Daha iyi bir deneyim için uygulamada aç

keyboard_arrow_down
10

Cankurtaran İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_downsearch


search
Cankurtaran İş İlanları

Özellikle yaz aylarında büyük görevler üstlenen cankurtaranlar, havuz, plaj, sahil gibi alanlarda denize giren ve yüzen insanların boğulmalarını önlemek, açıldıklarında uyarmak, herhangi bir boğulma veya tehlike oluşturabilecek vaka ile karşılaşılması durumunda önleyici, iyileştirici ilk müdahaleyi yapmakla görevli kişilerdir. Cankurtaranlar plajlarda yüksek cankurtaran kabinlerinde oturup, dürbünleriyle yüzen insanları izlerler. Herhangi bir olumsuz durumda yüzerek denize girer ve boğulmaya doğru eğilim gösteren kişiyi kurtararak sahile çıkartır. Cankurtaran olarak çalışmak istiyorsanız, Kariyer.net cankurtaran iş ilanları sayfasını inceleyerek, uygun olan ilanlara başvuru yapabilirsiniz.

Nasıl cankurtaran olunur?

Cankurtaran olmak isteyen kişilerin en az ilkokulu bitirmiş ve bunu belgeleyebiliyor, 18 yaşını doldurmuş ve cankurtaranlık eğitimi almış olmaları gerekir. Ayrıca, cankurtaran olmalarına engel teşkil edecek bir sağlık sorunları da olmamalıdır. Cankurtaran, eğitiminin derecesine göre havuz, plaj, baraj ve göl kenarlarında çalışabilirler. Cankurtaranlar çok iyi derecede yüzme bilirler. Alanya, Manavgat, Kıbrıs, Fethiye, Bodrum, Çeşme, Antalya ve Mersin illeri, en çok cankurtaran iş ilanı verilen illerdir. Cankurtaran iş ilanları, Alanya bölgesinde sıklıkla ve özellikle sezonda yoğun olacak şekilde verilir. Bunun nedeni, bölgenin turistik oluşu ve sezon boyunca binlerce yerli yabancı turist tarafından ziyaret ediliyor olmasıdır.

Cankurtaran iş ilanları nerelerde mevcuttur?

Eğer Kıbrıs bölgesinde iş arıyorsanız, Kariyer.net Kıbrıs cankurtaran iş ilanları sayfasını inceleyebilirsiniz. Buna karşılık eğer iş arayışınız, Fethiye için ise, Fetiye cankurtaran iş ilanları sayfasına bakmanız gerekir.

Cankurtaran iş ilanları, adaya ulaştırılıncaya kadar belirli aşamalardan geçer. İlanın uzmanlar tarafından hazırlanması, duyurulması ve başvuru olarak gelen aday öz geçmişlerinin incelenmesi, belirli bir süreç içerisinde tamamlanır. Bu noktada online platform olarak hizmet veren Kariyer.net cankurtaran iş ilanları sayfasında pek çok iş ilanı bir arada bulunabilmektedir.

Sıkça Sorulan Sorular

Cankurtaran iş ilanlarına kimler başvurabilir?

Cankurtaran gibi aktif saha mesleklerine başvurmak için belirli kriterler bulunur. Cankurtaran iş ilanlarına en az ilkokul mezunu olanlar, ilgili alanlarda lisans derecesini tamamlayanlar ve cankurtaran eğitim programlarına katılanlar başvurabilir. Cankurtaran iş ilanları, çeşitli şehirlerde iş olanaklarını içinde barındırır. Cankurtaran iş ilanlarına başvurmak istersen eğitim programlarını araştırabilir ve yüzme kabiliyetini geliştirebilirsin. Cankurtaran eğitim programları uzmanlar tarafından profesyonel ortamlarda verilen teknik bilgi ve becerilerden oluşur. Cankurtaran iş ilanlarına başvurmadan önce bu becerileri geliştirmen önemlidir. Cankurtaran iş ilanlarına başvurmak için 18 yaşını doldurman gereklidir.

Cankurtaran iş ilanları en çok hangi illerde yayınlanır?

Her meslek dalı kendi faaliyet alanına göre ayrı bölgelerde yoğunlaşan iş olanakları sunar. Cankurtaran iş ilanları diğer saha mesleklerine kıyasla belirli bölgelerde aktif olarak verilir. Sahil kesiminde yer alan ve havuz gibi yüzme alanlarına sahip işletmeler tarafından yayınlanan cankurtaran iş ilanlarına başvurabilirsin. Cankurtaranlık dinamik bir meslek olarak yüzme alanlarında çeşitli iş olanaklarına sahiptir. Cankurtaran iş ilanları en çok Akdeniz, Ege ve Marmara Bölgeleri’nde yer alır. Başta Antalya ve İzmir olmak üzere cankurtaran iş ilanlarına İstanbul gibi büyükşehirlerde de ulaşabilirsin.

Cankurtaran olmak için hangi belgelere sahip olmak gerekir?

Yüzme bölgelerinde insanların boğulma tehlikesine karşı görev alan cankurtaran iş ilanlarında belli başlı belgeler istenir. Cankurtaran olabilmen için bu belgelere ve yetkinlikere sahip olman gerekir. Cankurtaran iş ilanlarında gereken belgeler arasında Türkiye Sualtı Spor Federasyonu tarafından verilen eğitimler sonrasında yetki belgesi yer alır. Spor Bilimleri Fakülteleri'nden cankurtaran kurslarına kadar değişen eğitim seçeneklerinin her biri cankurtaran iş ilanlarında gereken belgeleri sana sağlayabilir. Eğitim programları yaklaşık 4 ile 6 gün sürerken ortalama üzeri başarı yüzdesiyle programı tamamlayarak cankurtaran olarak çalışmaya başlayabilirsin.

Cankurtaranların çalışma ortamları nasıldır?

Turizm sektörü şehirler bazında değişen ve çeşitli iş dinamiklerini bir arada barındıran olanaklar sağlar. Bunlardan birisi olarak cankurtaranlık için çalışma ortamları temelde yüzme alanlarından oluşur. Cankurtaran turizm işletmeleri ile birlikte sahil alanlarında aktif olarak görev alır. Sahildeki insanların can güvenliğini takip eden ve gerekli anda müdahaleye hazır olan cankurtaranların farklı iş alanları da bulunur. Turizmin yanı sıra çeşitli deniz ürünleri üretim alanlarında çalışacak cankurtaran adayları için iş ilanları yayınlanır. Bir cankurtaran olarak çalışmak istersen birden fazla iş imkanını farklı bölgelerde yakalayabilirsin.