keyboard_arrow_down
3

Coğrafya Öğretmeni İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_downsearch


search
Coğrafya Öğretmeni İş İlanları

Coğrafya öğretmenliği, branş öğretmenliğinin bir dalıdır. İş ilanları hakkında bilgi vermeden önce, ‘’coğrafya öğretmeni nasıl olunur?’’ konusunu inceleyelim. Bu alanda kariyer yapmak isteyen adayların, Üniversite sınavında sözel puanlarının yüksek olması gerekir. Eğitim Fakülteleri’nden mezun olan adaylar, devlette çalışmak istiyorlarsa KPSS sınavına girip yeterli puanı almalıdır. Devletin açacağı kadro sayısına göre öğretmen alımı yapılır. Yeterli puanı alan adaylar, mülakat için davet edilirler. Mülakatlarda başarılı olan aday, açık kadro doğrultusunda, zorunlu hizmetini yapmak üzere görevlendirilir. ‘’KPSS coğrafya öğretmeni aranıyor.’’ Olarak ilan araştırması yapabilirler. Aday, eğer Üniversite’de Coğrafya Bölümünü bitirmişse, ek olarak formasyon dersleri de almış olmalıdır. Devlet yerine özel okullar veya etüt merkezlerinde çalışmak isteyen adaylar, eğitimlerini tamamladıktan sonra, Kariyer.net Coğrafya öğretmeni iş ilanları sayfasını inceleyip başvuru yapabilirler.

Coğrafya öğretmeni için iş ilanları nerelerde vardır?

Esasında, okulların olduğu her yerde öğretmen arayışı da vardır. Önemli olan, adayın branşıyla ilgili bölümlere doğru zamanda ve profesyonel hazırlanmış CV’siyle başvuru yapmasıdır. İzmir’de çalışmak isteyen biri, ‘coğrafya öğretmeni iş ilanları İzmir’ olarak araştırma yaparken, Antalya’da çalışmak isteyen biri ‘coğrafya öğretmeni iş ilanları Antalya’ olarak inceleme yapar. Adana bölgesinde de çok sayıda iş ilanı vardır. Adana, coğrafya öğretmeni iş ilanları açısından değerlendirildiğinde yoğunluğa sahip illerden biridir.

Coğrafya öğretmeni olarak iş başvuru nasıl yapılır?

Coğrafya öğretmeni olarak iş başvurusu yapmak isteyen adaylar, Kariyer.net üzerinden birkaç adımda profesyonel özgeçmişlerini oluşturup, başvuru yapabilirler. Kariyer.net, yıllardan beri ‘’iş arıyorum.’’ Diyen pek çok adayın iş bulmasına aracılık etmiştir. Bilindiği gibi pek çok firma, profesyonel şekilde hazırlanmış olan CV’leri dikkate almaktadır. Kariyer.net ile hiçbir grafik tasarım programı öğrenmenize gerek kalmadan profesyonel özgeçmişinizi oluşturup, başvuru yapabilirsiniz.