Daha iyi bir deneyim için uygulamada aç

keyboard_arrow_down
272

C Sınıfı İş Güvenliği Uzmanı İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_downsearch


search
Sıralama Önerilen

Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

C Sınıfı İş Güvenliği Uzmanı cancel
Reform OSGB

C Sınıfı İş Güvenliği Uzmanı

Reform OSGB
İstanbul (Tümü)
Tam zamanlı
25 gün önce
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Tez Medikal Sağlık Turizm A.Ş

C Sınıfı İş Güvenliği Uzmanı-Gebze

Tez Medikal Sağlık Turizm A.Ş
Kocaeli
Tam zamanlı
3 gün önce
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Şu an 11 sayfa içerisinden 1. sayfadasınız

Sıkça Sorulan Sorular

C sınıfı iş güvenliği uzmanının görevleri nelerdir?

İş sağlığı ve güvenliği uzmanı mesleğinin farklı sınıfları vardır. Bu sınıflar; A, B ve C olmak üzere tehlike grubuna göre değişim gösterir. Bu sınıflardan biri olan C sınıfı iş güvenliği uzmanının görevleri de bu kapsamda değişim gösterir. Gıdadan üretim sektörüne kadar her alanda çalışabilecek olan bu kişilerin en temel görevi risk yönetimini yapmaktır. Bu alanda İSG uzmanı olarak çalışırken iş yerinde çalışma sırasında doğabilecek tehlikeleri belirlemelisin ve rapor etmelisin. Raporun sonucuna göre yapılması gereken yükümlülükleri yerine getirerek iş yerindeki çalışanların güvenliğini ve iş güvenliğini sağlamaya devam etmelisin.

C sınıfı iş güvenliği uzmanı olmak için hangi eğitim ve belgelere sahip olmak gerekir?

C sınıfı iş güvenliği uzmanı olmak istiyorsan bazı eğitimleri tamamlaman gerekir. Öncelikle üniversitelerin lisans ya da ön lisans programlarında yer alan iş sağlığı ve güvenliği bölümünü başarıyla tamamlamalısın. Eğer mühendislik ya da mimarlık bölümlerinden mezunsan gerekli eğitimleri tamamlayarak da bu alanda görev alabilirsin. Ayrıca, üniversite eğitimini tamamladıktan sonra C sınıfı iş güvenliği belgesini almalısın. Bu eğitimi alarak güvenlik sürecinin her detayına en iyi şekilde hakim olabilirsin. Son olarak yapman gereken şey ise C sınıfı uzmanlık sınavına girmektir. Sınavı da başarıyla geçtikten sonra iş hayatına C sınıfı iş güvenliği uzmanı olarak başlayabilirsin.

C sınıfı iş güvenliği uzmanı iş ilanlarında hangi koşullar yer alır?

Hem işverenler hem de çalışanlar için iş güvenliği olukça önemli bir alandır. Bu nedenle farklı sektörlerde faaliyet gösteren pek çok firma bünyesinde istihdam etmek üzere iş sağlığı ve güvenliği uzmanına ihtiyaç duyar. İşverenler, iş güvenliği uzmanı alımında oldukça titiz davranır. İstihdam sağlamak amacıyla yayınladıkları ilanlarda ise bazı koşullara yer verirler. Bunlardan ilki, kişinin dikkatli ve düzenli olarak çalışma disiplinine sahip olmasıdır. Bunun yanı sıra, risk değerlendirme sürecinin her adımını dikkatle takip etmeli ve raporlama gibi görevlere hakim olmalıdır. Sen de C sınıfı iş güvenliği uzmanı olarak çalışmak istiyorsan bu alandaki gelişmeleri yakından takip etmeli ve iş güvenliği ile ilgili teknolojilere hakim olmalısın. Bu kriterlere uygun olduğunu düşünüyorsan başvurunu yapabilirsin.

C sınıfı iş güvenliği uzmanı iş ilanlarının en yoğun olduğu bölgeler hangileridir?

C sınıfı iş güvenliği uzmanları, pek çok farklı sektörde görev alabilir. Bu nedenle Türkiye'nin birçok şehrinde yoğun bir talep görür. İşverenler, şirketlerinde görev verecekleri adaylara ulaşmak amacıyla iş ilanları yayınlar. Bu ilanlar yoğun olarak Ankara, Kocaeli, Tekirdağ, İstanbul, Yalova ya da İzmir gibi kalabalık şehirlerde daha sık yayınlanır. İlanların yayınlandığı şehirler bu illerle sınırlı değildir. Üretimden inşaata, tarımdan sanayiye pek çok sektörde iş güvenliği uzmanlarına ihtiyaç duyulur. Sen de yaşadığın ya da yaşamak istediğin şehri dikkate alarak dilediğin iş ilanına başvurabilirsin.