Daha iyi bir deneyim için uygulamada aç

keyboard_arrow_down
3

Biyokimya Uzmanı İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_downsearch


search
Sıralama Önerilen

Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

Biyokimya Uzmanı cancel

Sıkça Sorulan Sorular

Biyokimya uzmanı iş tanımı nedir?

Biyokimya, canlının içerisinde barındırdığı madde ve sıvıların işlevini inceleyen bilim dalıdır. Bu mesleği yerine getiren kişilere ise biyokimya uzmanı denir. Biyokimya uzmanları canlılarda bulunan hastalıkların teşhisinde, tedavisinde ve takibinde; kan, idrar ve vücut içi boşluklardan alınan örnekleri analiz edip değerlendirirler. Laboratuvarın güvenliği, tıbbi cihazların bakımı ve kimyasalların kontrolü de biyokimya uzmanlarının sorumlulukları arasında yer alır. Ek olarak üzerinde çalışılan test sonuçlarını değerlendirmek, raporlamak ve onaylamak da bu görevlerdendir.

Biyokimya uzmanı çalışma ortamları nasıldır?

Biyokimya uzmanları laboratuvar ortamında çalışırlar. Hastadan alınan numunelerin güvenli şekilde saklanabilmesi ve değerlendirebilmesi için laboratuvar ortamı gereklidir. Laboratuvar ortamı dışında çalışılabilecek çok fazla alan bulunmamaktadır.

Biyokimya uzmanı iş ilanlarında başvuru koşulları nelerdir?

Biyokimya uzmanı iş ilanlarında aranan koşullardan en önemlisi, 6 yıllık tıp eğitiminin ardından 4 yıllık tıbbi biyokimya branşında uzmanlık eğitimini tamamlamış olmaktır. Tıbbi laboratuvar Akreditasyonu hakkında bilgi sahibi olmak da çok önemlidir. Biyokimya uzmanları için yayınlanan iş ilanlarına Kariyer.net ile ulaşılabilir.

Biyokimya uzmanı iş ilanlarının en yoğun olduğu bölgeler hangileridir?

Biyokimya uzmanı iş ilanlarının yoğunluğu bölgeden bölgeye farklılık göstermektedir. Neredeyse tüm bölgelerde biyokimya uzmanı iş ilanları yayınlanmaktadır. Özellikle Marmara Bölgesi'nde yer alan illerde biyokimya uzmanı iş ilanları yoğunluktadır. Biyokimya uzmanı iş ilanlarının yoğun olduğu diğer bölgeler ise Ege ve Akdeniz'dir. Bu alandaki iş ilanlarını inceleyebilir, yaşadığın konuma yakın mesafedeki iş ilanlarına başvuru yapabilirsin.