70

Çevre Uzmanı İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search
Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

Çevre Uzmanı cancel
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Şu an 2 sayfa içerisinden 1. sayfadasınız

Çevre Uzmanı İş İlanları

Çevre Uzmanı İş İlanları

Çevrenin korunması ve çevre kirliliğine neden olabilecek nesnelerin uzaklaştırılması güncelliğini sürdüren önemli konular arasındadır. Çevre kirliliğinin ana nedenleri arasında dünya üzerinde üretim ve tüketim son hızla devam etmesi gelir. Bu nedenle, üretimin daha kontrollü yapılması adına çevre güvenliğini uygulayacak yeni meslekler ilgi alanına girebilir. Geleceğini şekillendirecek tercihlerin bu yönde ise çevre uzmanı iş ilanlarını inceleyebilir, kariyerine devam etmek istediğin mesleği şekillendirebilirsin. Eğer pozisyon ile ilgili farklı bilgilere ulaşmak istersen çevre uzmanı sayfamıza göz atabilirsin.

Çevre Uzmanı İş İmkanları

Çevre uzmanı iş ilanları yeni keşfedilen meslek dalı olması sebebiyle ilan sayısı sınırlı olarak yer alır. Ancak, ekolojik dengeye mevzuatların da önem vermesi firmalarda bu mesleği gerekli kıldığı görülür. Bu açıdan, çevre uzmanı iş ilanları ile alınan personelin birçok sektörde bulunma zorunluğu senin seçimlerini de etkileyebilir. Bu kapsamda, güncel çevre uzmanı iş ilanları sektörel olarak ilaç şirketleri, endüstriyel firmalar, enerji şirketleri, atık yönetimi üzerine çalışan şirketler ve kimya şirketlerinde olması tercihlerini kolaylaştırır. Genel çerçevede, zararlı maddelerin uzaklaştırılmasında belli tedbirler alan çevre uzmanı kariyerini sürdürmek istiyorsan istihdam alanlarını iyi araştırmanda fayda var. Buna istinaden, diğer iş sahalarından farklı olarak çevre uzmanı iş ilanlarında stajyer kavramı önemlidir. İlgili bölümden mezun olduktan sonra ve en az 2-3 yıl gibi staj sürecinden geçtikten sonra uzman unvanını kazanabilirsin. Çevre uzmanı, tehlikeli maddeler üzerine çalıştığı ve hayati risk taşıdığı için bu ön şartlar senin adına önemlidir. Çevre uzmanı arayanlar bu detaya özellikle dikkat ederek belirli bir iş tecrübesini personel arayışında ilanda belirtir.

Çevre Uzmanı İş İlanlarında Personel Açısından İstenilen Nitelikler

Çevre uzmanı arayan firmalar, personelin yeterlilikleri ve iş yapabilme becerisini sözlü mülakatlarda niteliklerine göre belirler. Çevre uzmanı iş ilanları bugün tarihli filtrelediğinde ilanlarda personelin özellikleri detaylıca görebilirsin. Bu doğrultuda, çevre uzmanı iş ilanlarında yer verilen çalışanın nitelikleri aşağıdaki gibi listelenebilir:

 • Kişinin asbest, tehlikeli atıklar ve diğer tehlikeli maddeler hakkında belirli bir düzeyde çalışma bilgisinin olması
 • Bakanlığın çevre ile ilgili atık ve tehlikeli madde mevzuatlarına hakim olması ve uygulamada doğru yaklaşabilmesi 
 • Tehlikeli hava kirleticileri ya da tehlikeli atıklardan kaynaklı materyalleri tanıyabilme ve süreçlere müdahale edebilme yeteneği taşıması
 • Müşteri ve yetkililer arasında iletişimi düzgün bir şekilde sağlayabilmesi
 • Teknik verileri sadeleştirerek anlaşılır sözlü ve yazılı bir iletişim diline dönüştürebilmesi
 • Analitik düşünme becerisine sahip olması ve bu kapsamda sayısal yatkınlığını gösterebilmesi
 • Laboratuvar ortamında uzun saatler dikkati ve odaklanması kaybolmadan çalışabilmesi
 • Esnek çalışma saatlerine entegre olabilmesi ve seyahat engelinin bulunmaması
 • Takım ruhunu sağlayabilmesi ve diğer ekip arkadaşlarını yönlendirebilme becerisine sahip olması 
 • Acil durumlarda stres yönetimini iyi idare ederek probleme hızlı çözüm üretebilmesi
 • Detaylı ve titiz çalışabilme yetkinliğini taşıması
 • Fiziksel performansının yüksek olması ve saha denetimindeyken hareketli iş ortamına ayak uydurabilmesi
 • Stratejik düşünerek önceliklere kaza anında iyi karar verebilme yeteneğine sahip olması

Çevre Uzmanı İş İlanlarına Başvurmak için Sahip Olman Gereken Eğitim ve Sertifika Programları

Çevre uzmanı veya çevre mühendisi iş ilanları listesinden bir fırsata başvuru yapmadan önce bazı eğitimlere sahip olman gerekebilir. Öncelikle lisans programlarından çevre mühendisliği bölümünden mezun olman firmalar tarafından beklenir. Çevre uzmanı iş ilanları yeni tarihli aramalarına baktığında ise ekstra bazı sertifika ya da belgeler personel adayı olarak senden talep edilebilir. Bu bağlamda, çevre yönetimi hizmeti yeterlilik belgesi, kalite yönetim sistemleri belgeleri, iş güvenliği (A,B,C) belgeleri gibi bazı sertifikasyon süreçlerini tamamlaman önemli. Tüm bu bilgileri tek bir merkezden edinmek için Kariyer.net'ten üyeliğini oluşturabilirsin. Üyelik oluşturduktan sonra güçlü bir özgeçmiş hazırlaman firmaların seni değerlendirmesinde dikkat çeker. Ayrıca, çevre uzmanı iş ilanlarını aratmak adına pozisyon olarak çevre uzmanı filtresini kullanabilir, sonrasında, 'şehir', 'sektör' ya da 'tarih' filtrelerini kullanarak tarama yapabilirsin. Son aşamada, karar verdiğin ilana başvur butonu ile tıklayabilirsin.

Sıkça Sorulan Sorular

Tam zamanlı Çevre Uzmanı iş ilanlarını nasıl bulabilirim?

Tam zamanlı Çevre Uzmanı iş ilanlarını ''Filtreler'' bölümünde yer alan ''Çalışma Şekli'' kategorisinden ''Sürekli / Tam Zamanlı'' seçeneğini tıklayarak keşfedebilirsin. Ayrıca dönemsel, proje bazlı, serbest ve yarı zamanlı iş ilanlarını da yine bu alandaki seçenekleri tıklayarak keşfedebilirsin.

Çevre Uzmanı iş ilanlarına Kariyer.net'te nasıl başvurabilirim?

Çevre Uzmanı iş ilanlarını Kariyer.net'te farklı tarih, pozisyon seviyesi ve konuma göre filtreleyebilir, sana en uygun ilanlara hızlıca başvurabilirsin.

Çevre Uzmanı pozisyonu için en güncel iş ilanlarını görüntüleyebilir miyim?

Güncel Çevre Uzmanı iş ilanlarını ''Filtreler'' bölümünde yer alan ''Tarih'' kategorisinin altında bulunan ''Bugünün ilanları'' seçeneğini işaretleyerek en güncel Çevre Uzmanı iş ilanlarına erişebilirsin.

Çevre Uzmanı iş ilanları için hangi nitelikler aranmaktadır?

Çevre Uzmanı için aranan nitelikler iş ilanlarında detaylı olarak yer almaktadır. İş ilanlarında bulunan ''Genel Nitelikler ve İş Tanımı'' bölümünden, adaylarda aranan nitelikleri detaylıca inceleyebilirsin. Ayrıca ''Aday Kriterleri'' bölümünden de tecrübe, eğitim, askerlik ve ehliyet gibi istenilen şartları öğrenebilirsin.

notifications İş Alarmı kur