25

Biyomedikal Teknikeri İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search
Sıralama Önerilen

Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

Biyomedikal Teknikeri cancel
KIZILAY SAĞLIK A.Ş.
Biyomedikal Teknikeri
KIZILAY SAĞLIK A.Ş.
İstanbul(Asya) İş Yerinde
Tam zamanlı
3 gün
LG Electronics Tic. A.Ş.
Sales Engineer(Medical Device)
LG Electronics Tic. A.Ş.
İstanbul(Avr.) İş Yerinde
Tam zamanlı
24 gün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.

Biyomedikal Teknikeri İş İlanları

Biyomedikal teknikeri, sağlık ve teknolojik alanda çalışabileceğin bir iş imkânı sunar. Bu mesleği yapanlar, sağlık kuruluşlarında bulunan pek çok teknolojik cihazın bakımından, onarımından ve yeniliklerinden sorumludur. Aynı zamanda bu bakımları ve onarımları rapor etmekle görevlidir. Sağlık ocaklarında, devlet ya da özel hastaneler gibi sağlık alanına dair teknolojik aletlerin bulunduğu her alanda iş bulabilirler. Biyomedikal teknikeri iş ilanları arasında; bu mesleğin gerektirdiği özellikler, çalışma ortamı, koşulları bulunur. Biyomedikal teknikeri iş ilanı kadın ve erkek özelinde incelenebilir. kariyer.net’in filtreleme seçeneği sayesinde kendine uygun biyomedikal tekniker iş ilanlarına ulaşabilirsin. Biyomedikal teknikeri iş ilanları yeni dönemde oldukça rağbet gören alanlardandır. 

Biyomedikal Olmak için Hangi Özelliklere Sahip Olmak Gerekir?

Mesleklerin gerçekleştirilebilmesi için kişilik olarak ve bilgi birikimi olarak bazı özelliklere sahip olunması gerekir. Bu bilgileri genel olarak ilgili bölümlere sahip üniversitelerde, yüksek okullarda ya da gerekli kurslarda alabilirsin. İşini iyi bir şekilde yapabilmek için mesleğinin istenen özelliklere sahip olmalı ve başvurunu yaparken CV’nde bu özelliklerini belirtmelisin. Her meslekte, çalışma isteği olan bireylerden beklenen bazı özellikler bulunur. Bunlardan en önemlisi disiplinli ve özverili bir biçimde çalışmaktır. Disiplin sayesinde işler aksamadan ve tam zamanında çözülür. İş disiplini sektörlere ve pozisyonlara göre değişiklik gösterebilir. Biyomedikal teknikerinde olması gereken özelliklerden bir tanesi de ekip çalışmasına uyumlu olmasıdır. Diğer sağlık personelleri ile iletişim hâlinde olması gereken biyomedikal teknikeri, cihazın sorununu net bir şekilde karşı taraftan öğrenmelidir. Sağlık alanında kullanılan cihazlar hassas olduğu için bunu yürütebilecek kimseler tarafından bu iş seçilmelidir. Laboratuvar gibi kapalı alanlarda uzun süreli çalışabilme sabrına ve öz verisine sahip olmalısın. Sağlık alanındaki aksamanın olumsuz sonuçlar doğurabileceği gerekçesi ile biyomedikal cihazlar zamanında teslim edilmeli ve onarılmalıdır. Bu özelliklere sahip olduğunu düşünüyorsan kariyer.net’te biyomedikal teknikeri arayan firmalar arasından seçim yaparak başvurunu tamamlayabilirsin. 

Biyomedikal Teknikerlerinin Çalışma Ortamı ve Koşulları Nasıldır?

Biyomedikal teknikerleri pek çok farklı sağlık kuruluşunda çalışabilir. Bunlardan bazıları; üniversite hastaneleri, teknik servisler, biyomedikal cihaz satan mağazalar, biyomedikal cihaz üreten fabrikalar, kamu hastaneleri, eğitim ve araştırma merkezleri, özel hastaneler ve ağız diş sağlığı hastaneleridir. Biyomedikal teknikeri iş ilanları Antalya ve farklı pek çok şehirde çalışma imkânı sunar. Sağlık sektörüne hizmet eden biyomedikal teknikerinin çalışma ortamı temiz ve hijyenik olmalıdır. Tekniker, cihazları ürettikten sonra temizliğinden ve doğruluğundan emin olmalıdır. Teknolojik aletler ile iç içe olan biyomedikal teknikerinin çalışma ortamı cihazlarla çevrilidir. Bu çalışma ortamı ve koşulları arasında çalışmak istiyorsan, üniversitelerin gerekli bölümlerinden mezunsan ve yeterli bilgilere sahipsen sen de biyomedikal teknikeri iş ilanı için başvurunu gerçekleştirebilirsin. 

Biyomedikal Teknikerleri Ne İş Yapar?

Biyomedikal teknikeri iş ilanları arasında senin için pek çok seçenek bulunur. Bu mesleğe dair yapabileceğin işler ve sorumluluklar aşağıdaki şekildedir;

  • İlgili bölümlerden mezun ve yeterli bilgiye sahip olduğun zaman biyomedikal teknikeri olarak işe başlayabilirsin.. 
  • Biyomedikal teknikeri olarak bilgilerini öğretmenlik olarak akademik alanda kullanabilirsin. Akademik başvuru yaparak biyomedikal sektörüne dair akademisyenlik yapabilirsin. 
  • Biyomedikal teknikeri iş ilanlarına göz atarak farklı yerlerde çalışma imkânı bulabilirsin.
  • Elektromekanik, elektronik ve hidrolik ekipmanları bulunan sağlık kuruluşlarında bu cihazların onarımından ve bakımından biyomedikal tekniker sorumludur. 
  • Cihazlara uygulanan testler sayesinde yeni biyomedikal aletler bulmak ve bunların kullanımını sağlamak yine bu işi yapanların görevidir.
  • Tekniker, yaptığı bakım, onarım ve cihazların bilgilerini kayıt altında tutar. 
  • Elde ettiği verileri analiz ederek raporlar hazırlayıp gerekli birimlere sunar. 
  • Çalışan sağlık personellerini bu cihazlar hakkında bilgilendirir. 

Farklı firmalarda, illerde ve çalışma şekillerinde biyomedikal teknikeri olarak kendine uygun bir iş bulabilirsin.

Biyomedikal iş ilanlarında hangi detaylara dikkat edilmeli?

Biyomedikal teknikeri arayanlar tarafından, yayınlanan iş ilanlarına başvuru yapacak kişilerde olması gereken özellikler belirlenir. Bu yüzden en önemli dikkat edilmesi gereken detaylardan bir tanesi, firmaların sunmuş olduğu maddeleri dikkatlice incelemektir. Biyomedikal teknikeri iş ilanlarını seçerken yaşadığın şehri, istediğin çalışma şeklini ve firmaların misyonunu göz önüne alarak başvuru yapmalısın. Güncel biyomedikal teknikeri iş ilanları arasından seçim yaparak başvurunu tamamlayabilirsin. 

Biyomedikal teknikeri olmak için hangi eğitim ve belgelere sahip olmak gerekir?

Biyomedikal teknikeri olmak için üniversitelerin gerekli bölümlerinde iki sene eğitim almak ve sonrasında diploma almaya hak kazanmak önemlidir. Bunun haricinde biyomedikal teknikeri eğitimini tamamladıktan sonra belli başlı kurslara gitmek bu alandaki bilgi ve tecrübeni artırmada önemli bir rol oynar. Devlet kurumlarında biyomedikal teknikeri olmak için KPSS sınavına girmen gerekir. Gerekli eğitim ve belgeleri edindiğin takdirde biyomedikal teknikeri olarak işe başlayabilirsin. Biyomedikal teknikeri iş ilanları İzmir, İstanbul ve Ankara gibi çeşitli illerde başvuru yapabileceğin pek çok firma bulunur. 

Biyomedikal iş ilanlarına kimler başvurabilir?

İş ilanlarına başvuru yaparken o işe uygun kriterlere sahip olup olmadığın önem taşır. Her mesleğin kendine ait özellikleri ve şartları mevcuttur. Biyomedikal teknikeri mesleği için gerekli olan bilgiler sayısal ağırlıklıdır. Biyomedikal teknikerlerinin çalıştığı ortamlarda görev alabileceğini düşünüyorsan, gerekli eğitimlere ve sertifikalara sahipsen kariyer.net’ten biyomedikal iş ilanlarına başvuru yapabilirsin. Biyomedikal teknikeri arayan firmalar arasından kendine en uygun olanını seçerek kariyerinde yeni bir pencere açabilirsin. 

Biyomedikal iş ilanlarına nasıl başvuru yapılır?

Biyomedikal teknikeri iş ilanları Ankara ve çeşitli illerde, farklı kurumlarda çalışma olanağı sunar. Bu iş ilanları arasından senin kriterlerine en uygun olanını bulmak için kariyer.net’in gelişmiş filtreleme özelliklerini kullanabilirsin. Önüne çıkan biyomedikal teknikeri iş ilanları arasından kendin için ideal bulduğun firmaya başvurunu yaparak iş bulma sürecini hızlandırabilirsin. 

Sıkça Sorulan Sorular

Biyomedikal teknikeri ne iş yapar?

Tıpta tedavi ve teşhis için yaygın olarak kullanılan her tür malzeme, aparat ve cihaz doğrudan biyomedikal alanıyla bağlantılıdır. Biyomedikal alanında belirli teknolojik ürünler kullanılır ve bu ürünler tıbbi işlemler açısından güncel çözümler sağlar. Biyomedikal teknikeri temelde biyomedikal parçaların düzenlenmesinden, bakım ve kontrollerinin tamamlanmasından sorumludur. Yüksek derecede düzen ve sterilizasyon gerektiren malzemeler için biyomedikal teknikerleri belirli şemalara uygun düzenlemeleri gerçekleştirir. Tıbbi cihazların test ve onarımlarında aktif görev alarak kalibrasyon çalışmalarına katılır. Biyomedikal malzemelerin etkili bir şekilde kullanılabilmesi bakım ve onarımlarına bağlı olarak değişir.

Biyomedikal teknikerleri hangi sektörlerde çalışabilir?

Biyomedikal uygulamalar temelde tıbbi faaliyetlerin gerçekleştiği alanlarda yer alır. Çeşitli biyoteknoloji cihaz ve malzemelerin merkezini oluşturduğu alanda teknikerler, kontrollerden sorumludur. Bir biyomedikal teknikeri özel ve resmi hastaneler başta olmak üzere dispanserler, laboratuvarlar, tıbbi cihaz üreten fabrikalar ile atölyelerde çalışabilir. Her meslekte olduğu üzere biyomedikal teknikerlerinin çalışma alanları da sorumluluklarına ve bağlı oldukları şirketlere göre değişir. Biyomedikal teknikeri olarak çalışmak istediğinde birden fazla alanda iş ilanına başvurma şansı ortaya çıkar. Biyomedikal teknikerleri sağlık ve sanayi üretim sektörlerinde yaygın olarak çalışırlar.

Biyomedikal teknikeri iş ilanlarına kimler başvurabilir?

Tıp alanındaki meslekler için verilen iş ilanlarında çoğunlukla yüksek eğitim derecesi talep edilir. Bunlardan birisi olarak biyomedikal teknikerliği bölümü birçok üniveristede bulunmaktadır. Biyomedikal teknikeri iş ilanları için ilgili üniveristelerin Elektrik, Elektronik ile Biyomedikal Cihaz Teknolojisi bölümlerinden mezun olmak gerekir. İş ilanlarında istenen bölümlerin mezunlarının aynı zamanda sektöre dair yeterli deneyimleri olması tercih kriterleri arasında gelir. Biyomedikal cihazlara aşina ve mesleki bilgisi yeterli olanlar biyomedikal teknikerliği iş ilanlarına başvuru yapabilir. Biyomedikal teknikerliği bu alanda profesyonel donanımlara sahip olanlara pek çok iş fırsatı sunar.

Yeni mezun biyomedikal teknikerleri için iş imkanları nelerdir?

Biyomedikal teknikerliği sektörel deneyim derecesine göre ayrı iş alanlarında seçenekler barındırır. Araştırma hastanelerinden laboratuvarlara kadar geniş bir alanda istihdam sağlayan biyomedikal teknikerliğinde üniversite mezunlarına istihdam sağlanır. Tecrübeli adaylar ile yeni mezun adayların işe alımı arasındaki farklılıklar ilan kriterlerine bağlı olarak değişebilir. Yeni mezun biyomedikal teknikerliği için aranan özelliklerin başında deneyim süresi gelir. Deneyim süresi ortalama 2 ile 5 yıl arasında bulunan biyomedikal teknikerliği için başvurular ön plana çıkar. Belirli bir süre deneyim kazanan biyomedikal teknikerleri için farklı şehirlerde iş ilanları bulunur.

notifications İş Alarmı kur