1

Bursa Fizyoterapist İş İlanları

1 şehir seçildi arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search
Seçili Filtreler (2)Filtreleri Temizle

Fizyoterapist cancel
Bursa cancel
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.

Bursa Fizyoterapist İş İlanları

Bursa, hem iş olanakları hem de çalışma koşulları bakımından pek çok iş imkânını bünyesinde barındıran şehirlerden. Sağlık sektörünün de Bursa’da gelişmiş olması sebebiyle fizyoterapist olarak çalışabileceğin pek çok iş imkânı bulunur. Eğer Bursa’da fizyoterapist olarak çalışmak istiyor ve iş imkânlarının neler olduğunu merak ediyorsan ilk olarak hangi alanda çalışmak istediğine karar vermelisin. Pek çok işyerinde çalışma imkânına sahip olacağın için bu kararı vermen iş bulma sürecini kolaylaştırmış olur. Tüm bunlara ek olarak Bursa’da yayınlanan iş ilanları Bursa fizyoterapist iş ilanları bayan ve erkek gibi kategoriler altında yayınlandığı için ilan detaylarını inceleyerek de Bursa’da istediğin aradığın sahip olabilirsin. 

Bursa’da Fizyoterapist İş Olanakları

Bursa’da herhangi bir kurumsa fizyoterapist olarak çalışırsan yerine getirmen  gereken bazı sorumlulukların bulunur.  İş ilanlarında talep edilen sorumluluklara bakıldığında Bursa’da fizyoterapist olarak çalışman durumunda;

  • Uzman doktorların koymuş olduğu tanılar doğrultusunda fizik tedavi planı gerçekleştirirsin. 
  • Doktorların denetimi altında fizik tedavi ve rehabilitasyon uygulaması yaparsın.
  • Fiziki yeterliliği olmayan hastaların zaman içerisinde çeşitli fiziksel yeterliliklere sahip olmasını sağlarsın.
  • Kaza ya da kalıtsal hastalıklar sebebiyle vücudunda fonksiyon bozukluğu bulunan hastaların fonksiyon bozukluklarının giderilmesine yardımcı olursun.

Bursa’da Fizyoterapist Olmak İçin Gereken Eğitim ve Belgeler

Bursa’da fizyoterapist olmak için bazı eğitim kriterlerini yerine getirmeli ve istenilen belgelere sahip olmalısın. Bursa’da ve tüm Türkiye’de fizyoterapistlik yapabilmen için istenilen ilk kriter üniversitelerin fizyoterapi ve rehabilitasyon bölümlerinden mezun olman. Üniversitelerin fizyoterapi ve rehabilitasyon bölümünden mezun olman ve diploma sahibi olman durumunda pek çok iş ilanına başvuru gerçekleştirebilirsin. Bunun yanı sıra ilan bazlı olarak; el becerisi, iş tecrübesi, sabır, yüksek dikkat, gelişmiş iletişim becerisi gibi çeşitli kriterler de istenebilir. Diplomaya ek olarak hangi belge ve özelliklerin istenildiğini ilan detaylarından öğrenebilirsin.

Bursa’da fizyoterapistlerin çalışma ortamı ve koşulları nasıldır?

Bursa’da fizyoterapistlerin çalışma ortamları ve çalışma koşulları çalışılacak olan işyerine göre değişebilir. Hastanelerde çalışan fizyoterapistler hastane ortamında, full time, belirli mesai saatleri aralığında çalışırken polikliniklerde çalışan fizyoterapistler ise daha kısa çalışma süresiyle, part time ve poliklinik ortamında çalışabilir. Kariyer.net’te yayınlanan ilanlara baktığında hastane gibi kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan fizyoterapistlerin 8 ila 10 saat arasında çalıştığını, özel kurumlarda çalışanların ise 6 ila 8 saat aralığında çalıştığını görebilirsin. Eğer erkek adaysan Bursa fizyoterapist iş ilanları bay olanaklarını detaylı bir şekilde incelemende fayda var. 

Bursa’da fizyoterapist olarak nerede iş bulurum?

Bursa’da fizyoterapist iş ilanları çalışmak istediğin alana göre değişim gösterebilir. Genel bir değerlendirme yapıldığında ve Bursa’da yayınlanan güncel Bursa fizyoterapist iş ilanları incelendiğinde Bursa’da fizyoterapistlerin; hastanelerde, tıp merkezlerinde, fizik tedavi merkezlerinde, tıp merkezlerinde, özel polikliniklerde, spor kulüplerinde, yaşlı bakımevlerinde, huzurevlerinde, okullarda, rehabilitasyon merkezlerinde çalışabildiğini görebilirsin.

Bursa’da fizyoterapist olarak part time çalışmak mümkün mü?

Bursa’da fizyoterapistlerin çalışabileceği pek çok işyeri bulunur. Bu işyerlerinin türleri birbirinden farklı olduğu için ihtiyaç duyulan çalışma şekilleri de farklıdır. Eğer Bursa’da part time fizyoterapist olarak çalışmak istiyorsan Bursa fizyoterapist arayan firmaların yayınladığı ilanlara baktığında pek çok part time iş ilanının bulunduğunu görebilirsin. İş ilanlarının detaylarına bakarak senin için uygun olan iş ilanına başvuru gerçekleştirebilirsin.

Bursa’da fizyoterapist iş imkânları yoğun olarak nerede bulunur?

Bursa’da fizyoterapist olarak çalışmak istiyor ve en çok hangi semtte iş imkânı bulabileceğini merak ediyorsan yayınlanmış Bursa fizyoterapist iş ilanlarından yola çıkarak bu bilgiye ulaşabilirsin. Kariyer.net üzerinden yayınlanan iş ilanlarına baktığında Bursa’da fizyoterapist iş ilanlarının en çok Mudanya, Osmangazi, Nilüfer ve Kestel’de yoğunlaştığını görebilirsin. Bu ilçelerin beraberinde diğer ilçelerde de pek çok iş imkânı bulunur. 

Sıkça Sorulan Sorular

Bursa'da fizyoterapistlerin çalışma şartları nasıldır?

Fizyoterapistler, hastalara fizyoterapi ve rehabilitasyon uygular. Hastalara konulan tanılara göre uygun tedavi süreçlerini oluşturarak iyileşme süreçlerinde görev alır. Fiziksel alanda hastaların tedavi süreçlerine destek sağlar. Bursa ilinde yer alan fizyoterapist iş ilanlarında alanında tecrübe sahibi olan veya tecrübesiz adaylar için oluşturulan iş ilanları yer alır. Sağlık sektöründe yer alan özel ve devlet kurumlarında fizyoterapistler görev alabilir. Anatomi ve fizyolojiye ilgin varsa bu bölümü tercih edebilirsin. Üniversitelerin ilgili bölümlerinden eğitim süresini tamamladıktan sonra fizyoterapist olarak görev alabilirsin. 

Bursa'da fizyoterapist olarak çalışmak için hangi eğitimler tamamlanmalıdır?

Fizyoterapist olmak istiyorsan üniversitelerin dört yıllık eğitim veren Fizyoterapi ve Rehabilitasyon bölümünden mezun olman gerekir. Bölümü başarıyla bitiren adaylara fizyoterapist ünvanı verilir. Bu alanda sağlık kurumları adayların ilgili bölümden mezun olmasını ister. Hastane, fizik tedavi merkezleri ve bakım evleri bünyelerinde görev alabilecek fizyoterapistlere ihtiyaç duyar. Fizyoterapi ile ilgili yeterli bilgiye sahip olan adaylar Kariyer.net adresinde yer alan iş ilanlarına başvuru yaparak Bursa ilinde fizyoerapist olarak görev alabilir.

Bursa'da fizyoterapistler ne tür tedavilerde çalışır?

Fiziksel hastalıkların tedavi süreçlerinde görev alan fizyoterapistler için çeşitli iş olanakları vardır. Bursa ilinde yer alan sağlık kurumları bünyelerinde görev alacak fizyoterapistlere ihtiyaç duyar. Fizyoterapistler hastalara fiziksel egzersizler yaptırır. Yürüme engeli bulunan hastalara tekrar yürüyebilmeleri için destek olurlar ve hastalara uygun egzersiz programları hazırlanır. Hastalara fiziksel alanda tedavi süreçlerinde görev alır. Hasta bakım evleri, özel klinikler ve fizik tedavi merkezleri gibi birçok çalışma alanına sahiptir.

Bursa'da fizyoterapistlik mesleği nasıl bir meslektir?

Bursa ilinde sağlık sektöründe fizyoterapist iş ilanları yer alır. Fizyoterapistler, fiziksel sorunları olan hastaların tedavi süreçlerinde görev alır. Bu alanda tedavi ve desteğe ihtiyacı olan hastalara moral vererek destek olmaya çalışır. Hastaların fiziksel rahatsızlıkları doktorlarla birlikte tedavi etmeye çalışır. Fizyoterapistlerin çeşitli görev ve sorumlulukları vardır. Doktorların belirttiği tedavi yöntemlerini kullanarak hastaların kısa sürede iyileşmelerine yardımcı olur. Bursa ilinde yer alan sağlık kurumları birlikte çalışacakları fizyoterapistlere ihtiyaç duyar. Bursa fizyoterapist iş ilanlarına Kariyer.net adresinden ulaşabilirsin.

notifications İş Alarmı kur