31

Bursa Sigortacılık İş İlanları

1 şehir seçildi arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
searchsearch
Seçili Filtreler (2)Filtreleri Temizle

Sigortacılık cancel
Bursa cancel
MOR NAR SİGORTA ARACILIK HİZMETLERİ LTD ŞTİ
Finansal Danışman
MOR NAR SİGORTA ARACILIK HİZMETLERİ LTD ŞTİ
İstanbul (Tümü) +29 il daha Hibrit
Tam zamanlı
1 gün
ÜNLEM SİGORTA
Finansal Danışman
ÜNLEM SİGORTA
İstanbul(Avr.) +13 il daha İş Yerinde
Tam zamanlı
9 gün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.

Bursa Sigortacılık Sektörü İş İlanları

Bursa pek çok farklı sektörden iş olanağına sahip ticari ve turizm açısından da oldukça rağbet gören bir şehir olarak ön plana çıkar. Bu kapsamda Bursa’da çalışma alanları da oldukça geniştir. Bursa’da gıda, hizmet, sanayi ve teknoloji gibi birçok sektörde çalışma olanağına sahip olabileceğin gibi sigortacılık alanında da iş imkanı elde edebilirsin. Eğer sigortacılık sektöründe gereken deneyime sahip olduğunu düşünüyor ve bilgi birikimine güveniyorsan bu alanda yayınlanan Bursa sigortacılık iş ilanlarını inceleyebilirsin. Güncel Bursa sigortacılık iş ilanlarını kariyer.net üzerinden takip edebilirsin. Detaylı inceleme yaptıktan sonra senin için en uygun olan iş ilanını belirleyerek yine kariyer.net üzerinden başvuruda bulunabilirsin. 

Bursa Sigortacılık Sektörü Çalışma Ortamı ve Koşulları Nasıldır?

Bursa, birçok iş olanağına sahip olmasının yanı sıra sigortacılık sektöründe de imkanlar barındıran bir şehirdir. Bursa’da sigortacılık sektöründe çalışma imkanı bulabileceğin pek çok farklı sigorta şirketi bulunur. Bursa’da sigortacılık sektöründe çalıştığın takdirde çalışma ortamın çeşitli sigorta şirketlerinin ofisi olur. Bu kapsamda sigorta şirketlerinde belirli mesai saatleri dahilinde sigorta işlerinin yönetilmesi, satışı gibi görev ve sorumluluklara sahip olursun. Eğer bu alanda çalışmak için yeterli bilgi ve deneyimin olduğunu düşünüyorsan ve Bursa’da sigortacılık sektöründe çalışmak istiyorsan Bursa sigorta iş ilanlarını inceleyerek kendine uygun olan seçeneği belirleyebilir ve bu alanda çalışmaya başlayabilirsin.

Bursa Sigortacılık Sektörü İş İlanlarında Hangi Detaylara Dikkat Edilmelidir?

Bursa’da yayınlanan sigorta sektörü iş ilanlarında dikkat etmen gereken bazı detaylar vardır.

  • Bursa sigorta şirketleri iş ilanları yayınlarken belli kriter ve şartlara yer verebilir. Bu kriter ve şartlara olan uygunluk dereceni bilmek sana avantaj sağlar. Eğer Bursa’da sigortacılık sektöründe çalışmak için gereken kriterlere uygun olduğunu düşünüyorsan bu alanda yayınlanan iş ilanlarına başvuru yapabilirsin. 
  • Ayrıca Bursa’da yer alan çeşitli sigorta şirketleri tarafından yayınlanan iş ilanlarında kimi şirketler çalışanlarına kültürel ve sosyal açıdan ek avantajlar sunabilir. Bu konularda bilgi edinmen de oldukça önemlidir.
  • İş ilanlarını incelerken evine olan uzaklıklarını da hesaba katman gerekebilir. Eğer işyerin evine çok uzak bir konumda yer alıyorsa ulaşım yollarını belirleyebilir ve varsa şirketin servis hizmetlerinden yararlanabilirsin.

Bursa sigortacılık sektörü iş ilanlarına nasıl ulaşılır?

Bursa’da sigortacılık sektörüne bağlı pek çok iş ilanı yayınlanır. Bu alanda yayınlanmış iş ilanlarını kariyer.net üzerinden inceleyebilir ve sana uygun olan iş ilanını belirleyebilirsin. Kariyer.net’te yer alan filtreleme olanaklarını kullanabilir ve aramanı sana uygun hale getirebilirsin. Filtreleme olanaklarını kullanarak aramana sigortacılık iş ilanları Bursa yazarak sana uygun olan iş ilanlarını belirleyebilirsin. 

Bursa’da sigortacılık sektöründe iş imkanları nelerdir?

Bursa’da sigortacılık sektöründe çalışmak isteyenler farklı şirket, kurum ve firmalar bünyesinde hastalık, kaza gibi sigortaların kayıtlarını oluşturup ödemelerin yasalara uygun olmasını takip ederler. Ayrıca bankalar, kredi kuruluşları, sigorta ya da finans şirketleri de bu sektörde iş imkanı bulunan alanlar arasındadır. Dilersen kariyer.net’i ziyaret ederek Bursa’da sigortacılık sektöründe yayınlanan iş ilanlarını inceleyebilirsin.

Bursa sigortacılık sektörü part time iş imkanı bulunur mu?

Bursa’da sigortacılık sektöründen çeşitli iş imkanları bulunur. Birçok sigorta şirketi ise yarı zamanlı, tam zamanlı gibi çeşitli çalışma şekillerine uygun olarak çalışma fırsatı sunar. Bu kapsamda Bursa’da part time şekilde sigortacılık sektöründen pek çok iş ilanı bulabilir ve bu yönde başvuru yapabilirsin. Aradığın Bursa part time sigortacılık sektörü iş ilanlarını kariyer.net üzerinen inceleyip başvurunu gerçekleştirebilirsin.

Bursa sigortacılık sektörü iş ilanlarında aranan kriterler nelerdir?

Bursa’da sigortacılık sektörü iş ilanlarında aranan kriterler arasında ilk olarak sigortacılık alanında alınmış eğitim veya bu alanda edinilmiş tecrübe ve bilgi birikimi vardır. Ek olarak kimi sigorta şirketleri sigortacılık sektöründe çalışacak olan adaylardan güvenilir, sorumluluk sahibi ve iletişim kabiliyeti yüksek bireyler olmalarını talep edebilir. Eğer bu alanda aranan kriterlere sahip olduğunu düşünüyorsan Bursa sigortacılık sektörü iş ilanlarına başvuru yapabilirsin.

Sıkça Sorulan Sorular

Bursa'da sigortacılık sektöründe lise mezunları için hangi pozisyonlarda iş bulunur?

Profesyonel iş hayatının hakim olduğu Bursa sigorta sektörü; idareci, yönetici, danışman ve uzman sigortacı kadrolarından belirli bir dala ait eğitim koşulu talep eder. Bu bağlamda öne çıkan diploma koşullarını 4 yıllık bankacılık ve 2 yıllık sigortacılık bölümleri oluşturur. Beraberinde idari kadrolar ve uzman kadrolarda çalışması planlanan adaylardan bölüm koşulu olmaksızın lisans veya ön lisans diploması talep eden işveren ilanlarına rastlanır. Söz konusu teknik kadrolar olduğunda; lisans veya ön lisans diploması koşullarının yanı sıra meslek lisesi veya MYO diplomalarının geçerli olduğu gözlemlenir. Lise mezunları sigortacılık sektörlerinde danışmanlık pozisyonunda görev alabilir. Aynı zamanda bu sektörde saha satış danışmanı, müşteri temsilcisi olarak da çalışma imkanı bulabilirsin.

Bursa'da sigortacılık sektöründe hangi bölüm mezunları çalışabilir?

Bursa sigortacılık sektörü üyelerini; bünyesinde sigorta hizmetleri bulunan bankalar, özel sigorta şirketleri ve sigorta aracılık şirketleri oluşturur. Şirket türleri arasında değişen departman yapılanmaları ve departmanlara bağlı çalışan kimlikleri, çalışan adaylarının farklı fırsatlarla tanışmasına vesile olur. Bu bağlamda farklı iş tanımlarıyla karşılaşmak üzere idari departmana bağlı denetim, risk yönetimi, hukuk, muhasebe, insan kaynakları birimleri için sunulan fırsatlara denk gelebilirsin. Fon yönetimi, emeklilik gibi faaliyetlerin farklı departmanlar olarak ele alındığı kuruluşlarda uzmanlı alanına bağlı departmanda kariyer sahibi olabilirsin. Büyük ölçekli kuruluşlarda ayrıca basın, tanıtım, pazarlama, projelendirme gibi ilave departman fırsatlarına da erişebilirsin. Sigortacılık ve Bankacılık adındaki üniversite bölümlerinden mezun olan kişiler bu sektörde çalışabilir.

Bursa'da sigortacılık sektöründe hangi yönetici pozisyonlarında iş imkânı bulunur?

Bursa’daki sigorta sektörü yöneticilik pozisyonları, kuruluş yapılanmaları ekseninde farklılık gösterir. Bu bağlamda tek şubeli olarak hizmet sunan yerel kuruluşlarda müdür, müdür yardımcısı ve ofis yöneticisi olarak çalışabilirsin. Bu durum ulusal düzeyde hizmet sunan kuruluşlarda yerini şube yöneticisi, bölge müdürü, bölge müdür yardımcısı gibi konumlara bırakır. Öte yandan kuruluşların idari veya sosyal departmanlarında da çeşitli yönetici pozisyonlarında çalışmak mümkündür. Bu bağlamda şube müdürüne bağlı olarak çalışabileceğin insan kaynakları yöneticiliği, muhasebe müdürlüğü ve pazarlama müdürlüğü gibi pozisyonlarda çalışma olanağı yakalayabilirsin.

Bursa'da sigortacılık sektöründe yönetici olarak hangi pozisyonlarda çalışabilirim?

Bursa sigortacılık sektörünün bazı kadrolarına lise mezunu olarak erişebilirsin. İletişim veya pazarlama konularında kendine güveniyorsan; müşteri ilişkileri, aktif pazarlama gibi alanlarda görevli elemanlar arasına dahil olabilirsin. Benzer şekilde ofis içerisinde veri girişi, genel düzen gibi vazifelerden sorumlu personel veya asistan olabilirsin. Büyük ölçekli sigorta şirketlerinde ofis veya saha işlerinden sorumlu hizmet birimleri arasında yer almak da yine sahip olabileceğin olanaklar arasında. Meslek liselerinin ilgili bölümlerinden mezun olmak koşuluyla ayrıca sektörün farklı dallarında faaliyet gösteren kuruluşlarda teknik eleman olarak çalışabilirsin.

notifications İş Alarmı kur