keyboard_arrow_down
7

Cankurtaran İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_downsearch


search
Cankurtaran İş İlanları

Özellikle yaz aylarında büyük görevler üstlenen cankurtaranlar, havuz, plaj, sahil gibi alanlarda denize giren ve yüzen insanların boğulmalarını önlemek, açıldıklarında uyarmak, herhangi bir boğulma veya tehlike oluşturabilecek vaka ile karşılaşılması durumunda önleyici, iyileştirici ilk müdahaleyi yapmakla görevli kişilerdir. Cankurtaranlar plajlarda yüksek cankurtaran kabinlerinde oturup, dürbünleriyle yüzen insanları izlerler. Herhangi bir olumsuz durumda yüzerek denize girer ve boğulmaya doğru eğilim gösteren kişiyi kurtararak sahile çıkartır. Cankurtaran olarak çalışmak istiyorsanız, Kariyer.net cankurtaran iş ilanları sayfasını inceleyerek, uygun olan ilanlara başvuru yapabilirsiniz.

Nasıl cankurtaran olunur?

Cankurtaran olmak isteyen kişilerin en az ilkokulu bitirmiş ve bunu belgeleyebiliyor, 18 yaşını doldurmuş ve cankurtaranlık eğitimi almış olmaları gerekir. Ayrıca, cankurtaran olmalarına engel teşkil edecek bir sağlık sorunları da olmamalıdır. Cankurtaran, eğitiminin derecesine göre havuz, plaj, baraj ve göl kenarlarında çalışabilirler. Cankurtaranlar çok iyi derecede yüzme bilirler. Alanya, Manavgat, Kıbrıs, Fethiye, Bodrum, Çeşme, Antalya ve Mersin illeri, en çok cankurtaran iş ilanı verilen illerdir. Cankurtaran iş ilanları, Alanya bölgesinde sıklıkla ve özellikle sezonda yoğun olacak şekilde verilir. Bunun nedeni, bölgenin turistik oluşu ve sezon boyunca binlerce yerli yabancı turist tarafından ziyaret ediliyor olmasıdır.

Cankurtaran iş ilanları nerelerde mevcuttur?

Eğer Kıbrıs bölgesinde iş arıyorsanız, Kariyer.net Kıbrıs cankurtaran iş ilanları sayfasını inceleyebilirsiniz. Buna karşılık eğer iş arayışınız, Fethiye için ise, Fetiye cankurtaran iş ilanları sayfasına bakmanız gerekir.

Cankurtaran iş ilanları, adaya ulaştırılıncaya kadar belirli aşamalardan geçer. İlanın uzmanlar tarafından hazırlanması, duyurulması ve başvuru olarak gelen aday öz geçmişlerinin incelenmesi, belirli bir süreç içerisinde tamamlanır. Bu noktada online platform olarak hizmet veren Kariyer.net cankurtaran iş ilanları sayfasında pek çok iş ilanı bir arada bulunabilmektedir.