297

Cnc Tezgah Operatörü İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search
Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

Cnc Tezgah Operatörü cancel
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.

İlanları konuma göre filtrele!

Şu an 6 sayfa içerisinden 1. sayfadasınız

CNC Tezgah Operatörü İş İlanları


 

Teknolojinin gelişmesi, üretiminin artması ile, en kısa sürede seri üretim yapılabilen, iş verimliliğini katlayan, bütçelere olumlu yansıyan, insan kaynaklı hata payını en aza indiren, etkin kullanılabilen iş makinelerinden yardım alınır. Komutla iş yaptırılabilen, bilgisayarlı makineler düşünüldüğünde akla ilk gelenlerden biri CNC sistemleri olur.

CNC tezgah operatörü iş ilanları, bir parçanın tasarımının bilgisayar ortamında yapılabilmesi için, makineye emirler girebilecek, alanında uzman kişiler arar. 

CNC’nin açılımı, Computer Numerical Control yani bilgisayar yardımı ile sayısal kontroldür. Sistem yardımı ile, komutlarla, tüm işlemler otomatik bir kontrol ünitesi vasıtasıyla yaptırılır. İnsan gücüne ihtiyaç kalmadan, zaman kaybı yaşamadan, seri üretim olanağı sunan bilgisayar destekli bu makine sistemlerinin avantajları da çok olur. 

CNC tezgah operatörü iş ilanlarında, en çok iş ihtiyacı olarak, makine, kalıpçılık, havacılık, savunma sanayi, otomotiv, mobilya, yedek parça, tüketim mallarının öne çıktığı görülür. 

Her CNC makinesinin farklı işlevlere sahip olması ve bu işlevlerin her birinin de farklı uzmanlıklar gerektirmesi sebebiyle, tüm operatörler aynı işi yapmayabilir. Bu nedenle güncel CNC tezgah operatörü iş ilanlarında CNC Freze ya da CNC Torna gibi farklı aletlerde yetkinlikleri olan, unvanları değişiklik gösteren kişiler arayışı bulunur. 

CNC Tezgah Operatörü İş İlanları İçin Mesleki Tanıtım


 

CNC makineleri kullanılarak farklı boyut, şekil ve kalınlıktaki, genellikle metal ya da plastik olan ürünlerin işlenmesi sağlanır. Elektronik ortamda, teknik resme uygun verileri programa yükleyerek, malzeme üzerinde frezeleme, tornalama, delik delme, taşlama, bükme, talaş kaldırma gibi işlemleri yapan kişilere CNC operatörü denilir. 

Türkiye genelinde en çok CNC tezgah operatörü iş ilanları verilen şehirlerin, İstanbul, Kocaeli, Ankara ve İzmir gibi sanayi bakımından gelişmiş kentler olduğu görülür. Kariyer.net'te birçok şehirde aranan CNC tezgah operatörü arayan firmaların ilanlarına ulaşabilirsin.

CNC Tezgah Operatörü Olma Şartları


 

CNC tezgah operatörü iş ilanlarında sahip olunması gereken minimum özellikleri aşağıda görebilirsin. 

 • Reşit Olmak,
 • İlkokul mezunları için, Mesleki Yeterlilik Kurumu tarafından verilen, CNC Operatörlüğü Sertifika Eğitimi ne katılıp, kursun teorik ve pratik eğitimleri başarıyla tamamlayarak, sertifika sahibi olmak. 
 • Meslek ve Teknik Liselerinin, Makine Teknolojisi, Endüstriyel Teknolojiler gibi ilgili bölümlerinden veya üniversitelerin ilgili bölümlerden mezun olmak, 
 • Ağır ve Tehlikeli İşler Yönetmeliği’ne göre, sağlık kuruluşlarından Tehlikeli ve Çok Tehlikeli İşlerde Çalışabilir Raporu almak.

CNC tezgah operatörü iş ilanlarında en çok, imalat, üretim, makine, otomotiv ve Demir-Çelik gibi sektörel alanlarda dağılım olduğu görülür. 

CNC tezgah operatörü iş ilanlarına kariyer.net üzerinden göz atabilir, kendine uygun sektör ve firmaları listeleyebilirsin.

CNC Tezgah Operatörü Görev ve Sorumlulukları

CNC tezgah operatörü iş ilanlarında aranan nitelikler şirketlere göre değişse de, özellikle CNC tezgah tecrübesi, bilgisayar bilgisi, dikkatli, disiplinli ve sorumluluk sahibi olmak ilk sıralarda yer alır. CNC tezgah operatörü iş ilanlarında beklenilen pek çok görev ve sorumluk bulunur. 

 • Analitik düşünen, detaylara önem veren, risk algısı, el-göz koordinasyonu olan, ekip içinde uyumlu çalışacak tutum sergilemek,
 • Kullanılan CNC tezgahları hakkında tam anlamıyla bilgi ve donanım sahibi olmak,
 • Makinenin periyodik bakımlarını takip etmek,
 • Makine çalıştırılmadan önce tüm kontrolleri, testleri yapmak, eksikleri gidermek, problemleri çözmek, 
 • Makinenin kırılan, arızalanan ya da değiştirilmesi gereken parçasını onarabilmek, ya da yetkili servis desteği almak,
 • Makine ile ilgili kayıt tutmak ve rapor oluşturmak, amirlerine bilgi aktarmak, 
 • CNC makinesini, her değişen çalışma ve işlenecek malzemeye göre yeniden programlayabilme, kurabilme becerisinde olmak, 
 • Teknik resim ve mekanik çizimleri görsel olarak okuyabilmek.

Ayrıca CNC tezgah operatörü arayanlar, büyük bir konsantrasyon içinde, verilen görevlerin tam ve zamanında yerine getirmesini bekler.

CNC Tezgah Operatörü İş İlanlarındaki Çalışma Alanları

Sektörden bağımsız olarak CNC tezgah operatörü şirketlerin üretim, imalat, metal, makine gibi bölümlerinde görev alır. Pozisyon olarak firmaya göre değişen durumlar bulunur. CNC plazma kesim operatörü gibi pozisyonlar da ilanlarda görebilirsin.

CNC tezgah operatörü iş ilanlarında, imalat yapılan hemen hemen her alanda CNC makineleri kullanıldığı için, her meslekte görev alabileceğin kurumsal veya özel firmalar olduğunu görebilir, CNC tezgah operatörü iş ilanları yeni çalışabileceğin kuruluşları aşağıdaki gibi aratarak bulabilirsin.

 • Makine Sektöründeki Şirketler,
 • Otomotiv Üretim Fabrikaları, 
 • Mühendislik Şirketleri, 
 • Mobilya İmalathaneleri ve Fabrikaları, 
 • Bilgisayar Donanım Firmaları,
 • Tıbbi Laboratuvarlar,
 • Yemek Fabrikaları 

CNC tezgah operatörü iş ilanları ile, üretim yapan her sektör, ihtiyaçlarını karşılayabilecek bu teknolojiden faydalanabilir. 

Sen de CNC tezgah operatörü iş ilanları bugün olarak kariyer.net üzerinden aratma yaparak, genellikle şirketlerin mühendislik, Ar-Ge iş ilanları listesindeki bu işlerden birine girebilirsin. CNC tezgah operatörü iş ilanları sayesinde bu kurumlarda, şirket ihtiyacına bağlı olarak çalışabilir, farklı yetkinlik alanlarını kullanarak kendini geliştirebilirsin.

CNC Tezgah Operatörü İş İlanlarında Maaşlar


 

CNC tezgah operatörü iş ilanlarına bakılarak CNC operatör maaşları hakkında net bir rakam vermek doğru olmaz. Maaşlar eğitim, uzmanlık, tecrübe, sektör, işveren ve alınan sorumluluk kapsamına göre değişiklik gösterebilir. Elbette ki CNC tezgah operatörü iş ilanları arasında, işe ilk girişte verilecek ücret ile deneyimli çalışma hayatına sahip kişiye verilecek ücret arasında fark çıkabilir. Oldukça deneyim gerektiren bu meslekte, CNC tezgah operatörü iş ilanlarına başvurarak, iş yerlerinden mesleğe uygun miktarda maaş alabilirsin.

Kariyer.net'te her gün güncellenen CNC tezgah operatörü iş ilanları yayınlanır. Kariyer.net sistemi üzerinden özgeçmişini oluşturarak başlaman işini kolaylaştırır. Oluşturduğun özgeçmiş ile CNC tezgah operatörü iş ilanlarını kolayca bulabilir, ilanlara giriş yaparak tek tıkla, anında başvuru yapabilirsin.

Sıkça Sorulan Sorular

Tam zamanlı Cnc Tezgah Operatörü iş ilanlarını nasıl bulabilirim?

Tam zamanlı Cnc Tezgah Operatörü iş ilanlarını ''Filtreler'' bölümünde yer alan ''Çalışma Şekli'' kategorisinden ''Sürekli / Tam Zamanlı'' seçeneğini tıklayarak keşfedebilirsin. Ayrıca dönemsel, proje bazlı, serbest ve yarı zamanlı iş ilanlarını da yine bu alandaki seçenekleri tıklayarak keşfedebilirsin.

Cnc Tezgah Operatörü iş ilanlarına Kariyer.net'te nasıl başvurabilirim?

Cnc Tezgah Operatörü iş ilanlarını Kariyer.net'te farklı tarih, pozisyon seviyesi ve konuma göre filtreleyebilir, sana en uygun ilanlara hızlıca başvurabilirsin.

Cnc Tezgah Operatörü pozisyonu için en güncel iş ilanlarını görüntüleyebilir miyim?

Güncel Cnc Tezgah Operatörü iş ilanlarını ''Filtreler'' bölümünde yer alan ''Tarih'' kategorisinin altında bulunan ''Bugünün ilanları'' seçeneğini işaretleyerek en güncel Cnc Tezgah Operatörü iş ilanlarına erişebilirsin.

Cnc Tezgah Operatörü iş ilanları için hangi nitelikler aranmaktadır?

Cnc Tezgah Operatörü için aranan nitelikler iş ilanlarında detaylı olarak yer almaktadır. İş ilanlarında bulunan ''Genel Nitelikler ve İş Tanımı'' bölümünden, adaylarda aranan nitelikleri detaylıca inceleyebilirsin. Ayrıca ''Aday Kriterleri'' bölümünden de tecrübe, eğitim, askerlik ve ehliyet gibi istenilen şartları öğrenebilirsin.

notifications İş Alarmı kur