82

Cankurtaran İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search
Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

Cankurtaran cancel
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.

İlanları konuma göre filtrele!

Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Şu an 2 sayfa içerisinden 1. sayfadasınız

Cankurtaran İş İlanları

Cankurtaranlar özellikle yaz döneminde belirli alanlarda önemli bir role sahipti. Hayat kurtarmak ve güvenliği sağlamak için işlerini icra ederler. Cankurtaran iş ilanları inceleyerek bu alanın gerektirdiği özellikler, çalışma ortamı ve koşullarla ilgili bilgi edinebilirsin. Cankurtaranlar havuz, otel, plaj ve halka açık sahillerde çalışabilirler. Cankurtaran iş ilanları bay ve bayan olmak üzere bu alanda çalışma yeterliliği olan herkesin baivurabileceği pek çok seçenekten oluşur. Denizde ya da havuzda yaşanan olumsuz durumlarda ilk yardım sağlayıp kurtarma görevini üstlenirler. Cankurtaran iş ilanları Antalya ve çeşitli tatil beldelerinde bulabileceğin kategoridedir. 

Cankurtaran İş İlanlarına Başvurmak için Hangi Özelliklere Sahip Olmak Gerekir?

Her meslekte belirli donanımlara ve özelliklere sahip olmak gerekir.  Cankurtaran iş ilanı kategorisinde ilan veren firmaların istediği özellikler belirtilir. Bunun haricinde de cankurtaranların mesleklerini icra edebilmeleri ve gerekli belgeleri alabilmeleri için bazı özelliklerini geliştirmeleri gerekir. Cankurtaranların işi genel olarak havuz ve deniz çevresinde olduğu için yüzme tekniklerini en iyi şekilde bilmeleri önem taşır. Denizdeki birisini karaya çıkarırken yalnızca kendilerini değil aynı zamanda o kişiyi de taşıyacakları için yüzme teknikleri ve suda duruşları profesyonel bir düzeyde olmalıdır. Bu pozsyonda çalışacak kişilerin sağlıklı, spor yapan ve oldukça iyi beslenen kişiler olmaları önem taşır. Böylelikle dinç ve dikkatli bir şekilde görevlerini yerine getirebilirler. Deniz ya da havuz başında etrafı iyi görmeleri gerekir. Bu yüzden görme ve işitme konusunda herhangi bir sıkıntısının bulunmaması iyi bir gözlemci olması gerekir. Denizde bir insanın boğulması ya da zor durumda kalması durumunda çabuk ve doğru bir karar alınması gerekir. Bu yüzden cankurtaran özellikleri arasında sabır, kriz çözme, karar alabilme ve iletişim önemli unsurlardır. Dikkatli ve soğukkanlı olması gereken cankurtaranlar bu özellikleri sayesinde çabuk karar alabilirler ve etraftaki insanların da sakin kalmasını sağlayabilirler. Cankurtaran arayan firmalar, iş ilanlarında bu özelliklerin yanı sıra kendi kriterlerini de belirtir. Sen de bu kriterlere uygun olduğunu düşünüyorsan cankurtaran iş ilanları arasından başvurunu yapabilirsin. 

Cankurataranların Çalışma Ortamı ve Koşulları Nasıldır?

Cankurtaranlar bir nevi sporla ilgilenen yüzücü kişilerdir. Bunların genel olarak çalışma ortamları deniz ve havuzların bulunduğu alanlardır. Otellerde bulunan sahillerde, halka açık plajlarda, havuzlarda ve hatta bazen göl kenarlarında bile insanlar için çalışabilirler. Cankurtaranlar, cankurtaran kabinleri sayesinde sudaki insanları rahatlıkla görebilirler. Özellikle yaz aylarında, insanların denize, havuza veya göllere girdikleri dönemlerdir. Bu dönemlerde daha kalabalık olan sahiller ve su kenarlarında bazı olumsuzluklar ile karşılaşılabilmektedir. Bu olumsuzlukların önüne geçmeye çalışan cankurtaranlar sabah ve öğlen saatlerinde çalışmaktadırlar. Bazı yerlerde gece denize girilmemesi için de cankurtaranlar görev halinde olabilir. Bazen cankurtaranların dakikalarca suda kalması gerekebilir. Bu yüzden kesinlikle yüzme tekniklerini iyi bilmeli ve başka insanları da taşıyabilmelidir. Kariyer.net üzerinden Güncel cankurtaran iş ilanları arasında farklı su ortamlarında çalışma imkanı bulabilirsin. 

Cankurtaranlar Ne İş Yapar?

Cankurtaran insanların güvenliğini, huzurunu sağlamak için su yakınlarında ya da suyun içerisinde oluşan durumlara müdahale eder. Cankurtaranların bir nevi sahildeki güvenlikler olduğu söylenebilir.

  • Suda bulunan insanların güvenli bir şekilde yüzüp yüzmediğinden emin olmalıdır. 
  • Bir tehlike olduğunu fark ederse düdüğü sayesinde suda ve uzakta olan kişileri uyarabilir. 
  • Düdüğü sayesinde kişileri boğulma tehlikesine karşı uyarır. 
  • Denizde, havuzda ve karada gereken kurallara uyulmasını da sağlar. 
  • Suyun içerisinde boğulma tehlikesi geçiren ya da kendinden geçmiş olan kişileri karaya çıkarmakla da görevlidir. Aynı zamanda boğulma tehlikesi geçirmiş kişiyi karaya çıkardıktan sonra ilk yardımı da cankurtaranlar yaparlar.

Su yakınlarındaki olaylara hızlıca müdahale eden cankurtaran görevlisi alınan hasarı azaltır ya da engeller. İzmir cankurtaran iş ilanları ve çeşitli beldelerde yayınlanan seçenekler arasından tercih yaparak başvurunu tamamlayabilirsin. 

Cankurtaran İş İlanlarında Hangi Detaylara Dikkat Edilmelidir?

Cankurtaran iş ilanlarında dikkat edilmesi gereken bazı noktalar bulunur. Bu noktalardan en önemlisi cankurtaran mesleğine uygun olup olmadığına dair belgelerdir. Aynı zamanda çalışmak istediğin kurum ya da şiket de dikkat etmen gereken bir diğer özelliktir. Filtreleme seçeneği sayesinde kendine uygun cankurtaran iş ilanlarını bularak başvurunu tamamlayabilirsin. Cankurtaran arayanlar kategorisinde kendine uygun iş ilanını bulabilirsin. 

Cankurtaran İş İlanlarına Başvurmak için Hangi Eğitim ve Belgelere Sahip Olmak Gerekir?

Cankurtaran iş ilanlarına başvuru yapabilmek için gerekli yerlerden eğitim almış olman büyük önem taşır. Aynı zamanda cankurtaranlık için yüzme becerilerini en iyi şekilde geliştirmiş ve bu konuda belge sahibi olman gerekir. Sağlık durumunun iyi olması ve suda uzun süre vakit geçirebiliyor olman gerekir. CV’nde eğer gerekli belgelere sahipsen cankurtaran iş ilanlarına başvuru yapabilirsin.

Cankurtaran İş İlanlarına Kimler Başvurabilir?

Cankurtaran iş ilanlarına üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun olan, Türkiye Sualtı Federasyonu yetki belgesi olan kurumlarda kursa katılan, spor kulüpleri tarafından hazırlanan programları tamamlayanlar katılabilirler. Dönemsel ya da part time olarak çalışabileceğin cankurtaran iş ilanları kategorisinde filtreleme yaparak kendine uygun özellikleri seçebilirsin. Cankurtaran iş ilanları bayan ve bay özelinde filtreleme yaparak iş ilanlarını inceleyebilirsin. 

Cankurtaran İş İlanlarına Nasıl Başvuru Yapılır?

Cankurtaran iş ilanlarına başvuru yapabilmek için bu işe uygun bir CV’ye sahip olman gerekir. Cankurtaran iş ilanları yeni kategorilere ulaşmak için filtreleme yapabilir ya da tek tek inceleyerek kendine uygun iş ilanına başvuru yapabilirsin. Seçtiğin iş ilanında aranan niteliklere uygun olduğunu düşünüyorsan CV’ni yükleyip gerekli adımları uygulayarak başvuru yapabilirsin. 

Sıkça Sorulan Sorular

Cankurtaran iş ilanlarına kimler başvurabilir?

Cankurtaran gibi aktif saha mesleklerine başvurmak için belirli kriterler bulunur. Cankurtaran iş ilanlarına en az ilkokul mezunu olanlar, ilgili alanlarda lisans derecesini tamamlayanlar ve cankurtaran eğitim programlarına katılanlar başvurabilir. Cankurtaran iş ilanları, çeşitli şehirlerde iş olanaklarını içinde barındırır. Cankurtaran iş ilanlarına başvurmak istersen eğitim programlarını araştırabilir ve yüzme kabiliyetini geliştirebilirsin. Cankurtaran eğitim programları uzmanlar tarafından profesyonel ortamlarda verilen teknik bilgi ve becerilerden oluşur. Cankurtaran iş ilanlarına başvurmadan önce bu becerileri geliştirmen önemlidir. Cankurtaran iş ilanlarına başvurmak için 18 yaşını doldurman gereklidir.

Cankurtaran iş ilanları en çok hangi illerde yayınlanır?

Her meslek dalı kendi faaliyet alanına göre ayrı bölgelerde yoğunlaşan iş olanakları sunar. Cankurtaran iş ilanları diğer saha mesleklerine kıyasla belirli bölgelerde aktif olarak verilir. Sahil kesiminde yer alan ve havuz gibi yüzme alanlarına sahip işletmeler tarafından yayınlanan cankurtaran iş ilanlarına başvurabilirsin. Cankurtaranlık dinamik bir meslek olarak yüzme alanlarında çeşitli iş olanaklarına sahiptir. Cankurtaran iş ilanları en çok Akdeniz, Ege ve Marmara Bölgeleri’nde yer alır. Başta Antalya ve İzmir olmak üzere cankurtaran iş ilanlarına İstanbul gibi büyükşehirlerde de ulaşabilirsin.

Cankurtaran olmak için hangi belgelere sahip olmak gerekir?

Yüzme bölgelerinde insanların boğulma tehlikesine karşı görev alan cankurtaran iş ilanlarında belli başlı belgeler istenir. Cankurtaran olabilmen için bu belgelere ve yetkinlikere sahip olman gerekir. Cankurtaran iş ilanlarında gereken belgeler arasında Türkiye Sualtı Spor Federasyonu tarafından verilen eğitimler sonrasında yetki belgesi yer alır. Spor Bilimleri Fakülteleri'nden cankurtaran kurslarına kadar değişen eğitim seçeneklerinin her biri cankurtaran iş ilanlarında gereken belgeleri sana sağlayabilir. Eğitim programları yaklaşık 4 ile 6 gün sürerken ortalama üzeri başarı yüzdesiyle programı tamamlayarak cankurtaran olarak çalışmaya başlayabilirsin.

Cankurtaranların çalışma ortamları nasıldır?

Turizm sektörü şehirler bazında değişen ve çeşitli iş dinamiklerini bir arada barındıran olanaklar sağlar. Bunlardan birisi olarak cankurtaranlık için çalışma ortamları temelde yüzme alanlarından oluşur. Cankurtaran turizm işletmeleri ile birlikte sahil alanlarında aktif olarak görev alır. Sahildeki insanların can güvenliğini takip eden ve gerekli anda müdahaleye hazır olan cankurtaranların farklı iş alanları da bulunur. Turizmin yanı sıra çeşitli deniz ürünleri üretim alanlarında çalışacak cankurtaran adayları için iş ilanları yayınlanır. Bir cankurtaran olarak çalışmak istersen birden fazla iş imkanını farklı bölgelerde yakalayabilirsin.

notifications İş Alarmı kur