47

Biyoloji Öğretmeni İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search
Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

Biyoloji Öğretmeni cancel
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.

Biyoloji Öğretmeni İş İlanları

Biyoloji öğretmenleri; canlının oluşumu, hayatın evreleri, evrim gibi konuların doğru bir biçimde öğrencilere aktarılmasını sağlar. Alınan eğitimin kapsamlı olması, çalışma alanlarını genişlettiği gibi laboratuvarda çeşitli deney ve gözlem faaliyetlerinde de bulunur. Birçok insanın tercih ettiği mesleklerden biri olması açısından biyoloji öğretmenliği ile ilgili iş olanakları da mevcuttur. Üniversitelerin gerekli bölümlerinden mezun olduysan kariyer.net’te biyoloji öğretmeni iş ilanları sayfalarına göz gezdirebilir ve uygunluğun doğrultusunda başvurunu hemen yapabilirsin. Biyoloji öğretmeninin mesleki bilgi birikimine ve bunu aktarabilecek yetkinliklere sahip olması beklenir. Üniversitelerin belirli bölümlerinden formasyon aldığın ve mesleki bilgiye sahip olduğun sürece biyoloji öğretmeni olarak devlet okullarında veya özel kurumlarda çalışma imkânı yakalayabilirsin. Gerekli yeterliliği sağlayanlar öğretmenlik yapabilir. Tercih edenler yüksek lisans ve doktoralarını tamamlayarak akademisyen olarak da kariyerlerine devam edebilir. Ayrıca özel sektörde veya kamuda da farklı iş olanakları bulabilirsin. Güncel biyoloji öğretmeni iş ilanlarını dikkatlice inceleyerek, yetkinliğiniz doğrultusunda başvurunuzu gerçekleştirebilirsin.

Biyoloji Öğretmeni Olmak için Aranılan Nitelikler Nelerdir?

Kamuda veya özel sektörde çalışabileceğin biyoloji öğretmeni iş ilanlarına başvuru yapmak için bir takım niteliklere sahip olman beklenir:

  • Biyoloji öğretmeni olmak için üniversitelerin lisans eğitimi veren ilgili bölümlerinden mezun olman beklenir. Mezun olan öğrenciler istihdam alanlarında biyoloji öğretmeni olarak çalışmaya başlar.
  • Ayrıca fakültelerin biyoloji bölümünden mezun olanlar da formasyon eğitimi alarak biyoloji öğretmeni olarak hizmet verebilir.
  • Biyoloji öğretmeninin hem alanıyla ilgili hem de öğretmenlik mesleğine dair bilgi birikimine sahip olması beklenir. Biyoloji öğretmeni iş ilanları Ankara gibi yerlerde çalışman için mesleki yeterliliğinin çalışmak istediği kurumların beklentilerini karşılayacak düzeyde olması beklenir. Geçmiş tecrübelerinin veya aldığın eğitimlerin bu kriterlere uygun olduğunu düşünüyorsan biyoloji öğretmeni iş ilanları yeni yayınlananları inceleyerek başvuruda bulunabilirsin.
  • Laboratuvarlarda deneysel çalışmalarda bulunan biyoloji öğretmenlerinin kendini geliştirmeye istekli ve yaratıcı olması beklenir. 

Biyoloji Öğretmeninin Çalışma Ortamı ve Koşulları Nasıldır?

Biyoloji öğretmeninin çalışma koşulları başvurduğu ilanlara göre değişkenlik gösterebilir. Biyoloji öğretmeni arayan kurumlara bakarak çalışma koşullarını öğrenmen mümkündür. Devlet okullarında veya özel okullarda çalışabilir ya da bireysel dersler vererek mesleğini gerçekleştirebilirsin. Birçok şehirde çalışma olanağı sunan bu meslekle ilgili biyoloji öğretmeni iş ilanları Antalya veya farklı şehirler için yayınlanan seçenekler mevcuttur. Mezun olduktan sonra çeşitli kamu kuruluşlarında çalışma imkânı bulabilirsin. Çalışmak istediğin bazı kurumlar senden tam zamanlı çalışmanı beklerken farklı kurumlar ise belirli saatlerde çalışmanı bekleyebilir. Biyoloji öğretmeni genel anlamda sınıflarda ve laboratuvarlarda görevini yürütür. Çalışmak istediğin eğitim kurumlarının çalışma ortamlarını ve şartlarını, başvurmak istediğin firmanın yayınladığı ilanlara bakarak öğrenebilirsin.

Biyoloji Öğretmeninin Görevleri Nelerdir?

Biyoloji öğretmeni, öğrencilerine hem biyoloji özelinde hem de genel davranış itibariyle hangi bilgi, beceri, tutum ve davranışları aktaracağını belirler. Eğitim verdiği grubun düzeyine uygun çalışma programı hazırlar ve uygular. Öğrencilerinin başarı durumunu takip ederken gelişimlerini destekleyecek girişimlerde bulunur. Alanı ile ilgili gelişmeleri izleyip elde ettiği yeni bilgileri öğrencilerine en iyi biçimde aktarması beklenir. Sınıf, laboratuvar, saha gezisi kurallarını oluşturarak tüm öğrencilerin bunları anlamasını ve kabul etmesini sağlar. Yayınlanan ilanlar doğrultusunda kurumların beklentilerini karşılayan niteliklere sahip olduğunu düşünüyorsan bu ilanlara başvuru yapabilirsin. Sen de bu meslek grubuna dâhil olmak ve kendine yer edinmek için biyoloji öğretmeni iş ilanları bayan veya bay şeklinde incelemelerde bulunarak, kurumların senden bekledikleri kriterler doğrultusunda iş olanağı bulabilirsin. 

Biyoloji öğretmenliği iş ilanlarında part time çalışma olanakları nelerdir?

Pek çok kişi tarafından tercih edilen mesleklerden olan biyoloji öğretmeni iş ilanları bay veya kadın olmak üzere farklı alternatiflerde yayınlanabilir. kariyer.net’ten incelemelerde bulunabilir ve iş şartlarını öğrenebilirsin. Çalışmak istediğin bazı eğitim kurumları senden belirli saat dilimlerinde çalışmanı bekler. Bireysel dersler vererek part time çalışma iş olanağı da bulabilirsin. Ayrıca farklı şehirlerde birçok kurumun açmış olduğu iş ilanlarını inceleyebilir ve yetkinliklerinin uyuşması durumunda işe başlayabilirsin. İlanda belirtilen iş tanımlarına ve koşullara uygunluğun doğrultusunda başvurular yapabilirsin.

Biyoloji öğretmeninin çalışma alanları nedir?

Biyoloji öğretmeni Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı devlet okullarında çalışabileceği gibi özel okullarda da çalışma imkânı bulur. Bireysel dersler vermek istersen biyoloji öğretmeni arayanları araştırarak kendine yer edinebilirsin. Dershane ve etüt merkezlerinde çalışabileceğin gibi üniversitelerin yüksek lisans programlarına katılarak akademisyen olma fırsatı da yakalayabilirsin. Ayrıca laboratuvarlarda çalışmak istersen geçmiş deneyimlerin ve lisans eğitimlerinin uygun olması durumunda ilgili ilanlara başvuru yapabilirsin.

Hangi şehirlerde biyoloji öğretmeni olarak iş bulabilirim?

Pek çok farklı şehirde ihtiyaç duyulan biyoloji öğretmenliği mesleğinde kendine yer edinmek için farklı kurumların açmış olduğu ilanlara göz gezdirebilirsin. Ulaşım imkânının kolaylığı açısından kendine uygun tercihler yapabilirsin. Biyoloji öğretmeni iş ilanları İstanbul veya Ankara illeri özelinde yayınlanmış ilanları araştırabilir ve başvurmak istediğin kurumların senden bekledikleri aday kriterlerini kontrol edebilirsin. 

Biyoloji öğretmeni olarak hangi kurumlarda çalışabilirim?

Pek çok farklı şehirde bulunan dershane ve etüt merkezlerinde ihtiyaç duyulan bu meslekle ilgili biyoloji öğretmen iş ilanları arasından seçimini yapabilirsin.  Eğitim kurumlarının yayınlamış oldukları ilanlardaki aday kriterleri ve pozisyon bilgileri kısımların inceleyerek kendi yetkinliklerini gözden geçirebilir, kurumların istemiş olduğu gerekli eğitimleri ve iş tecrübelerini karşılayıp karşılamadığını değerlendirerek başvurunu tamamlayabilirsin.

Sıkça Sorulan Sorular

Biyoloji öğretmeni olmak için hangi eğitimleri tamamlamak gereklidir?

Biyoloji öğretmenliği ve biyoloji mezunları özel kurumlarda ya da devlet kurumlarında öğretmen olarak çalışabilir. Biyoloji öğretmeni olmak için belirli eğitimleri tamamlamak gerekir. Kamu kurumlarında çalışmak isteyen öğretmenlerin bu alandan mezun olduktan sonra atanmak için gereken KPSS puanını alması gerekir. Öte yandan özel kurumlarda çalışmak isteyen kişiler, biyoloji bölümünden mezun olduktan sonra çeşitli dershanelerde ve kurslarda çalışmaya başlayabilir. Özel kurslarda ve dershanelerde biyoloji öğretmeni olarak çalışmak için KPSS zorunluluğu bulunmaz. Ayrıca Eğitim Fakültesi mezunu olmayan kişiler öğretmenlik yapabilmek için formasyon eğitimi almalıdır.

Biyoloji öğretmeni iş ilanları en çok hangi illerde yayınlanır?

Biyoloji öğretmeni olarak çalışmayı hedefleyen kişiler için eğitim sektörünün geliştiği illerde daha fazla iş imkanı bulunur. Kariyer.net adresi üzerinden filtreleme yaparak bulunduğun bölgedeki biyoloji öğretmeni ilanlarına göz atabilirsin. Türkiye’nin birçok ilinde biyoloji öğretmenine ihtiyaç duyulsa da İstanbul’da biyoloji öğretmeni iş ilanları nispeten daha fazladır. Özellikle özel kurumlarda ve dershanelerde bu alanda öğretmen ihtiyacı bulunur. Biyoloji öğretmeni iş ilanlarını incelerken kurumların aradığı özellikleri inceleyip kendine uygun olan seçeneğe başvuru yapabilirsin.

Biyoloji öğretmeni için özel sektörde iş imkanları nelerdir?

Özel sektörde birçok farklı kurum ve kuruluş bulunur. Özel kurslarda ve dershanelerde biyoloji öğretmeni ihtiyacı olur. Bu kurumların ve kuruluşların yayınladığı iş ilanlarını inceleyerek kendine uygun iş imkanı bulabilirsin. Özellikle dershaneler sık sık yarı zamanlı ya da tam zamanlı öğretmen arayışına girer. Ders saatleri değişkenlik gösteren bu kurumlarda kendi planına göre bir iş bularak kariyerinde ilerleyebilirsin. Aynı zamanda özel okullarda da biyoloji öğretmeni olarak çalışman mümkündür.

Biyoloji öğretmeni iş ilanlarına nasıl ulaşabilirim?

Biyoloji öğretmeni olmak için gereken eğitimleri tamamladıysan iş ilanlarını incelemeye başlayabilirsin. Bulunduğun yerden aradığın özelliklere göre filtreleme yaparak iş ilanlarını listelemen oldukça kolaydır. Kariyer.net üzerinden deneyimine göre farklı iş imkanlarını değerlendirebilirsin. Ayrıca Kariyer.net'in filtreleme özelliğini kullanarak belirlediğin şartlara uygun iş ilanlarını listeleyebilirsin.

notifications İş Alarmı kur