352

Bursa Üretim Elemanı İş İlanları

1 şehir seçildi arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search
Sıralama Önerilen

Seçili Filtreler (2)Filtreleri Temizle

Üretim Elemanı cancel
Bursa cancel
FENESE
Üretim Elemanı
FENESE
Bursa İş Yerinde
Tam zamanlı
Bugün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Kuzay Plastik
Üretim Elemanı
Kuzay Plastik
Bursa İş Yerinde
Tam zamanlı
Bugün
Güleryüz Karoseri Ve Otomotiv Sanayi Ticaret A.Ş.
Üretim Elemanı
Güleryüz Karoseri Ve Otomotiv Sanayi Ticaret A.Ş.
Bursa İş Yerinde
Tam zamanlı
4 gün

İlanları konuma göre filtrele!

ELM Erincik Laser Metal Kesim San.Ltd.Şti.
Üretim Elemanı
ELM Erincik Laser Metal Kesim San.Ltd.Şti.
Bursa İş Yerinde
Tam zamanlı
12 gün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.

S

Genel Başvuru
SERKAN COŞKUN
Bursa İş Yerinde
Tam zamanlı
28 gün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Şu an 8 sayfa içerisinden 1. sayfadasınız

Bursa Üretim Elemanı İş İlanları

Günümüzde Türkiye’de tekstil sektörü denilince akla gelen şehirlerden biri de Bursa’dır. Ayrıca Bursa’da otomotiv, makine metal imalatı, mobilya ve tarıma dayalı üretim de yoğun olarak gerçekleştirilir. Üretim elemanına ihtiyaç duyulan bölgelere bakılacak olursa Yıldırım, Nilüfer, Osmangazi, Kestel ve Mudanya'da daha yoğunlukta iplik üretim elemanına ihtiyaç duyulduğu söylenebilir. Ayrıca farklı otomotiv firmalarının da üretim departmanlarında da çalışabileceğin pozisyonlar bulunur. Yedek parça ve mobilya fabrikası gibi çalışma sahalarında üretim elemanı pozisyonu içerisinde görev almak mümkün olur. Bursa üretim elemanı pozisyonu için iş fırsatları farklı sektörlerde vardır. Kariyer.net üzerinden Bursa üretim elemanı arayanlar tarafından yayınlanan iş ilanlarını inceleyerek başvuruda bulunabilirsin. 

Bursa Üretim Elemanı Olarak Çalışmak İsteyenlerde Aranan Kriterler Nelerdir?

Bursa üretim elemanı iş ilanlarına başvuru yapmak isteyen adayların en az ilkokul mezunu olması gerekir. 18 yaşını geçen herkes Bursa'da üretim elemanı iş ilanlarına başvurabilir. Bunun dışında en az 2 yıl deneyimi olan adaylar avantajlı konumdadır. Üretim yapılan alana göre işverenler ilkokul, lise ve üniversite mezuniyet şartı talep edebilir.  Başvuru yapacak adayların ekip çalışmasına uyumlu bireyler olması gerekir. Bursa üretim elemanı iş ilanları yayınlanırken işverenler adayların sahip olması gereken kriterlere de yer verir. İlgili pozisyon için aranan şartlar ve işin sorumlulukları gibi detaylar eklenir. Kendine uygun bir pozisyona yerleşmek için kariyer.net’ten ilan detaylarını inceleyerek seçim yapabilirsin. 

Bursa’da Üretim Elemanı Görev Tanımı Nedir?

Üretim elemanı, hizmet verdiği alandaki ekipmanları ve makineleri işletme ve üretim faaliyetini gerçekleştirmek ile sorumludur. Bursa bayan üretim elemanı iş ilanları, adaylara farklı sektörlerde çalışma imkanı sunar. Bu pozisyonun görevlerinden bazıları ise şu şekilde sıralanabilir; 

  • Verilen planlar doğrultusunda çalışır ve üretim ile ilgili problem olduğunda bunu yöneticisine bildirir. 
  • Ekipmanların düzenli olarak kontrol ve bakımını yaptırır. Hasarlı veya hatalı olan ürünleri üst kademeye bildirir ve gerekli takibi yapar.
  • Üretim elemanı olarak verimli üretim faaliyetlerine destek olmak gerekir.  

Bursa’da üretim elemanı olmak için hangi eğitimler gereklidir?

Üretim elemanı Bursa iş olanaklarında adayların belli eğitimlere sahip olması gerekir. Üretim elemanı olmak isteyen kişilerin herhangi bir eğitim alma zorunluluğu yoktur. Bazı fabrikalar işe almak üzere meslek lisesi yada yüksekokul mezunu olan kişileri tercih ederler. İşe başvuru yapacak olan adayların gelişmiş iletişim becerisine sahip olmaları gerekir.

Bursa’da üretim elemanı olarak yarı zamanlı ve dönemsel iş olanakları var mıdır?

Bursa’da tam zamanlı veya yarı zamanlı olarak çalışabileceğin birçok iş yeri mevcuttur. Part time çalışma şekli içerisinde üretim elemanı olarak görev alabileceğin gibi farklı sektörlerde ve çalışma ortamlarında görev alabilirsin. Çalıştığın sektöre göre çalışma ortamları değişir. Fabrika ihtiyaçlarına göre part time üretim elemanı olarak çalışabilirsin. Üretim yapan fabrikalar personel ihtiyaçlarına göre belirli dönemlerde iş ilanları yayınlar. Tam zamanlı, yarı zamanlı veya dönemsel çalışma olanaklarıyla üretim elemanı olarak görev alabilirsin. 

Bursa’da üretim elemanı alımı var mıdır?

Türkiye’nin birçok yerinde olduğu gibi Bursa’da da üretim elemanına ihtiyacı vardır. Otomotiv firmalarında, yedek  parça ve mobilya fabrikalarında çalışabilirsin. Mobilya ya da iplik fabrikalarında da sıklıkla eleman alımı yapılır.

Bursa’da üretim elemanı iş ilanlarına başvuru yaparken nelere dikkat edilmelidir?

Üretim elemanı olarak başvuru yapacak olan kişilerin kendi kriterlerine uyan iş ilanlarına göz atmaları gerekir. İlanlarda çalışma saatleri ve çalışma koşulları bulunur. Başvuru yapacak kişilerin ilanın içeriğini ve detaylarını incelerken bu detaylara dikkat etmeleri ve kendilerine uyan ilana başvurmaları doğru pozisyona yerleşmeleri için yeterlidir. Kariyer.net’ten iş ilanlarını listeleyip başvurunu gerçekleştirebilirsin.

Sıkça Sorulan Sorular

Bursa'da üretim elemanı ne iş yapar?

Üretim elemanı makinelerin kontrolünü, çalışmalarını ve işleyişi takip eder. Üretim elemanlarının çalışma sistemini ve düzenlenmesi gereken rutinleri gözden geçirir. Firmanın planlarına ve hedeflere sadık kalarak üretimleri gerçekleştirir. Belirli problemleri ilgili kişilerle paylaşmak ve kriz çözmeye odaklı olmak da üretim elemanlarının donanımları arasında bulunur. Şirket için üretim ve bu sahada edinilmesi gereken bilgilerle ilgili eğitimlere katılarak kendini daha iyi bir konuma getirir. Üretim ekibiyle iş birliği içinde olması daha sağlıklı bir zeminde iletişim kurulmasını sağlar. Bu da elbette işte verimlilik ile aynı anlamı taşır.

Bursa'da üretim elemanı hangi sektörlerde çalışabilir?

Bursa'da üretim elemanı olmak istediğinde karşına oldukça farklı seçenek çıkar. Listeleri incelediğinde ortaya çıkan kategoriler ilgili olduğun alanı kolaylıkla keşfetmene yardımcı olur. Tekstil sanayileri, kauçuk sanayileri, otomotiv mamül üretim işletmeleri, çeşitli kurumsal işletmeler, dekor kağıt baskı sanayileri, mermer sanayileri, inşaat sahası, yönetim sistemleri ve üretim destek firmaları, makina, metal üretim sektörleri üretim elemanına gereksinim duyan kurumlardan sadece birkaçıdır. Bursa'da öne çıkan otomotiv ve mobilya sektörü farklı donanımlara sahip üretim elemanlarını talep edebilirler. Bu noktada kurum ve kuruluşların çalışma disipleri, yoğunluğu birbirinden farklı niteliklerde ve özelliklerde karşına çıkar.

Bursa'da üretim elemanı iş ilanlarına başvurmak için sahip olunması gereken kriterler nelerdir?

Bursa'da çalışmak istiyorsan ve bu bölgedeki firmaları daha yakından tanımak istiyorsan karşına oldukça farklı seçenek çıkar. Üretim elemanı olman için öncelikle sahanı belirlemelisin. Çünkü Bursa'da oldukça farklı kurum, kuruluşta üretim elemanı olarak çalışabilirsin. Çalışma şartları her firmada değişiklik gösterir. Bazı kurumlar vardiyalı çalışma sistemini gerekli görür. Sektörel deneyim ve uyum senden beklenen kriterler arasında yer alır. Tercihen ilgili yüksekokullardan mezun olman ise aranan bir diğer kriterdir. Kurum ve kuruluşlar yakın konumda ikamet etmene de önem verebilir. İlanları kapsamlı olarak incelemen farklı alternatifleri değerlendirmende önemlidir.

Bursa'da üretim elemanlarının çaşıma koşulları nasıldır?

Üretim elemanı sorumluluğu gereği üretim faaliyetlerini kontrol etmek başta olmak üzere çeşitli alanlarda çalışmalar yürütür. Bu nedenle üretim, iş yoğunluğu fazla olan bir işletmede üretim elemanlarına da daha fazla görev ve sorumluluklar düşebilir. Çeşitli depolarda ve üretim sahalarında çalışmaya başlayabilirsin ve farklı yoğunluklar ile karşılaşırsın. Hedeflenen üretimin daha verimli şekilde gerçekleşmesi adına farklı tempolar gerekli olabilir. Ekipman ve makinelerin sayısı, kontrol, bakım gibi işlemlerin yoğunluğunu da doğrudan belirler. Bu nednele çalışma ortamı bu yoğunluğa göre farklı özellikler ve donanımlara sahip olabilir.

notifications İş Alarmı kur