keyboard_arrow_down
322

Cnc Freze Operatörü İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search
Sıralama Önerilen

Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

Cnc Freze Operatörü cancel
Aeroto Yedek Parça Mak San Tic Ltd.Şti
CNC Freze Operatörü
Aeroto Yedek Parça Mak San Tic Ltd.Şti
Bursa İş Yerinde
Tam zamanlı
Bugün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Form 2000 Kalıp San. Tic. A.Ş.
CNC Freze Operatörü
Form 2000 Kalıp San. Tic. A.Ş.
İstanbul(Asya) İş Yerinde
Tam zamanlı
Bugün
Klemsan Elektrik Elektronik
CNC Freze Operatörü
Klemsan Elektrik Elektronik
İzmir İş Yerinde
Tam zamanlı
Bugün

İlanları konuma göre filtrele!

Elmaksan Makina Sanayi
CNC Freze Operatörü ( Gölcük İçin )
Elmaksan Makina Sanayi
Kocaeli İş Yerinde
Tam zamanlı
1 gün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
A.K.P OTOMOTİV SANAYİ VE TİCARET LİMİTEDŞİRKETİ
CNC Freze Operatörü
A.K.P OTOMOTİV SANAYİ VE TİCARET LİMİTEDŞİRKETİ
Bursa İş Yerinde
Tam zamanlı
24 gün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Şu an 7 sayfa içerisinden 1. sayfadasınız

CNC Freze Operatörü İş İlanları

Bilgisayarlı nümerik kontrol makinelerini kullanarak seri bir şekilde universal torna tezgahında yapması zor olan işler üretilebilir. Bu makineler CNC makineler olarak adlandırılırlar ve yaptıkları işlere göre farklı özellikler kazanırlar. Frezeleme, metal parçaların yatay olarak işlenmesi ve yüzeyin inceltilmesi ve yüzeyde kanal açılması gibi işlemleri kapsar ve bunu yapmak için de özel CNC makineler mevcuttur. Bu makineler bilgisayar destekli oldukları için kontrol edilmeleri, çalıştırılmaları ve gerektiğinde durdurulmaları için eğitimli bir operatöre ihtiyaç duyulur. CNC freze operatörü arayanlar metallerde yapılacak bu kanal açma ve yüzey işleme süreçlerinin yürütülmesi için gerekli eğitimi almış kişilere ihtiyaç duyarlar. CNC freze operatörü iş ilanları İstanbul Avrupa veya Asya gibi metal üretimi gelişmiş bölgelerden daha yoğun olarak açılır. Teknik resim okuyabilen, bunları makinenin bilgisayar yazılımına aktarabilen ve ortaya çıkan ürünleri teknik resme göre kontrol edip makinenin güvenliğinden emin olmak üzere görevli olan CNC freze operatörleri oldukça iyi şartlara ve maaşlara da sahip olabilir.

CNC Freze Operatörü Ne İş Yapar?

CNC freze operatörü, yüzey işlemesi yapılacak bir malzemenin ne kadar zamanda, hangi boyutta, hangi şekilde ve hangi kalınlıkta işleneceği ile ilgili kararlar veren ve bunları makinenin uygulamasını sağlayan kişidir. CNC freze operatörünün görevleri şu şekilde sıralanabilir:

  • CNC makinesini işlenecek malzeme resmi geldiğinde gereken şartları girerek çalıştırmak ve ortaya çıkan malzemenin doğruluğunu kontrol etmektir. Bu görevi bölersek; tezgahın çalışmaya hazırlanması, işlenecek olan malzeme ile ilgili komutların girilmesi, iş için hazırlanan mekanik çizimlerin incelenerek çözümlenmesi ve doğru ölçülerde hatasız ürün üretiminin sağlanması olduğunu söyleyebiliriz. 
  • CNC operatörü, sorumlu olduğu makinenin bakımından ve arıza giderim sürecinden sorumludur. 
  • Üretilecek ürün için kullanılacak hammadde veya parçaların makine istasyonuna getirilmesinden de CNC freze operatörü sorumludur. 

CNC freze operatörü İzmir gibi büyük şehirlerde oldukça fazla aranır ve bu işi yapacak yetkinlikte kişiye iş yerinde değer verilir. Universal torna veya freze makinelerinde bir tanesi belki tüm günü alan malzemelerin CNC makinelerde bir saat gibi kısa sürelerde toplu olarak üretilebilmesi sayesinde sağlanan kazanç nedeniyle CNC tezgahlara da operatörlerine de talep her geçen gün artar. Ancak üretimin doğrulu konusunda yapılan hatanın çok büyük maliyetlerinin olabileceği riski nedeniyle alanında yetkin kişilerin işe alımı yapılır.

CNC Freze Operatörü Olmak İçin Hangi Özelliklere Sahip Olmak Gerekir?

Metal işleme firmalarında üretimin önemli ve kilit bir görevinde bulunan CNC freze operatörü maaşları da oldukça yüksektir. Aranan nitelikler arasında bazı özel yetkinlikler bu maaşın neden hak edildiğine dair ipuçları da taşır. Teknik resim ve görsel okuma becerisi doğru ürünü üretmek için oldukça kritik ve kalifiye bir yetkinliktir. Genelde üretim firmalarında çalışacak olan bu elemanların vardiyalı çalışmaları istendiği için bu düzene uyum sağlayabilecek kişilerin başvurması beklenir. CNC makinesi istasyon alanına malzemenin hammaddesinin taşınması yapılabileceği için fiziksel olarak yeterlilik de aranan kriterler arasındadır. Aynı nedenden dolayı havalı vinç kullanımı da CNC freze operatörlerinden beklenir. Ortaya çıkan ürünün hassas kontrolü için kumpas gibi ölçüm aletlerinin kullanımı konusuna da hakim olunması bu operatörlerden beklenir.

CNC Freze Operatörü Olmak İçin Hangi Eğitim ve Belgelere Sahip Olmak Gerekir?

CNC freze operatörü, tek seferde çok sayıda değerli metal parça işleyebildiği için bu konuda bir eğitim almış olmak da önemli hale gelir. Çünkü makineye ürünle ilgili bilgiler yanlış veya eksik girilirse ortaya çıkan ürün üretimde kullanılmayabilir ve firma için önemli bir israf kalemi oluşabilir. Bu nedenle firmalar CNC makinelerini kullanacak kişilerin eğitimi, becerileri ve tecrübeleri konusunda hassastırlar. Genellikle firmalar bu konuda eğitim veren meslek liselerinin makine teknolojisi ve endüstriyel otomasyon bölümlerinden mezun olmuş olan kişileri tercih ederler. Burada alınan mesleki eğitim teknik resim okumadan ölçü aletlerini kullanmaya, CNC bilgisayar programlarını programlayabilmekten bu makinelerin bakımını yapmaya birçok konuda yeterlilik kazandırır. Güncel CNC freze operatörü iş ilanları yayınlarında istenen eğitim bazen CNC operatörü olma kurslarına katılmak ve buradan sertifika almak da olabilir. Bunun için birçok kurum düzenli eğitimler düzenler ve sen de bu eğitimlere katılarak bu yetkinliklere erişebilirsin.

CNC freze operatörü iş ilanlarına nasıl başvuru yapılır?

CNC freze operatörü iş ilanları için başvuru yaparken ilk olarak kariyer.net sitesinde bir profil açmak gerekir. Birçok metal işleme firması bu platformda ilanlarını yayınlar ve çok sayıda adayla görüşmek ister. Sen de burada profil açtıktan sonra yeteneklerin, eğitimlerin, tecrübelerin, stajların, referansların ile ilgili bilgileri verdiğin bir özgeçmiş hazırlayarak başvurunu yapabilirsin.

CNC freze operatörü iş ilanlarına kimler başvurabilir?

CNC freze operatörü iş ilanları bugün yayınlarına baktığında mesleki eğitim almış olmanın ilk ve gerekli şart olduğunu görebilirsin. Yani mesleki eğitim kurslarında bu konu ile ilgili eğitim ve sertifika alman veya meslek lisesinde bu bölümden mezun olman bu ilanlara başvurman için yeterlidir. 

CNC freze operatörü iş ilanlarına nasıl ulaşılır?

CNC freze operatörü arayan firmalar ilanları genellikle çok geniş iş arayan yelpazesine sahip kariyer.net’ten yayınlar. Sen de burada profil oluşturup özgeçmişini hazırladıktan sonra iş ara butonundaki arama bölgesine CNC freze operatörü yazarak ve şehir bölge kısmına da çalışmak istediğin veya ikamet ettiğin bölgeyi ekleyerek iş ilanlarını kolay bir şekilde listeleyebilirsin.

CNC freze operatörü iş ilanlarında aranan kriterler nelerdir?

CNC freze operatörü iş ilanları yeni yayınları incelersen mesleki yeterlilik yanında aranan diğer kriterin iş sorumluluğu olduğunu görebilirsin. Yani teknik resim okuma veya malzeme ölçümü sırasında dikkatsizlik yapmamak, makinenin bakımına önem vermek gibi sorumluluklar işe alımda etkilidir ve bunun ispat edilmesini de tecrübelerle, stajlarla ya da referanslarla eleman arayan firma isteyebilir.

Sıkça Sorulan Sorular

CNC freze operatörü iş ilanlarına kimler başvurabilir?

Sayısal kontrollü CNC bilgisayar sistemlerini ve CNC tezgahlarını kullanarak çeşitli iş parçalarının kesimi, bükümü, tornalanması gibi işlemleri yapabiliyorsan CNC freze operatörü iş ilanları seçeneklerine başvurabilirsin. Bu bağlamda verilen iş ilanları birtakım kriterler içerir. Tecrübe düzeyi, mesai koşulları, eğitim belgesi, askerlik durumu gibi koşullar ve iş tanımına özel beceriler konusunda yeterli olduğun ilanlara başvurarak bu alanda çalışma imkanı bulabilirsin.

CNC freze operatörlerinin çalışma saatleri nasıldır?

CNC freze operatörü, yüzeyler üzerinde doğrusal ilerleme hareketi yaparak çeşitli işlemler gerçekleştiren CNC freze tezgahı işlemlerinden sorumludur. Üretim sürecinde rol alan operatörler, genellikle günde 8-9 saat çalışır. İşletmelerin yoğunluğuna göre operatörlerden fazla mesai yapması talep edilebilir. CNC freze operatörü ilanı veren firmalar genellikle tam zamanlı çalışabilecek adaylar arar. Mesai başlangıç ve bitiş saati, işverene bağlı olarak farklılık gösterebilir.

CNC freze operatörü iş ilanları en çok hangi şehirlerde yayınlanır?

CNC freze operatörü tarafından ortaya çıkarılan ürünler; otomotiv, endüstri, ticaret, tıp, yapı, inşaat, makine sanayi gibi pek çok sektörde kullanılır. Bu bağlamda; İstanbul, Bursa, Kocaeli, Trabzon, Ankara, Yozgat, İzmir, Muğla gibi çeşitli üretim dallarında gelişmiş kentlerde çok sayıda CNC freze operatörü iş ilanı görülür. Sanayi sektörünün görüldüğü diğer şehirlerde de CNC freze operatörlerine ihtiyaç duyulur.

CNC freze operatörü uzmanlığı için ne yapmak gerekir?

CNC freze operatörü olarak çalışanlar, genellikle meslek liselerinden mezun olmuş veya usta-çırak ilişkisiyle işi öğrenmiş kişilerdir. Öte yandan 21. yüzyıl koşulları, freze tezgah işlemlerine dijital yönetimleri de dahil eder. İşin tezgah ustalığını kapsayan bu durum, bilgisayar yönetimi kısmında yerini belli başlı eğitimlere bırakır. Bu bağlamda kariyer hayatına CNC freze operatörü olarak yön vermek istiyorsan, kurslar ile bu alanda kendini geliştirebilirsin. Bunun için CNC freze operatörü uzmanlık derslerini sunan kurslara giderek eğitim alabilir ve sonucunda sertifika sahibi olabilirsin.

notifications İş Alarmı kur