyi hedefler.
  • Öğrencilere ödevler veren ve sınavlar uygulayan bilişim teknolojileri öğretmenleri bu uygulamalar sonucunda ölçme ve değerlendirme yapar. Bu sonuçlar doğrultusunda öğrenci gelişimlerini tartarak nasıl bir yol izlemesi gerektiği hakkında fikir sahibi olur.
  • Öğrenci gelişimine katkıda bulunmak için öğretmenler, öğrencilerin ailesiyle ve okul yöneticileri ile iletişim hâlinde olabilir.
  • Mesleki gelişimini sürdürmek için bilişim teknolojileri öğretmenlerinin güncel uygulamalardan ve yeniliklerden haberdar olması gerekir.

Bilişim Teknolojileri Öğretmeni Olmak için Hangi Özelliklere Sahip Olmak Gerekir?

Bilişim teknolojileri öğretmeni olarak görev almak istersen bazı özelliklere sahip olman beklenir. Bilişim teknolojileri öğretmeni iş ilanları yeni mezun olmuş öğretmen adaylarına yönelik olabilir. Üniversitelerde yer alan bilgisayar ve öğretim teknolojileri öğretmenliği lisans bölümünden mezun olman kurumların aradığı özellikler arasındadır. Aynı zamanda bilişim teknolojileri öğretmeni olarak görev almak için sınıf düzenini sağlaman beklenir. Bilgisayar teknolojilerini etkili olarak kullanabilmen ve bu alanda yapılan yenilikleri takip etmen de büyük önem taşır. Bilişim teknolojileri öğretmeni arayan kurumlar bu alanda çalışacak kişilerin sözlü iletişim kabiliyetinin yüksek olmasını ister. Ayrıca bilişim teknolojileri öğretmeni iş ilanları erkek adayların askerliklerini tamamlamış olması gerektiğini belirtir. Askerden muaf olan ya da tecil ettirmiş kişiler de bu alanda eğitmen olarak çalışmaya başlayabilir. Güncel bilişim teknolojileri öğretmeni iş ilanlarını incelerken kurumların aradığı özellikleri karşılayıp karşılamadığını değerlendirebilirsin. 

Bilişim Teknolojileri Öğretmenliği İş İlanlarında Hangi Detaylara Dikkat Edilmelidir?

Bilişim teknolojileri öğretmeni iş ilanları İstanbul başta olmak üzere birçok farklı bölgede sık sık yayınlanır. Bulunduğun bölgedeki eğitim kurumlarındaki işverenlerin yayınladığı bilişim teknolojileri öğretmenliği ilanlarına başvuru yapmadan önce bazı detaylara dikkat etmen gerekir. Kariyer.net’ten ilgili ilana göz atarken il ve ilçe filtrelemesi yaparak sana en yakın olanları listeleyebilirsin. Bilişim teknolojileri öğretmeni iş ilanları kadın ya da erkek tüm öğretmen adaylarına yönelik olarak yayınlanır. Bu iş ilanlarında yer alan çalışma saatlerine ve koşullarına başvuru yapmadan önce detaylı bir şekilde göz atabilirsin. Bilişim teknolojileri öğretmenleri tam zamanlı çalışma şekline sahip olabilir. Aynı zamanda kurumların sunduğu imkânları da gözden geçirmen büyük önem taşır. Bilişim teknolojileri öğretmeni iş ilanları bugün yayınlananlarla beraber güncel seçenekleri karşına getirir. Kurumların aradığı özelliklere göre profilini detaylı bir şekilde güncellemen büyük önem taşır.

Bilişim teknolojileri öğretmenlerinin çalışma ortamı ve koşulları nasıldır?

Bilişim teknolojileri öğretmeni olarak çeşitli kurumlarda görev almak istersen bu pozisyonun çalışma ortamına ve koşullarına göz atabilirsin. Bilişim teknolojileri öğretmenleri; okullarda, özel eğitim kurumlarında ve kurslarda çalışma imkânı bulur. Bu kurumlarda uzun yıllar çalışarak kıdemli öğretmen olabilirsin. Farklı gruplardaki öğrencilere eğitim veren bilişim teknolojileri öğretmenlerinin hakları ve çalışma koşulları, kurumlar tarafından belirli kriterlere ve şirket politikalarına göre şekillendirilir. 

Bilişim teknolojileri öğretmeni olmak için hangi eğitim ve belgelere sahip olmak gerekir?

Bilişim teknolojileri öğretmeni unvanına sahip olmak istersen bu alanda tamamlaman gereken çeşitli eğitimler yer alır. Bilişim teknolojileri öğretmeni olmak için üniversitelerin bu alanda eğitim veren fakültelerinin ilgili bölümlerinden mezun olma şartı aranır. Üniversitelerde yer alan dört yıllık bilgisayar ve öğretim teknolojileri öğretmenliği lisans bölümünden başarıyla mezun olduğun takdirde bu alanda çalışma olanağına sahip olabilirsin. Devlet kurumlarında çalışmak içinse KPSS’den gereken puanları alman beklenir.

Bilişim teknolojileri öğretmenliği iş ilanlarına nasıl ulaşabilirim?

Alanınla ilgili iş ilanlarına ulaşmak için kariyer.net’i dilediğin zaman ziyaret edebilirsin. Kariyer.net’te yer alan arama kısmına bilişim teknolojileri öğretmeni yazdığında birçok farklı bölgede yayınlanan iş ilanları önüne sıralanır. Bu iş ilanlarından sana uygun olduğunu düşündüğün seçeneklere hemen başvurunu yapabilirsin. Başvuru yapmak için ilanların detayında bulunan aşamaları takip etmen yeterli olur.

Bilişim teknolojileri öğretmenliği iş ilanlarında hangi çalışma şekilleri bulunur?

Bilişim teknolojileri öğretmeni olarak kariyerinde ilerlemek istiyorsan bu mesleğin çalışma biçimleri hakkında fikir sahibi olman gerekir. Bilişim teknolojileri öğretmeni iş ilanlarına kariyer.net’te göz atarken, bu pozisyonda çalışan kişilerin çalışma şekillerini incelemen mümkündür. Bilişim teknolojileri öğretmenleri genellikle tam zamanlı olarak eğitim kurumlarında çalışma imkânı bulur. Bu kurumların ders saatlerine bağlı olarak bilişim teknolojileri öğretmenlerinin mesai saatleri de değişiklik gösterebilir.

Sıkça Sorulan Sorular

Bilişim teknolojileri öğretmeni hangi kurumlarda çalışma imkânı yakalayabilir?

Bilişim teknojileri öğretmeni olarak farklı kurum ve kuruluşlarda çalışma imkânı yakalayabilirsin. Ortaokul ve lise düzeyindeki pek çok kurumda bilişim teknolojileri öğretmeni olarak çalışabilirsin. Bilişim teknolojileri öğretmeni unvanıyla ilgili kurslarda eğitim vererek de aktif olarak mesleğini devam ettirme imkânı yakalayabilirsin. Meslek liselerinde ve teknik liselerde bu alanı tercih etmiş öğrencilere detaylı bir eğitim verme hakkını da kazanabilirsin. Genel olarak özel eğitim kurumlarında ve kamuda çalışabilirsin.

Bilişim teknolojileri öğretmeni iş ilanlarında aranan eğitim şartları nelerdir?

Bilişim teknolojileri öğretmeni iş ilanlarına başvurmak istiyorsan bazı eğitimleri tamamlamış olman gereklidir. Eğitim verebilir olma yetkinliğine sahip olmak için Eğitim Fakültelerinden mezun olman veya formasyon sürecini başarıyla tamamlaman gerekir. Bilgisayar Öğretim Teknolojileri bölümünü tamamlayıp diploma sahibi olman bu alanda çalışabilmen için şarttır.

Bilişim teknolojileri öğretmeni iş ilanlarında hangi belgeler gereklidir?

Bilişim teknolojileri öğretmeni iş ilanlarına başvurmak için bazı belgeleri temin etmiş olman gereklidir. Bu belgelerden en önemlisi mesleği yapabilecek durumda olduğunu tescilleyen eğitim diplomalarıdır. Asgari düzeyde istenen belge; ilgili bilişim teknolojileri bölümlerinin birinden başarıyla mezun olunduğuna dair diplomadır. Ek olarak yazılım ve kodlama gibi alanlarda var olan kurslara gitmiş olmak ve başarılı bir sürecin sonunda alınan yeterlilik belgesi önemlidir.

Bilişim teknolojileri öğretmeni iş ilanlarından nasıl haberdar olunur?

Bilişim teknolojileri iş ilanlarına başvurmak ve güncellenen ilanlardan haberdar olmak isteyebilirsin. Bu durumda Kariyer.net'in iş ilanlarına hızlıca erişme ve en yeni ilanları hızlıca öğrenme özelliğinden faydalanabilirsin. Arama çubuğuna “Bilişim teknolojileri iş ilanları” yazarak arama yapabilirsin ve birçok ilana hemen ulaşabilirsin. Bunun yanında yeni eklenen ilanları da kaçırmak istemezsen alarm özelliğini etkinleştirerek güncel ilanlardan haberdar olabilirsin.

notifications İş Alarmı kur