943

Bölge Satış Temsilcisi İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search
Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

Bölge Satış Temsilcisi cancel
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.

İlanları konuma göre filtrele!

Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Şu an 19 sayfa içerisinden 1. sayfadasınız

Bölge Satış Temsilcisi İş İlanları

Bölge satış temsilcisi sorumlu olduğu bölgede satış faaliyetlerini yürütmekle yükümlüdür. Sorumlu olduğu bölgedeki satış hacmini yükseltmek ana hedefidir. Bunu yaparken de müşteri memnuniyetini merkeze koyar. Bölge satış temsilcisi iş ilanları sayfasında yayınlan farklı ilanların da ana teması satış ve satış hedeflerinin tutturulmasıdır. Bazı firmalar bölge satış temsilcisinden il bazında çalışma isterken bazı firmalar ise bölgenin ya da bölgedeki birkaç ilin sorumluluğunu bölge satış temsilcisinde verir. Mevcut müşteri adedi ve müşteri potansiyeli bölgenin sınırlarını belirleyen etkenlerdendir. Bölge satış temsilcisi iş ilanları üzerinden iş ilan veren firmalar temsilcini sorumlu olacağı alanları da belirtiler. Bazı firmalar tek bir bölge için ilan verirken bazı firmalar birden fazla bölge için çalışan ararlar. Farklı bölgelerin ya da illerin olması tercih yapma olanağı sunacağından şansını deneyebilirsin. Adayın eğitim düzeyi de sektöre göre değişir. Teknik bilgi de talep eden firmalar adaylardan belirli üniversite bölümlerinden mezun olmalarını isterken bazı bölge satış temsilcisi iş ilanları sayfasında ise deneyim ve tecrübe aranır. Bölge satış temsilcisi saha satışından hizmet ya da mal bedelinin tahsiline kadar birçok konudan sorumludur.

Bölge Satış Temsilcisinin Görev ve Sorumlulukları

Bölge satış temsilcisinin ana görevi çalıştığı bölgedeki müşterilerle satışa dayalı sürdürülebilir ilişkiler kurmanın yanında yeni müşterileri de portföyüne kazandırarak firma hedeflerine katkı sağlamaktır. Bunun yanı sıra bölge satış temsilcisi iş ilanları sayfasında da görebileceğin gibi bölge satış temsilcisi genel olarak aşağıdaki görev ve sorumluluklara sahiptir.

 • Sorumlu olduğu bölgedeki müşteri portföyünü arttırmak.
 • Stratejik çalışmalar yürüterek mevcut müşterilerin devamlılığını sağlamak.
 • Sorumlu olduğu bölgede ürün satışını arttıracak çalışmalar ve projeler yapmak.
 • Çalıştığı bölgedeki müşterilerin ihtiyaçlarını dikkate alarak doğru ürün seçmelerine yardımcı olmak.
 • Firmanı prosedür ve politikaları hakkında bölgesindeki müşterilere bilgi vermek.
 • Ürün ile ilgili yasal değişiklikler olduğunda müşterileri vaktinde bilgilendirmek.
 • Bölgesindeki satış sorumlularıyla düzenli toplantılar yaparak satış hedefinin tutturulabilmesi için çalışmalar yürütmek.
 • Düzenli olarak hazırlayacağı haftalık aylık ve yıllık raporlarla bölgenin satış durumu hakkında bölge satış müdürünü bilgilendirmek.
 • Sorumlu olduğu bölge ile ilgili satış tahmin ve bütçeleri hazırlayarak bölge müdürüne sunmak.
 • Ticari faturaların doğruluğunu ve tahsilatını kontrol etmek.

Bölge satış temsilcisi iş ilanları üzerinden başvurunu yaparken vaktinin önemli bir kısmının müşteri ziyaretleriyle geçeceğini bilmelisin. Bunun yanı sıra bölge satış temsilcisi arayan firmalar firmaya yeni müşteriler kazandırmak için de sürekli sahada olmanı beklerler. Bölge satış temsilcisi iş ilanları sayfası firmaların talepleri hakkında daha fazla bilgiye sahiptir.

Bölge Satış Temsilcisinin Çalışabileceği Alanlar

Bölge satış temsilcisi iş ilanları bugün yayınlanan ilanların sayfasını incelediğinde çok farklı sektörlere rastlayabilirsin. İlanlar arasında niteliklerine ve beklentilerine uygun ilanı bulma şansın oldukça yüksektir. Bölge satış temsilcisi olarak çalışacağın bazı alanlar ise aşağıdaki gibidir.

 • Hizmet sektörü,
 • Sağlık sektörü,
 • Gıda,
 • Tekstil,
 • Ticaret,
 • Otomotiv,
 • Bilişim.

Bölge satış temsilcisi iş ilanları sayfasını incelediğinde sektörlerin beklentileri hakkında detaylı bilgi alabilirsin. Bazı sektörler teknik olarak da donamlı olmanı bekler. Dolayısıyla üniversite eğitimi olarak mühendislik ya da meslek yüksek okulunu bitirmiş olman aranan genel nitelikler arasındadır. Bazı sektörler için ise deneyim ve satış becerilerini kanıtlamış olman yeterlidir. Bazı bölge satış temsilcisi iş ilanları ise İngilizce bilgisi ister. 

Bölge Satış Temsilcisinin Alması Gereken Eğitimler

Bölge satış temsilcisi bir ilin tamamından ya da birkaç ilden birden sorumludur. Dolayısıyla bölge satış temsilcisi iş ilanları üzerinden pozisyona başvurduğunda; satış hedefini tutturmanın yanı sıra sorumluluğunda olan illerdeki saha ekibine de liderlik etmen beklenir. Bunun yanı sıra, bölge satış temsilcisi iş ilanları sayfasında da görebileceğin gibi bölge satış temsilcisi arayanlar adaydan satış konusunda deneyim bekler. Ayrıca bazı bölge satış temsilcisi ilanları sektörün gerekliliklerine uygun eğitim almış adaylar öncelik tanır. Tüm bunlara ek olarak bölge satış temsilcisinin sürdürülebilir bir performans için alması gereken eğitimler aşağıdaki gibidir.

 • CRM-Müşteri ilişki Yönetimi,
 • Microsoft Office programı,
 • Stratejik satış yöntemleri,
 • Proje ve süreç yönetimi,
 • Ekip yönetimi,
 • Satışta çözüm odaklılık,
 • Yabancı dil bilgisi,
 • İkna ve müzakere teknikleri,
 • Kilit müşteri yönetimi,
 • Raporlama, analiz ve sunum becerileri.

Bölge satış temsilcisi, bir yandan sorumlu olduğu bölgedeki müşterilerin taleplerinin tam zamanında ve eksiksiz yerine gelmesi konusunda saha ekibini yönlendirirken bir yandan da birlikte çalıştığı ekibin motivasyonundan sorumludur. Aldığı eğitimler hem teknik hem de lider olarak gelişmesine katkı sağlar. Bunun yanı sıra her ne kadar bölge satış temsilcisi iş ilanları sayfasında görünmese de araç bazı firmalar tüm saha ekibine güvenli sürüş teknikleri eğitimi aldırarak güvenli araç kullanımı konusunda da destek olurlar.

Bölge Satış Temsilcisi Olabilmek için Aranan Nitelikler

Bölge satış temsilcisi pozisyonu; firmanın belirlediği alanlarda çalışmalar yaparak bölgedeki satışları arttırmak ve portföyüne yeni müşteriler eklemek için stratejiler geliştiren bir pozisyondur. Bölge satış temsilcisi iş ilanları üzerinden bu pozisyona başvurmak istediğinde genel olarak aşağıdaki niteliklere sahip olman beklenir.

 • Sonuç ve çözüm odaklı olmak,
 • Ekip çalışmasına yatkınlık,
 • Ekip yönetme becerisine sahip olmak,
 • İkna ve müzakere becerisine sahip olmak,
 • Bağımsız karar alabilme becerisi,
 • Gerekli bilgisayar programlarını etkin kullanabilme,
 • Düzgün bir diksiyon ve sunum becerisi,
 • Maliyet analizi oluşturma ve maliyet analizi okuma becerisi,
 • Zaman yönetimi konusunda başarılı,
 • Planlı, disiplinli çalışma sistematiği,
 • Seyahat engelinin olmaması.

Bölge satış temsilcisi iş ilanları sayfalarına baktığında büyük oranda adaylardan yukarıdaki özelliklere sahip olmalarını istediklerini fark edersin. Satış rekabetin yoğun olduğu bir iş alanı olduğundan planlı ve disiplinli çalışmanın yanında doğru tahminlerle doğru bütçeler yaparak hedeflerini tutturabilen firmalar sektörde öne çıkar. Bu noktada bölge satış temsilcilerine çok iş düşer. Bir yandan şirket hedeflerine ulaşmak için stratejiler geliştirirken bir yandan da ekibin performansının düşmemesi için gayret sarfederler. Yoğun iş temposunu uyabileceğini ve bölge satış temsilcisi iş ilanları sayfasında yer alan niteliklerin sende olduğunu düşünüyorsan vakit kaybetmeden hem eski ilanları hem de güncel bölge satış temsilcisi iş ilanları üzerinden başvurularını yapmaya başlayabilirsin. 

Bölge Satış Temsilcisi Maaşları

Bölge satış temsilcisi iş ilanları üzerinden iş başvurusu yaptığında satışlardan prim alacağını bilmen gerekir. Dolayısıyla maaş konusunda belirgin bir tutardan söz etmek çok mümkün olmayabilir. Bölgenin yaptığı satışa göre prim oranın belirlenir. Bölge olarak ne kadar iyi performans gösterirseniz maaşlarınız da o orandan artar. Bunun yanı sıra sektör deneyimin, aldığın eğitim, yabancı dil bilgin gibi kriterler de sektör ortalamasının üzerinde maaş ve prim almanı sağlayabilir. Tüm bunlara ek olarak bölge portföyüne yeni müşteriler katarak ve/veya eski müşterilerin alım hacimlerini arttırarak kayda değer bir maaşa ulaşabilirsin. Kariyer.net bölge satış temsilcisi iş ilanları yeni ya da eski ilan sayfalarını incelediğinde de aranılan niteliklere göre firmanın vereceği maaşı tahmin edebilirsin.

Bölge Satış Temsilcisi İş İlanları Başvurusu

Bölge satış temsilcisi iş ilanına başvurmak için öncelikle güçlü bir özgeçmişe ihtiyacın var. Her ne kadar ayrıca hazırladığın bir özgeçmişin olsa da bir kariyer platformu üzerinde özgeçmişinin olması her zaman avantajdır. Bunun için ilk yapman gereken ise Kariyer.net sitesine üye olmaktır. Üye olduktan sonra sistem özgeçmiş oluşturma konusunda seni yönlendireceğinden vermek isteyip de veremediğin hiçbir detay bilgi kalmaz. Özgeçmişini tamamladıktan sonra pozisyon, şehir, çalışma şekli, ilan tarihi gibi farklı filtreler kullanarak istediğin ilana başvurabilirsin. Kariyer.net üzerinden bölge temsilcisi iş ilanları sayfasına ulaşmak oldukça kolaydır. Bölge satış temsilcisi iş ilanları bugün ya da istediğin bir haftanın ilanlarını rahatlıkla sorgulayabilirsin.

Sıkça Sorulan Sorular

Tam zamanlı Bölge Satış Temsilcisi iş ilanlarını nasıl bulabilirim?

Tam zamanlı Bölge Satış Temsilcisi iş ilanlarını ''Filtreler'' bölümünde yer alan ''Çalışma Şekli'' kategorisinden ''Sürekli / Tam Zamanlı'' seçeneğini tıklayarak keşfedebilirsin. Ayrıca dönemsel, proje bazlı, serbest ve yarı zamanlı iş ilanlarını da yine bu alandaki seçenekleri tıklayarak keşfedebilirsin.

Bölge Satış Temsilcisi iş ilanlarına Kariyer.net'te nasıl başvurabilirim?

Bölge Satış Temsilcisi iş ilanlarını Kariyer.net'te farklı tarih, pozisyon seviyesi ve konuma göre filtreleyebilir, sana en uygun ilanlara hızlıca başvurabilirsin.

Bölge Satış Temsilcisi pozisyonu için en güncel iş ilanlarını görüntüleyebilir miyim?

Güncel Bölge Satış Temsilcisi iş ilanlarını ''Filtreler'' bölümünde yer alan ''Tarih'' kategorisinin altında bulunan ''Bugünün ilanları'' seçeneğini işaretleyerek en güncel Bölge Satış Temsilcisi iş ilanlarına erişebilirsin.

Bölge Satış Temsilcisi iş ilanları için hangi nitelikler aranmaktadır?

Bölge Satış Temsilcisi için aranan nitelikler iş ilanlarında detaylı olarak yer almaktadır. İş ilanlarında bulunan ''Genel Nitelikler ve İş Tanımı'' bölümünden, adaylarda aranan nitelikleri detaylıca inceleyebilirsin. Ayrıca ''Aday Kriterleri'' bölümünden de tecrübe, eğitim, askerlik ve ehliyet gibi istenilen şartları öğrenebilirsin.

notifications İş Alarmı kur