120

Çay - Kahve Servis Elemanı İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search
Sıralama Önerilen

Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

Çay / Kahve Servis Elemanı cancel
Garanti Plastik
Çay / Kahve Servis Elemanı
Garanti Plastik
İstanbul(Avr.) İş Yerinde
Tam zamanlı
Bugün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Kale Makina Pazarlama A.Ş
Çay / Kahve Servis Elemanı
Kale Makina Pazarlama A.Ş
İstanbul(Asya) İş Yerinde
Tam zamanlı
Bugün
TYH Uluslararası Tekstil Pazarlama San.Tic. A.Ş.
Çay / Kahve Servis Elemanı
TYH Uluslararası Tekstil Pazarlama San.Tic. A.Ş.
İstanbul(Avr.) İş Yerinde
Tam zamanlı
5 gün

İlanları konuma göre filtrele!

Şu an 3 sayfa içerisinden 1. sayfadasınız

Çay Kahve Servis Elemanı İş İlanları

Hayatta farklı sektörler ve alanlar bulunur. Bu sektörler arasında büyük bir öneme sahip olan sektörlerden birisi de kuşkusuz ki yiyecek ve içecek sektörüdür. İnsan için bir ihtiyaç olan yiyecek ve içecekler, zaman geçtikçe farklılıklarla ve farklı sunum ve konseptlerle gelişir ve ilerler. Fakat eskiden beri insanların severek tükettiği ve gün geçtikçe önemini kaybetmeyen hatta daha da önemli hale gelen yiyecek ve içecekler de bulunur. Bunlar arasında da çay ve kahve önemli bir yere sahip. Çay kahve servis elemanı iş ilanları da bu bağlamda sayıca fazla olmasıyla dikkat çeker. Kafelerde, restoranlarda, büfelerde, lokantalarda, barlarda ve daha birçok yerde çay ve kahve servis elemanına ihtiyaç duyulabilir. Sen de güncel çay kahve servis elemanı iş ilanlarına bakabilir ve ilanları değerlendirebilirsin.

Çay ve Kahve Servis Elemanı Olmak İçin Hangi Özelliklere Sahip Olmak Gerekir?

Çay kahve servis elemanı iş başvurusunda bulunmak için bazı özelliklere sahip olman gerekir:

  • Çay ve kahve servis ederken insanlarla iletişim kurabileceğin için iyi bir iletişime sahip olman gerekir.
  •  Çay ve kahve ikramını bazen büyük bir tepside ve çok sayıda servis etme durumların olabilir. Bu gibi durumlarda büyük tepsiyi taşıyabilmen ve herhangi bir tehlike olmadan çay ve kahveyi servis edebilmen gerekir. Yani olası zorluklara ve tehlikelere karşı hazırlıklı olman ve bunların üstesinden gelmen gerekir.
  • Eğer çalıştığın yerde yabancı insanlar bulunursa ve bu insanlara servis yapman gerekirse yabancı dil bilgisine de sahip olman gerekebilir.
  • Başka servis elemanlarıyla ya da başka dalda çalışanlarla iş birliği içerisinde çalışma ihtimalin olacağından takım çalışmasına yatkın olman da sahip olman gereken özellikler arasında yer alır.
  • Dinamik, hızlı çalışmaya yatkın ve pratik olman da çay kahve servis elemanı olmak için sahip olman gereken özellikler arasında yer alır.

Sen de bu özelliklere sahipsen ve çay kahve servis elemanı olarak çalışmak istersen, çay kahve servis elemanı iş ilanları yeni olanlara başvuru yapabilirsin.

Çay ve Kahve Servis Elemanı Olmak İçin Hangi Eğitim ve Belgelere Sahip Olmak Gerekir?

Çay kahve servis elemanı olmak için her zaman eğitim ve belgelere sahip olmak gerekmez. Bazı çay kahve servis elemanı arayanlar çalışanından herhangi bir eğitim ve belgeye sahip olmasını beklemez. Bazı şirketler ya da çalışılacak bazı yerler ise müşteri portföyüne ve işe bağlı olarak çalışanlarının eğitim düzeyine, iletişimle alakalı bazı sertifikalara sahip olmasına, yabancı dil bildiğine dair belgelere ya da deneyimli olmasına ihtiyaç duyar. Yani çalışılacak kuruma göre bu eğitim ve belgeler konusu farklılık gösterebilir. Bu bağlamda da çalışmak istediğin şirketin isteğine göre bazı mesleki belgelere sahip olman gerekebilir.

Çay ve Kahve Servis Elemanının Çalışma Ortamı ve Koşulları Nasıldır?

Çay kahve servis elemanı, mutfağı olan ve çay kahve servisi yapılma ihtimali olan her yerde çalışabilir. Bu yerler arasında; kafe, bar, lokanta, restoran, otel, kurumsal şirketler, bankalar, okullar, hastaneler, büfeler, pastaneler, holdingler ve daha birçok çalışma alanları yer alır. Çay kahve servis elemanı çay kahve yapıldıktan sonra isteyen kişilere yönelik olarak bu çay kahveyi servis eder. Sonrasında boş bardakları alır. Genel olarak çalışma koşulları sabit olan çay kahve servis elemanının çalışılacak yere göre farklı çalışma saatleri ve günleri de bulunabilir. Tatil olan günler, günde kaç saat çalışılacağı, maaş gibi konular da çalışılacak yere göre farklılık gösterir. Sen de çay kahve servis elemanı olarak çalışmak istersen çay kahve servis elemanı iş ilanları bugün yayınlananlara bakabilir ve güncel ilanları değerlendirebilirsin.

Çay ve kahve servis elemanı iş ilanlarına nasıl ulaşılır?

Çay ve kahve servis elemanı iş ilanlarına kariyer.net üzerinden kolay ve rahat bir şekilde ulaşmak mümkün. kariyer.net üzerinden hem çay ve kahve servis elemanı iş ilanlarına hem de yayınlanan bu ilanlardaki iş tanımına ve ilanı yayınlayan şirketin çalışma koşullarına ve çalışanda aradığı kriterlere de kolay bir şekilde ulaşmak mümkün olur.

Çay ve kahve servis elemanı iş ilanlarına kimler başvuru yapabilir?

Çay ve kahve servis elemanı iş ilanlarına herkes başvuru yapabilir. Şirketlerin yayınladıkları ilanlardaki iş tanımına uyum sağlayan, şirketlerin çalışanda aradıkları kriterleri karşılayan, şirketlerin çalışanında aradığı özelliklere sahip olan ve eğer gerekiyorsa gerekli olan belgelere ve sertifikalara ya da eğitim düzeyine ve deneyim süresine sahip olan herkes kolay şekilde başvuru yapabilir.

Çay ve kahve servis elemanı ne kadar maaş alır?

Çay ve kahve servis elemanının aldığı maaş bazı durumlara ve koşullara göre farklılık gösterir. Çalışılacak kurum ya da mekân, deneyim süresi, sahip olunan mesleki yeterlilik belgeleri ve sertifikalar, yabancı dil bilgisi, çalışma saatleri, çalışma yükü, haftada kaç gün ve saat çalışılacağı gibi özellikler maaşa etki eden faktörler arasında yer alır.

Çay ve kahve servis elemanı olmak için ne yapmak gerek?

Çay kahve servis elemanı olmak için başvuracağın şirketin kriterlerine bakman gerek. Bazı şirketler eğitim düzeyi ve deneyim süresine önem verirken bazı şirketler buna önem vermez. Bu kriterlere göre çay kahve servis elemanı olabilir ve bu alanda ilerleyebilirsin. Eğer bazı şirketler bazı belgelere sahip olmayı şart koşarsa öncelikle bu belgeleri edinmen de gerekebilir. 

Sıkça Sorulan Sorular

Çay kahve servis elemanı hangi çalışma ortamlarında görev alabilir?

Çay ve kahve ikramı, iş yerlerinde yer alan mutfaklar başta olmak üzere tüm mutfaklarda yer alır. Bu doğrultuda çay kahve servis elemanı olarak çalışabileceğin birçok alan bulunur. Kafeler, restoranlar, eğlence alanları ve çeşitli iş yerlerinde çay kahve servis elemanı olarak çalışabilirsin. Çalıştığın alana bağlı olarak unvanında da değişiklikler olabilir. Çay kahve servis elemanı, garson, komi, mutfak personeli gibi unvanlar alabilirsin. Çalıştığın firmanın koşullarına göre bir ekip içerisinde çalışabileceğin gibi ikramdan sorumlu tek personel de olabilirsin.

Çay kahve servis elemanı iş ilanlarının en yoğun olduğu sektörler hangileridir?

Çay kahve servis elemanı ilanlarında öne çıkan sektörler şehirlere ve bölgelere göre değişiklik gösterebilir. Gezi ve alışveriş merkezlerinin fazla olduğu bölgelerde kafe, restoran, çay ocağı, otel gibi işletmeler de yer alacağı için bu alanlarda iş imkanları oldukça fazladır. Üretim ve ticaretin ağırlıklı olduğu bölgelerde ise müşteri ziyaretlerinde çay ve kahve servisi yapması için servis elemanı arayan iş yerleri bulunabilir. Aynı zamanda çay kahve servis elemanlarının çalışabileceği diğer alanlar arasında sıklıkla konukları olan galeriler, kuaförler, mağazalar ve klinikler yer alır.

Çay kahve servis elemanı iş ilanlarında hangi koşullar aranır?

Deneyimli ve deneyimsiz çalışan adaylarına yönelik fırsatlar sunan tam ve yarı zamanlı servis elemanlığı için ekip çalışmasına yatkınlık büyük bir önem taşır. Yoğun ve esnek çalışma saatlerine uyumlu olması beklenen adaylara sunulan koşullar arasında kişisel bakım ve hijyen kurallarına önem vermek yer alır. Tüm bunların yanı sıra el becerisine sahip olman, etkili iletişim kurabilmen, zaman yönetimi konusunda yetenekli olman da beklenir. İşe kabul noktasında yüz ifadesi, sunum materyallerinin doğru kullanımı gibi detaylara ayrıca özen göstermen gerekir.

Çay kahve servis elemanı iş ilanlarına nasıl başvurulabilir?

Kariyer.net üzerinden çay kahve servis elemanı ilanlarına kolayca erişebilirsin. İlanları incelemeden önce çalışmak istediğin lokasyonu ve sektörü belirleyerek kendine en uygun ilanları filtreleyebilirsin. Eğer haftanın belirli günlerinde çalışmak istiyorsan yarı zamanlı iş ilanlarını değerlendirebilirsin. İş ilanlarının detaylarını incelediğinde ilanı yayınlayan firmanın kriterlerini ve hizmet verdiği sektörü öğrenebilirsin. Kriterlerini karşıladığını düşündüğün ve istediğin koşullara uygun olan ilanlara başvuru yaparak işe alınma şansını artırabilirsin.

notifications İş Alarmı kur