78

Bölge Satış Uzmanı İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search
Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

Bölge Satış Uzmanı cancel
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.

İlanları konuma göre filtrele!

Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Şu an 2 sayfa içerisinden 1. sayfadasınız

Bölge Satış Uzmanı İş İlanları

Bölge Satış Uzmanı İş İlanları

Firmaların faaliyetlerinin en temel iki bölümü satış ile pazarlamadır. Pazarlamanın tamamlayıcı olan satış bir ürünü para ya da değerli başka bir varlık karşılığında değiştirmek için yapılan faaliyetlerdir. Dolayısıyla satış ve pazarlama ayrılmaz bir bütün olarak bir firmayı kara götürecek en önemli ayaklardır. Firmanın iyi bir satış tekniği yoksa karı da yoktur ya da çok azdır. Böyle negatif bir durumu amacı büyümek, yeni pazarlar elde etmek ve var olan pazarlardaki karlılığını artırmak olan hiçbir firma istemez. İşte bu noktada firma için satış elemanlarının önemi ortaya çıkar. Bu elemanlardan en önemlilerden biri ise bölge satış uzmanıdır. Kendisine görev alanı olarak verilen bölgedeki satışlardan sorumlu olan bu kişi firma için çok hayatidir. Firmanın o bölgedeki pazarını rakiplerine kaptırmaması ve karını artırması için bölge satış uzmanlarının faaliyetleri çok önemlidir. 

Türkiye genelinde pek çok firmanın bölge satış uzmanı iş ilanlarından kendine göre iş i̇lanları bulabilirsin. Mezuniyetine uygun iş alternatifleri için bölge satış uzmanı arayan firmalar tarafından yayınlanan bölge satış uzmanı iş ilanlarını takip edebilirsin.

Bölge Satış Uzmanı İş İlanları Fırsatları

Bölge satış uzmanı mal ve hizmetleri satabilmek için mevcut müşteriler ile pozitif ilişkiler geliştirir. Çalıştığı firmanın ürün ve hizmetlerinin satış ve pazarlamasını yapan kişidir. Mal ve hizmetleri bazı satış hedefleri doğrultusunda müşteriye ulaştıran kişilerdir. Bölge satış uzmanı arayanlar, adayların sektörde deneyimli olmalarını talep edebilir. Bölge satış uzmanı iş ilanlarına başvuran adaylar satış ve pazarlamaya ilişkin mesleki eğitim sertifikalarına sahip olurlar ise firmalar için işe alırken tercih unsuru olabilirler. Sektöre ilişkin lisans eğitimi mezunları bölge satış uzmanı iş i̇lanları konusunda avantaj sahibidir. Çalışmayı tercih ettiğin herhangi bir ildeki bütün ilanları görebilmek için Kariyer.net üzerinden bölge satış uzmanı iş ilanlarını liste halinde görebilirsin. Ne kadar kısa sürede iş bulmak istiyorsan sayfayı o kadar düzenli olarak takip etmen gerekir. Bu sistematik takip sırasında bölge satış uzmanı iş ilanları bugün şeklinde arama yaparak güncel ilanları bulabilirsin. Ayrıca satış iş ilanları listesine de göz atabilirsin.

Bölge Satış Uzmanı İş İlanlarında Görev ve Sorumluluklar

Satış becerileri son derece gelişmiş olan, iyi eğitimli ve koordinasyon faaliyetlerini başarılı bir biçimde yürütebilen satış uzmanından beklenen diğer görev ve sorumluluklar ise şunlardır:

 • Satış kârlılığını sağlamak,
 • Kendisine verilen bölgede satış hedeflerini tutturmak,
 • Müşteri memnuniyetini sağlamak,
 • Rakip firmaları takip etmek,
 • Satış departmanının başarı hedeflerini tutturmasın sağlamak,
 • Satış personeli ile verimli ilişkiler kurmak,
 • Sektöre ilişkin eğitim ve seminerlere katılmak.

Bu görev ve sorumlulukları yerine getirebileceğini düşünüyorsan bölge satış uzmanı iş ilanlarına başvuru yapabilirsin. Kariyer.net sistemi üzerinden güncel bölge satış uzmanı iş ilanları listesini inceleyip kendine uygun ilanları seçebilirsin. Bunun dışında pazarlama uzmanı iş ilanları listesi de sana yardımcı olabilir.

Bölge Satış Uzmanı İş İlanlarına Başvurmak İçin Gereken Şartlar

Bölge satış uzmanı olabilmek için gereken ilk şart kişinin güçlü bir iletişim yeteneğine sahip olmasıdır. Bölge satış uzmanları satış hedefi odaklı çalıştıkları için müşteri ile doğru ilişki kurmaları gerekir. Bunun yolu da güçlü bir iletişim becerisinden geçer. Diğer şartlardan bazıları ise şunlardır:

 • B sınıfı ehliyetinin olması ve aktif araç kullanabilmesi,
 • Dış görünümüne özen göstermesi,
 • Hitabetinin kuvvetli olması,
 • Sosyal yönünün güçlü olması,
 • Bilgisayar kullanabilmesi,
 • Seyahat engeli olmaması,
 • Müşteri odaklı olması,
 •  Müşteri ihtiyaçlarına cevap verebilmesi,
 • Erkek adayların askerlikle alakasının olmaması.

Bu gibi özellikleri taşıyanlar bölge satış uzmanı iş ilanlarına başvurabilir. Güncel ilanları kaçırmamak için bölge satış uzmanı iş ilanları yeni şeklinde arama yaparak ilanları takip edebilirler.

Sıkça Sorulan Sorular

Tam zamanlı Bölge Satış Uzmanı iş ilanlarını nasıl bulabilirim?

Tam zamanlı Bölge Satış Uzmanı iş ilanlarını ''Filtreler'' bölümünde yer alan ''Çalışma Şekli'' kategorisinden ''Sürekli / Tam Zamanlı'' seçeneğini tıklayarak keşfedebilirsin. Ayrıca dönemsel, proje bazlı, serbest ve yarı zamanlı iş ilanlarını da yine bu alandaki seçenekleri tıklayarak keşfedebilirsin.

Bölge Satış Uzmanı iş ilanlarına Kariyer.net'te nasıl başvurabilirim?

Bölge Satış Uzmanı iş ilanlarını Kariyer.net'te farklı tarih, pozisyon seviyesi ve konuma göre filtreleyebilir, sana en uygun ilanlara hızlıca başvurabilirsin.

Bölge Satış Uzmanı pozisyonu için en güncel iş ilanlarını görüntüleyebilir miyim?

Güncel Bölge Satış Uzmanı iş ilanlarını ''Filtreler'' bölümünde yer alan ''Tarih'' kategorisinin altında bulunan ''Bugünün ilanları'' seçeneğini işaretleyerek en güncel Bölge Satış Uzmanı iş ilanlarına erişebilirsin.

Bölge Satış Uzmanı iş ilanları için hangi nitelikler aranmaktadır?

Bölge Satış Uzmanı için aranan nitelikler iş ilanlarında detaylı olarak yer almaktadır. İş ilanlarında bulunan ''Genel Nitelikler ve İş Tanımı'' bölümünden, adaylarda aranan nitelikleri detaylıca inceleyebilirsin. Ayrıca ''Aday Kriterleri'' bölümünden de tecrübe, eğitim, askerlik ve ehliyet gibi istenilen şartları öğrenebilirsin.

notifications İş Alarmı kur