49

Bursa CNC Operatörü İş İlanları

1 şehir seçildi arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search
Seçili Filtreler (2)Filtreleri Temizle

CNC Operatörü cancel
Bursa cancel
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.

Bursa CNC Operatörü İş İlanları

Büyükşehir statüsünde olan Bursa, en yoğun nüfuslu dördüncü kenttir. Bünyesinde hâlihazırda bulunan birçok firma vardır. Bununla birlikte gelişen iş kolları ve yeni kurulan şirketler üzerinden çeşitli meslek edinme fırsatları oluşur. Bursa CNC operatörü iş ilanları da bu fırsatları adaylara sunar. Genel olarak CNC’nin tanımına bakıldığında bu kısaltmanın açılımının, “Computer Numerical Control” yani “Bilgisayarlı Sayısal Kontrol” anlamına geldiği görülür. İnsan gücü haricinde teknolojiden faydalanılmasını amaçlar. Fakat her CNC makinesi aynı işleve sahip değildir. Her bir cihaz farklı bir uzmanlık alanı gerektirir. Geniş bir iş yelpazesi bulunan Bursa iş ilanları, aradığın fırsatları kariyer.net’te sana sunarak, bu önde gelen şehirde aradığın pozisyonda bir iş bulmana aracı olur.

Bursa’da CNC Operatörleri Ne İş Yapar?

CNC operatörleri kısaca, makine ve makine parçalarının üretimini yapmak üzere atölyeler ve fabrikalarda görev alan kişilerdir. Çeşitli makine parçalarının üretimi, taşlanması, kesilmesi ve torna işleminin uygulanması üzerine çalışırlar. Bu gibi görevlere sahip olan CNC operatörü, iş ilanları ile istihdam edilerek firmalardaki boş pozisyonlar doldurulmaya çalışılır. Bursa’daki gelişmiş sanayi alanlarına ayak uyduran firmalar, cihazların geliştirilmesi ve gerekli parametrelerin sağlanması için uzman kişiler arar. Farklı işlevdeki çeşitli CNC makinelerine, farklı uzmanlık alanlarındaki operatörler bakar. Teknik bilgi yeterliliği isteyen bu sektör, güncel Bursa CNC operatörü iş ilanları ile geniş bir iş hacmi oluşturur. Bu operatörler; torna, tezgah gibi farklı birimlerde rol alır. Genel olarak delme, frezeleme ve taşlama gibi sorumluluklarının dışında CNC operatörlerinin şu görevleri vardır:

 • Bir malzemenin işlemleri ile ilgili komutları sisteme girer.
 • Yapılan çizimleri inceleyerek mekanik çözümlemeler ile hatasız üretimi amaçlar.
 • Yetkililer tarafından verilen talimatları programlama ile bilgisayar yönergelerine dönüştürür.
 • Ham madde olarak kullanılacak malzemeleri makinelere yükler.
 • Üretim başlamadan önce makinelerin iyice yağlandığından emin olur.
 • Üretimin başında yapılması planlanan ürün ile oluşan gerçek ürünü karşılaştırarak eksikleri ya da fazlalıkları belirler.
 • Ekip yardımlaşmasını sağlayarak üretim sırasında; mühendis, yazılımcı, teknik eleman gibi kişilerle iş birliği hâlinde çalışır.
 • Üretimde kullanılan makinenin bakımını yaparak kalite kontrol prensiplerini uygular.
 • Eksik ya da arızalı bir parça varsa bu durumu rapor hâline getirerek diğer departmanlara sunar.

Bu ve bunun gibi görevlerden sorumlu olan Bursa CNC operatörü iş ilanları, yeni çalışan adaylarına bu iş tanımlarını açıklamalarında detaylı olarak anlatır. 

Bursa’da CNC Operatörü Olmak için Hangi Özelliklere Sahip Olmak Gerekir?

Bursa’da CNC operatörü olmak için gereken bazı şartlar vardır. Bu şartlar Bursa CNC operatörü arayan firmalar tarafından belirlenir. Öncelikle bu sektörde çalışmak için bir eğitim alman gerekir. İlgili operatörlükle ilgili verilen kurslara müracaat ederek sertifika almaya hak kazanabilirsin. Sahip olman gereken bir diğer özellik ise kişisel niteliklerindir. Bu özellikler şu şekilde sıralanabilir:

 • Makinelerin çalışması ve üretimin sağlanması için gerekli ölçüm aletlerini kullanabilmek.
 • Üretim ve üretimde kullanılacak malzeme bilgisine sahip olmak.
 • Projelerde kullanılmak üzere çizilen teknik resimleri çözümleyebilmek.
 • Bu çizimleri yapabilecek programlamaları bilmek ve kullanmak.

Sen de bu özelliklere sahip olduğunu düşünüyorsan kariyer.net’te Bursa CNC operatörlüğü özelinde yayınlanan ilanları inceleyerek iş başvurusu yapabilirsin.

Bursa’da CNC Operatörlerinin Çalışma Ortamı ve Koşulları Nasıldır?

Bursa şehrinde devlete ait veya özel kurumlarda görev alabilen CNC operatörleri, genellikle sanayi özelliğine sahip ortamlarda çalışır. Kullandığı araçlar tuşlu ya da dokunmatik makinelerdir. Çizimler için girdi sağlayacağı bir bilgisayar sistemi bulunur. Saha görevlerinde de bulunabilen bu çalışanların iş ortamları ve şartları görev yaptıkları firmaya göre de değişiklik gösterir. Kendine uygun olduğunu düşündüğün ilanlara başvurmadan önce detaylı açıklamaları okumalı ve aklındaki iş kriterlerini değerlendirmelisin. Bursa CNC operatörü iş ilanları bugün yayınlanan ve daha önceden açılmış aktif başlıklarıyla birçok iş fırsatı sunar. Bu sektörde çalışanların mesai saatlerine bakıldığında diğer üretim alanları gibi süreklilik oluşturan bir prensibe sahiptir. Tam zamanlı ve yarı zamanlı çalışma koşulları bulunduran bu iş alanı, birçok farklı yaştan çalışanı tek bir ekip altında birleştirebilir. Ekip çalışması ile çeşitli makinelerin bulunduğu bir ortamda faaliyet göstermek senin için uygunsa Bursa CNC operatörü arayan firmaların ilanlarına kariyer.net’ten kolaylıkla başvurabilirsin.

Bursa’da CNC operatörü alımı var mı?

Birçok sanayi firması, ihtiyaç duyulan CNC makineleri için farklı dalda uzmanlıkları bulunan çalışanlar arar. Bursa CNC operatörü arayanlar, yeni çalışanları için belli kriterler koyarak bunları ilan başlıkları altında detaylıca belirtir. Bu kriterlere uygun olduğunu düşünüyorsan yüzlerce açık ve aktif bir hâlde bulunan ilgili ilanlara kariyer.net’ten rahatlıkla ulaşabilirsin. Alım yapan çeşitli firmaları filtreleyerek sana uygun olanlarını listeleyebilirsin.

Bursa’da CNC operatörleri için hangi iş ilanları mevcuttur?

CNC operatörlerinin üzerinde çalıştığı CNC makinelerinin farklı çeşitleri ve amaçları bulunur. Örneğin, tezgah, freze ve torna CNC makinelerinde görev alabileceğin firmalar mevcuttur. İlan açıklamalarından iş tanımlarını okuyarak sana uygun olanı seçebilirsin. Çeşitli makine, otomotiv, yedek parça, plastik gibi sanayi alanlarında faaliyet gösteren şirketlerin yayınladığı Bursa CNC operatörü ilanları kariyer.net’te yer alır. Sahip olduğun mesleki yeterliliklere göre başvuracağın ilan türü de değişir.

Bursa’daki CNC operatörü iş ilanlarına kimler başvurabilir?

Bursa’da CNC operatörü olarak çalışabileceğin her firmanın iş tanımı farklı olduğu için senden istenen özellikler de değişiklik taşır. Teknik liselerden ya da meslek yüksekokullarından ilgili alanda eğitim alma şartını karşılıyorsan ilanlara göz atabilirsin. Ayrıca CV’ne eklediğin kişisel niteliklerin ve karakteristiksel özelliklerin de işverenler tarafından dikkatle incelenir. Senin kritlerlerinle, firmanın talep ettiği şartlar uyuşuyorsa Bursa’da CNC operastörü arayan firmalara özgeçmişini gönderebilirsin. 

Bursa’daki CNC operatörü iş ilanlarında hangi detaylara dikkat edilmelidir?

Kariyer.net’te yer alan ilanlar ve farklı iş seçenekleri arasından sana uygun olanını belirlemek için bazı detaylara dikkat etmen gerekir. Bir ilanı açtığında sayfana birçok detay yüklenir. Bunlardan bazıları; eğitim seviyesi, iş tecrübesi, yabancı dil bilgisi ve karakteristiksel özelliklerdir. Ayrıca ilanda bir diğer dikkat etmen gereken detay ise Bursa’daki CNC operatörlerinin maaşları, çalışma koşulları ve mesai saatleridir. Verimli bir çalışma hayatı sürdürebilmen için tüm bu detayları gözden geçirdikten sonra adımlarını atmalısın. Bu şartlara uyum sağlıyorsan, başvurularını gerçekleştirerek iş fırsatlarını yakalayabilirsin. 

Sıkça Sorulan Sorular

Bursa cnc operatörü çalışma ortamları nasıldır?

Bursa ilinde CNC operatörlerinin çalışma ortamları genellikle imalat/üretim sektörlerinde hizmet veren firmalar ve fabrikalardır. Sen de CNC operatörü olarak çalışmak istiyorsan çalışma ortamında çok fazla iş makineleri, iş tezgâhları ya da frezeleme, taşlama ekipmanlarının olacağını bilmelisin. Bununla birlikte CNC makinesinin farklı bir uzmanlık alanı bulunur. Bu nedenle operatörlerin unvanları kendi aralarında CNC freze, CNC torna gibi farklı alanlara göre değişir ve faklı çalışma ortamları bulunur. CNC operatörü olarak görev alırken diğer işçilerle, teknisyenlerle ve teknikerlerle aynı çalışma ortamını paylaşırsın.

Bursa cnc operatörü iş ilanlarında hangi kabiliyetler aranır?

Bursa CNC operatörü iş ilanlarına başvurman için sahip olman gereken bazı kriterler bulunur. Bu kriterlere Kariyer.net'te yayınlanan iş ilanlarının detaylarında yer verilir. Bu bilgiler incelendiğinde meslek yüksek okulu veya meslek lisesi mezunu olma şartı aranır. Bununla birlikte bazı firmalar belli bir deneyim talebinde bulunabilir. Teknik resim okuyabilmen ve ölçüm aletlerini kullanabilmen ve seri üretimde vardiyalı çalışabilmen diğer istenen kriterlerdendir.

Bursa cnc operatörü iş ilanlarına nasıl ulaşılabilir?

Bursa ilinde CNC operatörü iş ilanlarına başvurmak istersen Kariyer.net'i ziyaret edebilirsin. Filtreleme seçeneği ile sana uygun iş ilanlarına pratik ve hızlı bir şekilde ulaşman mümkündür. Çalışmak istediğin ülke/şehir/ilçe seçeneğini kişiselleştirerek spesifik bir arama oluşturabilirsin. Bununla birlikte Bursa ilinde yeni bir CNC operatörü iş ilanı yayınlandığında ilk senin haberin olmasını istersen iş aramalarına uygun bir şekilde alarm kurabilirsin.

Bursa cnc operatörü görevleri nelerdir?

Bursa ilinde CNC operatörü olarak bir iş makinesi ile iş parçasını tornalama, frezeleme, taşlama gibi işlemleri yapman gerekir. Bununla birlikte CNC tezgahlarının işleme ve programlama bilgilerinin girişini yapmak da diğer bir görevindir. Makinelerin işleme merkezleri tarafından verilen teknik resimlere uygun üretim operasyonunu yapman, verilen işe uygun kesici takımların kullanabilmen gerekir. Tüm bu görevleri kalite ve iş güvenliği çerçevesinde yerine getirmen istenir.

notifications İş Alarmı kur