23

Biyomedikal Cihaz Teknikeri İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search
Sıralama Önerilen

Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

Biyomedikal Cihaz Teknikeri cancel
Gizli Firma
Biyomedikal Cihaz Teknikeri
Gizli Firma
İstanbul(Asya) İş Yerinde
Tam zamanlı
6 gün
LG Electronics Tic. A.Ş.
Sales Engineer(Medical Device)
LG Electronics Tic. A.Ş.
İstanbul(Avr.) İş Yerinde
Tam zamanlı
18 gün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.

Biyomedikal Cihaz Teknikeri İş İlanları

Hastanelerde kullanılması gereken ve elektronik cihaz kapsamında olan elektrikli tekerlekli sandalye, hasta monitörü, ultrason cihazı gibi tıbbi aletlerin bakımını yapan ve onarımını sağlayan kişilere biyomedikal cihaz teknikeri denir. Bu alanda çalışmak için meslek yüksekokulların ilgili bölümlerinden mezun olman beklenir. Teknolojinin gelişmesi ile birlikte tıpta kullanılan teknolojik alet sayısının artmasıyla birlikte, bunlarla ilgilenen donanımlı elemana olan ihtiyaç sayısı da artış gösterir. Bu bölümün amacı ise tıpta kullanılan teknolojik aletlerin ömrünün uzun olmasına katkı sağlamak ve düzenli bakım onarımını yapmaktan geçer. Ayrıca yeni cihazların kurulumunun yapılmasını sağlayacak donanımlı ve bilgili eleman yetiştirilmesini sağlamak da biyomedikal cihaz teknikerinin görevleri arasında yer alır. Sağlık sorunları için teknoloji ve biyoteknolojiden faydalanılarak yürütülen bir dal olan biyomedikal cihaz teknikliği biriminde görev almak istiyorsan bir takım gerekli mesleki eğitimleri tamamlanmış olman beklenir. Biyomedikal cihaz teknikeri iş ilanlarına başvurarak yetkinliklerin doğrultusunda çalışma imkânı bulabilirsin. Kamu ya da özel hastanelerde çalışabilir ve diğer birçok hizmet alanında görev yapabilirsin. Çalışabileceğin yerler arasında; teknik servisler, eğitim ve araştırma hastaneleri, biyomedikal ürün satan mağazalar da bulunur. Bu pozisyon için deneyimin ve lisans eğitiminle başvurmak istediğin şirketlerin yayınlamış olduğu ilanlardaki kriterler uyuşuyorsa başvuru yapabilirsin. Biyomedikal cihaz teknikeri iş ilanları Ankara veya farklı şehirler için yayınlanmış olan ilanları kariyer.net’ten araştırarak bilgi sahibi olabilirsin.

Biyomedikal Cihaz Teknikeri Ne İş Yapar?

Biyomedikal cihaz teknikeri olarak meslekte görev alan kişi, kullanılan tıbbi cihazların ilgili yerlere monte edilmesini sağlar. Belirli zamanlarda tıbbi cihazların kullanımı hakkında hastane personeline gerekli eğitimleri sağlaması beklenir. Ayrıca bu tıbbi cihazların periyodik olarak bakımlarının yapılması için çalışmalarını sürdürür. Gereken birim ve departmanlara cihazın yönlendirilmesini ve tedarik edilmesini sağlayan biyomedikal cihaz teknikeri olmak için başvurularını hemen yapabilirsin. Aynı zamanda eğitimlere katılarak mesleki bilgilerini güncel tutan biyomedikal cihaz teknikeri aldığı bu eğitimler doğrultusunda kendisini ileriye taşır. Farklı şehirlerde ve firmalarda çalışma imkânı bulunan biyomedikal cihaz teknikeri olarak işe başlamak için sana uygun olan ilanları inceleyebilir ve başvurularını tamamlayabilirsin.

Biyomedikal Cihaz Teknikerinin Çalışma Ortamı ve Koşulları Nasıldır?

Biyomedikal cihaz teknikerinin çalışma ortamı çalıştığı birime bağlı olarak farklılıklar gösterir:

  • Biyomedikal cihaz teknikeri, hastanelerde görev aldığı gibi dispanserlerde ve tıbbi cihaz üreten fabrikalarda ya da tıp cihazlarının tamir ve bakım atölyelerinin servislerinde hizmet verir.
  • Pek çok farklı sektörde olduğu gibi birçok farklı şehirde de iş olanağı sunan bu meslekte yer edinmek istiyorsan kariyer.net’in biyomedikal teknikeri iş ilanları bay veya kadın kapsamında yayınlanan ilanlara bakarak başvuru yapabilirsin.
  • Başvuracağın şirketin senden beklediği özelliklere yayınlanmış olan ilanların aday kriterleri ve pozisyon bilgileri kısımlarından ulaşabilirsin.
  • Çalışacağın yerin ortamı genel anlamda görev yapacağın merkezlere bağlı olarak değiştiği gibi, sağlık hizmetlerinin giderek yaygınlaştırılması doğrultusunda çalışma alanları da giderek farklılaşır.
  • Farklı illerde açılan ilanlara başvuruda bulunmak için şehir kapsamında filtreleme yaparak araştırmalarını genişletebilirsin.

Biyomedikal Cihaz Teknikeri Olmak için Hangi Eğitim ve Belgelere Sahip Olmak Gerekir?

Biyomedikal cihaz teknikeri olarak meslekte yer edinmek için üniversitelerin ilgili lisans bölümlerinden veya ilgili bölümün iki yıllık ön lisans eğitimi veren programlarını tamamlamış olman gerekir. Üniversite’de bu eğitimi alan öğrencilere, alanında uzmanlaşmış kişiler tarafından teorik ve uygulamalı eğitimler verilir. Bu bölümde öğrenim gören öğrencilerin, pratikte donanımlı olarak uygulamaya geçebilmesi için teknik eğitimlerini tamamlamış olmaları beklenir. Ayrıca tamamlamaları gereken stajlarla birlikte biyomedikal cihaz teknikerlerinin ekip çalışmasına yatkın olmaları ve gelişen teknolojiyi takip etmeleri de şarttır. Aldığın tüm bu eğitimler doğrultusunda staj belgeni de çalışmak istediğin kurumlara sunarak biyomedikal cihaz teknikeri eleman arayan firmalara başvurunu yapabilirsin. 

Biyomedikal cihaz teknikerinin çalışma alanları nedir?

Biyomedikal cihaz teknikeri, hastanelerde ve laboratuvarlarda çalışabileceği gibi tıbbi cihaz üretimi yapan fabrikaların ilgili departmanlarında veya bu cihazların tamir ve bakım atölyelerinin servislerinde de çalışmalarını sürdürür. Biyomedikal cihaz teknikeri genel olarak doktor, hemşire ve diğer sağlık personelleriyle interaktif bir şekilde çalışır. Eğer sen de üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezunsan ve gerekli niteliklere sahip olduğunu düşünüyorsan biyomedikal cihaz teknikeri iş ilanları bayan ve bay özelinde incelemelerde bulunabilir ve kariyerine bu alanda devam edebilirsin.

Hangi şehirlerde biyomedikal cihaz teknikeri olarak çalışabilirim?

Biyomedikal cihaz teknikeri iş ilanları pek çok farklı şehirde yayınlanır. İlanları inceleyerek ihtiyaç duyulan kurumlarda biyomedikal cihaz teknikerliği mesleğinde kendine yer edinebilirsin. Farklı kurumların açmış olduğu ilanlar arasından ulaşım imkânının uygunluğu açısından kendin için ideal tercihleri yapabilirsin. Başvurmak istediğin ilanların aday kriterlerine uyum sağladığını düşünüyorsan kariyer.net’te İzmir biyomedikal cihaz teknikeri iş ilanları gibi farklı şehirlerde yayınlanmış ilanlara başvurabilirsin.

Biyomedikal cihaz teknikerinin sahip olması gereken özellikler nelerdir?

Biyomedikal cihaz teknikeri iş ilanına başvururken yayınlanmış ilanlarda belirtilen aday kriterlerini inceleyebilirsin. Biyomedikal cihaz teknikerinin alet ve makinelerle ilgilenen özellikte olması, mekanik ve şekil ilişkilerini anlamlandırabilmesi beklenir. Aynı zamanda sorumluluk sahibi olan ve insanlara yardım etmekten hoşlanan biyomedikal cihaz teknikerleri mesleki anlamda daha başarılı olur. İş deneyimlerinin ve mesleki eğitiminin yeterli düzeyde olması durumunda güncel biyomedikal cihaz teknikeri iş ilanlarına başvurabilirsin. 

Biyomedikal cihaz teknikerinin çalışma şekilleri nelerdir?

Biyomedikal cihaz teknikeri çalışma şekilleri genel anlamda çalışılan kurum ve birimler bağlamında farklılıklar gösterir. Biyomedikal cihaz teknikeri olarak tam zamanlı çalışman beklenir. Ayrıca çalışılan saatler, devlet kurumları veya özel sektörlerde de değişken olabilir. Özel sektördeki bir kurumun çalışma saatleriyle devlet kadrosunda çalışılan saatler farklıdır. Sen de üniversitelerin ilgili bölümlerinden istenilen nitelikte eğitimler aldıysan ve staj sürecini tamamladıysan biyomedikal cihaz teknikeri eleman arayanlara başvurunu hemen gerçekleştirebilirsin.

Sıkça Sorulan Sorular

Biyomedikal cihaz teknikeri unvanı nasıl alınır?

Biyomedikal cihaz teknikerleri sağlık sektöründe farklı kurumlarda iş imkanı bulabilir. Tıbbi cihaz üreten firmalarda ve sağlık kuruluşlarında biyomedikal cihaz teknikeri elemanlarına ihtiyaç duyulur. Biyomedikal cihaz teknikeri unvanı almak için belirli eğitimleri tamamlaman gerekir. Üniversitelerin Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu bünyesinde bulunan Biyomedikal Cihaz Teknolojileri Bölümünü başarı ile tamamlayarak bu unvanı alabilirsin. Ön lisans programını başarıyla tamamladıktan sonra biyomedikal cihaz teknikeri olarak farklı firmalarda çalışmaya başlayabilirsin.

Biyomedikal cihaz teknikeri iş ilanları en çok hangi illerde yayınlanır?

Biyomedikal cihaz teknikerlerine tıbbi cihaz üretimi yapan firmaların yaygın olduğu bölgelerde daha çok ihtiyaç duyulur. Biyomedikal cihaz teknikeri iş ilanlarının yaygın olarak bulunduğu bölgeler arasında İstanbul ve İzmir gibi büyükşehirler yer alır. Bu bölgelerdeki sağlık kuruluşları ve tıbbi cihaz firmaları, biyomedikal cihaz teknikeri iş ilanları yayınlar. Kurumlarda kullanılan cihazların bakımı ve montajı için teknikerler, sağlık çalışanlarına yardımcı olur. Kariyer.net üzerinden filtreleme bulunduğun bölgedeki ilanlara ulaşabilirsin.

Biyomedikal cihaz teknikerinin çalışma ortamları nasıldır?

Biyomedikal cihaz teknikeri, farklı çalışma ortamlarında görev alabilir. Biyomedikal cihaz teknikerleri tıbbi ve biyolojik birimlerde çalışır. Sağlık kuruluşları ve tıbbi cihaz üreten firmalar biyomedikal cihaz teknikerlerinin çalışma ortamları arasında yer alır. Bu alanlarda kullanılan tıbbi cihazların kullanımından sorumlu olan biyomedikal cihaz teknikerleri, çalışanları bu konuda eğitir ve cihazların montajını yapar. Biyomedikal cihaz teknikerlerinin çalışma ortamı bulunduğu kuruma bağlı olarak farklılık gösterebilir.

Biyomedikal cihaz teknikeri iş ilanlarını nasıl bulabilirim?

Biyomedikal cihaz teknikeri unvanına sahip adaylar, Kariyer.net üzerinden bu alandaki iş ilanlarına ulaşabilir. Kariyer.net'in filtreleme özelliği sayesinde aday, bulunduğu şehirdeki tıbbi cihaz üreten firmaların yayınladığı ilanları listeleyebilir. Aynı zamanda deneyim süresi ve eğitim düzeyi filtrelemesi yapan adaylar, kendilerine uygun iş ilanlarını görebilir.

notifications İş Alarmı kur