1

Bursa Hasta Kabul Görevlisi İş İlanları

1 şehir seçildi arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search
Seçili Filtreler (2)Filtreleri Temizle

Hasta Kabul Görevlisi cancel
Bursa cancel
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.

Bursa Hasta Kabul Görevlisi İş İlanları

Marmara Bölgesi illeri arasında yer alan Bursa, pek çok farklı sektörde büyük gelişim gösteren şehirlerdendir. Sağlık sektörünün de gelişmekte olduğu kentlerden olan Bursa, sağlık personelleri için çok sayıda iş olanağı sunar. Farklı eğitim seviyelerine sahip ve birbirinden farklı alanlarda uzmanlığı olan adaylar, şehrin çeşitli noktalarında yeteneklerine göre çalışabilir. Bursa hasta kabul görevlisi iş ilanları şehrin farklı noktalarında çalışma fırsatı sunar. Tıp merkezi, hastane, poliklinik ve sağlık ocağı gibi kurumlarda hasta kabul personelleri görev alır. Kuruma gelen hastaları ilgili birime yönlendirmek ve kayıt girişlerini yapmakla ilgilenen personeller farklı çalışma türleriyle görev alır. Part time ve full time görev alan hasta kayıt elemanı, işveren kurumun çalışma programına göre vardiyalı olarak da çalışabilir. Bursa hasta kabul iş ilanları için başvuru yapmak isteyen adayların en az lise mezunu olması ve ilgili eğitim programlarına katılmış olması gerekir.

Bursa’da Hasta Kabul Görevlisi Olmak için Hangi Özelliklere Sahip Olmak Gerekir?

Bursa’da hasta kayıt personeli olarak çalışabileceğin çeşitli kurum bulunur. Büyük ve küçük ölçekli sağlık kurumlarında görev alabilen hasta kayıt elemanlarının bazı niteliklere sahip olması beklenir. Bu pozisyona başvuru yapan adaylarda aranan özellikler şunlardır: 

  • Hasta kayıt ve kabul ile ilgili eğitim almış olmak, 
  • Sözlü ve yazılı iletişim becerilerinin gelişmiş olması,  
  • MS Office programlarını aktif kullanabilmek,
  • Temel bilgisayar kullanım becerisi, 
  • Esnek çalışma saatlerine uyum sağlamak.

İşveren kurumlar genel olarak bu özellikleri adaylarda arasalar da pozisyonun sorumluluklarına göre farklı nitelikler de istenebilir. Bursa hasta kabul elemanı iş ilanları arasında yabancı hastalara hizmet veren kurumların talepleri arasında yabancı dil şartı da olabilir. İlgili ilanları inceleyerek yeteneklerine uygun pozisyon için kariyer.net’ten başvuru yapabilirsin.

Bursa’da Hasta Kabul Görevlilerinin Çalışma Ortamı ve Koşulları Nasıldır?

Bursa hastane hasta kabul iş ilanları, sağlık sektöründe görev almak isteyenlere farklı kurumlarda çalışma imkânı sunar. Hastane, tıp merkezi ve klinik gibi farklı sağlık kurumlarında görev alabilirsin. Personellerin çalışma şartları, işveren kurumlara göre değişiklik gösterir. Sağlık kurumlarının çalışma saatlerine göre hasta kabul elemanları mesai yapar. Kurum girişindeki masa veya karşılama bankosunda işlerini yürüten personeller, bilgisayar üzerinden hasta kayıtlarını açar ve gerekli işlemleri yapar. Bu pozisyonda görev yapan kişiler genellikle bilgisayar üzerinden işlerini yürütür. Kariyer.net’te hasta kabul Bursa iş ilanları için arama yapabilir ve ilgini çekenlere başvurunu gerçekleştirebilirsin.

Bursa’da hasta kabul görevlisi iş ilanlarına kimler başvurabilir?

Bursa’da hasta kabul görevlisi alımı yapan firmaların iş ilanlarına, farklı yeteneklere sahip adaylar başvuru yapabilir. Adayların en az lise mezunu olması ve çeşitli sertifika programlarına katılmış olması artı bir özellik olarak kabul edilir. Sağlık meslek yüksekokulu mezunları da bu pozisyon için başvuru yapabilir. 

Bursa’da hasta kabul görevlisi maaşları ne kadardır?

Bursa sağlık sektörünün gelişim gösterdiği yerler arasında yer alır. Hasta kabul görevlisi olarak özel sağlık kuruluşları ve devlet hastaneleri, klinikler ve tıp merkezlerinde görev alabilirsin. Bu pozisyonda görev yapan kişilere sunulan maaşlar, işveren kurumların politikalarına göre değişir. Çalışanlara ödenen maaş aralığı, aynı zamanda çalışma türü ve mesai sürelerine göre de farklılık gösterir. 

Bursa’da hasta kabul görevlisinin çalışma saatleri nasıldır?

Bursa’da hasta kabul görevlisi olarak farklı kurumlarda görev alabilirsin. Bu pozisyonda görev yapan kişilerin çalışma süreleri esneklik gösterir. 7/24 hizmet veren kurumlarda çalışanlar vardiyalı sistemde görev alır. Çalışma programına göre sabah, öğle ve akşam üzeri iş başı yapan hasta kabul görevlileri yaklaşık 8 ila 10 saat arasında görev yapar. 

Bursa’da hasta kabul görevlisi olmak için hangi belgeler gerekir?

En az lise mezunu olan adaylar, hasta kayıt sertifikası alarak bu pozisyon için başvurularını yapabilir. Ayrıca, sağlık meslek lisesi ve sağlık meslek yüksekokullarının ilgili bölümlerinden mezun olan kişiler de hasta kayıt görevlisi olarak Bursa’nın çeşitli ilçelerinde hizmet verebilir. Kariyer.net’te yayınlanan ilanların detaylarında firmaların talep ettikleri belgelere ve kriterlere rahatlıkla ulaşabilirsin.

Sıkça Sorulan Sorular

Bursa'da hasta kabul görevlisi iş ilanlarına nasıl ulaşabilirim?

Hasta kabul görevlisi olmak istiyorsan öncelikle çalışmak istediğin bölgeyi netleştirmende fayda var. Her kurum ve kuruluş ilanlar açarak belli kriterler eksenin eleman alımına gidebilir. Fakat takip ettiği ilanların profesyonel bir şekilde hazırlanmış olması son derece önemlidir. Güncel olması, yer verilen bilgilerin eksisiz olması önemldir. Kariyer.net platformu tüm bu özellikleri taşır ve seni en güncel, doğru veriler ile karşılar. Aynı zamanda yer alan ilanlara en güvenli, hızlı bir biçimde ulaşmanı sağlar. Aynı zamanda meslekler hakkında merak edilen tüm detaylara yer vererek aklındaki tüm soru işaretlerinin giderilmesine yardımcı olur.

Bursa'da hasta kabul görevlisi ne tür işlemler yapar?

Hstaların yatış- çıkış işlemlerinde gerekli dosyaları hazırlamak ve kayıtlarını oluşturmak görevlerin arasındadır. Bzı durumlada ailelerin maddi olanakları kısıtlı olabilir ve ödeme için gerekli kuruluşlar ile irtibata geçmek gerekebilir. Sosyal hizmetler bölümü ile irtibata geçilmesi ve hastaların görüştütülmesi gerekli olabilir. Yatış dosyalarında yer alan verilerin doldurulması gerekir. Bu tür işlemlerin eksiksiz olarak yapılması önemlidir. Servislerde yatan hastaların günlük raporlarını ve sayılarını halkla ilişkiler bölümüne iletmek de sorumluluklarından biridir.

Bursa'da hasta kabul kursu nerelerde alınır?

Sertifka programları bu alanda farklı birimlerde çalışabilmene yardımcı olur. Gri Danışmanlık- Üniversiteler iş birliği ile hazırlanan sertifika programına katılarak gerekli eğitimi alman ve ardından sertifikaya sahip olman mümkündür. Böylece birçok farklı kurum ve kuruluşta sana sunulan avantajdan yararlanabilir ve iş imkanlarını değerlendirebilirsin. Aile hekimi yanı, tıp merkezleri, diş hekimi muayenehaneleri, sağlık ocakları, poliklinikler, devlet, özel ve üniversite hastaneleri çalışabileceğin alanlardan sadece birkaçıdır.

Bursa'da nasıl hasta kabul görevlisi olurum?

Bursa'da hasta kabul görevlisi olmak istiyorrsan belirli kriterleri yerine getirmen gerekir. Öncelikle hasta kabul sertifikasına sahip olman gerekir. Bununiçin kurs araştırması yparak sertifika alabileceğin alabnları tespit etmende fayda vardır. Sertifika sonrasında CV hazırlaman ve iş başvurusunda bulunman gerekir. Kariyer.net sitesinde bu alanda açılan ilanları inceleyerek çeşitli seçenekleri değerlendirmeye alabilirsin. Kendini yetişirmek adına çeşitli eğitimlere katılabilir ve basım- yayın gruplarını takip edebilirsin. Çalışacağın kurumun özelliklerine göre farklı çalışma alanlarına da yönelebilirsin.

notifications İş Alarmı kur