15

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search
Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı cancel

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı İş İlanları

Çocukların doğumundan 18 yaşına kadar geçirdiği çeşitli hastalıklara tanı koyan ve tedavisini yapan uzman hekimler çocuk sağlığı ve hastalıkları uzmanı olarak adlandırılır. Çocuk sağlığı ve hastalıkları uzmanı bebeklik, çocukluk ve ergenlik dönemlerindeki bireyler için koruyucu ve tıbbi bakım yapar. Çocuk doktorları, hastalarının tıbbi öykülerini dinleyerek oluşturdukları tedavi planına göre hastalarını tedavi eder. Ayrıca, bebeklerin olmaları gereken aşı takvimini uygular. Çocuk sağlığı ve hastalıkları uzmanları devlet hastanelerinin yanı sıra özel sektörde de görev yaparlar. Çocuk sağlığı ve hastalıkları uzmanlarına özel sektöre ait hastanelerde sıkça ihtiyaç duyulur. Siz de bu alanda çalışmak için çocuk sağlığı ve hastalıkları uzmanı arayan firmalar tarafından verilen iş ilanlarını inceleyebilirsiniz. 

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Olmak İçin Hangi Yeteneklere Sahip Olunmalı?

Bir çocuk doktoru diğer branş doktorlarından farklı yeteneklere sahip olmalıdır. Çocuk sağlığı ve hastalıkları uzmanı çocuk sağlığı konusundaki bilimsel  gelişmeleri sürekli takip etmelidir. Tedavi konusundaki yöntem, teknik ve teknolojileri iyi bilmelidir. Çocuk doktoru çocuğa sevgiyle yaklaşarak kendisinden korkmasını önlemelidir. Bu nedenle doktor etkili ve güçlü bir iletişim yeteneğine sahip olmalıdır.  Çocuklara sevgisini mükemmel bir şekilde gösterebilmelidir. Böylece, çocuk doktora kendisini yakın hisseder. Çocuğun karmaşık soruları karşısında pratik çözümler üretebilmelidir. Bir çocuk doktoru,  çocukların ilgilendiği oyunlar ve diğer sosyal aktiviteleri yakından takip etmelidir. Böylece, çocuklarla daha kolay iletişim kurabilir. Bir çocuk sağlığı ve hastalıkları uzmanı olarak ilan yayınlayan firmaların belirlediği kriterlere dikkat ettiğinizde kolayca iş bulabilirsiniz. Özel sektöre ait birçok sağlık kuruluşunun aradığı özellikler arasında çocuk sağlığı ve hastalıkları uzmanının en az 2 yıl deneyimli olması kriteri yer alır. Birçok  özel sağlık kuruluşu yoğun çalışma temposuna ayak uydurabilen çocuk doktorlarını tercih eder. Erkek adaylar için askerlik görevini tamamlamış olmaları tercih nedenidir. Özel sektöre ait sağlık kuruluşları için adayın hasta memnuniyetine odaklanmış olması önemlidir. Çocuk sağlığı ve hastalıkları uzmanı iş ilanları kategorisini inceleyerek kendinize uygun bir işi kolaylıkla bulabilirsiniz. 

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Mesleği İçin Hangi Eğitim ve Belgeler Gerekir?

Çocuk sağlığı ve hastalıkları uzmanlarının 6 yıllık tıp fakültesini başarıyla bitirmiş olmaları gerekir. Ardından 4 yıllık çocuk sağlığı ve hastalıkları branşında uzmanlık eğitimini tamamlamalıdır. Yaklaşık 10 yıllık öğrenim hayatının sonunda hem devlet hastanelerinde hem de özel sektöre ait sağlık kuruluşlarında çocuk sağlığı ve hastalıkları uzmanı olarak çalışabilirler. Çocuk sağlığı ve hastalıkları uzmanları Sağlık Bakanlığı tarafından açılan bebeklik, çocukluk ve ergenlik dönemleriyle ilgili çeşitli konulardaki eğitim programlarında  sertifika alabilirler. Bebeklik, çocukluk ve ergenlik dönemleri için farklı uzmanlık konuları vardır. Çocuk doktorları akademik hayata geçiş yaparak sadece bu konular üzerinde uzmanlaşabilirler. İşe alım sürecinde sıklıkla, hasta memnuniyeti odaklı çalışan ve hastalarla etkili iletişim kurabilen çocuk sağlığı ve hastalıkları uzmanları tercih edilir. Güncel çocuk sağlığı ve hastalıkları uzmanı iş ilanları arasında istediğiniz niteliklere uyan bir ilan bulabilirsiniz. 

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanlarının Çalışma Ortamı ve Koşulları Nasıldır?

Çocuk sağlığı ve hastalıkları uzmanları devlet hastanelerinin yanı sıra özel sektöre ait hastanelerde ve çocuk sağlığı yandal kliniklerinde çalışırlar. Çalışma ortamlarında diğer meslektaşları, hemşireler ve diğer sağlık profesyonellerinin yanı sıra muayene etmesi gereken hastalar ve hastaların ebeveynleri bulunur. Özel sektöre ait sağlık kuruluşlarında çalışma saatleri kurumdan kuruma değişiklik gösterse de genellikle gün içinde normal çalışma saatleri içerisinde çalışırlar. Çocuk doktorlarının çalışma koşulları hasta yoğunluğuna bağlı olarak zorlaşabilir. Özel sektöre ait sağlık kuruluşları tarafından yayınlanan birçok çocuk sağlığı ve hastalıkları uzmanı ilanları İstanbul gibi büyük şehirlerde de olması mümkündür. Başvurulan yere göre çalışma ortamı değişkenlik gösterebilir. 

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Nasıl Olunur?

Doktor olmak isteyen kişilerin tıp fakültelerinin  6 yıllık eğitimini tamamlamaları gerekir. Çocuk sağlığı ve hastalıkları uzmanı olmak için ÖSYM tarafından açılan Tıpta Uzmanlık Eğitimi (TUS) sınavına girip yeterli puanı alarak 4 yıllık çocuk sağlığı ve hastalıkları bölümünde ihtisas yapmak gerekir. İhtisas dönemini başarıyla bitiren doktorlar çocuk sağlığı ve hastalıkları uzmanı olarak çeşitli hastanelerde ve sağlık kuruluşlarında çalışabilirler. 

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Hangi Hastalıklara Bakar?

Çocuk sağlığı ve hastalıkları uzmanları bebeklerin, çocukların ve ergenlik dönemini yaşayan gençlerin sağlığı ile ilgilenirler. Hastanın tıbbi durumunu öğrenmek için çeşitli tanı testleri yaparlar. Hastalarındaki rahatsızlığa tanı koyduktan sonra tedavi planı hazırlayarak bu plana göre tedaviye başlarlar. Çocuk doktorları çocuğun psikolojik ve fizyolojik gelişimleri aşamasında da önemli rol oynarlar. 

Çocuk Sağlığı Doktoru Maaşları Ne Kadardır?

Çocuk sağlığı ve hastalıkları uzmanlarının maaşları ortalamanın üzerindedir. Çocuk sağlığı ve hastalıkları uzmanlarının maaşları deneyim kazandıkça ve mesleki hayatları boyunca ilerledikleri pozisyona göre farklılık gösterir.  Bunun yanı sıra akademik kariyer yapan çocuk sağlığı ve hastalıkları uzmanlarının maaşlarında akademik kariyerine göre farklılıklar vardır. 

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Kaç Saat Çalışır?

Uzman doktorlar hem devlet hastanelerinde hem de özel sektöre ait hastanelerde mesai saatleri içinde çalışırlar. Bunun yanı sıra uzman doktorlar ev nöbeti adı verilen nöbeti ve branş nöbeti tutarlar. Uzman doktorlar ev nöbeti ve branş nöbeti sırasında çalıştığı sağlık kuruluşunun idari ve tıbbi her türlü sorumluluklarını üstlenirler. 

Sıkça Sorulan Sorular

Tam zamanlı Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı iş ilanlarını nasıl bulabilirim?

Tam zamanlı Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı iş ilanlarını ''Filtreler'' bölümünde yer alan ''Çalışma Şekli'' kategorisinden ''Sürekli / Tam Zamanlı'' seçeneğini tıklayarak keşfedebilirsin. Ayrıca dönemsel, proje bazlı, serbest ve yarı zamanlı iş ilanlarını da yine bu alandaki seçenekleri tıklayarak keşfedebilirsin.

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı iş ilanlarına Kariyer.net'te nasıl başvurabilirim?

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı iş ilanlarını Kariyer.net'te farklı tarih, pozisyon seviyesi ve konuma göre filtreleyebilir, sana en uygun ilanlara hızlıca başvurabilirsin.

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı pozisyonu için en güncel iş ilanlarını görüntüleyebilir miyim?

Güncel Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı iş ilanlarını ''Filtreler'' bölümünde yer alan ''Tarih'' kategorisinin altında bulunan ''Bugünün ilanları'' seçeneğini işaretleyerek en güncel Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı iş ilanlarına erişebilirsin.

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı iş ilanları için hangi nitelikler aranmaktadır?

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı için aranan nitelikler iş ilanlarında detaylı olarak yer almaktadır. İş ilanlarında bulunan ''Genel Nitelikler ve İş Tanımı'' bölümünden, adaylarda aranan nitelikleri detaylıca inceleyebilirsin. Ayrıca ''Aday Kriterleri'' bölümünden de tecrübe, eğitim, askerlik ve ehliyet gibi istenilen şartları öğrenebilirsin.

notifications İş Alarmı kur